אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד נדלניסט למאי 2010 : השוק עבר למצב המתנה

60 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
אזרח שאיכפת לו
המחירים התחילו לרדת...לחברות הנדלן יש אינטרס מאוד גדול לגרום לכם שצריך לקנות עכשיו "לפני שיעלו המחירים" החברות מוציאות הון על יחסי ציבור ושיווק לגרום לכם לחשוב אחרת מהמציאות בשטח.. אז שלא תגידו שלא אמרתי.. 3 חודשים עד שנה תיהיה ירידה רצינית..אז נראה לי ששווה לחכות ולחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים..
יושב על הגדר | 18.06.10
58.
למה לא כוללים את נהריה במדד - בירת הגליל המערבי!!!
אז כך: בנהריה יש קיפאון הקונים מבקשים מחירים בשמים שממש מצחיקים את הקונים שעומדים מהצד ולא מתכוונים לקנות. ישנה ירידה קלה אבל לא מספקת והקונים עדין לא לוקחים ומצפים לירידה משמעותית יותר. בשיחות בין קונים אני שומע דיבורים כמו: "לקחתי שנה שכירות עוד שנה בטוח אני אחזיר את זה במחיר הדירה שירד". "תחכו עוד קצת זה חייב לבוא לא יכול להיות שיעלה בלי סוף". "שזה יבוא זה יבוא בבום של 20-30 אחוז למעטה במכה אחת" יש גם כאלה שחושבים שתהיה מלחמה בקיץ ואז הבום יהיה בום.
משה | 18.06.10
57.
טבעון, יקנעם, רמת ישי בעליית מחירים מטורפת
רוצים בית ב 4 משפחתי בן 30 - 40 שנה בטבעון, שלמו בבקשה 1,500,000. מעוניינים אולי בדו משפחתי חדש ביקנעם, טבעון או רמת ישי צפוף וקטן בשתי קומות, שלמו בבקשה 1,700,000. אולי בבית ישן ומתפרק בן 70 חשקה נפשכם - חברים המחיר במבצע 1,300,000 ועוד איזור ה 300,000 על שיפוץ. בואו בהמוניכם.
רמי | 17.06.10
53.
תמשיכו לחלום על ירידת מחירים משמעותית ובסוף כולכם תעבדו בשביל משכורת מינימום
בשבילי ואחרים כמוני. לא קנו דירה היום אז תשלמו שכירות גבוהה ואז אחרי שנתיים עד 5 שנים תגלו שמה שזרקתם על שכירות יכולתם להחזיר כמשכנתא. התקדמות לא תהיה פה זה בטוח. בכל מקרה , הנכסים שלי מחכים לכם להשכרה או מכירה. בהצלחה.
בעל ממון | 16.06.10
52.
השקט שלפני הסערה
מה יקרה לשוק בעוד שנה או יותר כשכל אלה שיושבים על הגדר היום יבינו שפשוט אין דירות חדשות ושכל מה שהאוצר מפרסם זה חארטה? המחירים יעלו בבום אדיר שישים בצד את מה שראינו עד היום. מינהל מקרקעי ישראל צריך להפשיר קרקעות במחיר מינימום ללקוח ולעשות את זה במיידי!
תל אביבי | 16.06.10
51.
,תגובה ל-12
חיים פעם אחת אדוני הנכבד ואם בן אדם שעובד יום יום לא יכול להגיע לדירה בגיל 40 משהו דפוק במדינה הזאת וכדאי להתחפף מכאן וכמה שיותר מהר.אין שום הצדקה כיום לשלם על דירה בישראל פי 3 לפחות מכל מקום בעולם. מילא דופקים אותנו במיסוי אדיר על כלי רכב אבל קורת גג זה חובה!!! אין עונש גדול מלהיות בן 40 ולגור עם ההורים.אני מבין שאתה בן 65 ונהנה לראות אותנו סובלים אפילו יותר מהדור שלך התשובה של הצעירים צריכה להיות הגירה מהמדינה הדפוקה הזאת!!!
תמיר | 15.06.10
50.
שאלה
תגידו אני לא מבין בכל ואני ישאל שאלה אולי מצחיקה שמישהו יוכל לענות עליה. הקבלנים והיזמים לא יוכלו לעצור את הבנייה לגמרי בכדי שהמצב ישאר ככה היצע מול ביקוש לא הגיוני? כלומר הם יסיימו מה שעשו עכשיו וימתינו ככה שלא יהיו הצפות של דירות בכלל והיצע ישאר והמצב ישאר בעינו?
אביעד | 15.06.10
45.
מגיב 12 - כשאני הייתי צעיר היינו גרים באוהלים במעברה
רק אחרי שהזדקנתי נכנסתי לדירת שיכון של עמידר... אז אתם מעיזים לקטר?!.. נו באמת? , ברור שלדור הזה דרישות גבוהות יותר משל קודמו וכך לדור הקודם היו דירושת גבוהות משל קודמו. העולם מתקדם ומתפתח. המקום היחיד בו תצפה שתנאי המגורים והמחיה של הדור הבא יהיו דומים לאלה של הדורות הקודמים הוא רק במדינת עולם שלישי . ההשוואה הנכונה היא לא בן צעיר של היום לצעיר מלפני חמישים או שלושים שנה אלא לצעיר בישראל לעומת צעיר אמריקאי או אירופאי (בארה"ב ובקנדה גם מרוויחים יותר , גם משלמים פחות מיסים והכל יותר זול - דירות, מכוניות, דלק ,כלי בית ,צעצועים ומה לא? הכל יותר זול מבארץ. והמשכורת גבוהה יותר.. פשוט טירוף לחיות פה.
מתושלח | 15.06.10
39.
בעזרת השם ואחמיניניג'אד...
המחירים לא רציונליים ולא קשורים לכלום. זה שאומרים לכם שיש מחסור בדירות , זה לא באמת נכון. יש 120,000 דירות יד שנייה באתרים , עוד 30,000 דירות חדשות בבנייה. ושכשהריבית תעלה יצאו לשוק עוד 50,000 דירות השקעה שלא יהיה שווה להחזיק אותם, כי המשכנתא תעלה יותר מהחזר השכירות. זאת רק שאלה של זמן ואיזה אירוע בטחוני קטן שהמחירים יחזרו לשפיות. לקחת משכנתא של יותר מחצי מיליון זאת התאבדות והשקעה כלכלית לא נכונה ל20 שנה. במחירים היום עדיף להשכיר ולחכות שהמחירים ירדו ב20-30 אחוז וזה יקרה. איזה זוג צעיר או משפחה עם 2-3 ילדים מסוגלת לשלם 2 מיליון ש"ח לדירת 4 חדרים. ת"א רבתי ,שם נמצאת כל העבודה בישראל, כך שלנסוע כל יום שעה-שעה וחצי לעבודה וחזרה זאת לא אופציה. זאת רק שאלה של זמן ואורך רוח עד שהמחירים יתחילו לרדת. אוטוטו מתחיל המירוץ למכירת הדירה...
אחד שידע | 15.06.10
38.
ל29 אתם באמת יוצאים מן הכלל לשלילה
בזה שאתם משלמים מחיר שאשקלוני לא היה משלם בחיים. וזו מהות הבועה .ללא הבועה ב640 הייתם קונים באשדוד מבלי להתרחק מן ההורים ובאשקלון ב440 .שזה מה שמשקפת יכולת ההשתכרות באשקלון שבה השכר הממוצע עומד על 4200 ש"ח.אז לא ניראה לי שאתם זוג אמיתי אלה יותר מנפחי בועה מקצועיים מאשקלון. וזה בדיוק המלכודת שאליה נופלים המשקיעים באשקלון שיכולת ההשתכרות בה לא מאפשרת לשלם את השכירות שאותה מבטיחים להם המתווכים הבובלילים. זו בדיוק הבועה בהתגלמותה.
אשקלוני אמיתי | 15.06.10
37.
חשוב לדעת
לאלה שיושבים על הגדר - המדינה מנסה להשאיר את המחירים ברמתם הנוכחית ולא מבצעת שום פעןלה בנושא מי שימתין על הגדר יכול להעביר את המשםחה שלו לגדר אם הוא בונה על שינוי בפעולות הממשלה בנושא הממשלה רק מדברת כדי שמי שלא יכול לקנות דירה ישאר ללא דירה מבלי לסכן את הבנקים למשכמתאות. המחירים רק יעלו כי הדרישה גדלה.
אחד שמבין | 15.06.10
35.
ל-27
הצלחת לעניין אותי ספרי קצת על צ'כיה.. האם היא מדינה קולטת בקלות? איך המחייה שם לעומת המשכורות? ניתן לקנות שם דירה במחיר שפוי? ובכלל אין שם אנטישמיות כלפיי ישראלים? איך מתבצע תהליך ההגירה וכמה כסף זה עולה? אני מנסה לשכנע את אשתי להגר גם כן,אך היא עדיין בשלה מתעקשת להישאר בארץ. חשבתי על אוסטרליה,כי אני אישית מעדיף מדינה עם אקלים טרופי/חם ולא מדינה קרה... מה דעתך? דרך אגב אני אח מוסמך והיא מורה.
אלון | 15.06.10
34.
מחירים לא שפויים
אני לא מבין את מחירי הדירות היום. כל דירה נושקת למליון שקלים. כל ישראל מליונרים? אם יש לך מליון שקל לדירה, זאת אומרת אתה מליונר... לא מובן לי בכלל. אני עובד היי-טק עם משכורת לא רעה, ועדיין לא מצליח לראות את עצמי קונה דירה ראשונה למגורים... אפילו בחיפה. פשוט לא שפוי. על מה ולמה דירה צריכה לעלות מליון שקל? להתחייב למשכנתא גבוהה ולתקופה ארוכה...
משה | 15.06.10
32.
מדוע המחירים לא יורדים ?
לכל מי שתוהה מדוע המחירים רק עולים הרי שהתשובה כיום היא שאנשים מעדיפים לקנות דירות על פני שכירות . בגלל הריבית הנמוכה "תודות" לפישר דוחפת אנשים לקניית דירות , במקום לשלם שכירות של אלפי שקלים הם מעדיפים לשלם משכנתא . נוצר מצב מעניין שמחירי השכירות לא עולים כמו מחירי הדירות , התשואה "הפנומנלית" על שכירות הינה בסביבות 4% אם הריבית הייתה 8% למשל היו יותר שוכרים ופחות קונים ומחירי הדיור היו נרגעים . על אחת כמה וכמה בריבית של 1% בבנק , אנשים אומרים לעצמם במקום שהכסף ירקב בבנק , נקנה דירה , לא צריך להיות כלכלן או מתווך כדי להבין את זה . אגב כל הכבוד למגיב מספר 12 שפגע בדיוק במטרה בתיאורו את הפינוק של הזוגות "המסכנים" , כל מי שקצת מכיר את השוק יודע שהיום זוגות צעירים מתחילים "מדירת החלומות" של ההורים שלהם .
אני רק שאלה | 15.06.10
30.
בגלל עליית המחירים כבר לא שווה לקנות דירה לצורך השקעה (רווחים מתשואה)
ברשותי שתי דירות, אחד בת"א ואחד בגבעתיים והרווחתי תשואות גבוהות בשנתיים האחרונות מנדל"ן. אני לא צופה שמגמת עליית מחירי הנדל"ן כפי שהיה ב 2004 עד 2010. כל משקיע בינוני כבר קנה דירה או שתיים והרויח מאוד, עכשיו פשוט לא נשאר היצע והמחירים גבוהים מידי כדי לעשות רווח נאה - כבר עדיף להשקיע באפיקים אחרים או במקומות אחרים. אני מתכוון עכשיו למכור את הדירה בגבעתיים ולהשקיע בנדל"ן אירופה או ארה"ב.
יזם נדל"ן ואיש הייטק | 15.06.10
29.
ל-12
לא כולם הם כאלו ואל תעשה הכללות בבקשה... אני ואשתי למשל ,היה לנו הון עצמי ממש מוגבל וחסכונות ממש לא גבוהים ולכן קנינו בספטמבר 2009 דירת 4 חדרים חדשה מקבלן עם מרפסת שמש ב 640K באשקלון. אני גם כמוך לא מבין את כל הטירוף סביב ת"א וגוש דן. אני ואשתי באופן אישי גם לא אוהבים את כל הצפיפות,הזיהום והפקקים של המרכז. הדירה באשקלון תהיה מוכנה בדצמבר 2010 ובינתיים אנחנו גרים בדירת 2 חדרים קטנה עם תינוק בן שנה וחצי שיישן איתנו בחדר השינה. ערך הדירה עם קבלת המפתח אני מעריך שכבר ייעלה בכ60K ,וגם אני בגישה שלך שלאט לאט משתדרגים. מה שטוב גם הוא שהמשפחות של שנינו גרות באשדוד ובמרחק של 15 דקות נסיעה בלבד נוכל לקבל עזרה מההורים. אז רק בשביל לסבר את האוזן יש גם יוצאים מן הכלל...
אנונימי | 15.06.10
27.
פתרון נדלן - ירידה מהארץ
אנו זוג צעיר בסוף שנות 20. אני אקדמית,בעלי בעל חברה בתחום תוכנה עם הכנסה מכובדת מאוד. בשנים אחרונות נמצאים במרתון מטורף להגדיל הכנסה בשביל לקנות בית ראשון שלנו. אך ללא הצלחה. מחירים רק עולים. החלתנו לעזוב חיים ריצה ולעבור למרכז אירופה - צ'כיה. נמצאים בשלב סופי לפתיחת העסק, תהליך פשוט ומאפשר קבלת אזרחות צ'כי. באוגוסט עוזבים ארץ ללא בעיות מצפון, אחרי שנים שתרמנו למדינה, שירות צבעי, לימודים, מיסים. הבנו שלא יכולים להמשיך בארץ, ממשלה שלא דואגת לאזרח ורק יודעת להקשות. חבל... שמתי לב שלא יחידים בדרך שבחרנו, השנה ירדו משפחות שהייתי בקשר במהלך השנים. ממשלה צריכה לקחת בחשבון בעיה חדשה שנוצרת - ירידה אוכלוסיה. מי ישלם מיסים? ישרת בצהל? כואב, אבל זאת המציאות.
זוג צעיר | 15.06.10
25.
יש בועה וזו עובדה
לא הגיוני לרכוש דירה של 4 חדרים במחיר של מליון שקל. זה סכום שמשפחה ממוצעת עם 3 ילדים לא יכולה לעמוד בו (גם עם קצת עזרה מההורים). משכנתאות ל 25 - 30 שנה זה נטל כבד מרוד למשפחה שצריכה גם לממן לימודים לילדים, חוגים, ומה עם המיסים, מים, חשמל, רכב אחד או שניים.... אילו מחירים שאנשים לא יעמדו בהם ... בקיצור המחירים כבר החלו לרדת והם ימשיכו לרדת. זה מתחיל בפריפריה וימשך לכיוון המרכז, כאשר משפחות רואות שניתן לרכוש דירה טובה יותר ובמחיר נמוך יותר באיזור טוב יותר בפריפריה, אז תהיה פחות דרישה במרכז. בקיצור מומלץ מאוד לחכות קצת (מי שיכול).
nav | 15.06.10
23.
הגיע הזמן לתיקון הטירוף והחזרה למחירים שפויים.
בכל מקרה עושה רושם שזוהי שקיעתה של הזריחה... אני בהמתנה. מכרתי בית ואני מתכוונת לגור בשכירות בשנה הקרובה. ימים יגידו אם הייתי או חלמתי חלום. בהצלחה לכולם. מי יתן ולכל אחד יהיה בית מבלי שיצטרך למכור את נשמתו לקפיטליזם החזירי.
גליה | 15.06.10
19.
תשכחו מירידות מחירים באזור מרכז ת"א /רמת גן/גבעתיים זה לא יבוא
דירות 2-3 חדרים הם הכי מבוקשות באזורים האלה , אני ניסיתי למכור עד אתמול דירת 2.5 חדרים ולא קיבלתי את המחיר שרציתי , בינתיים לא בונים דירות חדשות בגדלים כאלה אלא רק 4 חדרים ומעלה וכל דירה כזו נושקת ל 2.5 מיליון ש"ח ומעלה באזור ת"א ר"ג וגבעתיים , הקונים מפנטזים על ירידות מחירים בתכל'ס ההיצע של הדירות באזור שאני מוכר נמוך מאד מי שלא ייקח החלטה היום ישלם יותר ביוקר מחר , ההיצע נמוך וכל עוד אין פרוייקטים חדשים לא יהיו דירות והמחירים רק יעלו.
יאיר | 15.06.10
17.
אל תהיה נאיביים - המחירים לא יירדו - במקרה הטוב ישארו כמו שהם
משי שחושב שהמחירים יירדו טועה ובגדול !!!! אין מצב שהמדינה (כן כן המדינה) תיתן למחירים לרדת ואני אסביר : ברור לכולם שהריבית תעלה בשנה הקרובה, מהלך שיוביל הרבה אנשים לא לעמוד במשכנתאות שלקחו, זה כמובן יוביל למכירת הדירה שרכשו והחזר החוב לבנק . במידה ומחירי הדירות יירדו האנשים לא יוכלו להחזיר את הכסף לבנק ואז תהיה למדינה בעיה כי הבנקים יהיו במצב לא טוב - וזה כמובן לא האינטרס של הממשלה . לסיכום אם אתה יכול לרכוש היום דירה לך ותעשה את זה כי מחר יהיה יותר קשה....... בהצלחה.  
ישראלי_אמיתי | 15.06.10
16.
מגיב 12 הנבון מכפר סבא?
די להשמיץ את הצעירים .אתה עושה עוול לכל אותם אלה שרצו להתגייס במלחמת לבנון ורצו להתגייס בעופרת יצוקה ורצו להתגייס בענבי זעם. וההיתממות שלך כאילו אין בועה נובעת מאינטרס נטו .ככל הנראה יש לך נכסים להשקעה שאותם אתה משכיר לאותם צעירים במחירים מופקעים. זה שיש כמה טיפשים לחוצים שקונים בתים לא אומר שכולם טיפשים.וחוץ מזה אפילו בקומה רביעית בלי מעלית המחירים מופקעים ובועתיים ומנופחים על ידי ספקולנטים תאבי בצע כמוך. המשכנתאות לא תואמות את יכולת ההשתכרות בישראל וזו העובדה הכי מוחשית לקיומה של בועה. וטוב יעשה האוצר אם ישלח יד גסה במקלט המס שמצאתם אתה וחבריך. לצעירים אין מקלט מס התלוש שלהם חשוף נגיש ובנוסף לזה דורשים מהם לעשות מילואים כאילו על מה ? לצורך הגנה על נכסי פיאודלים שכמותך?
מיכאל | 15.06.10
13.
ברחובות תהיה קריסה וודאית יש המון פרוייקטים חדשים במבצע דירת חמישה חדרים ב1.18M
ואנשים לא קונים. כמי שמכיר את השוק בונים בחמישה מתחמים חדשים בעיר רחובות ההולנדית,החדשה, גן הפקאן, מערב רחובות וויסגלנד כ3,000 יחידות ואין קונים. בנוסף יש המון בניינים שבונים בנפרד בתור בניינים בודדים או זוגות של בניינים כמו דוניץ וצמח המרמן. הייתי ממליץ לחכות ולא לקנות צפוייה ירידה שם למחירים שפויים אחרי הכל מדובר ברחובות עיר פריפריה בינונית שמציעה את כל השירותים הנחוצים לתושביה אך מהווה ברירת מחדל לאלה שידם לא משגת לקנות דירה בנס ציונה או רשל"צ הסמוכות. התשתיות בעיר מהגרועות במדינה.סבלנות זה שם המשחק.
חיים | 15.06.10
12.
הבעיה המרכזית היא שהדור הצעיר היום מפונקים וסנובים ואסביר :
כשאני התחתנתי לקחתי משכנתא וקניתי דירה בקומה רביעית בלי מעלית וכמובן שבלי מרפסת - ככה גידלנו שלושה ילדים ארבע קומות כל היום הלוך חזור במדרגות והיינו מאושרים , בגיל 45 השתחררו לי ולאישתי חסכונות ועברנו לדירת ארבעה חדרים עם מעלית ובלי מרפסת והיינו מאושרים עד הגג , היום בגיל 65 יש לי ירושות ועברנו לדירה בכפר סבא חדשה עם מעלית מרפסת וחניה ואפילו מחסן - ההבדל ביני לבין הזוגות הצעירים היום הוא שהם רוצים כבר בגיל 30 דירה ראשונה בבנין חדש עם מרפסת מעלית חניה ורצוי גם איזה קניון ליד הבית - וכמעט שכחתי לגור כמובן רק בכפר סבא רעננה הוד השרון והרצליה , שאר המדינה זה כבר לא מכבודם של זוגות צעירים היום. אני מאחל לכולם בהצלחה ושיזכו גם לבנות וילות בכפר שמריהו אבל אם אתה בן שלושים בתחילת הדרך אפשר גם להתחיל צנוע ולהתקדם בהמשך , יום נעים לכולם !
נבון | 15.06.10
7.
המחירים לא ישתנו משמעותית בתל אביב ורמת גן
גם אם מדברים על טווח בינוני-ארוך. אולי בטווח הקצר תהיה ירידה באחוזים בודדים. בשאר הארץ אפשר כבר לראות השפעה פסיכולוגית רצינית על הרוכשים שתגרום להוזלה ניכרת יותר במחירי הדירות בטווח הקצר...אבל חשוב לזכור שזה אפקט פסיכולוגי ובטווח בינוני-ארוך המחירים ימשיכו במגמת עליה בקצה זה או אחר. המלצה- מי שרוצה מרכז ת"א-מרכז ר"ג -רמת השרון ויש לו מספיק כסף- שיקנה היום ולא ימתין כי הריבית תעלה בעתיד והמחירים שם ישארו לדעתי יציבים. בערים בפריפריה הרחוקה יותר של ת"א (גיאוגרפית, תדמיתית וכלכלית) הייתי ממליץ להמתין עוד כמה חודשים כדי לצנן את המוכרים שמבינים שהמחירים שם קפצו מעל הפופיק (ע"ע חולון או ראשל"צ).
מבין בנדל"ן | 15.06.10
5.
לא יודע אם המחירים יעלו או ירדו, אני לא נביא
רק דבר אחד שיהיה ברור - אם מי לקח משכנתא של 1,000,000 ש"ח על בסיס ההנחה (המופרכת, לדעתי) שההחזר של 4,500 ש"ח לחודש יישאר כך לנצח (ולא יעלה ל- 6,500 ש"ח לפחות עם הגיענו לריבית נורמלית), ייאלץ עם העלאת הריבית למכור את דירתו בהפסד, להישאר עם חוב של מאות אלפי שקלים לבנקים ולהיות הומלס (אבל באמת, ולא ככינוי הגנאי בו השתמשו היחצנים נגדנו), אז שלא ישתמשו בכספי המיסים שלי כדי לסייע לו. הוא קיבל החלטה כלכלית והוא צריך לשאת בתוצאותיה. גם אני, אם יתברר שטעיתי בכך שלא נטלתי חוב של מיליון כדי לקנות דירה בפ"ת ב- 1.4 מיליון - אצטרך לאכול את הכובע ואף אחד לא יעזור לי.
נאור | 15.06.10
4.
אור יהודה - עיר במרכז ולא יקרה
חברים, במקום להשתגע עם מחירים לא נורמליים תקנו באור יהודה - עיר שעוברת מהפכה בשנים האחרונות - במחירים סבירים ולא מתרחקים מהמרכז. אני קניתי ועשיתי את עסקת חיי... לא התחייבתי למשכנתא לכל החיים, לא התרחקתי מהמרכז וקיבלתי דירה סבירה במקום שהולך להיות הדבר הבא...
רועי | 15.06.10
3.
הגדר הטובה
פשוט מגוכח!! לדברי דוד לוי, זכיין אנגלו־סכסון בהרצליה, "יש יותר ביקוש מהיצע לנכסים מכל הסוגים". בתור מי שעוקב אחר שוק הדירות ומחפש דירה בהרצליה אני יכול להעיד כי השוק בקיפאון מוחלט, אין יום שלא מתקשר אלי מתווך להגיד לי כי בעל הדירה שהמתווך הראה לי מוכן להתפשר בהרבה על המחיר.
 | 15.06.10
2.
תפנימו! ככל שמחירי הדירות ימשיכו לעלות הסיכוי למיתון הולך וגובר!!!
מה אתם חושבים - שעלייה של המחירים לסכומים לא ריאליים זה טוב למשק? זה אסון! זה קרה רק לפני שנתיים בארה"ב, זה קרה לפני 10 שנים גם באסיה ( תעשו חיפוש בכלכליסט סביב "בועה" ותראו מה תמצאו). המחירים מגרדים את ההנחה שהם "בועה", ובועת יש להם נטייה להתפוצץ כמו שקרה כ"כ פעמים בעבר. כזה קורה השוק נכנס למיתון מתמשך של כמה שנים, ואז כולנו בבעיה- לא רק מי שמתעסק עם דירות..
יוני | 15.06.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת