אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פול קרוגמן: "העולם עומד בפני שפל כלכלי נוסף בגלל קיצוצי הממשלות"

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
יש לשפוך כסף לציבור, גם במחיר אינפלציה גבוהה מהמקובל.
אינפלציה ניתן לרסן, על ידי ריבית עולה.. משבר, אין שליטה עליו. אם יתפתח משבר יצטרכו לשפוך כסך בכל מקרה. עדיף לעשות את זה עכשיו ולא להמתין למשבר. ככה מונעים, משבר, מיתון ואבטלה. לעתים יש לפעול הפוך מהמקובל, על מנת להשיג תוצאות רצויות. לאחר השגת המטרה, התאוששות וצמיחה, ניתן לחזור לכלכלה הקלסית.
 | 29.06.10
5.
קרוגמן צודק שיהיה שפל נוסף וגדול, אבל הסיבות שלו לא נכונות
והסיבות העיקריות היא שהשפל הקודם לא באמת נגמר, משבר האשראי קיים, הממשלות יוצרות כסף מאין (אין להן באמת את כל הטונות האלה של הכספים שהן מזרימות לעזרה, הן מכניסות אותו למחשב או מדפיסות אותו), הבנקים גם יוצרים כסף באמצעות Fractional Reserve Banking, אנשים חיים בבועת אשראי ומעבר ליכולת שלהם, והחוב הלאומי של ארה"ב רק הולך ותופח. בקרוב ייגמרו כספי ה- bailout וה- stimulus, ואז או שהכל יתמוטט או שיזרימו עוד כספים וירטואלים שיגרמו לאינפלציה איומה שתוריד את ערך הכסף.
רון | 29.06.10
4.
ל- 1, לדעתי, הוא מנסה לומר: בואו נלמד מהשפל של 1929
גם אז המדינאים והתקציבאיים פעלו בשיטה הידועה: נחתוך בתקציב אח"כ נראה. קרוגמן לדעתי אומר: יש אחוז אבטלה גבוה הן בארה"ב והן באירופה. הקיצוצים התקצייבים יתכן ודרושים בכל מאירופה (יון, פרוטוגל) לא בכל אירופה. כשאין בקושים של הצבור ואין בקוש ממשלתי התוצאה המשך מתון והמשך פטוריו. משהו צריך לצור את הבקושים. במצב רגיל הממשלה צריכה להקטין בקושים וגרעונות ובמצב כמו היום לפתוח את פנקס הצקים ולהתחיל ליצר בקושים. בין אם מדובר בנושאות מטוסים או משחקי מחשב או מערכת חינוך טובה יותר. משהו צריך לשכור עובדים לעבודה - ובמצב הקיים אין מי שיעשה זאת למעט ארה"ב, גרמניה, סין, צרפת ובריטניה. האלטרנטיבה ע"פ קרוגן היא דפלציה. מקווה שעזרתי. עם יציאה מהמשבר יש להתחיל להוריד את מנון האנטיביוטיקה, אבל לדבריו אנחנו עוד לא שם.
יוספוס | 28.06.10
1.
אז מה אתה אומר ? שצריך להמשיך להוריד את ערך הכסף ?
להמשיך לקחת עוד ועוד חובות ? להגדיל את הגירעון ? עד מתי ? עד כמה אפשר להגדיל את החוב ? אולי צריך לחתוך עכשיו, וכואב - לעשות עכשיו קיצוצים כואבים, כדי לחזור למצב טוב יותר אחרכך, ולא להמשיך ולשקוע / להטביע את העולם בחובות אבודים ?
 | 28.06.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת