אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פיפ"א, האדם והמכונה

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מאמר מרתק! מי ייתן והקודקודים השמרנים בפיפ"א יקבלו קצת חומר למחשבה
"...השמרנות של פיפ"א (שמקורה בשיקולים כלכליים שנועדו לשמר את מבני הכוח הקיימים בעולם הספורט)...". מעניין אותי לדעת איך החלטות להיעזר בטכנולוגיה עלולה לפגוע כלכלית במבני הכוח. בכל מקרה, מאמר מרתק שנקווה שהרעיונות בו מצויים גם בחלונות הגבוהים.
ליאור | 23.07.10
9.
למה שפיפ"א ייאמצו חוק כזה
פיפ"א כל כך מיושנת ומקובעת כך שאין מצב שמישהו שם יעביר חוק שכזה. צריך להגיד תודה שהם מוכנים לשקול הכנסת טכנולוגיית מצלמות למגרשי הכדורגל. להזכירכם אחרי מונדיאל 90 שהיה אחד שעמומונים הגדולים שידע הכדורגל הכניסו את החוק "פורץ הגבולות" שקבע שאסור לשוער לתפוס ביד כדור שנמסר אליו משחקן קבוצתו. אז נכון שחלפו כמה שנים מאז אבל הדבר היחיד שקרה זה שאותם אנשים פשוט גדלו ב20 שנה. הקיבעון נשאר... אבל אני עם מקלוהן, ללכת עם הטכנולוגיה!
פויול | 14.07.10
5.
יש לי רעיון יותר טוב
מעבר למה שאמרת על השיפוט שהוא כל-כך נכון שבא לבכות למה חבורת זקנים בלי שום קשר לכדורגל קובעת תוצאות של אליפויות, לגבי הפנדלים יש לי פתרון יותר טוב. מכיוון שהטקטיקה מחרבת את הסיכוי לקבל הכרעה, הבונקריניו שולט אצל הקבוצות החלשות יותר שרק רוצות לסחוב לפנדלים. אז אני מציע להפטר מהטקטיקה: אחרי הדקה ה-90, יהיו הארכות של 10 דקות או רבע שעה (כמו בכדורסל יכול להיות הרבה הארכת אם עדיין יש תיקו), משהו בסגנון שער הכסף, רק עם עוד טריק קטן... בתחילת כל הארכה כזאת מוציאים שחקן אחד מכל קבוצה. ככה שוברים את הטקטיקה המגעילה שהביאה למצב של תיקו ב-90 דקות. התוצאה - הכרעה צודקת על המגרש ולא בפנדלים, מתח עצום בזמן ההארכה - ברגע שיש גול לקבוצה השנייה ין הרבה זמן להשוות. הפנדלים צריכים לחלוף מן העולם. כיוון שהם נולדו בחטא (הגרלת מטבע בין ישראל לבולגריה), והם מהווים בעצמם סוג של הטלת מטבע שאינה משקפת יחסי כוחות על המגרש.
משה | 14.07.10
4.
באמת הגיע הזמן..
ענף הספורט הפופולרי בעולם עדיין לא הצליח להטמיע את המעבר למאה ה-21 ולהתקין מערכות המאפשרות לשופטים לקבל החלטות נכונות בזמן אמת. אותה טכנולוגיה שאומצה בחום ע"י ענפים רבים,כגון אתלטיקה וטניס, לא עברה את מבחן הסף של פיפ"א. אין ספק שלכך חלק בכשלונם של השופטים, למול אותן טרוניות המושמעות ע"י הקבוצות לגבי שיפוט לא הוגן.. וכן, להצליח ולהביא להכרעות במשחקים בצורה שאינה פנדלים, אלא על ידי יצירת מתח חיובי..
אור | 14.07.10
3.
למה לא, בוא נבעט פנדלים כבר בתחילת המשחק.
אני מודה שלא הבנתי לגמרי את הרעיון עם הפנדלים. הרי קבוצה שתנצח בפנדלים גם ככה תסתגר ותעשה בונקר בזמן שנותר כך שזה לא ממש "יפתח" את המשחק. אני חושב שצריך לבטל את התיקו בכדורגל באופן גורף, לדעתי צריך לקצר את זמן הארכה משמעותית ל- 15 דק' ללא הפסקה (כלומר להמשיך את המחצית השנייה עד 60 דק') ואז לעשות פנדלים.
בני | 14.07.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת