אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד נדלניסט: עכשיו זה רשמי - העלייה במחירי הדירות נעצרה

61 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

60.
העובדות מדברות בעד עצמן ...
למי שלא שם לב רשות המיסים מפרסמת את כלל העסקאות בתחום הנדלן. רבותי... אומנם החורף טרם הגיע אך הקיפאון כבר כאןןןןןןןןןןןןןןןןן. קיימת עצירה מוחלטת ברכישת הדירות. קבלנים שמכרו 2-3 דירות בשבוע בפתח תקוה לא מוכרים זאת בחודשים ולא בשלושה ... חבל על הזמן ... המחירים ירדו גם ירדו ......... עוד צעד קטן בדמות עליית הריבית והמפולת במחירים תגיע לשפל חסר תקדים. חכו והיווכחו. אל תתנו לקבלנים להרוויח על חשבוננו. אחד שיודע.
רוף | 26.07.10
59.
דוגמה לחישוב ריבית
אני מנסה לבדוק מה יקרה להחזר חודשי בעזרת מחשבון פיננסי (FC-200) נניח משכנתא: 1,000,000שקל ל-25 שנה החזר חודשי אם הריבית השנתית היא:2% > 4,229 שקל עכשיו בו נראה מה יקרה כאשר הריבית תעלה החזר חודשי בריבית חודשית 4%> 5,238 ריבית 6% > 6,346 ריבית 8%> 7,534 השאלה היא מתי הריבית תעלה לאיזור 6%-8%, שאלה טובה כי משכנתא לוקחים ל-25-30 שנה. שמתם לב כמה ההחזר השתנה כאשר הגענו ל-8% אתם יכולים לאומר: הרי הבנק לא ידחוף כזאת ריבית, טוב הבנק לא פראייר ואתם תשלמו גם הצמדת מדד (זוכרים שנות השמונים העליזות?) כלומר הבנק יעלה את הריבית עם הפריים פלוס ידחוף לכם גם את הצמדת המדד. בישראל אינפלציה נעה על פני 2-3 אחוז. לא יודע מה יגרום לפיצוץ דירה או האם יש בועה בכלל. אבל אם כל עם ישראל מסוגל לשלם 7,000-8,000 שקל בחודש או לגבות כזה סכום משוכר אז אני באמת מקנא בכם. שלכם בהערכה הסטודנט מישקפופר
מישקפופר | 23.07.10
56.
54 בשביל זה עושים תמא 38 או פינוי בינוי בערים יקרות
בינתיים בעיקר ברמת גן מרכז ואחר כך זה יתפשט למרכז תל אביב. בתים בני 50 הם קרקע פורייה לשיפוץ חיצוני וחיזוק של המבנים הללו מפני רעידות אדמה (שלא לדבר על תוספת מעלית בדרך כלל). חבל שלא עושים את זה כמעט בערים פחות יקרות (בת ים, חולון) אבל אני מאמין שבעתיד המגמה תתרחב וזה יגדיל את ההיצע בהרבה ויוריד את המחירים. נ.ב- היום גם פחות מפצלים דירות אז כדי להעלות היצע חייבים לעשות יותר תמא 38 כדי להדביק את הביקוש העצום לדירות באיזורי ביקוש במרכז.
אורי | 19.07.10
55.
זה נכון. באמת יש הקפאה במחירים...
יש לי נכס לא רע בכפר סבא שהחלטתי למכור לפני שלושה חודשים, התחלתי להציג אותו במחיר סביר (4 חדרים ב1.4), ראיתי שהיו מלא קופצים אז העלתי ל1.6. מלא אנשים באים לראות אבל אף אחד לא קונה. אל מול זה - אחותי מכרה את הדירה של ברעננה לפני חצי שנה. 3 חד' - פרסמה ב1.5, ראתה שיש מלא קונים אז מכרה בסוף ב1.75 (!!) כנראה שפיספסתי בכמה חודשים.... לפי איך שנראים הדברים כרגע - אני מציע לכל המוכרים - לא לחכות לירידות - לרדת במחיר ב50 אלף ולא להיתקע עם הנכס.... אני הורדתי כבר ל1.55..... בהצלחה!
אייל | 19.07.10
54.
ראש העיר של ראשון אכזבת
אני תושב ראשון גר בשכונה הכי מגעילה בראשון אני רוצה להתקדם לשכונה יותר טובה אני ואשתי מרוויחים ממוצע וראש העיריה שבחרתי בו לא רוצה לבנות עוד בניינים בשביל להוריד את המחירים אלא במקום זה לבנות עוד נגריה מגעילה תמורת משכורת מינימום שאותו עובד שיגיד תודה לבוס שהוא בכלל משלם לו משכורת שלהשכיר דירה הוא לא יוכל מרוב שהמחירים גבוהים והמשכורת נמוכה ראש העיר אכזבת כמו כל הפוליטיקאים אנשים פשוט גנבים 1400000 תמורת דירות שגם ככה רעידת אדמה קטנה תפיל אותה כמו שהבורסה נפלה ואז כל העשירים שקנו דירות בשביל רווח או לגנוב מהזוגות הצעירים יחזרו לבורסה די לגנוב שוק חופשי היה באמריקה וזה גם נפל תהיו יותר הגיוניים אנחנו לא אמריקה או אירופה
רונן | 19.07.10
52.
אח אח אח מה יהיה עוד שנתיים
יש לי דירה דנדשה קניתי בדיוק לפני שנתיים לפני הבום האחרון ב-900K (היום 1.3M) לקחתי פריים על חצי ממנה עכשיו אני כבר סגור עם הכסף (עובדים קשה) 95% מתשלומי המשכנתא שלי היו קרן, וממש מעט ריבית, אין לי הצמדה. הכסף בפק"מ מחכה. מחכה למה אתם שואלים? שהדפקטים שלקחו מליון בפריים ימכרו לי בכינוס בעל כורחם ב-700 את הדירה הבאה לילד. בטח חושבים שאני משקר, האמת איתי. ואני מחכה.
 | 18.07.10
51.
לכל הפראיירים אזרחי מדינת ישראל....תמשיכו לקנות דירות
וכמובן להיות פראיירים הרי אתם גורמים לעליית מחירים ....כבר לפני שנה דיברו שצריכים להפסיק לקנות דירות כדי לבלום את המחירים ....ככל שיהיו יותר לוקחי משכנתאות פראיירים ...יהיו יותר אנשים מחוסרי דיור שירויחו מזה ויקנו את הדירות של הפראיירים נ.ב.-כבר הזכרתי לכם שפראיירים מתחלפים??(-:
שרית | 18.07.10
48.
הפתרון לדעתי
ישנם מספר פתרונות לדעתי בשלב זה : 1. להגר מפה למדינה אחרת,מדינת רווחה שבה ניתן יהיה לחיות בכבוד ,לגור בכבוד ולפרנס משפחה בכבוד. 2. לקנות בית בפריפריה (צפון/דרום הארץ) במחיר זול ולשלם משכנתא נמוכה ,בהנחה ומקומות העבודה נמצאים במרחק סביר מהיישוב. 3. לטוס לחו"ל לכמה שנים טובות,לעבוד שם קשה ואז לחזור לארץ עם סכום התחלתי טוב שייאפשר קניית דירה ללא משכנתא כלל או עם משכנתא קטנה,ואז ניתן יהיה לקנות דירה באיזור המרכז-שפלה.
אלון | 18.07.10
47.
אוהב...לא אוהב...אוהב...לא אוהב...
אני בתחום מזה כ 3 שנים ובינתיים המחירים רק עולים. אני גם לא צופה ירידה במחירים; לפחות לא בשכונות המבוקשות. מי שכן עלול להיות בבעיה, הנם אותם רוכשים שהמשכנתה החודשית שלהם גוזלת למעלה מ30% משכר הנטו החודשי שלהם. מה שמביא אותי לשאלה הבאה. מדוע לישראלים (70%) בשונה ממדינות אחרות בעולם המערבי, כל כך חשוב לרכוש דירה (במחיר יקר מאוד), במקום לשכור אחת? דעו לכם שמדובר בתופעה יוצאת דופן.
חלום ליל קיץ | 18.07.10
43.
37 כי ברמת גן וגבעתיים לא מתפשרים במחיר
אפילו בשכונות גרועות ברמת גן מבקשים ביד 2 מעל מיליון וחצי על דירת 4 חדרים. ובמרכז ר"ג, עלית, מרום נווה ושנקר- שאלה השכונות הטובות של רמת גן- מחיר דירת 4 חדרים עם מעלית וחניה מבקשים כ 2 מיליון שקל. מה לעשות של 99 אחוזים מהאוכלוסייה אין כסף לקנות במחירים האלה? מה שיקרה- כל עוד אין בניה חדשה בגבעתיים ורמת גן כמעט ולא יקנו דירות כי המוכרים יודעים שאין היצע גדול והדירות לא יאבדו מערכן אלא המחירים "יקפאו" או ימשיכו לזחול כלפי מעלה. רק למי שדחוף לו למכור- הוא יוריד מחירים (וגם אז רוב האנשים לא יוכלו לקנות כי זה גבוה מדי...מבין את הקאץ'?)
רועי | 18.07.10
41.
לא רואה ירידה בשנים הקרובות בתל אביב רמת גן
בטח שלא במרכזי הערים הללו. באמת יש מעט עתודות בניה ולכן צריך לעודד במקומות המבוקשים הללו תמא 38 (כמו שעברה הצעת חוק טרומית בכנסת להקל על תמא 38). בערים יותר בפריפריה של תל אביב בהחלט ייתכן שתהיה ירידה של 10 אחוזים בערך אבל זה בעיקר אם ההיצע ישאר נמוך. חלופה אחרת היא שרק עשירים יקנו בגרעין גוש דן (מה שקורה היום) וישכירו לצעירים (צעירים הם בני 40 היום) שידם אינה משגת לקנות דירה בגרעין גוש דן.
מבין | 18.07.10
39.
ל 9
כשאתה אומר שדירה שמושכרת נגרעת מהשוק ומישהו פיספס אותה אתה מתעלם מנקודה חשובה מאוד. בדירה גר מישהו. מישהו ששכר אותה שבדרך כלל זה יהיה מישהו שבכל מקרה לא יכול או לא מעוניין לרכוש דירה. אם כל אדם בישראל היה מחזיק רק בדירה אחת שבה הוא היה גר, אז מה שהיה קורה זה שכשחייל משתחרר מהצבא הוא חייב לחזור לגור אצל ההורים שלו (ואם אין שם מקום אז ברחוב או בחו"ל) או לקנות דירה עם מענק השחרור שלו (שלא מספיק גם לא לחדר בשכירות לשנה), שאדם שההורים שלו חיים נניח בדימונה, יוכל למוד רק בבן גוריון ואם הוא לא התקבל, אז אבוד לו, כי אין דירות בשכירות בת"א או בחיפה (ואין מספיק מעונות לכולם). אז תכבד את אילו שקונים דירות להשקעה ומשכירים אותן. רוב האנשים לא קונים דירת שני חדרים בת"א כדי לגור בה. מי שגר בת"א זה צעירים שעדיין לא חסכו מספיק כדי לרכוש דירה, וגם אם היה להם הון ראשוני, עבור הרוב המוחלט המגורים במרכז ת"א זה דבר זמני, עד שיתחתנו ויתברגנו ויקנו דירה גדולה יותר למשפחה במקום יותר ידידותי לילדים. אז אף אחד לא מפספס את הדירות להשכרה במרכז ת"א.
י. | 18.07.10
37.
יש עצירה כמעט מוחלטת במכירת דירות בגבעתיים ורמת גן
מצד אחד אין כמעט דירות בשוק מה שהיה אמור להוביל לכך שהדירות יחטפו. מצד שני אין כמעט עסקאות ואותן מודעות מפרטי ותיווך מככבות בכל הלוחות כבר כמה חודשים. מצד שני - שיש דירות באמת טובות הן נחטפות במהירות ונמכרות במחיר שמבקשים המוכרים כמעט ללא התפשרות.
מתווך מובטל | 18.07.10
35.
אל תשכחו דבר אחד פשוט
המחירים שאתם רואים ביד 2 או בפרסומים שונים אינם מחירי הסגירה. בישראל אין מערכת הדומה למערכת בארהב שמפרסם השלטון המקומי ומראה היסטוריה של מכירות לפי ערכים אמיתיים. כרגע כל המחירים הם מחירים מבוקשים ולא מחיר המכירה. לא לשכוח שהריבית היום היא ריבית מצחיקה ורוב האנשים שלקחו משכנתאות בשנתיים האחרונות לקחו אותם צמוד למדד הפריים כי זהו השיווק האגרסיבי מצד הבנקים. לפיכך ברגע שהריבית תעלה וההחזר החודשי יעלה יווצר מצב בטוח של בעיה בהחזרים לרבים מהרוכשים. שוק נדלן הוא בדיוק כמו הכלכלה עולה יורד עולה יורד. רוצים לקנות? תקנו בירידות, רוצים למכור תמכרו בעליות. אל תחכו לנקודות קיצון כי אי אפשר להעריך מתי אנחנו שם. סבלנות היא מילת מפתח. בהצלחה!
לא לשכוח | 18.07.10
34.
בועה-אל תתנו לבלבל אותכם
שלום, חברה אני נמנע עם זוגות צעירים שמשתוקקים לדירה.לאחרונה חיפשתי דירה להשכרה בלחץ לא קטן, וקיללתי את עצמי על כך שלא קניתי דירה לפני שנתיים, ראיתי רק שחורות שאין עתודות קרקע שתושבי חוץ מנפחים מחירים וכו. ואז ישבתי עם עצמי ויסתכלתי על כמה נתונים סטטיסתים, והמסקנה שהיגעתי אליה היא שהמצב מבחינת כמות התחלות בניה לא ישתנה מה שישתנה זה הרבית ואמצעים בהם נקטו האינטרסנטים. חברה שימו לב בחיים שלנו אין שום דבר שעולה תמיד שימו לב לבורסה לפני שנה... אל תיהיו הדר שמובל תחשבו קצת לפני ריצה לקנית דירה.
מיכאל | 18.07.10
33.
אל תשלו את עצמכם,המחירים רק יעלו. מתמטיקה פשוטה
יותר אנשים במידנה----->יותר ביקוש לדירות-------->פחות מקום------->פחות אדמה-------------->עליית מחירים. אלא אם כן נוספה אדמה למדינה או שירדו ממנה מיליון איש אין שום סיבה שבעולם שהמחירים ירדו. מניסיון של אחד שאין לו דירה וחיפש אחת כזו לפני שנתיים בבאר יעקב,הדירה הוצעה למכירה ב-1.1 מיליון ולא קנינו כי זה היה יקר. והיום? היא 1.3 מיליון. ועוד שנתיים היא תיהיה 1.5 מיליון.
דניאל-ללא דירה ורוצה אחת | 18.07.10
31.
זוג צעיר שחסך בקניית דירה
חסכנו הרבה כסף דרך קבוצת רכישה ולא דרך קבלנים מחירי דירות עולים ללא הגיון בגלל הקבלנים המנצלים את מצוקת הדיור ומעלים את מחירי הדירות למחירים לא הגיוניים.חיפשנו דירות 5 חדרים חדשות בבת ים מחירים כמו תל אביב .רכשנו דרך קבוצת רכישה 5 חדרים ליד הים שהיא תעלה פחות מ 4 חדרים דרך קבלנים שדרשומחירים מופקעים או דירות יד שנייה במחירים מפקעים.אשמח לתת פרטים במייל shoro11@walla.com בהצלחה לכולם.......
זוג צעיר  | 18.07.10
26.
ירידת מחירים?? הצחקתם אותי
בתל אביב ובייחוד באזורים הצפוניים, אין שום בלימה ושום ירידות רק עליות. יש כנראה גורמים אינטרסנטיים שממציאים נתונים. איך יכול להיות שבכל האזורים שהוצגו בטבלאות אין שינוי??! נראה לכם הגיוני? תסתכלו מסביב ותבינו שעובדים עליכם אני מחפש דירה בתל אביב די הרבה זמן ואין מה לעשות - המחירים רק ע ו ל י ם
אבי | 18.07.10
22.
בבקשה
אני רק מבקש דבר אחד: כשהנפילה הגדולה תגיע - והיא תגיע, אני מבטיח לכם, בדיוק כמו בארה"ב - אל תחלצו את כל המהמרים למיניהם בכספי המיסים שלי!! אני עדיין חי בשכירות, למרות שאישתי ואני מרוויחים יפה, אך לא מצליחים לחסוך מספיק כדי שנוכל לקחת משכנתא מצומצמת. אז אני סובל בדירה קטנה ומגעילה בשנים הללו, בתקוה לשיפור לאט לאט (העלאה במשכורת וכדומה) וכולם חוגגים. בבקשה, אל תעזרו בכספי המיסים שלי כשהנפילה תגיע. שכל אחד יאכל את מה שהוא בישל.
משה | 18.07.10
21.
שום דבר לא נרגע ולא ירגע,עד שפישר יעלה את הריבית!!!!
המצב לא יכול להרגע שאין למשקיעים ולספקולנטים מקור תשואה של 4% לפחות. אני מאוד רוצה שהנדלן יתרסק,אבל זה לא יקרה אלא אם פישר יעלה ריבית לפי האינפלציה האמיתית שיש בישראל,והיא לפחות 14%,ולא לפי מדד המחירים שמווסת על ידו כל חודש בחודשו,והכל למען השארת הריבית השלילית ודאגה להון שלטון שיש בישראל. בקיצור אל תתבלבלו!! הבועה תמשיך עד לעליית הריבית, ושלא יספרו לכם שאין קרקעות או היצע כי זה הבלוף הכי גדול שקרה ב-60 שנה האחרונות בישראל.
==הסופר המקורי====== | 18.07.10
20.
לא יודע על מה אתם מדברים.
יש כאן פרוייקטים של קבלנים והמחירים שלהם כול הזמן עולים. באת לפני חודשיים שילמת על דירת גן 200000 שקל פחות. לא בדקתי אצל כולם אבל זה היה אצל קבלן אחד לפחות שכן בדקתי. אנשים יתאבדו לפני שהם יפסיקו לשלם משכנתא אחרי שנתנו שליש מהכיס שלהם. זה לא מיאמי שנתנו לאנשים 110% משכנתא. אם אני מפסיד 400000 שקל מכיסי אני אשלם כול שקל במשכנתא. אנשים לקחו בחשבון עוד 3 אחוז בריבית. על חצי מליון שקל זה בערך1200 ש"ח. לא נמות בגלל זה. אפשר למצוא מאיפה להביא את זה. בנקים לא נותנים לך כסף אם אתה על הקסקס!
דודו | 18.07.10
19.
אין ירידת מחירים עדיין אילא ההיפך
רבותיי יום שישי האחרון עשיתי סיור נדלן בתל מונד באיזור העלוב ביותר דירות מסריחות קטנות בתוך שכונה ברמה הנמוכה ביותר אנשים רוצים 900000 אלף ש"ח ואני מדבר על דירות של 3 חדרים קטנות.650000 אלף על דירת 45 מטר שזקוקה לשיפוץ של 250000 לפחות עד שהריבית לא תעלה שום נדלן לא ירד אלא רק אם תפרוץ מלחמה ותערער את הביטחון המעושה שיש במדינה כרגע.
שימשון | 18.07.10
18.
איזה יופי שכל המגיבים הם מתוסכלים שגם ככה אין להם איך לקנות דירה אז הם
מפליגים בסיבות יצירתיות למה המחירים עומדים לרדת. תפנימו, השוק רק עולה !! האטה כזאת מבשרת רק על פיק עלייה נוסף שיגיע. אל תשלו את עצמכם עם סיבות כאלה ואחרות (השוק לא בועתי). הממשלה הרימה ידיים ומבחינתה זה דבר טוב. ככה יפריחו את השממה מכיוון שזוגות שלפני 10 שנים יכלו לקנות בתל אביב גבעתיים היום יכולים בקושי בראשון רחובות ועוד 5 שנים הם יאלצו להתרחק לגדרה/חדרה וכך הלאה... אם אתם רוצים לגור במרכז אל תחכו לירידת מחירים כי זו לא תגיע ! אתם תאלצו לנדוד רחוק (לא נורא, יש אחלה רכבת בבאר שבע...)
ערן | 18.07.10
17.
כל המדינה שקועה עמוק עמוק במשכנתות, וממשלת ביבי מתכננת מיתון עמוק עמוק, התוצאה:
כמו בארה"ב, אינפלציה, ריבית גבוהה, כולם מחזירים את הדירות לבנקים מחירי הדירות יורדים למחירם הראלי, 70% פחות תסמכו על ביבי שזה יקרה מהר, הוא מומחה ביצירת מיתוןף משבר כלכלי, ועוד כל מיני חולאים רעים.
רמי | 18.07.10
15.
חבל שלא מתארים את התסריט כמו שהוא
כל האנשים שקנו בחודשים האחרונים והתחייבו למשכנתא לא נורמלית, הולכים לסבול מאד מעליית הריבית בשנים הקרובות. תוך כמה שנים לא יהיו זרים מראות של משפחות שלמות הנזרקות לרחוב כיוון שאינם עומדים בתשלום המשכנתא [ואני לא מתכוון לזוגות מיעוטי יכולת, אני מתכוון לזוגות הייטקיסטים]. הולך להיות רעש בחדשות וכולי וכולי. אני כבר רואה את האייטם בשישי בערב יאיר לפיד - "לפני כמה שנים, תקופה של פורענות בתחום הנדל"ן. אבי ורינה, זוג צעיר בזמנו, שכל מה שרצו הוא להקים בית בישראל, קונים בית". עוברים לסינק:"בזמנו הריבית הייתה מאד נמוכה וזה היה נראה כאילו אפשרי לעמוד בתשלומים". קאט. עוברים לצילום של הזוג גרים באוהל מול משרדי הממשלה. סבלנות זהו שם המשחק.
אבירם | 18.07.10
14.
לא קונים שום דבר כשהריבית איננה ראלית!!! זה חוק לכל מי שלא מבין בכלכלה!
כל המוצרים שיש בשוק אינם נמצאים במחיר הראלי שלהם בגלל ריבית שלילית במשק. ואלו שאומרים לכם זה "היצע וביקוש" הם מדברים מהפוזיציה שלהם,ואני ממליץ לכולם לשמור על כספם ולא להוציא כספים על דברים לא הכרחיים. זה המלצה שלא טובה לפישר שרוצה שהצמיחה תמשיך,אבל זו המלצה לכלל הציבור שרצוי שידאג לעצמו,כי לפישר לא אכפת אם תיפלו כלכלית. שבוע טוב.
יוסי | 18.07.10
13.
אני הומלס מריר נפש עם לפ טופ בלי חיבור אל חוטי ולא אקנה אפילו יחלקו בחינם
אפילו יחלקו בחינם דירות ופנטהאוזים לא אקנה , לא אקנה גם תמורה אפס שקל. לא קונה, לא מתחתן, לא מתנדב, לא תורם זרע, לא נותן טיפים לנהגי מוניות , לא עושה מנוי לשום דבר, לא מאמץ ילדים, לא תורם כסף, לא מתחבר לאף ידועה בציבור, לא מתארס, לא מצביע לכנסת, לא מחדש דרכון, לא מוציא רשיון נהיגה, לא משתמש בסלולרי, לא אוכל פלאפל, לא אוכל שווארמה, חומוס כן אוהב, תחינה פחות אוהב, לא משפץ, לא קונה מניות, לא הולך לתיאטרון, לפעמים לאופרה, לא מפגין למען מבריחי גבול, לא תומך בילדי זרים, כן תומך בחוק האזרחות החדש, והעיקר : לא קונה דירה, לא חדשה ולא ישנה.
הומלס מריר עם לפ טופ | 18.07.10
12.
אנשים טפשים מקפיצים מחירים, ככה בשביל הכיף!
שמעתי לפחות על שני בתים שהועמדו למכירה - אחד בדרום ת"א 2 חדרים ב-1.3 מ' ש"ח (?! השתגע!*) ואחד באזור מרכז העיר 1.9 מ' ש"ח לשלושה חדרים. הם התחרפנו עם המחיר, אבל עבדו בשיטת מצליח, ובמקרה של שניהם לא הצליח. אנשים לא היו מוכנים לשלם מחיר כזה מטורף. ואחרי שהדירות עמדו ריקות כמה חודשים, הן חזרו לשוק ההשכרה, כי כנראה אנשים בארץ לא מטורפים כמו שהם נראים. אבל... מה עושה כל ישראלי שרואה מודעה המפורסמת מס' חודשים במחיר הגבוה הזה ויום אחד נעלמת לה? מסיק שהדירה נמכרה במחיר קרוב לזה שביקשו, ואז מפרסם גם את הדירה שלו במחיר מופקע - וזו גבירותיי ורבותיי בועה שיצרו אנשים טפשים.
יפעת | 18.07.10
10.
כל עוד הריבית 0% איך העלייה תעצר ?
עד שהריבית לא תעלה משמעותית והאינפלציה לא תיעצר המחירים ימשיכו לעלות או לפחות להיות יציבים . כשתהיה ריבית ריאלית חיובית משמעותית ( כיום היא שלילית ) ודפלציה ( ירידת מחירים בכל תחום ) תדברו על ירידת מחירים . תמסרו ד"ש לפישר וחזקיהו .
אני רק שאלה | 18.07.10
9.
אני כל כך אוהב נדלניסטים שאומרים שאין רזרוות בניה
נדלניסטים יקרים שלום רב - כשאתם אומרים שאין רזרוות, למה בדיוק אתם מתכוונים? הרי 90% מהדירות בתל אביב מושכרות. מה הנתון הזה בא ללמדכם? אם מישהו משכיר את הדירה שלו, הרי, זה בהכרח אומר שהוא עצמו לא גר בה. ואם הוא עצמו לא גר בה, היתכן שהוא גר ברחוב? הומלס חלילה? לא ולא. הוא גר בדירה משל עצמו, משמע, יש לו לפחות (לפחות, כן?) שתי דירות. ואם יש לו שתי דירות, זה אומר שלפחות דירה אחת "נעלמה" משוק מכירות הדירה בצורה שקרית - מישהו שאין לו, פספס דירה בגלל שמישהו שיש לו, רכש אותה להשקעה במקום למגורים. עכשיו, נניח לרגע שהמס על רכישת נכס נוסף למטרות השקעה (מה שנקרא בשפת העם "קניתי דירה כדי להשכיר אותה במחיר שגובל בשחיתות לצעירים שמרוויחים משכורת מינימום בקושי") היה 50% מערך שכר הדירה החודשי, אנשים לא היו מחזיקים בדירה כדי להשכיר אותה, אלא, רק למטרות מגורים, או אז, 90% מהדירות בתל אביב היו מוצעות למכירה. אם 90% מהדירות בתל אביב היו עומדות למכירה כרגע, לא רק שלא היה מחסור בדירות - היה שפע עצום שיקח שנים להתגבר עליו....אבל למישהו נורא נוח לתחזק את שקר ה"אין רזרוות בניה במרכז". מעניין למי...
אלן גרינספן | 18.07.10
8.
"הקונים יציפו את השוק" - קרי, יחפשו מזון בפחים אחרי שיזרקו אותם מהבית
תגידו, אתם שפויים? לקחת משכנתא על דירה ראשונה בסכומים שנדרשים היום? "אל תדאגו, יהיה בסדר", "לשלם שכירות זה בזבוז כסף" וכדומה ססמאות.... אני מקווה שתכנית החילוץ לנפגעי המשכנתאות לא תבוא מהכיס שלי..
יועץ משכנתאות, מתווך נדל"ן ויחצ"ן | 18.07.10
3.
משהו במדינה הזו לא נורמלי. דירת 2 חדרים מעופשת בת"א עולה כמו דירת פאר במיאמי
ככה זה כשכל הבניה והמשאבים מתרכזים ב"מרכז". ישנן עתודות שטח ענקיות בנגב, מה קורה איתן? פרוייקט עיר הבהדים הוא לעג לרש. היתי מצפה לכמה ערי ענק כמו באר שבע. בכל מקרה, המחירים פה בלתי שפוים, ואני את הכמה עשרות אלפי דולרים שלי לא משקיע פה בשום נכס מתוך עיקרון השפיות וההיגיון הבריא. ימשיכו לשלם הפראיירים שמתחייבים למשכנתא מטורפת לכל החיים עבור דירות מעופשות ברמת גן. יאק.
אורן | 18.07.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת