אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יו"ר ועדת הכספים גפני: סטודנטים מקבלים פי שלושה מאברכים

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
עברייניי הצוורון לבן שלמדו באוניברסיטה עושים צבא גורמים לנזק של כ 7 מליארד שקל בשנה!!!!!
לכל הליצנים שיוצאים נגד גפני... איפה השיוויון אהה אז איך זה שערבים מקבלים כסף ???לא עושים צבא ויוצאים נגד המדינה... למה כל אלה שלומדים תאטרון פילוסופיה כדורגל דוקים או שטות אחרת שלא מכניס כלום למדינה רק הוצאות צריכים לקבל כסף... איך זה שערבים מקבלים מעונות ובאים עם מרצדס ללימודים לא סיפור ולא אחד ריאיתי בעניי ... אברכים שומרי חוק הרבה יותר לעומת הציבור הכלילי עברייניי הצוורון לבן שמקבלים כסף מהמדינה עושים צבא ונורא נחמדים גורמים לנזק של כ 7 מליארד שקל בשנה .... http://www.police.gov.il/mehozot/agafTichnon/Documents/poshim_yekarim.pdf אז כמה הם כבר תורמים או בעצם גם את הדברים האלה צריך לקחת בחשבון תרומה למדינה אזרח שומר חוק תורם למדינה עשרות מונים מלא שומר חוק ואל תקפצו על שורפיי העגלות הם מספר שולי לעומת ש ב ע מ י ל י א ר ד !!!!!!
לא פרייר  | 26.07.10
25.
אם האברכים מקופחים שיתנתקו - מהמיסים של המדינה.
שלו יקבלו ביטוח לאומי, בריאות חינם,,,,,ושלא ישלמו מיסים וגם על השירות הצבאי נוותר להם. גפני הזה דמגוג - וחוכמולוג- נצלנים ופרזיטים. הרי הסטודנטים מסיימים לימודים עובדים ומשלמים מיסים - אלו העשירונים שמחזיקים את מיסי המדינה.
לוג | 26.07.10
23.
פשוט בושה
אני לא מתעצבן מדברים בד"כ, אבל להשוות בין תרומת הסטודנטים לתרומת הנצלנים הבזויים האלו שאפילו לא מתנצלים על זה שהם חיים בנדבה כל חייהם! הסטודנטים שמקבלים מלגות עובדים במקביל ללימודים בד"כ, מתנדבים בפר"ח, שירתו בצבא ואחרי הלימודים כבר לא יקבלו, אלא יחזירו. אז גפני - יחי ההבדל הקטן בין תרומה לאברכים, כסף שהולך לאבדון, לעומת השקעה בסטודנטים. אני לא יודע מי מינה אותו ליו"ר ועדת הכספים, אולי כדאי שילמדו אותו קצת כלכלה קודם. יש תרומה ויש השקעה! השקעה בסטודנטים פירושה השקעה במדינה וצמיחה עתידית בכלכלה הישראלית. מתן כסף לאברכים פירושו כזריקת הכסף לפח הזבל, כי הם לא יצאו לעבוד ורק יגרמו נזק לכולם. יבוא יום והסטודנטים שמשלמים אחרי הלימודים מסים של 10%,20% ויותר מהמשכורת יחליטו לוותר על התענוג וישאירו את הארץ אוכלת יושביה לחרדים ולערבים שיאכלו אחד את השני ואז נראה למי התפילות יעזרו. אולי תתפללו אז שהסטודנטים יחזרו כדי שיהיה מי שיוכל להעסיק אתכם ותאכלו להאכיל את 10 הילדים שלכם כשאתם עוד בני 30! בתור מישהו ששירת כלוחם, עושה מילואים ומשלם מיסים לא קיבלתי אפילו 1% ממה שהם מקבלים, במיוחד יחסית לתרומה. האמת, גם לא ביקשתי, רק ביקשתי שלא יעשקו אותי ושכמוני!! ותחשבו על זה..... שובי.
שובי (רון) | 26.07.10
21.
אין להחשיב לימודי ישיבות באוניברסיטאות
פראייר הראשון שהסכים ברעיון זה גרם נזק גדול כאן,,,, אוכלוסייה חרידית בקצב דימיוני גודל,,,,,, כל משפחה דתית חרידית כבר הולכת עם 10-15 ילדים,,,,, חילוני ,,,, תתעורר תראו מה קרה בפרס,,,,וללמוד,,,,,,,,,,,,ללמוד ושוב ללמוד כדי שלא תןפתעו בעתיד הלא רחוק!
pan | 26.07.10
20.
אם כל 8 תגובות שפה השופטת בייניש לא חושבת ככה
זה אומר שאתם עוד צריכים ללמוד כדי לא לדבר שטויות כי אם זה לא שטויות אלא דברים נכנים ומוצדקים אז למה השופטת לא חושבת כמוכם אוו שהיא החכמה ואתם הטפשים או הפוך בגלל זה לא כל אחד הופך להיות שופט איך אומרים כל הטובים לטיס וכל החכמים למשפטים
חרדי גאה ושימותו הקנאים | 26.07.10
17.
מר גפני אני יודע שתגובתי תיפול על אוזנך הערלות והאטומות
אך איך שלא תסתכל הסטודנטים גם תורמים פי 3. א. עובדים ונגזלים ונעשקים ממס בהווה ובעתיד. בכך ממנים אותך ואת הצאן הנוהה אחריך. ב. משרתים במילואים ובכך מגינים על עצמם ועל הצאן הנוהה אחריך. ג. מולידים ילדים ובכך מאפשרים מימון של הדור הבא של צאצאי הצאן הנוהה אחריך. יש עוד הרבה אך נסתפק באלה
סטודנט | 26.07.10
9.
הסטודנטים זו בפרוש השקעה שנושאת רווחים.מה עוד שהם עושים ותורמים למדינה
בשעה שהאברכים שלך מוצצים את לשדה של המדינה ושל אותם סטודנטים שמקבלים ממנה מהדינה איזשהו החזר על מה שנתנו לה בשלוש שנות השרות הצבאי.אז אל תבלבל את המוח עם האברכים שלך.שילכו ללמוד מקצוע מועיל ויהפכו להיות אזרחים תורמים ולא רק עלוקות על צואר החברה הישראלית ויקבלו גם הם.
טובה | 26.07.10
8.
חישוב פשוט
מהנתונים המוצגים בכתבה עולה כי כל אחד מ-11 אלף האברכים יכול לקבל סיוע של 10,000 לשנה לעומת 1,830 שקל לשנה לכל אחד מהסטודנטים. אבל מה, לא כל הסטודנטים מקבלים מלגות וסיוע, חלקם של אלו שמקבלים, כפי שצויין בכתבה, מחוייב בפעילות חברתית דוגמת פר"ח או מעורבות זו או אחרת. חוץ מזה, מרבית הסטודנטים גם ממלאים את חובתם למדינה בשירות מילואים... בקיצור, עינו של גפני לא צריכה להיות צרה, ואל ללו לפתוח תיבת פנדורה שאין לדעת אילו צרוות ייצאו ממנה... ותחשבו על זה...
ראלי | 25.07.10
7.
לא צריך להיות סטודנט לכלכלה- חשבון פשוט
200,000 סטודנטים, משמע 1830 ש"ח בממוצע לסטודנט. 11,000 אלף אברכים- 10,000 ש" לאברך. תוסיפו לכך תרומה לתוצר הלאומי בתקופת הלימודים ואח"כ וכו', וההפרש הופך לעצום!!! חייבים להוציא אותם לעבוד!!! זו תקיעת מקלות בגלגלי הכלכלה הישראלית.
סטודנט לכלכלה | 25.07.10
5.
גפני התבלבלת,הסטודנט המקבל מילגה הוא:
מי ששרת בצבא, שעושה מילואים בתקופת לימודיו וכשיסיים את לימודיו ילך לעבוד וישלם הרבה מס הכנסה (לפחות רוב הסטודנטים כי לצערי יש גם משתמטים). והחרדי המקבל תשלום הוא מי שרוצה לאכול חינם כל חייו, שלא תורם למדינה לא בבטחון ולא בכלכלה. אז העובדות לא מצליחות "לבלבל אותך", אה?
r | 25.07.10
2.
יחי ההבדל הקטן
סטודנט מקבל את המלגות לכל היותר ל-3,4 שנים של תואר ראשון. קץ העולם יבוא לפני ש"מלגות" אברכים יקוצרו ל-4 שנים. לומדים עד גיל מבוגר ואפילו לא הביאו פרס נובל ולא כתבו עבודה מחקרית אחד לרפואה. אז בואו נמדוד את האברכים בכלים שלהם: האם מישהו כתב עבודה מחקרית על משנה או גמרה? האם מישהו כתב משהו חדשני או פרשנות מרעננת? אני מוכן שיתנו מלגות מחקר לאברכים מצטיינים.
מישקפופר | 25.07.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת