אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

וילה יקרה שלי: כמה עולה לגור קרוב לאמא אדמה?

47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
רחוק מהמרכז יש מרחב בשפע
היצע וביקוש, זה שם המשחק. כמובן שכולם רוצים לגור במרכז, כמובן שכולם רוצים לגור קרוב לאדמה, ומי מצליח להגשים את החלום? מי שיכול להרשות לעצמו. אם יכולת הקניה שלכם מצומצמת - אתם צריכים לבחור: מה חשוב לכם יותר? לגור בלב העניינים או קרוב לאדמה? אני בחרתי לגור בגלבוע. אנשים טובים, חינוך מצוין, אויר טוב עם ריח של רפת.
גילה | 16.08.10
45.
22 צודק. מושבים במועצה אזורית גזר
בעלי המשקים מזדקנים, רוב האוכלוסיה לא מבינה מה יש לה בידיים ואני יודע על מכירות במחירים בלתי נתפסים (בכמה שהם נמוכים - תבדקו אותי באתר של מס הכנסה). דווקא בהרחבות תוקעים מחירים גבוהים יותר יחסית. מי שמסוגל שיתחיל לחפור טוב טוב באיתור יזום של משק לפני שגם ההזדמנות הזו תפוספס (המלצה חמה שלי - מושב צפונית לרחובות - תבדקו את התב"ע של רחובות ותבינו למה). אגב, לא להתפתות למגרשים חלקאים ליד התעשיה... והמבין יבין. ועוד אגב, אתם מחפשים סימן לכך שעוד ניתן להשיג נכס במחיר אפשרי במיקום מסויים, תסתובבו בשעות אחרי העבודה ובסופ"ש ותבדקו - כמה אנשים מטיילים בחוץ עם ילדים קטנים או עגלת תינוק, ואילו מכוניות חונות בחוץ. תעיינו בלוחות המודעות המקומיים - כמה מודעות של מטפלות ומשפחתונים ומודעות לכל מיני חוגים לילדים/נשים. האם במידה ויש בריכה/מגרשי טניס/גנים ציבוריים עם מתקני כושר - חונים סביבם מספר סביר של כלי רכב או שהם מפוצצים (מפוצץ = הכנסה של אוכלוסיה מבחוץ לשימוש במתקנים - לא טוב, מספר סביר = לשימוש המקומיים בלבד, מראה על מודעות של האוכלוסיה לאיכות החיים שלה ועל יכולת לממן איכות חיים כזו, כמו גם על פוטנציאל של המקום רק להשתבח עם הזמן). במושבים אחזקת הכבישים היא ברובה מכספי התושבים, כמו גם שאר התשתיות - האם נראה שסללו בשנים האחרונות את הכביש? האם יש השקעה בנוי? אל תתנו שיטעה אתכם: משקים לא מרשימים ואף מוזנחים בין בתים חדשים ואפילו רצף של משקים ישנים: זה בדיוק המקום שאתם מחפשים בו נכס. אל תתביישו לדבר עם אנשים ולהגיד שאתם מחפשים לרכוש: במקומות האלה האפקט הפסיכולוגי של למכור ל"אנשים טובים" או להשכיר לכאלה חזק הרבה פעמים יותר מהגרידיות... מדובר באוכלוסיות סגורות- מושבניקים שורשיים, שגם אם בחרו לעזוב בשקט לא ירצו לפגוע במי שנשאר במושב- ומעדיפים למכור למישהו שמכירים/מושבניק/בן של/ אנשים טובים שלא יהרסו את המושב. יכול להיות שתגלו שיש אלמנה שרוצה למכור ואתם תהיו הטריגר שלה לעשות את הצעד. ממליץ בחום: למי שלא גר באזור כפרי: לגור קודם בשכירות רצוי במקום שבו תרצו לרכוש. יש מעט עסקאות וכדאי לחוש את השטח. השתלבות בקהילה תלמד אתכם מה שלא ניתן ללמוד מבחוץ - החל בהזדמנות טובה לרכישה וכלה בהכרות אמיתית על המשמעויות הנילוות של בית עם חצר (לא לכל אחד מתאים לתחזק גינה ולהתמודד עם יותר חרקים/נחשים/מכרסמים ועוד... חובה שני רכבים... היתרונות והחסרונות של השתייכות לקהילה קטנה על הבחישות המקומיות שהופכות להיות קרובות יותר ורלוונטיות יותר... השקט... לא מתאים לכל אחד...).
יודע דבר | 30.07.10
41.
ילדים מפונקים "מריצים" את שוק הנדל"ן למעלה
עניין שלהיצע וביקוש...בימים אלו כאשר כל חתונה היא הפקה במאות אלפי שקלים, ה"שופוני" החומרני רק הולך ומתחזק ברור שהנושא הגי גם לתחום הנדל"ן. עם שכר ממוצע במשק זוג לא יכול להרשות לעצמו לקנות בית...ואז הוא פונה אל "מקורות המימון" קרי- הורים,שחסכו את כספם לגיל הפנסיה והם נקראים לדגל לסייע. למעשה כך ממלא הביקוש את ההיצע והשוק רק הולך ותופח. זה לא הזוגות הצעירים (שכבר לא כלכך צעירים היום) שרוכשים את הבית אלא הוריהם. הבועה תתפוצץ בקרוב בפניםשל אותם הורים וילדים. משפחות קונות דירות בגורים כאילו זה עגבניות בשוק...עושים כנס יפה...שותים יין מכוסות פלטיק ומשחקים בינגו מי זוכה בדירה... מי שזוכה בעצם מפסיד...אין לאנשים כסף וכולם לוקחים הלוואות עם ביטוח, הסוף קרוב והוא יהיה כואב
homeless | 29.07.10
40.
סביון?!? לא כל הנוצץ זהב- אם כבר קיסריה, איכות חייםברמה אחרת
לפני שנה חתמנו בסביון מגרש עלה 2.3. ואז קלטנו שיש בית קברות 150 מ' מהבית, אם בוחרים צד אחר יש קו מתח גבוה שמסרטן ובצד של מגשימים לולים ותרנגולים שמ-4 בבוקר מקרקרים לך על הראש. החלטנו לוותר על התענוג. חקרנו קרענו וחרשנו את המדינה והגענו לקיסריה- שם סגרנו . רק בחודש האחרון עלו המגרשים בשכונת הגולף- 13 ב- 25%!!! שווה בדיקה. בסביבה של חיים ולא של מתים... איכות חיים זה כסף בסוף זה משתלם.
מ | 29.07.10
39.
למגיב 21 - שכירות יכולה להיות דווקא פיתרון לא רע
אם מוציאים את העלייה העתידית של ערך הנכס מהמשוואה, יותר כלכלי לשכור מאשר לקנות. אם יש בידיך את הסכום לקניית בית, ניתן די בקלות להשיג תשואה גבוהה יותר מעלות שכר הדירה. ואם צופים ירידה במחירי הדיור - זה נכון שבעתיים הבעייה בשכירות היא שלשוכר לא שווה להשקיע ולשבח נכס לא שלו להתאימו לצרכיו ושיכולים לפנותו בניגוד לרצונו.
ששון | 28.07.10
36.
בניה נמוכה
להורים יש דונם ועליו בית של 100 מטר כדי לבנות יחידה שניה המנהל דןרש 1300 שח למטר ומובר על שטח מהוון איו אפשרות להעביר אחוזי בניה שלא נוצלו מהיחידה הראשונה ליחידה השניה יש למשהו תשובה הגיונית חוץ מאשר לסחט עוד כספים אז כדי לחסוך בדמי ההתר יצא המנהל בתוכנית של בעלות על קרקע תוכנית שתעלה עוד כמה אלפי שקלים שנתיים מחקים לשמוע מה קרה עם התוכנית דממה חוץ מאשר לקרוא על ויכוחים בין משרד השיכון והאוצר דעתי פה אין צורך ברפורמות ולא להכריח בנים לעבור לפריפריה צריך להעביר החלטה שתאפשר בניה של יחידה שניה פטורה ממיסים כמו ששרון התיר בזמנו הצבת קרבנים בכל מגרש ההאדמה היא של האזרחים והאזרחים זה אני אתה ואת ולא של המנהל שהקרקע בשבילו זו מסחטה של כסף או תרנגולת שמתילה ביצי זהב די למצב נצא יחד להפגנות
רוני | 28.07.10
33.
בית ברמת חן
לפני חמש שנים רבע דונם ברמת חן עלה 250,000$ שהיו משהו כמו מיליון ש"ח. לא היה לנו את הכסף אז והחלטנו לחסוך. לפני חודש קניתי מגרש לבנייה רבע דונם תמורת 2,300,000 ש"ח. אני אמור להוסיף תשלומי מינהל מקרקעי ישראל 400,000 ש"ח, לעירייה עוד 100,000 ש"ח, תוסיפו אדריכל ועוד כמה תשלומים ותגיעו לסכום של 3 מיליון ש"ח למגרש של רבע דונם. אני בטוח שכמה חושבים שאני משוגע, אבל בעוד 10 שנים במגרש יהיה שווה פי 3 ממה שקניתי.
עפר | 28.07.10
25.
עם ישראל...לא מובן לי איך אתם קונים במחירים כאלו!! באמריקה רבע מחיר אפילו פחות!
מה השתגעו בארץ?בפלורידה או בווגאס וילות ב50 אלף $ אז מה נסגר שם??בניו יורק בניין 3 קומות עם 3 דירות גדולות 3 חדרים כול אחת...באיזור בסדר ..550 אלף $..לא מנהטן אבל ברוקליין קווניס...הכול משופץ טיפ טופ!! לא מובן מה קרה בישראל!אני מרחם על הצעירים ,איך אפשר להגיע לפינה משלך איי פעם??
rami | 28.07.10
22.
מי שמעוניין בבית פרטי במחיר סביר צריך לחפש באזורים פחות מוכרים
לפני מס' שנים קניתי בית יפה על שטח של 800 מ"ר במחיר של דירת 4 חדרים בחולון במושב בתחום מועצה אזורית גזר. המחיר היה נמוך רק בגלל שהאזור לא היה מוכר, וזאת למרות שהוא ממוקם בסמוך לכבישים ראשיים ו - 20 דקות מת"א. אמנם כביש 431 גרם לעלייה במחירים אך עדיין קיימים באזור מושבים ברמת מחירים סבירה מאוד. נסו לחשוב הפוך לכיוון הזרם.
עירוני במושב | 28.07.10
12.
נשמע לי לגמרי סביר שרק בגיל 40 יש מספיק הון כדי לבנות וילה
באמת לא מובן לי מאיפה הגיעה ההנחה שכל זוג צעיר צריך לקבל על מגש של כסף בית פרטי חדש. מה קרה ללהתאמץ קצת, ללהתחיל בקטן ולהתקדם בכוחות עצמך ובאמצעים שעומדים לרשותך? גם אני גרתי שנים בדירות קטנות/לא משופצות/קומה ג' בלי מעלית ורק עכשיו יכול להרשות לעצמי בית קרקע מרווח יותר ולא, זה לא היה קל יותר לפני עשר שנים.
בן 40 | 28.07.10
11.
מגרש במליון מאתיים???
במחיר הזה קונים דירת 3 חדרים, 60 מ"ר, בבניין בן כמעט 60 שנה, קומה ד' בלי מעלית וכמובן ל בערי המרכז הגדולות. ועד המגש הזה צריך לשלם מיסים, לשלם לאדריכל / קבלן וכו'.... עד שיש לך בית, זה כבר עלה לך עוד 1.5-2 מליון ש"ח בלי למצמץ. מי יכול להרשות לעצמו סכומים כאלה? בטח שגיל הקונים עולה, אבל גם הצעירים מתקשים לקנות דירה, אז עדיף שלהורים יהיה בית פרטי כדי שהילדים יוכלו לגור אצלם יותר זמן ולא בצפיפות...
 | 28.07.10
10.
יש מקומות בהם עוד אפשר לקנות בית במחיר סביר בלב השרון
אנחנו זוג צעיר עם ילדים, לפני מספר שנים החלטנו לבנות במושב עין שריד.זו היתה בדיעבד החלטה נכונה. היום כבר לא היינו מסוגלים לרכוש את המגרש שלנו... יחד עם זאת - נראה לי שהמושב שלנו עוד לא מימש את הפוטנציאל שלו ולכן המחירים בו עוד סבירים יחסית למושבים השכנים (עין ורד כפר הס וכו'). אז לכל מי שרוצה בית צמוד קרקע על מגרש גדול במושב מרכז הארץ, בתקציב סביר - עין שריד הוא עדיין אופציה טובה. מומלץ בחום
עודד | 28.07.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת