אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

השראה: לתת אגוזים למי שאין לו חשמל

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
איזה יופי! אז אתה מוציא חומר אורגני ממחזור החיים והורס את הטבע.
איזה יופי! אז אתה מוציא חומר אורגני ממחזור החיים והורס את הטבע. חומר אורגני לא "נעלם" סתם כך. הוא מתפרק והופך לחומרי ההזנה של הדור הבא. ברגע שאתה מוציא אותו ממחזור החיים, לחחים יש פחות חומרים להזין את עצמם. זה מעבר לכל שאר החסרונות של השיטה (כגון זיהום אוויר וביאור יערות שיתרחש באפריקה).
 | 29.09.10
27.
זה אחלה עסקה לבעלי עסקים קטנים מקומיים. פוטנציאל אדיר!
לדוגמא - אתה גר בכפר קטן, יש לך מנסרה שצריכה חשמל, אתה קונה את המכונה, מזין אותה בשבבי עץ שנשארים לך מהמנסרה, ומקבל חשמל לטובת המנסרה, בלילה אתה מוכר את החשמל לבתים מסביב למנסרה וכך המכונה עובדת ומייצרת חשמל כל הזמן!! גדול! אני הולך להקים חברת חשמל באנגולה!!
דורון | 19.09.10
22.
עליה בפליטות תחמוצות גופרית
השיטה הזאת קיימת, אפילו קיימות תחנות כח PILOT שעובדות על בסיס גזיפקציה של נשורת עץ וחומרים אורגניים אחרים , אחת הבעיות העיקריות של טכנולוגיה זו מחירה היקר ביחס לטכנולוגיות יצור חשמל הקיימות ובנוסף עלייה בפליטות תחמוצות גפרית המחייבת התקנית אמצעים נוספים בכדי לשמור על רמת פליטות נמוכה, אמצעים אלה מייקרים עוד יותר את תהליך הגזיפקציה.
ِAmal Sabek | 14.08.10
13.
להציב את הגזיפיירים בצמוד לאתרי פסולת רעיון אקולוגי מדהים!
למה לא מציעים את הרעיון של הגזיפיירים גם למדינות מתקדמות מערביות? ניתן להתיב מכונות כאלה של גזיפיירים לייצור חשמל ליד אתרי פסולת בישראל למשל ולנצל פסולת אורגנית לייצור חשמל בכמויות אדירות במקום סתם להטמין בקרקע. אפשר להציע את הגזיפיירים למדינות המערב המייצרות מיליוני טונות של פסולת אורגנית בשנה. ממכירות הגזיפיירים למדינות המפותחות תחילה ניתן ליצור תשתית פיננסית ולסייע למדינות הנחשלות באפריקה ובשאר מדינות נחשלות כגון: הודו סין וכדומה. בהצלחה ליוזמה הישראלית הנהדרת! לדעתי הפוטנציאל ענק!!!
רחל לרנר | 14.08.10
12.
מצאתי את האתר של אוול פאוור: http://www.gekgasifier.com
רעיון מעולה, חשבתי להציע אותו לוועד בית של הבניין שלנו, במקום לזרוק את כל הזבל שלנו לצפרדע הגדולה והמכוערת שמסריחה למאות מטרים בשכונה אולי נעשה את המתקן הזה וכל הבניין שלנו יזכה בחשמל חינם. אני עובד על זה עכשיו מקווה שהוועד יקבל את זה בברכה כרעיון, יחסוך לנו אלפי אלפי שקלים בחודש לחברת החשמל... שוב האתר של החברה ואפשר להוריד שם את התוכנית של המתקן ואך מיצרים אותו , נראה פשוט מאד : http://www.gekgasifier.com בהצלחה למי שיזום את זה .
אורן | 14.08.10
5.
הנה עוד סיבה מדוע יש תחומים שאין להפריטם
ממשלת ניגריה עשירה בנפט אך השלטון רקוב. ממשלת ניגריה יכולה להשקיע חלק מכספי הייצור בהקמת מתקני זיקוק וכך לחסוך את היבוא האבסורדי של דלק מזוכך. זה כמו שמדינת ישראל תייצא חיטה ותקנה לחם מחו"ל - והדוגמאות עוד רבות. ציטוט מהכתבה : "אפילו בארצות הברית, עד שנות השלושים והארבעים ברוב המקומות לא היה חשמל בפריסה רחבה. הוא היה נפוץ רק בערים הגדולות, כי שם זה השתלם. המצב השתנה רק בעקבות הניו דיל, כאשר הנשיא רוזוולט רצה לייצר מקומות עבודה. הרחבת רשת החשמל בארצות הברית נעשתה במאמץ ממשלתי אדיר בקנה מידה חסר תקדים, ולמעשה בניית תשתית כזו אינה יכולה להיעשות בשום מקום בלא התערבות ממשלתית. " זה בעיני מה שמעניין בכתבה יש תחומים שבהם רק ממשלה צריכה לעסוק. תשתיות הם אחד מהם - הפרטה יכולה להיות בביצוע הפרויקט אך לא בבעלות. גם בנקים וחברות ביטוח הם בעיני תשתיות (אני לא דורש הלאמה) ולכן נדרשים רגולטורים בסגנון סטנלי פישר. מדינת ישראל בראשית ימיה כך חשבה והשקיע רבות בתשתיות כן כן לפעמים על חשבון ימי הצנע כאשר ההשראה לעניות דעתי היתה הניו דיל של רווזוולט. היום מפריטים כל דבר שזז גם הפוליטיקה הופרטה חברי הכנסת לפעמים "מוכרים" את עצמם לאלו אשר יכולים לממן את הפריימריס שלהם. כל מה שנשאר זה להפריט את מערכת החינוך, הבריאות הופרט מזמן (למרות חוק בריאות ממלכתי). גם הצבא עובר סוג של הפרטה - זה לא המקום להרחיב. תגובה זו קצרה שאני אוכיח שכמעט כל דבר שזז עבר הפרטה אך לצערי זו המציאות. אפילו הדעות שלנו עברו סוג של הפרטה אנו חושבים באופן פרטי (אינדיבידואליסטי) במקום קולקטיבי. מדינת ישראל וכמובן אזרחי ישראל חייבים להתחיל לחשוב אחרת - כל זה מתחיל בחינוך.
שמורת טבע קפיטליסטית | 14.08.10
3.
רעיון לא רע,
אבל מי ילך וימלא כל 3-4 שעות? בשביל שזה באמת יפעל, תצטרך להקים חוות של מאות מכונות כאלו, שיספקו חשמל בתשלום סמלי (עלות הבאת הזבל והחזקת אנשי התחזוקה של המכונות) לאיזורים שאין להם חשמל. אתה רוצה לעשות מהפכה? זו המהפכה. זה ללא ספק יכניס לך הרבה פחות כסף ממכירה לפרטיים, אבל אם אתה אידיאליסט כמו שאתה מצייר את עצמך, הרי לך פיתרון.
משה | 14.08.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת