אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפרילנסרים נפלו בין הכיסאות: בלי בוס, בלי זכויות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
יש שני סוגי פרילנסרים - שימו לב להבדל החד בינהם בבקשה..
1, פרילנסר קלאסי - אולי באמת ראוי וכדאי להיות - עמצאי הייטוק שנותן שירותים מזדמנים ללקוחות מזדמנים . 2. "פרילנסר מודרני" - פסאדו פרילנסר, שהוא בעצם שכיר לכל דבר במסווה של "עובד עצמאי המקבל חשבונית כי למעסיק נח לקרוא לו פרילנסר ולו אין יכולת לסרב" עובד כזה מקבל ברוטו דומה מאוד לשלי (אני שכיר) ואולי מפתים אותו ב10 אחוז תוספת לברוטו שלי אך נשללות ממנו כל הזכויות הסוציאליות שעליהן עמלו שנים העובדים בארץ ושתקועות למעסיקי ההיטק החמדן כמו עצם בגרון - קרן השתלמות (שהיא בעצם תוספת של 7.5% בשכר שרובה המכריע פטור ממס). ופנסיה - ביטוח מנהלים תוספת של 5 אחוז פטור ממס + זיכוי ממס על 5 אחוז שאני מפריש, חופשות רגילות ומחלה שהם 36 ימי חופש בתשלום בשנה !!, הודעה מוקדמת לפיטורים, פיצויי פיטורים, סיבוס, פלאפון, דמי אבטלה אחרי פיטורים (שהם 120 ימי עסקים - חצי שנה בפועל שבהם אתה מקבל 7.5K נטו). לנשים - חופשת לידה (60 אלף ש"ח לשלושה חודשים לאשת היטק שעושה 20K בחודש) איסור על פיטורים לפני ואחרי הריון.. כל אלה ועוד רבות אחרות נחסכות ע"י המעסיק הערמומי שפשוט מגייס עובדים בשיטה חדשה של "פסאדו פרילנסר". אותו פרילנסר עובד בפיקוח הדוק ממש כמוני עם החתמת שעון במשרד ומקבל שכר גלובאלי למרות השעות הנסופות שטוחן - ממש כמוני. הוא שכיר לכל דבר שהופשט מזכויותיו. רק שלא היתה לו ברירה אלה להסכים לטריק הזה של המעסיק שפושט אותנו מזכויותינו, כי השוק חלש.. עצוב.
עבד מודרני | 18.08.10
23.
הבעיה הגדולה אצל פרילאנסים היא מוסר התשלומים הישראלי
רק בישראל מעסיק יכול להחליט שהוא משלם לך שוטף +90 מיום קבלת החשבונית. זאת אומרת ששילמת מס הכנסה ומע"מ על כסף שלא הגיע אליך עדיין. זאת שערוריה גדולה מה שהולך פה עם הפרילאנסים. אין דמי אבטלה, אין מוסר תשלומים, אין זכויות, רק חובות לשוף הפעיל - מס הכנסה ושום דבר בתמורה. הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה...
אסף | 17.08.10
22.
לשי מתל אביב: זה לא התפקיד של האתר שציינת אלא של המדינה
זה אחלה שמצאת מי שיסדיר עבורך, בעד תשלום(!) את כל הזכויות שבתור עובד מגיעות לך. שוק העבודה משתנה ופרצה קוראת לאופורטינסט, האתרים הללו פשוט עושים כסף ממה שהמדינה הזניחה. במקום לעודד את זה ולחשוב שאתה חכם גדול, תחשוב על התמונה הגדולה ותראה שמפקירים אותך ועוד אלפים כמוך. בספרד ובמדינות נאורות אחרות יש כבר חקיקה בנושא .פה אין אפילו מודעות של הפרילנסרים עצמם. כמו שכתוב בתגובה הראשונה, יש כל מיני דרכים לגרום למישהו שדופקים אותו לחשוב שמצבו נפלא. הפרילנסרים צריכים להתעורר!!
לשי מתל אביב  | 17.08.10
20.
לא מתאים למי שמחפש בטחון תעסוקתי ולא יודע חשבון לשאר מתאים מאד הבעיה החקיקה
צורה מעולה של העסקה שאינה מוכרת בחוק הישראלי. המעסיק מקבל את המיטב העוסק מקבל שכר גבוה הבעיה שהחוק מגן על העובד באופן גורף על חשבון המעביד ולכן כל מועסק עצמאי שאינו עובד במקום אחד נוסף,לפחות, יכול לדרוש , לאחר גמר העסקתו תנאים של שכיר בנוסף למה ששולם לו. בקיצור מילכוד 22 בישראל אדם , שאינו שכיר, אינו יכול להחליט באיזה תנאים הוא רוצה לעבוד יש "חכמים" שמחליטים עבורו. העיקר שמשרדי הממשלה ובנק ישראל ממנים ועדות ומוציאים דוחות כיצד להרחיב את שוק העבודה. ראו דוח להרחבת התעסוקה שפורסם היום לעג לרש.
אזרחית | 17.08.10
18.
זהו הדור שיהפוך לעני לעת זיקנה.
הפרלנסרים לא יודעים שהם צריכים להוסיף בערך 30 אחוז לכל ההפרשות שמקבל שכיר. לרוב האירוגנים פרלינסרים לא נחשבים במצבת כוח אדם והם הראשונים ללכת הביתה . למעשה זה אידאלי למרבית האירגונים שלא יהיו יחסי עובד מעביד. שלא לדבר על הצהרות הון, רו"ח נוכלים ובעיקר קורבנות נאיבים שחשובים שפרילנסר זה עדיף משכיר. כן, טוב להיות עצמאי/ פרילנס אם אתה מרוויח מעל 50 אלף בחודש , פחות מזה לא שווה את הכאב ראש.
אחד | 17.08.10
17.
פרילנסר זה עדיף בהחלט - שהכתבת תקרא את התגובה הזו
עבדתי כשכיר ותמיד צריך לענות למישהו, אין חופש בהחלטות. מאז שאני פרילנסר אני מחליט ואני קובע. וחוץ מזה אני נותן ל- yeuls.co.il להוציא לי חשבוניות והם משלמים לי משכורות וגם מחזירים לי הוצאות. אני גם מקבל פנסיה ופיצויים כך שאפילו אין לי צורך ללכת לרשויות ולבזבז זמן בבירוקרטיה. כך שיש פתרונות לפרילנסרים להרוויח ולא הכל נורא כל כך. שכל אחד יעשה את השיקול שלו מה הוא מעדיף או להיות שכיר או להיות עצמאי, זה הכל.
שי | 16.08.10
16.
אני מעדיף להיות פרילאנסר - יש הרבה יתרונות
1. אני עובד עם הרבה לקוחות ולא תלוי באחד (ראו מקרה קומברס גם חברה גדולה זה לא מקום בטוח) 2.יש לי חופש יחסי להחליט לא לעבוד עם משהו - לא כמו להיות תקוע עם בוס אחד 3.יש לי בחירה מאיפה לעבוד והרבה פעמים מוצא את עצמי בבתי קפה ובים (לא בקיץ) - דרך אגב יש בתי קפה עם הוויה של חברה כי יש הרבה אנשים שעובדים במקום (למשל אר קפה ברמת אביב גימל) דרך אגב לא צריך לנהל עסק כדי להנות מכל היתרונות אני עובד דרך easybiz.co.il שמוצאים לי את החשבונית ומשלמים לי משכורת כשכיר שלהם וכך גם נשמרות לי הזכויות
יוני גרינז | 16.08.10
14.
מסכימה עם כולם ומוסיפה
מעמד של פרילנס ללא ספק אינו מתאים לכל אחד. אתה צריך להיות עם אישיות יוזמת, לדעת לנהל לקוחות ואת עצמך בצורה מיטבית, להיות בעל יתרונות מובהקים ולדעת לשווק אותם, לדעת למכור את עצמך, להבין בניהול כספים ... בקיצור להיות בעל עסק על כל המשתמע מכך. יש כאלה שהפכו לפריננסרים בעל כורחם ובשנייה שימצאו עבודה במקום מסודר יעדיפו מסגרת על עצמאות בגלל האופי ולא תמיד בגלל השכר. ואחרים שבחרו בזה כדרך חיים בשל היתרונות והחופש שהמעמד מאפשר. העניין הוא שהרשויות רדומות, הם אינם מודעים, אינם מתחשבים ואינם יוזמים דבר גם כשברור לחלוטין שהיו יכולים לספק מענה לאלפי מובטלים בשלבי ביניים שהיו יכולים לבנות לעצמם עסקים מועילים עד לפריחה הבאה, עד לשגשוג הבא. מיהו הגורם האמור היה לחשוב על מעמדם של העצמאים, על זכויותיהם על ביטחונם. מיהו הגורם שעד היום אינו מבין שעצמאים משלמים לרוב יותר מיסים אך אם חלילא יפשטו רגל לא יהיו זכאים לדמי אבטלה ולא יהיה גורם שיסייע להם בעת הקשה. מיהו הגורם שאינו מבין שהוא מייצר (סליחה) פרזיטים וטפילים לרוב במקום לעודד ייזמות, חדשנות, שירותיות, מקצועיות ברמה גבוהה יותר שינתנו על ידי פרילנסרים טובים המאמינים בעצמם. האם הפקידים הממשלתיים המאוגדים והמובטחים בביטוחים שונים ומשונים הם אלה שהיו אמורים לדאוג לכל אותם עצמאים מוכשרים. ולהבין שגם למוכשרים מגיעים זכויות. אם נשאיר לפקידים לדאוג לנו כנראה שזה לא יקרה בקרוב, צריך לפעול ולעשות מעשה ולהביא למודעות ולעשות לובינג... זהו הסיכוי היחיד. השאלה היא האם יש כאן פרילנסר המוכן להרים את הכפפה ולארגן את העניין לטובת כולנו. ואולי איזה לוביסט שהנושא מתאים לאג'נדה שלו ... ואולי איזה שר שמוצא זמן לקרוא ולהתעניין לא רק בכותרות... בהצלחה לכולנו!
TALIA | 15.08.10
13.
עובד כפרילנסר
אני עובד כפרילנסר, ומקבל כ-80% יותר בברוטו מאשר שקיבלתי כשכיר (כ-50 לחודש כיום). מספר הערות: 1. אפשר להפריש לפנסיה, לקופות גמל ולביטוח בריאות (זה אפילו נחשב הוצאה מוכרת, מה שמוריד לך כ-40-50 אחוז מההוצאה שלך על הדברים האלו - לדוגמה, הפרשה של 2000 ש"ח על פנסיה היא למעשה רק הוצאה של כ-1000 ש"ח). 2. שכר שעתי גבוה יותר - מ-80% עד 150% יותר (ברוטו). יש כאלו שלא מסכימים (חושבים שישיגו פרילנסר במשכורת שכיר). 3. לרוב משלמים לך לפי איכות העבודה, ולא לפי כמות השעות - אתה יכול לבקש 100 שעות על עבודה שלוקחת לך 50. אז המחיר השעתי הריאלי שלך הרבה יותר גבוה. זה גם הגיוני כי זה נובע מהמקצועיות שלך - אדם פחות מקצועי היה עושה את זה באמת ב-100 שעות. 4. אפשר להגיד לא לעבודות - להיות בררן בקשר למחיר (זה לרוב מה שמפיל את ההצעות), סוג העבודה (העניין בעבודה), התנאים (עבודה מהבית? האם לוחצים עליך ומבקשים עדכונים כל יומיים?). 5. אורח החיים שונה לחלוטין להיות שכיר - אין עבודה של 8 עד 17 (יכול להיות גם חסרון), אני עובד הרבה מהבית או מבתי קפה. יש יותר זמן פנוי (אפשר לנצל לחופשות, או לקחת מספר פרויקטים במקביל, מה שמגדיל מאוד את ההכנסות שלך) אפשר לקחת חופשות בצורה די חופשית. 6. אני לומד הרבה על עסקים - משא ומתן עם לקוחות, התעסקות עם מס הכנסה (גם יתרון וגם חסרון) ורואי חשבון, ואיך לייצג את עצמי (אתר וכרטיסי ביקור, התנהלות מול לקוחות וכו'). בקיצור, כמו שאמרו פה אנשים לפני - זה לא מתאים לכל אחד, אבל אישית, אני כן מעדיף את זה בהרבה, ולא רואה את עצמי חוזר להיות שכיר בשנים הקרובות.
י. | 15.08.10
12.
תתאגדו, כשהממונה על ההגבלים יתקוף, תקפו בחזרה..
דרישה מנמלית בהיכרות עם הגיון טקטי ואסטרטגי, באמת דברים בסיסיים. אומנות המלחמה - סאן טסו תורת המשחקים הנסיך - מקיאוולי טקטיקות שיווק שונות חומר קריאה שתמיד עוזר... בהצלחה! נ.ב כמובן, היכרות מעמיקה עם החוק ועם העקרונות המוסריים שמנחים אותו.
 | 15.08.10
11.
כדאי לבעלי עסקים קטנים להעסיק פרילנסרים
מה שקורה לעסק קטן כאשר עובד לא ממשיך לעבוד מסיבות שונות -- לידה או מעבר מקום בית העסק לדוגמה (נחשב להרעת תנאים) -- יכול לגרום עוול למצב בית העסק מבחינת שכר פיצויים, תנאים סוציאלים וכד' וכד'. ואם העובדים מתאגדים, זה גם לא כל כך טוב לבעל העסק שעובד יומם ולילה ולא ישן בלילות כדי להבטיח שכר לעובדים וכיסוי שאר הוצאות. לכן בשביל עסק קטן, הפתרון הכדאי ביותר הוא להעסיק רק פרילנסרים, גם בשכר גבוהה יותר אך בלי המחוייבות והתנאים הסוציאלים הדרקוניים.
לילי | 15.08.10
8.
היררכיה
למדינה נוח להתעלם גם ככה עצמאים נחשבים מבחינת המדינה עבדים לא רצויים ראו את מלחמתו של מר טלמון כדי להשיג אשל עבור העצמאים... פריאלנס זה סוג של מוטציה אוליי ברירת מחדל בתכלס תרבות העבודה של היום וההירכיה הינה : עצמאי פרילאנס עבד מדארפור כל עוד שנוח לתאגידים לדרדר אותך למטה אף אחד באמת לא אכפת לו בכנסת מתנאי העסקה. בהצלחה לדורות הבאים...!!!
x | 15.08.10
7.
עבדות מודרנית - נו באמת... מה לא שמים לב?
לפרילנסר אין יחסי עובד מעביד, המעסיק קם על רגל שמאל? יגיד לך שלום, בלי ייסורי מצפון. לא חייב לך כלום. אתה בשבילו קבלן. אסור לך להיות חולה, או לצאת למילואים, או להיות בחופש, כי... מי יודע. יש עבודה, אתה עובד, אין עבודה... תחכה בבית. אין שכר. אין הפרשות לפנסיה, אין תנאים סוציאליים. אתה דואג לכל. צריך רואה חשבון, לקנות רכב או לעשות ליסינג פרטי - שזה אומר להתחייב, אבל מה אם פתאום אין לך עובדה כי למעסיק או איך שתרצו לקראו לו אין לו עבודה? פרילנסר, עצמאי זה הצד הראשון לעבדות המודרנית. כל אחד אדון לעצמו, בלי שום תמיכה או הכרה. בשוק של שפל אין ברירה אחרת. זה או להיות פרילנסר או לחדול - אבל המשק הוא גלגל. בסוף זה יחזור למעסיקים כבומרנג - במיוחד כאשר השוק יתחיל לשגשג. אנשים פרילנסרים הם שורדים תמידיים וילכו איפה שמשלמים יותר. בלי סנטימנטיים (למעט בודדים) אנשים בעלי ידע עצום יעזבו לקוחות ואלא בגלל שרצו לחסוך את יחסי עובד מעביד ימצאו עצמם עם עובדים חדשים אבל בלי ידע מצטבר. ... ואני יודע על מה אני מדבר....
ECHAD SHEYODEAH | 15.08.10
5.
לא מסכימה עם התגובות שמעליי
אני עובדת כפרילנסרית ואני מאוד מרוצה מהעניין. נכון, זה לא מצב שארצה להיות בו לכל החיים כי החסרונות בשלב מאוחר יותר אולי יעלו על היתרונות, אבל כרגע זו המצב הכי טוב שיכול להיות! לא חשה מנוצלת כלל, אני מקבלת את מה שמגיע לי וזה אולי מעט פחות ממה שמקבל שכיר, אבל יש לי הרבה יתרונות שאין לשכירים שגורמים לזה להיות שווה.
רונית | 15.08.10
4.
אני פרילנסר כבר 5 שנים בהייטק
בלהיות פרילנסר יש הרבה יתרונות: אני מרוויח כפול בשכר (12 נטו) ועובד חצי מהזמן (100 שעות), עד כאן הצד היפה של להיות פרילנסר. הצד הפחות יפה זה: 1. אין מי שירים אותך אם אתה נופל, וטעות קטנה יכולה לגרום לך להפסיד לקוח. 2. קשה מאוד למצוא לקוחות טובים, ואם אתה תפוס הם יכולים לשרוף אותך. 3. אין את הביטחון (גם אם המדומה) שהמשכורת הבאה תגיע. 4. קשה לנצל את הזמן המיותר כי אתה יכול להתחיל פרויקט כול רגע. 'תחושה של אבטלה' ושעמום (ותאמינו לי לכולם מתחיל להיות משעמם אחרי 5 שנים) 5. תמיכה וצבירה של נסיון, יכולת וידע תלוי רק בך. 6. אין את כול ההטבות 'השקטות' כמו ביטוח, גמל ופנסיה בסופו של דבר לא הייתי מגדיר את הפרילנסריות כמועדפת לעובד, אלא למעסיק... המחיר הנפשי והרגשי של הזמניות הזאת, והלחץ שאתה נחשף אליו בעולם העסקים המטורף הזה לא שווה את השכר הגבוה ושעות העבודה המעטות... בקיצור... לא מתאים לכולם, אבל תנסו :) לכו תדעו... העיקר שתהיו בריאים
בועז | 15.08.10
1.
המצאה נצלנית של מעסיקים.
יש כל מיני דרכים לגרום למישהו שנתון במערכת יחסים נצלנית, לחשוב שזו הבחירה שלו, שהוא בעצם מעדיף שהדברים יהיו ככה, הרציונלזיציה שחלק קטן ממנה מוצג על ידי המרואיינים בכתבה מזכירה תרצנות של אשה מוכה. פרילנסרים- דופקים אתכם!! תתעוררו!! אתם לא באמת מרוויחים כלום. זה לא לטובתכם וגם אם יש בהעסקה כזו יתרונות מסוימים עבורכם, החוק אמור עדיין להגן עליכם והתנאים שלכם אמורים להיות כמו של כל עובד אחר במשק. העסקה כפרילנסר היא פשוט עבירה על החוק שהרשוית עוצמות מולה את העיניים. תתחילו למחות, להתארגן ואולי תטיבו את מצבכם.
פרילנס | 15.08.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת