אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקרב על הפלאמפי

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
לליטל 34 המצחיקה.אולי במקום להקדיש זמן לכתיבה,תקדישי לקריאה.זה יעזור לך להבין
כמה הליכים התרחשים שאת בורה בהם. אף אחד מהמגיבים לא הציע להגביל את הילודה.אז את כבר לא נגעלת? בסדר? אם מבקשים סיוע,אז מי שנותן את הסיוע רשאי להחליט לאלו מטרות יופנה. אני,אישית מוכן לתרום ,בשלב זה אך ורק ובלבד לציצום ילודה.כי בלי זה הכל "ברכה לבטלה" חוץ מזה לא הבנתי למה לדעתך צריך בכלל לסיע להם?
רועי | 27.09.10
34.
אבי דרווין? ממש אתה מבייש את דרווין
אני לא מאמינה שיש פה תגובות כל כך מטומטמות עיוורות ועיוולות. זה פשוט מעצבן! ילדים מתים מרעב ואתם רוצים שימותו עוד<? אתם יודעים למה הם מתים? בגלל חזירים קפיטליסטים זה למה. אז מספיק עם השטויות שאין מספיק מקום בעולם כי תכלס בעובדות בשטח- התיאוריה הזו היא שקר אחד גדול. מה גם שכל שנה מגדלים יותר מידיי מזון מאשר צריך ומה שקורה זה ששורפים את מה שנשאר כדי לא להקטין מחיררים. מספיק לעבוד על האדם. זה מעצבן~! מזל שמצאתי את המקום שלי לשנות את החברה ולא להיתקע במבוך
ליטל | 23.09.10
32.
שוב חוקי הפטנטים משרתים את העולם העשיר מול העולם העני.
אבסורד מוחלט להגן על ידי חוק על ידע ש/נועד להציל אנשים. אם יש לך ידע כזה אתה חייב למסור אותו. את המימון צריך לפתור מקרנות ציבוריות ולא מכספי הנצרכים. כך במזון, בתרופות וכך גם בכל טכנולוגיה אחרת. חוקי הקניין הרוחני נועדו להגן על העשירים כפי שעשו בעבר חוקי הפאודליזם וחוקי העבדות. דינם להעלם מן העולם, השאלה היא רק מתי.
פוסל במומו... | 23.09.10
30.
לכל מגבילי הילודה
אני בז לכם שכן צעדים כאלה לא רק שאינם הומניים אלא שהם פתרון קסם מנותק מהמציאות ביבשת השחורה. הבעיה היא לא שהאדמה לא יכולה לקיים את האוכלוסייה בשל פיצוץ אוכלוסין לא מבוקר אלא בגלל חוסר בתשתיות וחינוך - כמובן שאסונות טבע כגון בצורת ומלחמות שבטיות מביאות לרעב אבל לו היו משפרים את התשתיות כלומר- פרוייקטים גדולים של מובילי מים ברחבי היבשת מעבר מחקלאות מסורתית לחקלאות מתקדמת- בידי הממשלות עצמן חינוך שיביא לתעסדוקה וקידום היבשת בכלל התחומים כל אלה ביחד אם אשראי נדיב של המערב מחיקת חובות למדינות שמציגות צמיחה אמיתית ופיתוח כל אלה יעזרו. 
אורי | 23.09.10
29.
20 - אתה מדבר שטויות - ילדים לאישה זה לא תמיד משהו חיובי
שליטה בילודה היא כוח לחזק את האישה האפריקאית ולא להחליש אותה. שליטה בילודה אומרת שמדינות עולם שלישי לילדים יהיה ערך. הורים יחשבו לפני שהם מחליטים ללדת ילדים ויעשו זאת רק עם הם באמת יכולים לתת להם את מה שמגיע להם. אם אתה חושב שאני מדברת ממרום מקומי כבמעמד הביניים הגבוה. אז זהו שלא... לפני שנה שההייטק נפל ובעלי הפך למובטל נכנסתי להריון - בחרתי לעבור הפלה - מתוך ההבנה שיכול להיות שלא אוכל לתת לילד הזה את מה שמגיע לו ולא אוכל לתת לעצמי את מה שמגיע לי כאם לילד. היום מצבנו השתפר בהרבה ואנחנו מתכננים להכנס להריון עוד כשנה כשנהיה בטוחים שאנחנו יוכלים להעניק לילדנו את הבסיס האיתן שעליו צריכה להבנות משפחה. כדי להגיע להחלטות כאלה צריך הרבה חינוך וראיה כללית. ילד לא עושים כלאחר יד ואומרים - יהיה בסדר. בגלל זה ילדים נופלים לרעב ולעבדות. ובוא לא נדבר על הבעיות האקולוגיות החמורות שיוצרת התפשטות המין האנושי. לזוג אסור שיהיו יותר מ-2 ילדים. הדברים האלה חלים לא רק במדינות עולם שלישי אלא גם במדינה שלנו הסובלת מעתיד דמוגרפי קשה בגלל אוכלוסיות לא מתקדמות.
טל | 23.09.10
28.
מספיק עם העזרה-תנו לטבע לקבוע מי יחיה וימות.זה מהות "החזק שורד!"
חוץ מחמלה אנושית - אין כאן כלום מבחינה אבולוציונית. כולם מכירים את מושג "החזק שורד." של דארווין. הוא מתבטא אצל אנשי עסקים,חברות ומדינות.בעולם כזה אנו חיים. אם הטבע ואמא טבע, החליטה שהגידול המספרי הגבוה בארצות אפריקה אינו תואם את אפשרות הכלכלה,אז מוות הוא הכרח! כל ניסיון לעזור ולהציל בטל בשישים! מה קרה באיזור אפריקה לפני 100 שנה,מישהו עזר?לא האוכלוסיה הצטמצמה? כן, החזקים שרדו. מה קורה היום? גידול לא מבוקר וממשלות מושחתות שלא עוסקות בתכנון אוכלוסיה. ישנה משהו החטיף הזה?אולי בצורה זמנית.הצלת הילדים לא תמנע רעב לאוכלוסיה שהתגברה זמנית על מחסור. מכיון שחמלת העולם תלויה במצב כלכלי של מדינות ועושרם - מספיק אסון כלכלי בינלאומי שקרה לאחרונה,שמדינות יפסיקו את תמיכתן. דוגמא: החטיף הזה ודומיו ועוד עזרה במזון יצילו 100,000 ילדים. נאמר שהילדים ינצלו ויגדלו לבנות משפחה עם עוד 5 פריטים.. יצרנו בעיה חדשה עם 500,000 פריטים חדשים. במחשבה קצרת טווח-אולי עזרנו.בטווח הארוך החמרנו את הבעיה.. אבולוציה והשרדות אינו דבר רע - הם הכרח. חבל להלחם בזה.
אבי דארווין | 23.09.10
27.
יש מוצרים אחרים, רפואיים, זולים יותר, אה...ויש גם אוכל. כרגיל יש סחבת כשצריך להפנות תקציבים לעזרה.
הפלאמפי הזה, הוא לא תחליף הארוחה, מוכן לאכילה היחיד שקיים בשוק. ישנן חברות תרופות המייצרות תוספי תזונה כאלו בפחיות, בשתייה (במרקם ובטעם מילקשייק) ובפודינג. את המוצרים האלה רובנו מכירים כהעשרות לקשישים, אבל יש גם מוצרים לילדים עם ערכים קלוריים, חלבוניים ותזונתיים כנראה טובים יותר, אחרי מחקרים רבים. עלותם להערכתי נמוכה יותר. הסיבה שעוד לא קורה כלום כאפריקה היא כנראה סחבת שיש תמיד כשרוצים להרים פרויקט כלל עולמי של הצלה. איכשהו לבנות מגדלי עשירים בערים גדולות, ולהאכיל אמריקאים בפלסטיק שהופרש מפרות שמזהמות את כדור הארץ זה כנראה יותר רווחי. אה כן, ועם כל הפלאמפי שלאמפי הזה, יש גם משהו גאוני וייחודי שיכול להציל את האוכלוסיה באפריקה- קוראים לזה אוכל. אמיתי, רגיל פשוט, שכל אדם על פני העולם הזה זכאי שיהיה לו בזמינות.
דנה27 | 23.09.10
26.
יש פיתרון אפילו עוד יותר קל לרעב עולמי
במקום לדחוף את כל החיטה, תירס וסויה (שלושה מוצרים עשירים בחלבון ופחמימות), תרופות וויטמינים לחיות משק, נותנים אותם לבני אדם. גם את המים שמבזבזים על שתיה נותנים לבני אדם. ככה במקום חוות משק יש גם מקום לעוד שדות חקלאיים ועוד אוכל! חינוך לתזונה נכונה והשינוי הזה ויש לכם אחלה עולם בריא - שלישי, ראשון, מה שאתם לא רוצים. ועל הדרך, במקום חווה מלאה פרות שמפליצות מתאן (שזה גז חממה) יש לכם שדות חקלאיים שלוקחים פחמן דו-חמצני (שזה הגז חממה) והופכים אותו לאוכל וככה גם עוזרים נגד ההתחממות הגלובלית. בקיצור - כולם מרוויחים.
שפויה | 23.09.10
22.
רק דבר אחד יציל את ילדי אפריקה לטווח הארוך.
וזה חינוך ופיתוח תשתיות. לתת עוד ועוד כסף מזכיר את המשפט: "תנו לעני דג וננתם לו ארוחת אחת. תנו לעני חכה ונתתם לו ארוחות לכל החיים". אנחנו יודעים מצויין עד כמה "עוזרים" מנגנוני ה"צדקה" שכל מטרתם לפרנס את עצמם לאורך שנים ע"י הנצחת העוני, כגון אונר"א של הפלסטינים או ש"ס היקרה שלנו.
rabkom | 23.09.10
20.
הגבלת ילודה - גזענות במיטבה
הטענה האינפנטילית לגבי הגבלת ילודה היא שרק עשירים צריכים להביא ילדים לעולם והעניים צריכים לרעוב בשקט. אחרי הכל, אם עניים לא יביאו ילדים לעולם אז יהיו יותר אוכל בשביל ילדי העשירים, לא? מי שבאמת מאמין בזכויות אדם ולא חושב על אפריקאים באותם מונחים שמדברים על חיות הבר יתמוך בשיפור מעמדן של נשים, שדרוג רפואת הנשים וחינוך נגד נישואים מוקדמים מדי. כך נשים תוכלנה להחליט לגבי עצמן כמה ילדים הן רוצות. הבעיה היום באפריקה היא שאם אישה נאנסת על ידי הדוד שלה למשל, לא רק שהיא לא תוכל להתחתן ואף אחד לא יתמוך בה כלכלית כי היא "מפתה" גברים, אלא שהחוכמולוגים השבעים גם יגידו לה שפשוט לא תביא ילדים לעולם.
לוי | 23.09.10
16.
ל12 נעשו כבר ניסיונות כאלו, אך הם נכשלו - הדוגמה הטובה ביותר - ר"מ דרום אפריקה
לשעבר, תאבו מבקי - בוגר אוניברסיטת אוקספורד תואר שני בכלכלה. כשחזר, מה שהיה מול עיניו היה לעשות לביתו ולהעשרת המעמד הבינוני גבוה של השחורים. לכן עצם עיניו למכת האיידס שהתפשטה במדינה. הדוגמה המוצלחת היא דווקא של אנשי עסקים - שחזרו לארצות כמו אריתריאה ודג'יבוטי להקים שם מפעלים לטיהור מיים ויצירת בארות ארטזיים. הבעייה היא שבמקרה השני צריך אדם שנולד בעולם הראשון שירצה לבוא לעולם השלישי.
טל | 23.09.10
15.
התוכנית הכי מוצלחת לקידום אפריקה
לשלוף משם בני נוער מבטיחים, לחנך אותם בתנאי פנימיה ולהעניק להם את הכלים על מנת לחזור אל הקהילות שלהם מאוחר יותר, ולהנהיג אותן לידי עתיד טוב יותר. יש לי רעיון יש אחד בעל נסיון שעדיף שיחזור לאפריקה ויציל את האפרקאים ויחסןך סבל לאמרקאים.אובמהל'ה
אריק | 23.09.10
13.
אפריקה לאפריקאים
נאמר נכון, שליטה על ילודה זה מה שבעקיפין יטפל בבעיית הרעב והאיידס. (הדרך הנפוצה ביותר להפצת המחלה באפריקה הדרומית היא דרך יחסי מין). אני חושש שמה שהמערביים הזדוניים חושבים עליו הוא השגת המטרה ע"י סירוס מאשר חלוקת קונדומים ואם אפשר על הדרך גם להכניס כמה דולרים למשק המקומי הארופאי\אמריקאי. תתארו לכם את עוצמת הפחד שלהם מהיום שבו תהיה תרופה בצורת כדור בודד למחלת האיידס ("מדלל" האוכלוסיה החזק ביותר אחרי מוות מרעב ומלחמה). רק שיקום אפריקה בשביל האפריקאים יציל את המערב.
תומר | 23.09.10
12.
עצוב לומר, אולם מדובר בהדבקת פלסתר על גבי פצע עמוק...
...כן, אני בהחלט מבין ומצדד באלו שרוצים לעזור לאלו שסובלים כאן ועכשיו. אולם אם מעוניינים באמת לעזור לאפריקה להיחלץ מן הנחשלות שלה, הרי שמה שנדרש בראש ובראשונה הוא חינוך. התוכנית הכי מוצלחת לקידום אפריקה הייתה לשלוף משם בני נוער מבטיחים, לחנך אותם בתנאי פנימיה ולהעניק להם את הכלים על מנת לחזור אל הקהילות שלהם מאוחר יותר, ולהנהיג אותן לידי עתיד טוב יותר.
אורן | 23.09.10
4.
אלון 3 צודק 100%."הקורקטיות הפוליטית" לא מאפשרת לאומר את זה,אבל כולם יודעים
שכל פיתרון לרעב,מחלות,אלימות שבטית מתחילה בצימצום ילודה.אין בילתה. תרבות ריבוי ילדים נוצרה בתקופה בה לא היו אנטיביטיקות ותרופות מצילות חיים אחרות. הטבע וויסת את האוכלוסיה. זה ידוע לכולם.אבל אסור לאומר את זה.זה לא תקין פוליטית.אם אסור לאומר אז בטח אסור לעשות
רועי | 23.09.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת