אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלעדי ל"כלכליסט": הסינים רוצים לקנות גם את קומברס

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
למי עדיף למכור? ניתוח
מנקודת ראות ההנהלה: למי שמשלם הכי מהר... הם לא יחכו למי שמשלם הכי הרבה(אלא למראית עין) כי מי יודע אם אי פעם יצליחו להשיג מחיר יותר טוב מהיום... עוד לפני פרסום הדוחות והרישום מחדש. כשהם יפורסמו עם התוצאות הבעיתיות של 2009 ו 2010 - המחיר יירד... ואז אולי לא ישתלם למכור.... משקיעים ראו הוזהרתם... מנקודת ראות הקונים: הסינים - נמצאים במשחק כדי להשיג גישה לעוד לקוחות. הם לא צריכים את הvas , הם מאד רוצים את הבילינג. במקרה כזה - לעובדים ישראלים יש תוחלת מינימלית...הידע יעבור תוך חצי שנה לסין, ואז למה להחזיק עובדים יקרים. אורקל - נמצאת במשחק כדי להשיג יותר גישה ושליטה בשוק הטלקום. הבילינג שלהם מקרטע. של קומברס בחזית. הם חברת תוכנה שלאחרונה קנתה את סאן. הם מוכרים מערכות. קומברס מושלמת כאן... רק ששוב - אין צורך בישראלים למכירות.. אולי קצת בפתוח לזמן קצר. אמדוקס - נמצאת במשחק מחשש שאורקל ישיגו שליטה על בילינג טוב כמו של קומברס - ויהפכו לגורילה גם בשוק הטלקום - על חשבון אמדוקס. חלק קטן מאד מהישראלים ימצא את מקומו שם, ה VAS יימכר מהר למישהו תמורת נזיד עדשים והשאר יפוץ לכל עבר. קשה להאמין שישלמו מחיר גבוה - הם לא פריירים. HP & IBM - נמצאים במשחק כדי לחזק את עצמם בשוק הטלקום במיוחד עם שרותים סביב מוצרי קומברס השונים. אנשי הפתוח יכולים להירגע, אנשי המכירות והפריסייל הישראליםייעלמו מהר מהתמונה.
מי שכבר היה שם.. | 13.10.10
24.
קומברס היא חברה אמריקאית. האוצר בישראל לא יראה 1 שקל
רק המיסים האמריקאים יגדלו. ואם אין מגבלה בארה"ב על מכירת ידע וציוד כמו בקומברס לחברה בסין, אין מי שיעצור תהליך כזה. חכו שהסינים יקבלו את כל האוצר שנכתב בקומברס, רק אז הם יגלו שחלק מהותי מהידע אינו מתועד במסמכים אלא בראשם של המפתחים ומהנדסי המערכת. חה, חה, חה . . .
יוסי | 13.10.10
20.
רק לא סינים
מעניין מה היו התגובות עם המתמודדים המובילים על הרכישה היו באמת IBM, HP או אורקל. איזו גאווה היתה נשפכת - אור לגויים, המח היהודי, אבל לסינים? יפטרו, ישלמו אלף RMB, יגנבו את הידע וירוקנו את המרכז בארץ מתוכן. הגיע הזמו להפנים, סין היא העתיד. כל רכישה סינית עדיפה היום מהשקעה מצד העולם המערבי הדועך. עם הסינים רואים בנו מקור זו מחמאה גדולה.
אנגלו-סכסי | 13.10.10
11.
השיטה הסינית במלוא עוצמתה
הסינים פועלים כך בכל העולם וכעת הם ניכנסו לישראל. הם רוכשים חברות ומעבירים את הידע לסין. זה יותר זול מאשר לפתח או לרכוש ידע,. הם מעדיפים לרכוש חברות כושלות ,לפטר את העובדים ולנצל את הידע . יש להם שיטה נוספת : הם מקימים מרכז פיתוח במדינה (ישראל) שואבים את הידע המצוי במדינה ומעבירים אותו לסין. ככה הם מרויחים ידע ודואגים לעבודה למליוני הסינים אשר מיצרים בשכר של דולר ליום.
גבי תריסים | 13.10.10
7.
זה לא מנכ"ל החברה העלובה הזאת, אלא החקיקה העלובה שלא מתפקדת לטובת הכלכלה
איך יכול להיות שמנכ"ל שמנהל הפסדים ומפטר עובדים בעקבות ניהולו, גוזר קופון. זה לא רק קומברס, ברור לכולנו. צריך, חייב, נחוץ, לכלכלה בריאה שמי שמביא רווחים והתפתחות יקח חלק מזה הביתה, ומי שלא עומד ביעדים ישתכר בהתאם. הרעיון קפיטליסטי לגמרי ומיטיב עם השיטה. הבעיה היא שכאשר מדובר בהגנה הדדית על בני המעמד שאתה שואף להשתייך לו, חברי הכנסת ואנשי האוצר שוכחים את עקרונות השיטה.
duxycu | 13.10.10
2.
ואם הם קונים - תחזית
תוך 3 חדשים מפוטרים כל אנשי המכירות והפריסייל הישראלים ופעילות המכירה עוברת לסניפים המקומיים של הסינים תוך 5 חדשים מחוסלת פעילות ה VAS והקוד (לטובת תחזוקה בלבד) עובר לסין. תוך שנה לא משתמשים גם בקוד. תוך חצי שנה - פעילות הפיתוח בבילינג שאינה בהודו עוברת מאמריקה לסין זה אבל טוב מאד למשקיעים ולמנהלים הבכירים שמקבלים מזומן. עובדים ? יוק
אחד שכבר היה שם ומכיר | 13.10.10
1.
שמישהו כבר יגאל את החולה הסופנית הזו (קומברס) מייסוריה
מפטרים 200 איש כל מס' חודשים, מתקנים דוחות שרק מציגים הפסדים הולכים וגוברים, בלאגן בהנהלה ומרירות בקרב העובדים שלא יודעים אם הם בסבב הפיטורים הבא והנהלה ממורמרת עקב יחסו של המנכ"ל. שמישהו כבר יגאל את קומברס מייסוריה, רכישה של החברה היא כנראה הפתרון היחיד שנשאר וגם זה יהיה במחיר נמוך.
 | 13.10.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת