אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

החוג: ביולוגיה ומדעי המחשב - ההתמחות: רפואה מותאמת אישית

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אני לא מבין למה כשמדברים על תחומים שכאלו, אפילו לא מזכירים את בתי הספר לרוקחות
מעניין, אם זה בגלל התפיסה של חוסר האמון ברוקחים.. תאמינו או לא, אבל הרוקחים לומדים כימיה ברמה (נכון.. שלא כמו כימאים, אבל בהחלט מתאים בשביל סינטזות רלוונטיות) וגם ביולוגיה שרלוונטית לתחום. וחוץ בזה, הלימודים כוללים גם את ההיבטים הקליניים.. משום מה- הרוקחים בארץ לא מוערכים, ונתפסים כזבנים עם השכלה ותו לא. וזה מאוד חבל.. איך זה שיש כתבה על תרופות המותאמות אישית, ואפילו תחום הרוקחות לא מוזכר???
סטודנט לרוקחות | 19.11.10
9.
מצטער לאכזב אתכם אבל יש בעיה רצינית
הבעיה העיקרית במדעי החיים היא שאנשים מגיעים לגיל גבוה מדי. הרפואה ושאר המדעים מצליחים גורמים לאנשים להגיע לגיל מופלג והחיים בגיל זה היא ללא תוחלת. אנשים מבלים את זמנם בבתי חולים ובביקורים אצל הנינים. אין סיבה להשקיע בסוג זה של רפואה.
החוגג | 18.11.10
8.
מסלול ביולוגיה חשובית בירושלים מומלץ
למדתי תואר ראשון במסלול הנ"ל לפני מספר שנים ואז היה שיוויון בין שני החוגים, ז"א ללא הבחנה בין חוג ראשי ומשני (נכללו בתוכנית כל הקורסים החיוניים בכל אחד משני החוגים). כמובן שהתוכנית היתה עמוסה ביותר, אבל ניתן לחלק את העומס קצת אחרת מהתוכנית המובנית ולהקל אם צריך. אחרי שני תארים מתקדמים בטכניון אני ממליצה על האוניברסיטה העברית, רמת ההוראה טובה יותר, יתרון במגוון הקורסים לתארים מתקדמים (בעיקר בביולוגיה), מחלקה לביולוגיה הרבה יותר טובה ומגוונת לעומת הטכניון (במדעי המחשב הפער פחות בולט) וגם אוירה אקדמית יותר נעימה.
מירושלים לשעבר | 31.10.10
7.
צריך להבדיל בין ביולוגיה חישובית לביולוגיה בלבד (או ביוטכנולוגיה שזה כמעט זהה לביולוגיה )
מי שלומד ביולוגיה חישובית לומד גם ביולוגיה וגם מחשבים. לכן יש לו שלושה כווני תעוסוקה אפשריים 1) ביואינפורמטיקה; 2)מחשבים בלבד ; 3) ביולוגיה בלבד. הטובים בדרך כלל ממשיכים לתארים מתקדמים אבל מי שלא מעוניין בתוארים מתקדמים משתלב בלי בעיה בעבודה שאחד משלושת התחומים הנ"ל. בגלל שאחת האפשרויות היא עבודה במחשבים , בדרך כלל אין בעיה במציאת עבודה. התחום של ביואינפורמטיקה הוא תחום שמאד מתפתח והיום מתחיל להיות מבוקש בבתי חולים שונים. תגובות 2 5 ו-6 רלוונטיות למי שלומד ביולוגיה וביוטכנולוגיה בלבד , ולא נכונות בכלל למי שלומד ביולוגיה חישובית.
מהתחום | 27.10.10
6.
כבעל נסיון בתחום, תגובה 5 נכונה לצערי
תחום הביואינפורמטיקה מפותח בארץ רק באקדמיה ואין כמעט תעשיה רלוונטית. כבר שנים אומרים שזה מקצוע העתיד. השילוב של הביולוגיה עם המחשבים הוא אכן מעניין מאד ללמידה. אך הסיכוי הגבוה ביותר של בוגרי החוג למצוא עבודה הוא כתוכניתנים בהייטק, ללא קשר ללימודים. לבוגרי ביולוגיה המצב קשה אף יותר.
ש | 23.10.10
5.
לכתבה הזו אין שום אחיזה במציאות הישראלית
התחום איננו מפותח בארץ, תואר ראשון אינו מקנה דבר זולת ידע מרתק שאיש לא רוצה לנצל בשוק העבודה, וגם אם התמזל המזל להיכנס למעגל התעסוקה, אזי שמדובר בשכר זעום או לחלופין, בעבודת תועמלנות. מי שרוצה לעסוק בתחום - אין ברירה, רק לרדת מהארץ. גם התנאים יותר טובים מבחינה כספית, גם יותר אפשרויות, וגם רמה אקדמאית + משאבי מחקר מעולים.
X | 21.10.10
4.
מי שמתכנן ללמוד מדעי החיים עדיף לשלב עם מחשבים - כדוגמאת ביולוגיה חישובית
מי שמתכנן מלכתחילה ללכת ללמוד מדעי החיים, עדיף לשלב זאת עם מחשבים. כמובן שעדיף לעשות זאת במסלול מסודר שבו יש התחשבות בסטודנט, מבחינת הקורסים שעברו סינון למה חשוב יותר ומה אפשר לוותר, ואין התנגשויות בין שעות הקורסים שמוצעים ע"י 2 פקולטות שונות. אין ספק שעדיף ללמוד ביולוגיה חישובית מאשר ביוטכנולוגיה, בביולוגיה חישובית לומדים מחשבים כתואר משני (או ראשי תלוי בסטודנט), דבר הנותן ייתרון עצום על מי שלמד רק ביוטכנולוגיה (שבעצם זו מילה אחרת למסלול ביולוגיה). בשניהם אפשר להמשיך במחקר כאשר לביולוג חישובי יש כלי מחקר נוספים, והוא בוודאות מועדף על פני ביוטכנולוג. מי שמתלבט בין לימודי מחשבים נטו לביולוגיה חישובית שילך לללמוד מחשבים, אך מי שאוהב את המדע שישלב זאת עם מחשבים. והכי חשוב, בסוף אם אין עבודה תמיד אפשר לעבוד בהייטק (מנסיון), בניגוד למי שלמד רק ביוטכנולוגיה. לגבי אוניברסיטאות, בר אילן היא הראשונה שהציעה מסלול זה בארץ, ובוגרי מסלול ביולוגיה חישובית מבוקשים בכל האוניברסיטאות בארץ ובעולם, והאווירה הלימודית משפחתית, מדהימה ומאתגרת (כן, גם לאלו שלא דתיים :->, וגם זה נאמר מנסיון). אני הבנתי שדווקא באוניברסיטת ירושלים שמים דגש יותר על הצד של המחשבים ופחות על הביולוגיה. כמו כן, בבר אילן נקלטו בשנים האחרונות מדענים צעירים מתחום החישובית בעלי שם עולמי, והיא עוד ממשיכה לצמוח. ואכן, תחום הרפואה מותאמת אישית הוא הדבר החם הבא, וכמויות המידע עצומות והולכות וגוברות ובהתאם תגבור הדרישה לאנשים בעלי יכולת ניתוח שמבינים הן ביולוגיה והן מחשבים .
הצודקת | 17.10.10
3.
ביולוגיה חישובית - בר אילן
בתור בוגר המסלול לביולוגיה חישובית ובהתייחס לכתבה .הייתי רוצה להמליץ בחום על לימודי הביולוגיה החישובית בבר אילן. תכנית הלימודים קשה אך מאתגרת מאוד ומענינת לכל מי שמעונין להרחיב את ידיעותיו בתחום. המרצים מעולים ואוירת הלימודים טובה מאוד. כמו כן, תכנית הלימודים נותנת לבוגרים שלה אפשרות להשתלב בתעשיות הביולוגיה , מחשבים וביואינפורמטיקה
ביוחיש | 17.10.10
2.
אין עתיד בביולוגיה\ביוטכנולוגיה בארץ!!!
יש אולי הרבה ידע אבל אפס מימוש ועוד פחות יכולת לעשות משהו עם כל הידע הזה. מדינת ישראל 2010 היא מדינה המעריכה את הכאן והעכשיו ואיננה נושאת עיניה לעתיד הלא רחוק ולכן שלא ימכרו לכם לוקשים על איך ביוטכנולוגיה היא דרך העתיד והכל יעבור לגישה ירוקה יותר (בישראל זה יקרה רק כשיהיה מאוחר מדי לעשות משהו בנושא)
מאוכזב ביולוגית | 17.10.10
1.
מדעי הטבע לומדים רק באוניברסיטה העברית
מי שרוצה גם להנות מהלימודים שישמור נפשו ויתרחק מהטכניון ( מוסד טכנוקרטי קר ומנוכר , בינו לבין אוירה והוויה אקדמית מרחק צפון מדרום - לייקים שהקימו את המוסד הזה לא היה תרגום לערך המילוני "לומדים בכיף ומרחיבים דעת בהנאה" , וזה נשאר עד היום ). אני ממליץ למעוניינים ללמוד ביולוגיה ומדמ"ח על האוניברסיטה העברית - זהו המקום הכי "אוניברסיטאי" בארץ והכי דומה לחווית לימודים בחו"ל. הרמה האקדמית היא הטובה בארץ והמרצים הם בני אדם ( רובם ) עוד לפני שהם מנטורים ומדענים מובילים.
י. | 17.10.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת