אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה יש בפנים: ערק

52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

52.
תגובה ל 50
אכן ערק אל נמרוד מעולה אך עדיין תעשייתי, יש סוג של ערק בוטיק שכרגע קשה למצוא במרחב החופשי אלא במקומות מאוד לא שגרתיים כמו בשוק בעכו, , במגדל העמק,, בעיר העתיקה בירושלים ברובע היהודי צריך לשאול בדוכנים, עד שיחליט לשווקו באופן נרחב, קוראים לזה " ערק ארץ הצבי" פשוט איכות וטעם מדהים עובר 3 זיקוקים, וכל כך מעודן וערב לחיך שחיסלנו בקבוק 3 חברים מבלי להרגיש, פשוט איכות וטעם מדהימים, שווה לחפש לאניני טעם.
אייס &קול | 19.04.14
50.
עראק זחלאווי ישראלי- עראק אל נמרוד יקר יקר אבל שווה כל גרוש
כשהייתי בלבנון במלחמת לבנון הראשונה שלחתי שליחים לזאחלה עיירה שהיתה תחת שלטון סורי בלבנון, על מנת להביא לחמי ז"ל כמה בקבוקי עראק זאחלואי מקורי. כאשכנזי מבית,אני זוכר איך גם אני התלהבתי מן ה"מאחייה " כפי שנהג לקרוא לזה אבי אשתי , מן העדינות שלו , העובדה שהוא ירד חלק , ולא נתן לי שום הרגשת צרבת כפי שעושה לי עראק זול. לשמחתי, בארץ מייצרים כמה פליטי צד'ל עראק בשם ,אל נמרוד" המיוצר צאלכוהול ענבים עם זרעי אניס שהם מביאים מטורקיה או מסוריה, וגם לו יש טעם גן עדן. אני לא איש שיווק שלהם ואפילו כועס שבקבוק קטן יחסית עולה כ 75 ש"ח אבל הטעם שווה כל גרוש אפילו טוב יותר מהעראק הביתי שהיה מכין חמי מתאנים ירוקות בבית.
אבי אריאל | 31.10.10
49.
עוד מישהו רוצה לתקן את 4? יאללה חלאס!
אפשר לחשוב שאף אחד מכם לא עשה טעות מימיו! בבקשר לכתבה......אין ספק שערק עולה מהר לראש. אבל למה שתיתו גורמת לי לכאבי ראש? כנ"ל לגבי אוזו! אלא אם כן אני שותה ערק לבנוני איכותי. יש לי חדשות עבורכם...לא צריך לחכות לשלום עם לבנון. מזה מספר שנים שמוכרים בחנויות מובחרות ערק לבנוני בשם "תומה". איך הוא מגיע לארץ אין לי מושג. אבל העיקר שיש. ממליץ גם על "קפרייה". רק הכינו כ80 שקל. אגב, גם אני הייתי סטודנט תפרן פעם...אז אל תקחו את "סטודנטים תפרניים" באופן אישי.
לא לסטודנטים תפרניים. | 31.10.10
45.
לא נסחפתם בכלל... כולם יורדים על מס' 4
מה ההתלהבות שלכם? אז שיחק אותה חוכמולוג וטעה, מה קרה??? שתו אוזו סאן ריבאל- האוזו הכי טוב שקיים יותר טוב מאוזו 7 או אוזו 12 או מטאקסה. לגבי ערק- אלוף הארק גולד ובניו אופציה לא רעה בכלל. (מכירים ערק שש בש?) לגבי פסטיס- ברז'ה או 51 מצויינים. אבל אין כמו פרנו...אחח הצרפתים האלה יודעים לחגוג...
יוסף המספר | 31.10.10
32.
אתנות ואלכוהול
אלכוהול הוא השם של כל קבוצת הפרפינים, מתן, אתן, בוטן וכ"ו אשר החליפו בו אטום מימן בקבוצת אטומים OH. החלפה זו מייצרת את האתנול (רעיל ומעוור), את האתנול (משכר) ואת הבוטנול שמשתמשים בו רבות לחיטוי ועוד, כולם אלכוהול. אז בבקשה כשכותבים כתבה בעיתון כל כך מכובד, קצת לבדוק את האינפורמציה הבסיסית, אחרת זה מבזה את הכותב ואת הקורא. שמן אניס מתמוסס באלכוהול (אתנול) ויוצר את הערק.
חיים אשכנזי | 31.10.10
24.
גם בארץ מייצרים עראק איכותי
באזור התעשייה גורן בגליל העליון ישנה מזקקה של עראק שנפתחה על ידי פליטי צד"ל והיא מייצרת עראק זחלאווי ע"פ המסורת. בתהליך הזיקוק אדי האלכוהול עוברים דרך זרעי האניס המיובאים מסוריה (נחשבים לאיכותיים ביותר). ככל שמספר הזיקוקים גדול יותר, כך טעמו עדין יותר ומרקמו שמנוני יותר. המזקקה מייצרת עראק ב-3 דרגות ובשנה האחרונה התחילה לייצר עראק עם תוספות. למי שמעוניין במידע נוסף שיחפש עראק אלנמרוד.
שניר | 31.10.10
19.
כותרת נבזית לכתבה חיובית
מה יש בפנים? ''ובזאת לא תמו תכונותיו הטובות: הוא קוטל חיידקים''. ומה יש בחוץ, בכותרת? ''הוא עולה ישר למוח. מעבר לכך הוא גם קוטל חרקים''. אהה, כימיקל מסוכן, יחשוב מי שיראה את הכותרת ולא יטרח להיכנס לכתבה, ויודה בלבו למי שהזהיר אותו מן הערק ה''מסוכן''. למה להרוס כל חלקה טובה בגלל אידאולוגיה שכותרת טובה צריכה להיות כותרת ארסית?
אבי | 31.10.10
12.
אתם מסלפים
כצאצא למשפחה מרוקאית ענפה ברצוני להסב את תשומת ליבכם למספר עובדות. 1. את הכרותי עם הערק עשיתי בהיותי ילד בו נהגו אבותי למרוח את הערק על הבטן על מנת להכהות את הכאבים. בכל פעם כאבי הבטן פחתו עד להעלמותם הטוטאלית. רק בבית הספר היו סבורים המורים כי אני אלכוהוליסט בגלל ריחו החריף של הערק. 2. חלב האריות בפי אחי האשכנזים הוא התחליף למקור "מחייה" שפירושה להחיות את הנפש. 3. פתגם מרוקאי אומר "מיי מזיין אל גוף ומחייה מזיין אל רוח- הפירוש המים טובים לגוף והערק לנשמה. 4.גם מופלטה בפירוט ההרכב הכימי יצור משהוא מפחיד. לסיכום תשתו במידה ותהנו. שבוע טוב
עופר | 31.10.10
10.
אבי יקר, אם תקרא עד הסוף ולא תהיה בטוח שאתה יודע, תלמד משהו חדש
http://en.wikipedia.org/wiki/Anethole גם אני למדתי משהו חדש על חומר שלא ידעתי עליו קודם. לא מדובר באותו חומר, לא מדובר בטעות כתיב, לא מדובר במנתול ולא מדובר במתאנול. מדבור באנתול (Anethole), ולא באתנול (Ethanol). בהצלחה.
צפוני במלרע | 31.10.10
4.
אתנול ואלכוהול?
אתנול ואלכוהול זה כמו 'נתרן כלורי' ו'מלח בישול' - אחד זה השם הכימי של החומר, והשני זה השם שמשתמשים בו בחיי היום יום. כשמדברים על לשתות משקה שיש בו אלכוהול, הכוונה (בתקווה) היא לאתנול (כי מתנול במקרה הטוב יעוור אותך, ובמקרה הרע יהרוג אותך). שתו בזהירות - ותנו לאחרים לנהוג.
אבי | 30.10.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת