אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אושר: פגרת הקיץ של בתי המשפט תמשך עד ה-4 בספטמבר מדי שנה

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כרגיל יורי גיא רון מהלל עצמו באמצעות טוקבקיסטים בשכר
כולנו זוכרים שבבחירות האחרונות, יורי גיא רון נתפש כותב בעצמו טוקבקים המהללים את עצמו. עכשיו יש לו יחצנים בשכר. ולעניין עצמו: הפגרה מיותרת וארוכה ופוגעת במתדייינים והציבור שמעוניין שהתיקים יתקדמו ולא יעצרו. בכלל צריך לצמצם את הפגרה, גם לגבי משכה, וגם לגבי מה שלא ניתן לעשות בזמן הפגרה. לשים שופטים תורנים, לאפשר הגשות מלאות, לעסוק בצמצום מצבת התיקים שמחכים שנים על גבי שנים לפסק דין. לשופטים זה צ'ופר. לציבור זהו עינוי נדין.
חטטים בפרצוף | 31.10.10
3.
לשכת עורכי הדין = גוף בלי מחשבה!
נכון אמא/אבא של ילד שהולך לכיתה א' או לגן בפעם הראשונה בחייו (ולצורך העניין גם ילד עד כיתה ד') הגיוני שלפחות אחד מהוריו ילווה אותו. אבל בתוך הציבור הגדול של עורכי הדין (40,000 + חברים) לעניות דעתי יש רק אחוז קטן שבאמת זקוקים ליום הזה. לפיכך טוב היה כי היה נקבע נוהל נשיאה שעו"ד שקבוע לו דיון ביום פתיחת שנת הלימודים וילדו עד כיתה ד', יהיה זה טעם מספיק על-מנת לדחות את הדיון. לא חבל לעשות כזה חוק גורף ולמעשה לצמצם ב3 ימים את הימים בהן ניתן לקיים דיונים, והרי זה לא בדיוק שהמערכת לא עמוסה
פופליזם זול | 31.10.10
2.
ועכשיו להתאים הלבוש
כשנקלט המשפט האנגלי למדינתנו הוא נקלט בשינויים המחוייבים. אחד השינויים היה שאין לחבוש אותן פאות נכריות שהאנדלים חובשים עד היום והשני - לפטור את הכל מן הגלימות האדומות הכבדות. משום מה על הנשים הקלו בכל הנוגע ללבוש. הדרישות עד כדי מקלות שכמה וכמה עורכות דין מגיעות לבתי המשפט לבושות באופן שמתאים ביותר ל"נשים עבודות" מהסוג שעובד ליד הכבישים: חולצות שקופות עם חזיות שקופות, מחשופים עד קו הפטמה, חצאיות הדוקות וקצרצרות ביותר. ומדוע זה? היש קשר בין הלבוש החושפני הזה לבין העבודה המשפטית? אולי רק לטענה שעורכי דין הם זונות. לעומת זאת הגברים נאלצים להחנק בעניבות ובמקטורנים כבדים ומסורבלים, שאינם נוחים בעיקר לא בחודשים החמים. ואם לנקבות מרשים להתלבש כזונות ואף אחד אינו פוצה פה ומצמצף שמה ייחשד בטרדה מינית, איפה שוויון ההזדמנויות לגברים שיוכלו להופיע בבגדים נוחים להם? איזה כבוד יחוש אדם מהיישוב לבית המשפט כשאותו מייצגת מישהי שלבושה באופן בזוי כזה? ומה צריך לחוש אדם שמטעמי מסורת מאוד לא מתאים לו לבוש כזה והוא צריך לחזות בכך לנגד עינין. זכר צעיר ובעל תאוה בריאה עלול להסתחרר מהמראה המפתה. אדם בוגר ובעל צנעה עלול ל"הסתנוור" מהמראה הבוטה - כך או כך נפעת תחושת הצדק.
רונ | 31.10.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת