אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם אהבת אם מנצחת מחלות?

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
ישנן גם השתלות מח עצם עם התאמה חלקית
פרופ' שמעון סלאבין (כרגע באיכילוב) מתמחה בהשתלת מח עצם עם התאמה חלקית, כלומר שמערכת החיסון של התורם משתלבת עם זו של המקבל ליצירת משהו משולב שבד"כ גם יכול לרפא המחלה. זה טיפול פחות אגרסיבי מהשתלת מח עצם מלאה, וכמובן שיותר קל למצוא תורמים עם התאמה חלקית.
דן | 01.01.11
12.
יש בינינו ערלי לב שאינם מבינים את המצוקה האמיתית
אבל להם יש כנראה מצוקת מזומנים, כמו זאב מנתניה - מגיב מס' 4 - שדואג להכנסות שלו ושל בזק בתגובה שהיא חרפה. מדוע אין המערכת מבקרת את התגובות? ואתה זאב הנאלח, חשוב על ילדך או בן משפחתך - מה היית מוכן לעשות לו חלה בסרטן. http://screencast.com/t/qJNGRGLz
אלכס | 11.12.10
8.
הסוף היה די צפוי ומשוער
אם ילד אחד חולה במחלה גנטית תורשתית, מה ההיגיון להביא לו אח, כשכמעט כל הסיכויים מצביעים על כך שגם הוא יהיה חולה באותה מחלה? מאחר שלא הוזכרו אחים-תורמים אחרים, יש להניח ש"אדם" הוא בן יחיד, לכן סירוב הורים לשמור את העובר במידה שהוא חולה די מובן, גם אם לא מוצדק מוסרית.
בריאה אבל חולה | 11.12.10
5.
הסרט Extraordinary Measures
מבוסס על הסיפור האמיתי של הורים לשני ילדים שסובלים ממחלת ניוון שרירים שתוחלת החיים של החולים בה היא כשמונה שנים. האבא, איש עסקים בהכשרתו, מצא מדען שפיתח תיאוריה לתרופה, הקים חברת ביו-טק, גייס 10 מיליון דולר, פיתח את התרופה והציל את הילדים שלו. גם אהבת אב יכולה להציל ילדים, אבל זה לא עוזר אם רק יושבים לידם ומתפללים כל היום. שני הורים בארה"ב הורשעו בגרימת מוות ברשלנות כיוון שמקום לקחת את הילדה שלהם, שסבלה מהתקף אסטמה חמור, לביה"ח, הם ישבו ליד המיטה שלה והתפללו עד שהילדה נחנקה למוות. בית המשפט קבע שההורים בחנו את אמונתם באלוהים על גב הילדה והשליך אותם לכלא.
פומפה | 11.12.10
2.
תהליך ראוי וצודק
הרעיון נפלא והלוואי שיתנסו בו גם אחרים. ראשית - הנסיון הציל את המשפחה מתינוק ילוד עם בעיה דומה אשר יש לבן החי. אני חושב שכדאי למשפחה - לנסות שוב את השיטה הזו, ויש סיכוי די טוב של 25 אחוז להצלת הבן החי, בעוד שבמאגרים הפתרון הוא אפס. כלומר, להציל טוטאלית את הנפש הקיימת באמצעות אח עתידי - הינה פתרון נהדר.
זמיר | 10.12.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת