אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד נדלניסט נובמבר 2010: התקוות לירידת מחירים נתבדו

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

72.
ל 45
הכל נכון עד היום שבו פשוט הבנקים לא יהיה מוכנים לתת משכנתאות כל כך גבוהות לכל אותם לוקחי משכנתאות שלעולם לא יסיימו לשלם את המשכנתא ( אולי הבנקים מתכננים שהילדים של אותם לוקחי משכנתאות ימשיכו לשלם את חוב הוריהם ) פה נגמרת השרשרת של ( מחירי ה WATERMARK משמע אני לא אמכור בפחות ממה שקניתי) אני מודע לזה שזה ייקח עוד המון המון שנים אבל בעידן המיועד הזה בעלי הדירות יהיו רק משדרגים ורק משקיעי נדל"ן כל השאר יחיו בשכירות הולכת וגדלה ובעבדות בלתי נסבלת עד אשר הפיצןץ לא יהיה של בועת נדל"ן אלא של המדינה שאתה חושב שכל כך טוב לך להרוויח בה על חשבון הרצת הנדל"ן. העתיד של ילדיי הוא בחו"ל לצערי
אבי | 17.12.10
71.
אני שוב מביע תקווה שהמחירים ימשיכו לעלות עוד ועוד
ככל שהם יעלו יותר ככה הפיצוץ בסוף יהיה אדיר יותר. מי שחושב שהמציאות של המחירים היא הגיונית כי הוא מחזיק דירה אחת או יותר שיחשוב שוב. הריבית מושפעת גם ממחירי בנדלן ועליות במחירי נדלן חייבות בסוף לגרור לעליית ריבית אפילו אם סטנלי פישר מנסה לעקב את זה. בסופו של דבר הריבית תעלה ואז תהיה התמוטטות מחירים. וכל מי שחיכה לרגע הזה יוכל לקנות דירה מאוד מאוד בזול כי יהיו הרבה דירות כאלה.
האזרח הקטן | 16.12.10
68.
רמת המחירים הגיע לשיוי משקל. נגמרו העליות - תתרגלו למחירים החדשים.
טוב שנבלמה העליה במחירי הדירות. למעשה זאת נקודת שווי המשקל של השוק החופשי. כל הדיבורים אודות הרצות וקונפירציות הם הבל הבלים. אני מניח שבטווח של שנה שנתיים השוק יתקבץ סביב המחירים כיום , עם סטיות של עד 5% לכל כיוון.
זהו | 15.12.10
67.
לא ייאמן...
לפני שנה ושלושה חודשים קניתי דירת 4 חדרים חדשה מקבלן באשקלון במחיר מצחיק של 640K ש"ח!!. כניסה לבית בעוד כחודש והיום במחיר הזה אני מקסימום קונה דירה בנתיבות או דימונה. רק לחשוב מה היה קורה אילו לא הייתי קונה אז בית... סביר להניח שהייתי ממשיך לגור כל ימי חיי בשכירות. מדינת ישראל בתחום הנדל"ן פשוט בפשיטת רגל... אם הייתי יכול כבר הייתי מזמן עוזב את הארץ,אבל אשתי מתעקשת בכל זאת להישאר.
אלון | 15.12.10
66.
לאבנר ה-45 (ו-47 שלא יודע ללחוץ על +)
ירדו ועוד איך ירדו. א. מי שמשדרג, האם קודם מוכר או קודם קונה? מי שקודם קונה - יירצה למכור מהר ולא יידרוש מחיר מטורף אם ייראה שיש ירידה. ב. ה-"משקיעים" שאתה אומר שיימכרו, מוכרים אחרי 4 שנים ורובם קנו לפני העליות. אל תשלה את עצמך שהם עשירים. תעיין בסטטיסטיקה. הכנסה ממוצעת של 10K או משהו כזה. אני מכיר כמה שבמקום לקנות דירה לעצמם (גרים אצל ההורים, בדירה שכורה באיזור טוב יותר), קנו להשקעה. זה כל ההון שלהם (שחלקו ממונף). ג. הקבלנים מוכרים עם הנחה. וזה יכול להוריד את מחיר השוק בקלות. כל זה - הצד השני של פסיכולוגיית השוק. כאשר הכסף יהיה יקר יותר, המחירים יילכו למטה.
איגור | 15.12.10
61.
תגובה ל - 45
ניתוך מלומד אבל רובו - מפחיד - ויותר מכך לא מדוייק רווח מהשכרת דירות - 15% מינוס ספקולנטים - הזמן שיוכלו להרוויח מקניית דירות עבר, ריבית על הכסף עלה, ריבית על המשקנתה עלתה מסקנה - קניית דירה לא כדאית כיום לספקולציה. באשר "להחזיק" דירה עד שהמחירים יעלו = לא, יקר מידי, בבורסה והשקעות נוספות אני מרויח פי כמה. מסקנה - תעבור תקופה של חודש חודשיים, הבנקים ידרשו מקבלנים החזר הלוואות - ראה מקרה זיסר, גינדי, ואז המחירים יצנחו לא ירדו יצנחו גינדי הודיע על מכר כל הדירות בשוק הסיטונאי- עוד תרמית- אפילו לא 25 % ??????? כעת מבינים את המחיר הנמוך, ???? מסקנה אנו ממתינים, הכסף ויכולת הקניה בידינו
david | 15.12.10
59.
רוב המגיבים הם
"הקונים" כנרא, הם לא מוכנים להסתכל על התמונה בכללותה הלא על המחיר הסופי, יש כאלו שגם 500 אלף זה לא מציאותי לקחת משכנתה ויש שלא מבינים מה המהומה בגלל 5-10 % מ2 מיליון, אתם לא מתארים לעצמכם כמה משלמים על העיצוב של הדירה במרכז, בדקתי, מעצבת לא ידועה תסתפק ב10000 ש"ח ל3-4 סקיצות, מעצבים עם המשרד והמלצות כבר יקחו 5-6 אלף $, וזה בלי חומרים וספות נטוצי או מנורה ב20000 שוחחתי עם מתווך הידיד, הוא אמר ש"זוגות הצעירים" בכלל לא שואלים על 2-3 חדרים, ישר 4-5 עם נוף לים או פרדסים, וכמה שיותר גבוהה. למה? כי חברים קנו כך, כי זה נתפס כסטנרד החיים היום, כי כווולם רוצים סביבה חדשה ומושקעת במוסדות חינוך ובילוים, למה לא? אבל פעם לא בנו כך, בנו ביתים על עמודים עם מטבח מסנדוויץ'(לא עלינו, איכס) עם בלטות לא פורצלן 60X60, תסתכלו על הביתים, רובם בלי מרפסות (זה דורש תכנון מיוחד ומבנה חזק יותר) חניות? בחוץ, היום פחות מחניה כפולה תת קרקעית לא מסתכלים על הפרויקט אנישים! אנו דורשים יותר ומקבלים... ומשלמים נכון גם לתכנון ולביורקרטיה ממשלתית יש לה יד, אבל פה לא סין קומוניסטית, שוק יגיד את דברו, (או שאתם לא קונים IPHONE במחיר מופקע?
ari | 15.12.10
58.
אין חדש תחת השמש!לא תהיינה ירידות מחירים אלא רק עליית מחירים כולל מודיעין!!!
כבר מזמן כתבתי במקומוני מודיעין כי הכרזות הממשלה על צעדים להורדת מחירי הנדל"ן אין בהם כלום מלבד הודעות פופוליסטיות. מספיק להסתכל על מכרזי מנהל מקרקעי ישראל על דרישותיהם למחירי פיתוח וקרקע גבוהים כדי להבין שמחירים זולים לא יהיו . מה יעשו זוגות צעירים שלא מסוגלים לרכוש דירת 3-חדרים ? או יקימו אוהל או יגורו אצל ההורים כמו באיטליה.
אליהו-תיווך עוצמה | 15.12.10
56.
מחירי הדירות לא יורדים
עשר שנים שאני עוקב אחרי שוק הדיור בארץ ואין ירידה במחירי הדירות. המקסימום שיש הוא האטה בעליית המחירים מה שאומר למי שלא מבין שהם עדיין עולים אבל בקצב קטן יותר. כמדינה מערבית יש לנו יותר אנשים צעירים שרוצים לגור במקומות בהם יש עבודה ואיכות חיים - מקומות אלה חסרים ולכן נוצרת הבעייה. הפתרון לבעייה מורכב מאוד ואין אני מתיימר לתת אותו כאן אולם רק בהגדרת סדרי עדיפויות לאומיים נכונים ניתן יהיה לפתור אותה בשנים הקרובות (10-15 שנה אם אני אופטימי). יש עוד בעיות רבות למדינה - כבאים, עו"ד ועוד מיני ומיני ולכן כנראה שהנושא הזה עוד יחכה להקצבת כסף (כנראה שלא נקבל כצעירים 800 ש"ח למימון המשכנתא כמו שהוצע ע"י שר הבינוי והשיכון). שיהיה לנו בהצלחה- לחיות במדינת ישראל זה לא קל אבל אין לנו ארץ אחרת!!!
ישי | 15.12.10
55.
%%% ברור שהמוכרים יישברו קודם %%%
זה לא משא ומותן מה שקורה כאן זו פשוט חוסר יכולת של הקונים לעמוד במחירים האלה. הקונים לא עושים שריר במסגרת משא ומתן - פשוט אין להם יכולת בכלל לעמוד בזה... לא תהיה ברירה בסוף אלא להוריד מחירים. נניח והם ימשיכו לעלות... היכולת של הקונים לעמוד במחירים הללו רק תתעצם...
זוג | 15.12.10
46.
מחיר של שלושה מיליון דולר לחצי חדר בגבול הצפוני נראה לי הגיוני
אני מתפלא מהתגובות כאן. למשל, מחיר של ארבעה מיליון דולר לחצי חדר בגבול הצפוני או הדרומי - נראה לי מחיר הגיוני וסביר לכל כיס. אתם פשוט מתבכיינים , לכו לעבוד ותפסיקו להמתין שהמדינה כל הזמן תיתן לכם מתנות.
מציאותי | 15.12.10
45.
בואו נחשוב רגע
אם אני מוכר דירה במטרה לשדרג דיור (כי אחרת למה לי למכור?) זאת אומרת שאני צריך יותר כסף לקניית הדירה החדשה, אני אדרוש כמה שיותר על המכירה כדי להקטין עלויות הלוואה ואם לא אקבל את מה שאני מבקש...לא קרה כלום, אני לא אמכור. זו הסיבה העיקרית שמחירי הנדל"ן בעליה. מצד שני יש את המשקיעים, אלו אנשים עשירים בד"כ שמצפים למכור ביוקר ולקנות בזול, גם הם לא ימכרו בפחות ממה שקנו+רווח ואם אין קונים...מחכים, מה הבעיה? זו הסיבה המשנית לכך שהמחירים לא ירדו. מצד שלישי יש את אלו שלחוצים למכור מסיבות שונות והם דווקא מוכנים להוריד את המחיר ולפעמים בהרבה, כאן נכנסים לתמונה ה"מקורבים לעיסקה" אנשי הוצל"פ, עו"ד מתווכים או סוחרי נדל"ן מקצועיים, ב 99% מהמקרים הם ייקנו את הנכס בהנחה, יחזיקו בו 4 שנים כדי לא לשלם מס שבח ויחזירו אותו לשוק במחיר מלא. זו הסיבה הנוספת למה המחירים לא ירדו. ומצד רביעי יש את הקבלנים וחברות הבניה, הם מונעים משיקולי מקס' רווח ולכן תמיד ימכרו את הדירות בפרוייקטים על פי מחירי השוק + - בהתאם לנכס למיקום ורמת גימור הפרוייקט, ומאיפה הם מביאים את מחירי השוק? משלושת הצדדים שציינתי קודם. וזה רבותי המסמר האחרון שמפוצץ את בועת הסבון של תיאוריית בועת מחירי הנדל"ן הישראלי. אין בועה כזו, העליה במחירי הדירות נובעת מהעליה ברמת החיים, שיפור הבניה, מיעוט הקרקעות והעליה בביקוש שבאה עם גידול האוכלוסיה.
אבנר | 15.12.10
43.
צאו מהסרט, כבר שנים אני שומע "חכה עוד קצת המחירים חייבים לרדת"
את כל הססמאות שמעתי "כל מה שעולה חייב לרדת", "המחירים האלה בלתי אפשריים" "יש בועה" (זה מאוד נפוץ בזמן האחרון, אבל קיים מזמן). ב2004 רצינו לקנות והקשבנו לכל החכמים ודחינו, אז החיסכון שלנו הספיק ל30% מהבית ויכולנו לקבל משכנתא על השאר, היום מחיר הבית עלה, אבל החיסכון לא כלכך, היום יש לנו בערך 20% מערך אותו בית, ואין מצב לקבל משכנתא סבירה על השאר. אם הייתי קונה ב2004 היום היה לי בית ועוד 10 שנים משכנתא, היום-אצטרך לקנות דירה צנועה בהרבה, ועוד 20 שנה משכנתא, אל תקשיבו ליועצים, תקנו מה שאתם יכולים להרשות לעצמכם.
אולי אין בועה? | 15.12.10
40.
אטיאס והאוצר עובדים על כולם בהבטחות שהמחירים ירדו
המחירים לא יורדים .... יש קיפאון במכירת דירות שנובע מהבטחות הממשלה להורדת מחירים ... שלא יעבדו עליכם .... הממשלה לא מגדילה את הייצע הדירות בישראל .... אבל הקונים הפתיים מקשיבים לממשלה, יושבים על הגדר וממתינים לירידת מחירים .... דירות מוזלות יהיו רק לחרדים בפריפריה .... אתם תמשיכו לשבת על הגדר ובינתיים תשכרו דירה .... לכן, מחירי השכירויות עולים .... מה שישפיע על התייקרות מדד המחירים לצרכן ... בסופו של יום, חסרים כ- 100,000 דירות, ובאין היצע המחירים רק יעלו
יורם מראשון | 15.12.10
36.
חלק מעם ישראל חולה במחלה גלותית.קרא
בגולה חיו היהודים ב-"גטאות" או תקרא לזה "מרכז קהילה" וזה בסדר. אלא מאי,למה בארץ הם רוצים לגור וסליחה על הביטוי "אחד בת... של השני" ? הגיע הזמן להיפטר מהמחלה הגלותית הזו ולחיות כמו כל העמים,ראה אוסטריה,גרמניה,צרפת ותעשה כמוהם,לפזר אוכלוסיה זה טוב לפרט וגם למדינה,אפילו צורך השעה,כי מי שישלוט בקרקע,יהיה הבעלים.ואין קיצורי דרך.אינטרסנטים בעלי קרקעות במרכז קנו כל אופציה כדי לטפטף לטיפשים,מרכז,רואים את הים.נכון להיום בכל פינה בארץ יש כמה קניונים,ראה באר שבע,מי צריך ת"א-אולי פעם בחיים למס הכנסה או למינהל. ים-כמה פעמים הלכתם לים השנה-הרי כולם בורחים מהמים המזוהמים,וכמה כבר אפשר לצפות בנוף המשעמם הזה,שעה בשבוע?אז תצאו מהטפשוט,כל מקום בארץ טוב לגור בו-ויש לנו ארץ נהדרת .מהצפון ועד אילת
אליקו | 15.12.10
35.
אני לא עומד "להישבר"...
זה לא כאילו שאני מחזיק מיליון שקל מתחת לכרית, ומהרהר כל לילה אם לממש כבר את הקניה אם לאו. אין לי את הכסף הדרוש על מנת לקנות במחירים האלה, ולכן אני לא אקנה. נקודה. אני יודע שכמותי ישנם הרבה מאוד צעירים, שוויתרו לעת עתה על החלום. כשהמחירים יחזרו לשפיות, תתקשרו.
אורן | 15.12.10
31.
אהבתי את הקטע על מודיעין + ממליץ על תגובה 2
רק במקום "המחירים התחילו לרדת" כותבים בשפה מכובסת "המוכרים נאלצים להתפשר" אגב, אנשים עוזבים את ירושלים לאו דווקא בגלל יוקר הדיור. באים למודיעין אנשים שמכרו דירה בירושלים וקונים במודיעין - אבל כמובן רק אלה שכבר הייתה להם דירה ולא זוגות צעירים. ותגובה 2 - כל מילה בסלע. אותם המתווכים היום מיותרים לחלוטין. יותר ויותר מודעות ביד 2 יוצאות עם כותרת "לא למתווכים". אני פותח כל שבוע מקומון במודיעין ורואה עשרות , אבל עשרות מודעות של מתווכים , חלקן עם גלריות של עובדים. גם אם נניח שיש בעיר "רק" 100 מתווכים יוצא שיש מתווך על כל 200 יחידות דיור ...
אמיל | 15.12.10
27.
מי שיצליח לקנות 4 חדרים במודיעין במחיר שכתבו שיודיע לי...
מאיפה הם מביאים את הנתונים??? שיסתכלו באתר מס הכנסה, המחירים גבוהים בהרבה. יציבות במחירים תגיע רק לאחר שתהיה בניה של עשרות אלפי יחידות דיור. הצעה שלי: שמנהל מקרקעי ישראל, יוציא מכרזים רבים, וכל קבלן יוכל לגשת למספר מוגבל של מכרזים או לחילופין יוכל לזכות רק במכרז אחד. וכך המחירים של הקרקע לא יעלו ואולי ירדו מעט, מה שיגרום ליציבות במחירים.
המבין | 15.12.10
26.
לו גינדי חשב שהמחירים יעלו-היה שומר כמה דירות לעשות עוד כמה "גרושים".קרא
כולם יכולים לספר סיפורים,כתבות מאינטרס כזה או אחר,אבל מי שעיניו בראשו ושכל בקודקודו , יסתמך אך ורק על איש שטח וסוחר מספר אחד במדינה-גינדי. גינדי שופך לשוק אלפי דירות בבת אחת למה? כי הוא מבין,שהמחירים לא יעלו ואולי יירדו,ועדיף מימוש מהיר של הקרקע במחירים של היום,מאשר לטפטף פה דירה ושם דירה,ואולי אפילו יקבל פחות. מסקנה:לא הלמ"ס,"תכנית כלכלית",שמאים,קבלנים ואינטרסנטים משני צידי המיתרס שווים התייחסות-הגשש היחד בשוק זה גינדי,ואם הוא מוכר...סימן שכדאי.
אסף | 15.12.10
24.
אין צורך להעלות ריבית כי גם ככה קשה,אבל מה שכן צריך להטיל מיסוי על משקיעים
וסגירת האופציה של לקיחת הלוואה על בסיס פריים! לאף אחד לא טוב מחירים גבוהים חוץ מהממשלה שגובה מיסי עתק על כלום. אני לא מאמין שקבלן מעדיף למכור דירה אחת יקרה בשנה,מאשר 100 דירות עם רווח נורמלי והמשך עשייה.
יוסי | 15.12.10
17.
שאלה בכלכלה-למי יש אינטרס לנפח מחירים?,בפועל מחירים גבוהים אבל אין קונים
התשובה-בשוק חופשי מחירים יורדים עד למפגש קונה מוכר. זה מזכיר לי שבעל פיצוצייה אמר לחבריו שהוא מיליונר. שאלו אותו איך נעשית מיליונר? תשובתו הייתה שהוא מוכר כל מוצר ב-600% רווח,יש לו מלאי של 250 אלף שקל ושווי המכירה לפחות 1,500,000 ש"ח והנה לכם מיליונר בפוטנציה. לדעתי זה מצב השוק(מוכרים וקבלנים) וכמובן שהשאלה האם יש קונים?
אייל | 15.12.10
14.
דווקא בחיפה יש תנופת בניה עצומה!
באיזור סביוני דניה התחילו ליבנות שישה מגדלים, סה"כ יהיו שם מאות יחידות דיור חדשות. בעוד חודשיים תחל הבניה במורדות לינקולן, שם מקימים מעל 1,000 יחידות דיור במיידי, וסה"כ מתוכננות בחלק התחתון של פרויד לקום כ-10,000 יחידות דיור (כולל ליד קסטרא) בתוך כ-5 שנים. בנוסף, רמת זמר וכולי. בקיצור, בחיפה צפוי שפע של היצא של דירות חדשות בשנים הקרובות. אז לא לדאוג, יש מקום לכווולם.
חיפאי | 15.12.10
13.
ממשלת ההצהרות!
ממשלת ההצהרות מצהירה כבר שנתיים על הורדת מחירי הדירות. הצהרות לחוד ומציאות לחוד. דא עקא -ממשלה זו וביחוד האוצר לא מתכוונים בפועל לעשות זאת, כולם יודעים שככל שמחירי הנדל"ן עולים -כך גם נגבים מסי מקרקעין (לא חסר) וקופת האוצר מתמלאת. רק אתמול אמר עופר עיני כי בשנה האחרונה נכנסו יותר מ3 מליארד שקל לקופת המדינה ממיסים אלו. מה נפקא מינא? -מי המשוגע שישחט תרנגולת המטילה ביצי זהב??? ראו לדוגמא מחירי הדלק: 55% ממחירו הוא מס לסוגיו- ככל שיצרכו יותר דלק קופת המדינה תתמלא. וזאת ממשלה שמתיימרת לדאוג לאזרחיה?
אופטיסימי | 15.12.10
5.
המחירים יורדים כבר כמה חודשים אבל התקשורת מתעלמת מהמציאות החדשה
כמה זמן אפשר לעבוד על הציבור? האוצר מדווח כבר חצי שנה על ירידות מחירים ע"פ נתוני עסקאות אמת , לא סקרים ולא משאלות לב של קבלנים - אלא נתוני אמת של עסקאות. לקנות היום זה התאבדות , ולכן כולם יושבים ומחכים . בהצלחה לכל אלה שלקחו מליון ש"ח משכנתא ל30 שנה. רק אל תבואו לבכות לנו עוד שנתיים כשלא תעמדו בהחזרים כשהריבית תעלה.
אבי | 15.12.10
4.
יירידות המחירים עוד יגיעו...
עם העלאת הריבית המשקיעים ימשיכו לעזוב את ההשקעה בנדל"ן ובמקביל - יהיו הרבה כאלו שקנו דירה בריבית משתנה ולא יוכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא - ואז יהיו מציאות והזדמוניות טובות למשקיעים סולידיים - שבאים עם אחוז גבוה של הון עצמי .
משקיע קטן וסבלני | 15.12.10
2.
מי שרוצה להתעשר בקלות לא צריך לעשות זאת ממצוקתם של אחרים שישקיע בעסקים
המחירים הגבוהים אינם טובים לאף אחד פרט לעשירים שיש להם כמה דירות, לי יש בית משלי באשקלון קניתי אותו לפני 10 שנים ב-360 אלף שקל והיום מציקים לי מתווכים שאמכור ב-700 אלף ואני לא רוצה ולא מתלהב ולא מרגיש מליונר בית זה למגורים צורך בסיסי ביותר ואם ירד ערכו ל-500 אלף לא ארגיש עני דפוק בכלל אבל כואב לי הלב על גיסי הצעיר ששירת בגולני עובד כמו חמור בעבודה קשה לא נח לרגע וחלום הבית שלו הולך ומתרחק בגלל ספקולציות של אנשים תאבי בצע ששיחקו בנדל`ן אז די לבכות דמעות תנין לא מספיק לכם מה שיש לכם ? מה זאת אומרת משקיע בינוני קטן? מי אמר שחייב לשלש את ערך הכסף על חשבון מצוקתם של עולים חדשים וזוגות צעירים בפריפריה? עדיף לי שירד וירטואלית ערך הנכס שלי מ700 אלף ל520 אלף ולעומת זאת אראה את קרובי הצעירים מגיעים למנוחה ונחלה נדל`ן זה לא קזינו נדל`ן זה צורך בסיסי ומי שרוצה להתעשר בקלות לא צריך לעשות זאת ממצוקתם של אחרים שישקיע בעסקים אמיתיים וכך השוק ישגשג ויהיה טוב לכולם.
אזרח פשוט | 15.12.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת