אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עכשיו זה רשמי: במאגר לוויתן יש 453 מיליארד מ"ק גז טבעי

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
תגלית ענקית - אבל זהירות מוקשים בדרך
כמי שעסק בניהול הקמה של מתקן הנזלת גז ענק באוסטרליה, הנני יכול להעיד שהתגלית הזו באמת ענק יחד עם הפוטנציאל לעוד שדות שכנראה עוד ייחשפו. אם כמויות כאלו אין ספק שנוכל להתברג עם יצרניות הגז הגדולות באולם. לשם השוואה השדה שעבדתי אליו באוסטרליה המכונה PLUTO כולל בנית מתקן הנזלה, נבנה בעלות של $13B בפרק זמן של 5.5 שנים מאז שנתגלה הגז - הפיתוח הכי מהיר שנעשה עד היום באולם משדה של 4TCF - דהיינו רבע מלוויאתן - מרבע מלוויאתן -והוא נחשב כמגה פרויקט. לו"ז קצר הינה בעל משמעות מאוד קריטית להקטנת העלויות והגדלת ההכנסות מפרויקטים מסוג אלו - כך שאפשר לחסוך עשרות אחוזים אם לא מאות. אינני בטוח שועדת ששינסקי בכלל התייחס לנושא זה. פספוס גדול יהיה לרווחת כולנו עם נתעלם מהזמן לפיתוח השדה. אין ספק שהדיונים הממושכים בקרב הציבור בעניין תמלוגי המדינה, ההשפעה על הסביבה וכד' יעלה לנו יקר מאוד. ראו כי הוזהרתם !!!!! שלא נחזור לו על דפוס כושרינו לסבך את ההליכים אשר מוצאים את מיזם הזה לפועל. ראו מה קרה באין ספור מיזמים כגון נתב"ג 2000 , הרכבת התחתית בת"א, התחנה המרכזית ועוד ועוד. צריך לרדת הפעם מהעצים ומגאותינו שאנו יודעים יותר טוב מכולם. צריך ללמוד מאחרים כמו האוסטרלים איך עושים את זה נכון הפעם ואולי יהיה לנו מעבר לרווחה גם משהו להתגאות בו.
אלן ברזג | 30.12.10
32.
וזו היא רק ההתחלה לה לה
בקרוב ששינסקי יחתוך ההמלצות ואת מה שישאיר יחתוך ביבי כי הוא רוצה להמשיך ובכל מקרה,אם משהו מההמלצות יגיע לכנסת לאחר כל הבגצים ,לא יעבור כלום.אז לכל ה"שותפים " החדשים של משקיעי הגז והנפט,אם אתם באמת לא הבנתם עד עכשיו,הדרך היחידה בה תהנו מהמציאות הנפלאות שמצאנו ,היא אם תשקיעו גם אתם מכספכם.על כל שקל תרוויחו אלף!!!!!!!!!
יגאל | 29.12.10
11.
זה עדיין כלום ביחס לתגליות העתידיות שיהיו בשנת 2011...
שני ענפים שיתנו פה את הטון בשנה הקרובה (2011) הינם אנרגיה נקיה (תגלית שתתגלה לקראת תום המחצית הראשונה של 2011), ואוצרות טבע (מחצבים - אבנים טובות). מדינת ישראל בדרך להיות מעצמה כלכלית אזורית ובין-לאומית ואני נשבע שאני לא הוזה ושאלו אינן רק משאלות לב - יש לכך סימוכין בדברי חז"ל, בפרט בדבריו של המלבי"ם על אחת הסיבות העיקריות להגעתם של כוחות צבא גדולים לארץ-ישראל במלחמת "גוג ומגוג". בכל מקרה, במלב"ם, המבסס את דבריו על הכתוב בנבואות בדבר מלחמת "גוג ומגוג", טוען שאחת הסיבות העיקריות להגעתם של צבאות רבים בניסיונות להשתלט על מדינת ישראל הינה העושר העצום שיהיה כאן (הוא משתמש במשפט שארץ-ישראל תשב על "טבורו של עולם" ובמשפט: "ומסחר כל העמים עובר דרכה"). אפילו הנביא יחזקאל, בנבואתו על מלחמת "גוג ומגוג" פונה לגוג, שהינו נשיא של "ראש, משך ותובל" (שמותיהם של הצאצאים שיצאו מנוח) ושואל אותו: "...הלשלול שלל אתה בא?, הלבוז בז..." - כלומר, הנביא יחזקאל פונה לגוג שמתכוון לפלוש לארץ-ישראל ושואל אותו האם כוונתו להשתלט על ארץ-ישראל הינה עקב העושר הגדול שיש בה, כלומר, האם הניסיון להשתלט על ארץ-ישראל מקורו בקינאה על המצב הכלכלי הטוב (בלשון המעטה) שיש בארץ באותם ימים עתידיים. מי שחי בימינו, דיי תמה על שאלות כאלו, כי מבחינתנו, ארץ-ישראל מעולם לא נחשבה עשירה או ברוכה באוצרות טבע (מלבד ההון האנושי), אלא שצפויים להגיע ימים שבהם ארץ-ישראל תיחשב מעין מרכז השקעות ובנקאות עולמי, בדומה לתדמית שיש בימינו לשוייץ. לי אישית נראה שהתגליות האחרונות ב"תמר" וב"לווייתן" מהוות את הסנונית הראשונה בתהליך ארוך שבסופו יתגשמו דבריו של הנביא יחזקאל...
לובנגולו מלך זולו | 29.12.10
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת