אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נתניהו הכריע: "אני מאמץ את המלצות ועדת ששינסקי במלואן"

47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
מקווה שהוא מתכוון לזה...
אני באמת מקווה שנתניהו מתכוון למה שהוא אומר. אם הוא באמת ישתמש בכסף מהמיסים של התגלית, ישראל תוכל להרויח ומאוד לשפר את החינוך בארץ. אני חושבת שההחלטה של הועדה הוגנת, ועכשיו רק ניתן לחכות ולראות אם שני הצדדים באמת יעשו את מה שהם צריכים לעשות. הדרך היחידה שישראל תרויח היא עם שני הצדדים לא רק יגידו שהם מסכימים, אבל באמת יאמצו את העצות של ועדת ששינסקי.
י.ר. | 24.01.11
35.
לא מבין איך זה הגיע למצב כזה!
בושה וחרפה לכל הצדדים המעורבים בעניין. החלטות יש לקיים מצד אחד. מצד שני אל לנו להפוך לעם עם אוליגרכים חזירים שרוצים לפשוט את משאבינו הטבעיים. לעניות דעתי... כל מה שקורה היה צריך להיסגר בצורה שקטה בין תשובה, אנרג'י לבין ראש הממשלה מספר שרים מצומצם ופישר. כל הקרקס הזה היה מיותר. נכון שמדובר בהרבה כסף. אל לנו לשכוח שלולא היזמים לא היה קרקס ולולא היו דורסים ועדות שונות המחלקות אישורים לא היו להם אישורים למצוא גז כך שאף אחד לא ממש תמים כאן. לכן כל נסיון חזירותי להשתלט על המשאבים היחידים שנמצאו אי פעם במדינת ישראל הוא לא ראוי!
ג'וני בוי | 22.01.11
34.
יופי גאונים תמשיכו לאכול לוקשים.....
אני לא מבין את העדר הישראלי???? לא יכולים לעשות 1+1 ??? לפני חודש הבחור בתמונה העלה את המס על הדלק שוב פעם והביא את מחיר הדלק ל7 שקל תמשיכו להאמין בהשקעה בחינוך הכושל ועד שנתיים תשלמו 10ש"ח לליטר בנזין ותוציא משכנתא על הכביש במקום לשלם על גז זול גרושים!!!! אבל מה ביב דואג לחינוך.... :).....הוא דואג לקופת האוצר גאונים!!!!
עידן | 22.01.11
31.
כל ההבדל בין המצוי לרצוי
עומד על מספר אחוזים בודדים,אשר ,עד יגיע הגז הישראלי לשווקים מחירו יעלה מעבר ובהרבה.רק לאחרונה נשמעים קולות ממדינות המפיקות גז בים הצפוני ,כי המאגרים מתדלדלים ,ועם הביקוש ההולך וגובר לגז בעולם,הרי שהמחיר יעלה הרבה מעבר לרמתו הנוכחית כך שרווחי החברות והמשקיעים יעלו לרמות אחרות לגמרי. אז ייתכן והיום תהינה ירידות אז אחרי כן תגענה עליות גדולות יותר .הצלחה לכולם.
יגאל | 19.01.11
25.
כולם להירגע!
אפילו בנובל קיבלו את המסקנות יפה, ולראיה: המניה עולה 2% כרגע. תמר למעשה הוחרגה מהמלצות שישינסקי כבר בריכוך הראשון. עליות מחר בכל מניות הגז והנפט בעקבות היעלמות חוסר הוודאות, מעכשיו אף אחד לא יעצור עוד את תמר ולוויתן (שכנראה יש בהן גם נפט). זה כמו "קנה בשמועה ומכור בידיעה" אבל רק הפוך. משנתקבלו ההמלצות, המניות יחזרו לעליות. זיכרו את דבריי!!
פוטין | 18.01.11
14.
להערכתי נושא ששינסקי מתכנס למצב הגרוע ביותר האפשרי שבו כולם יפסידו
להערכתי נושא ששינסקי מתכנס למצב הגרוע ביותר האפשרי שבו כולם יפסידו - חברות הגז, המדינה, וכמובן אנחנו המשקיעים הקטנים יותר מכולם - והוא עיכוב הפיתוח של הסקטור במספר שנים, ואובדן היתרון התחרותי הישראלי מול לבנון, טורקיה, סוריה וקפריסין. לדעתי התומכים בששינסקי אינם מודעים לרמות הזעם שיש כיום בסקטור, ולהשפעתם על קבלת ההחלטות (לנו יש מעט מאוד השפעה עליהם, למרות שאנחנו המושפעים העיקריים מהם). גם נובל לא אמרה את המילה האחרונה, והשמועות בסקטור אומרות שהיא תנסה להוביל קו בינלאומי שהמאגרים כלל לא בשטח ישראל, או להקפיא בפועל את העבודה בישראל ולהתרכז בקפריסין לאור הסקרים המצויינים האחרונים שם (קרוב יותר לאירופה). לישראל חד וחלק אין את הטכנולוגיה הדרושה, והיכולת שלה לגייס שותפים חדשים תהיה קטנה מאוד אחרי ששינסקי, והמאבקים המשפטיים הממושכים שהוא יגרור במגוון ערכאות משפטיות (ייתכן גם בינלאומיות).
ביבי מכר את נשמתו | 18.01.11
9.
ביבי, אתה ממש מנותק
כל החברות הזרות יתבעו את המדינה, מחפשי הגז והנפט ישקלו האם כדאי להמשיך ( ראה דוגמאת תמר ) לאחר מכן זה יהיה בלוייתן ובגבעות, המדינה צבועה ואינה יודעת לכבד הסכמים, למה המדינה לא השתתפה בהוצאות הקידוחים עד היום? פתאום כשמוצאים גז ונפט המדינה מחליטה לרכב על גבי המשקיעים וחברות הגז/נפט פשוט בושה- פעם עוד החזקתי ממך שיש לך ראש כלכלי, מאז היותך ראש ממשלה אתה פשוט אכזבה.
המום מהאטימות | 18.01.11
3.
אימוץ המסקנות ייצור תקדים משפטי בעל השפעות רוחביות על כל היחסים בין האזרח לממשלה
כל התחייבות או הבטחה שילטונית כלפי אזרח או חברה - מקומית או זרה - תהיה שווה כקליפת השום. לא יהיה ניתן להסתמך על החוק הקיים כלל. בכל תחום. ניתן יהיה לשנות רטרואקטיבית כל זכות מוקנית מתוקף חוק. זכויות פנסיה, זכויות לפיצויים, זכות למענק, זכות לקבלת קצבה, זכות לקבל שירות וכל זכות שהיא. אזרחים שתומכים בשינויים לא מודעים לתקדים המשפטי שהדבר ייצור וזה יחזור אליהם כבומרנג.
גד | 18.01.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת