אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הסיירת הכלכלית של קנדל

77 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

77.
תגובה לשוקי (38)
אז למעשה מה שיש לנו כאן זה תקופת הכשרה שאתה עובר, בתשלום. אמנם התשלום נמוך משכר שהיית יכול, כיום!,להשתכר בחוץ, אולם לולא ההכשרה הזו לא היית מקבל כלום. אני יכול להבין שאינך שבע רצון אולם אף אחד לא הכריח אותך להתקבל לתוכנית. מה שכן, אם באמת ובתמים אתה טוב (והרבה שעות לא אומר שאתה טוב,השאלה זה התפוקה), אז נסה לדבר עם המנהל שלך ולקבל מעט יותר. עדיין, זכור כי זאת תקופת הכשרה, ועל כל עובד טוב כמוך החברה גם מעסיקה עובד פחות טוב, כך שצריך לראות את העניין גם מהעיניים שלה.
ישראלי | 24.01.11
75.
ל-63/71. כן, אני אתבע, ומה אח"כ?
תמיד בפורומים כל המתלהמים תמיד מדברים על מכות על תביעות ועל מה לא... רק שבמציאות הדברים לא פועלים ככה. לפני כמה שנים פגשתי מישהי שסיפרה לי מה קרה לה. היא עבדה במקום מסוים בתור מזכירה. החתימו אותה בדיוק על זה שלא משלמים שעות נוספות. היא הייתה עובדת נאמנה, תמיד נשארה בערבים לפעמים בלילות, לא התלוננה. בסוף המעסיק אמר לה שבנתיים יש קצת בעיות והוא ישלם לה באופן זמני חצי מהמשכורת, כאשר את השאר הוא ישלים לה מאוחר יותר. לא הייתה לה יותר מדי ברירה (לא מדובר בצעירה יפה שיכולה למצוא עבודה בצ'יק צ'אק), אז עבר חודש, עברו חודשיים עברו5 חודשים ובסוף הבוס אכן הביא לה חלק מהסכום שהיה חייב, וביקש שתישאר עוד, היא נשארה ואז הוא הפסיק לשלם לה משכורת בכלל. אחרי כמה חודשים אפילו היא כבר לא יכלה לסבול את זה והתפטרה. היא התייעצה עם אנשים, לקחה עורך דין ותבעה את הבוס. רק אז היא גילתה את החוסר צדק המשפטי בארץ. המשפט הכל כך פשוט הזה לכאורה- נמשך במשך איזה שנתיים. במהלכו היא כמובן הוציאה כספים ואנרגיות וטרטורים, ובסוף, במקרה כל כך מובהק שבו היא צודקת בהמ"ש רצה שיגיעו לפשרה והנתבע ישלם לה פחות מחצי מהסכום המגיע לה(אני כבר לא מדבר על ענישה שלו) והוצאות משפט מגוכחות. בקיצור- רק הפסדים היו לה. ככה שלהמליץ לתבוע מישהו, זוהי עצה של אדם שמעולם לא תבע. רק הבהרה, בנוגע לחוזה שלי- כן, אצלי בעצם כן הייתה השקעה של לימודים, עברנו כמה ימים של הכשרה על המערכת. אבל גם הקנס הוא לא בדיוק במתכונת הזו- אלא שהם הציעו שכר X אבל אמרו שחלק מהX ישמר אצלם כערובה ואם אני לא עבוד את הזמן הנדרש- הוא ילקח ממני. ככה שזה לא בדיוק קנס...
69 | 21.01.11
73.
כמה חורי גבינה שוויצרית השארתם בדוח ששינסקי 3
1. עם פרסומו פרק ה הופיע פעמיים בעמ' 80 ובנוסף עמ' 84. מדוע? 2. גיורא איילנד מגדיר את הדוח כעבודה רשלנית שאינה מבחינה בין קידוחים שונים ולא מציגה חלופות. 3. למה הדוח מניח, שיעור מס חברות הנמוך ביותר שאפשרי 18%, שיהיה רק ב-2016 ואיננו מתייחס לאפשרות, ששיעור המס יכול לעלות לשיעור: 30% או 40% או 60%, מה אז יהיה גורל ההיטל יופחת או שתעשקו את המשקיעים? 4. יש לכם נתונים של ה GT אבל מהו ה- IG של המשקיעים ביחידות ההשתתפות בגז (IG - investors get) נשמח לשמוע מחכמתכם מהצעירים וגם מהזקנים.
יצחק | 20.01.11
71.
69 הפראייר - גם עליך וגם על החברים שלך עובדים
זה שאתה ועוד כמה אנשים חתמתם על השטות הזאת הופך אותה לחוקית? אממ.... לא! אתה צריך להתפדח שבכלל רשמת את הטענה הזאת. זה כמו שחברות רבות מחתימות אותך על זה שלא מגיע לך שעות נוספות (אני לא מדבר על כאלה ששילמו מראש סכום מסויים עבור שעות נוספות), וזה עדיין לא חוקי ואם תעבוד 80 שעות בשבוע ותתבע אותן תזכה. כי היית תחת לחץ ולא היתה לך ברירה אלא לחתום, וזה לא אומר שאתה והחברה שיניתם את חוקי המדינה. אז הנה העיצה שאולי תעשה לך ולחברים שלך טוב בחיים (אם רק תקשיבו אבל אנשים בדרך טפשים/עקשנים בשביל להקשיב לעצות טובות) - לך לאיזה פורום של עורכי דין (למשל ויינט או תפוז) ותשאל כמה החוזה שלך חוקי ותקבל הסבר מפורט מעורכי דין לגבי הזכויות שלך.
63 | 20.01.11
69.
ל63- מצטער אבל אתה אומר שטויות. אני לא חרדי, אבל גם אצלי החוזה הוא כזה שאם
אני לא אעבוד פרק זמן מסוים אני צריך לשלם קנס לחברה שמעסיקה אותי. להרבה חברים שלי גם היה את הסעיף הזה בעבודות שלהם. אם זה לא היה חוקי- זה לא היה כזה נפוץ. אמנם אצלי העבודה פחות מקצועית משל מגיב 8. לי עדיין אין שום תואר.
לא חרדי | 20.01.11
65.
יופי של סיירת מטכל כללית
אבקש ממכם אנשים צעירים לטייל בארץ המובטחת ולראות אלפי ילדים רעבים שהזנה בבית הספר היתה מצילה אותם מרעב חרפה וללקט מערמות אשפה תמשיכו לבתי החולים ותראו זקנים ערומים במסדרונות אחיות נופלות מהרגליים מתבלבלות בין החולים והורינו וילדינו מופקרים . תמשיכו לסייר ברכבות והתחבורה הציבורית ותרגישו את התיסכול של הציבור מתחבורה מתפוררת עולם שלישי. תמשיכו ותיכנסו לתחנו הדלק ותראו אנשים שחיים בישראל מדוכאים מעלות המיסים העקיפים שלא מאפשרים תכנון כלכלי למשפחה הכל קורס והחסכונות נעלמים. לכו תספרו למובטלים ששילמו ביטוח לאומי לשעת צרה וגם להם הגיע הצינור של האוצר ושדד את כספם שהם זקוקים לו בשעת צרה וקבע בחוק ההסדרים עוקף חוק הביטוח לאומי תיקרת דמי אבטלה מגוחכים אני לא ממשיך הנשמה כואבת על קהילה ציונית שמתפרקת והערבות ההדדית נעלמת ואתם סיירת המטכל הכלכלי דנים בעתיד האמנם עתיד?
ישראלי | 20.01.11
63.
תגובה לחרדי 8 38 - תחליף עבודה אם אתה כזה מוכשר והקנס זה קשקוש
קודם כל, אם אתה בעל ההשכלה והניסיון שאמרת אין לך שום בעיה למצוא עבודה זהה בפי 2 כסף. אז תפסיק להתבכיין, תעדכן קורות חיים ותפנה לחברת כוח אדם או שתיים. לגבי הקנס זה קשקוש מוחלט, עובדים עליך בעיניים. זה לא חוקי להגיד תעבוד אצלנו שנתיים או שתקבל קנס כי הם לא השקיעו בך לימודים או משהו. זכותה של חברה להחתים אותך על חוזה לא חוקי, אבל הוא עדיין לא חוקי ולא יתפוס בבית משפט. תתפטר ושיתבעו אותך ותפגשו בבית משפט שם החוזה יבוטל החברה תושפל ותשלם לך פיצויים.
בלי תירוצים | 20.01.11
61.
מדברים חול ואין מה לאכול.
לפי הכותרות,מדובר באיינשטיינים שיביאו מזור לישראל ולעולם כולו. האמת, מדובר בכתבה פירסומית שמשרתת את ביבי. השורה התחתונה, נטל המיסים מטורף,המחירים עלו והמשכורת הממוצעת ירדה ב - 200 ש"ח. כן, ממש הצלחה מטורפת. אז מה יש לנו, סיירת של מתרגלים דוקטורנטים שעובדים במקום הנכון (קרש קפיצה), למדו בפקולטה הנכונה ומתנדבים בעומותות. ממש לפי הספר (סימנתי ווי). זה נשמע כמו 'אל תחשוב מה אתה יכול לעזור למדינה אלא איך המדינה יכולה לקדם אותך בעתיד הקרוב'. וככה אנחנו נראים. הכל לפי הספר, אין באמת גיוון או חדשנות. בהצלחה לכל המתרגלים, עונת הבחנים והמבחנים החלה. הכתבה יפה בתור סיפורת או אגדה (האם סינדרלה היא האישה היחידה?).
 | 20.01.11
57.
נערי האוצר, ברובם מגלומנים ושטחיים, ללא ניסיון חיים וראיה כוללת
להיות מוכשר במספרים ובחישובים זה לא מספיק, צריך הבנה, בשלות וראיה רחבה הרבה יותר מעולם המספרים. הילדים הללו עושים יותר נזק מתועלת, ורבים מהם זוכים לתהילה של רגע באוצר ואח"כ נעלמים בשוק באיזו משרה אפורה שהולמת את כישוריהם הגבוהים בחשבון, אך לא מעבר לזה...ולכן גם מרובם לא שומעים יותר...למזלנו...
פולי1 | 20.01.11
56.
ל-8: מה הקשר?
למדת מקצוע, למה לא הצלחת למצוא עבודה בו בעצמך? שילוב החרדים הוא לכאלו שלמדו כל הזמן בישיבה וכעת אין להם שום מקצוע להשתמש בו. זה לא המקרה שלך. עבדתי ואני עובד עם חרדים. הם שווי זכויות ושכר לכולם. התמונה שאתה מצייר כאילו חרדי חייב לעבוד דרך חברת כ"א נצלנית היא הזויה
איתי | 20.01.11
55.
נערי האוצר
אם כל הכבוד לכישוריהם הכלכליים, "ילדים" אלה, לצערי הרב, איבדו, או אוהבים לאבד את הצד החברתי שלהם. עבורם האדם הקטן הוא כלום ואפילו מעמד הביניים "אוכל" את רוב המרורים בעקבות החלטותיהם של "ילדים" אלה. החינוך הסוציאלי שלהם אבד, אך במקביל, הקפיטליזם העיוור שלהם מרקיע שחקים. אותם "גאוניי" כלכלה יטביעו אותנו, את המעמד הביניים שמחזיק את רוב כלכלת המדינה. ולבסוף...לאחר שיטביעו אותנו, הם יזכו במישרות בכירות בשווקים הפרטיים. הגיע הזמן שבבתי הספר בהם מלמדים כלכלה, או בבית הספר שנקרא 'משרד האוצר', יהיו מורים מהתחום החברתי.
יהושפט | 20.01.11
54.
לשוקי - מספר 8
לא יודע אם זה בגלל שאני חילוני או לא, בחוזה שעליו חתמתי היתה שורה ריקה ולידה השם שלי. ולנציגת כח אדם לא היה גלוק 17 עם מחסנית 33 כדור וקת של פובוס - היה לה רק עט. חתמת על חוזה? מישהו הכריח אותך? מישהו חייב לך משהו? ולשאר החרדים, אני בתור חילוני לא יעזור לכם להשתלב בשוק העבודה - אני אגרום לכם להבין שזה משהו שאתם חייבים לעצמכם, כאשר תתמודדו עם מציאות זהה לשלי - אתם תשברו את הראש אם להביא עוד ילד לעולם, כי לא יהיו יותר גמ"חים (לא חוקי). ומס הכנסה ישב לכם בוריד לראות אם אתם גונבים מהמדינה ומעלימים מס, וארנונה אתם תשלמו כמו גדולים, ובבני ברק ילד בן 5 שינסה לחצות לי את הכביש לבד מתחת לגלגלים ישלח את ההורים שלו לכלא על הזנחה. אם אתם מכירים מדינה אחרת שתיתן לכם יותר אתם מוזמנים להתחפף לשם. רק תוודאו עם האדמו"ר שלכם שהוא גם יעלה על הרכבת בדרך למשרפות. ולך אדון חגי לוין - אל תגיד מה אי אפשר - תגיד מה אפשר - ויחס לחרדים כאל תושבים רגילים יצור להם תנאי שפה שלא תהיה להם ברירה אלא להסתגל אליהם. תנאי שפה שיתחילו מהילד החרדי הבא שיוולד לתוך עוני.
 | 20.01.11
49.
שילוב של צעירים עם בוגרים
לא ניתן להתעלם מעובדת היותם צעירים, בהחלט אנו למדים כי הם מוכשרים מאוד וכנראה ראויים למקומם אך בהחלט חובה לשלב בצוותי חשיבה ותכנון אסטרטגיה מסוג זה, אנשים בעלי ניסיון כלכלי רב יותר, בעלי ניסיון חיים רב יותר. אני בעד שילוב של השניים גם ותיק וגם צעיר על מנת שתהיה המשכיות וראייה לטווח ארוך, אורך רוח ויכולת לבחון דברים לעומקם, לאורכם ולרוחבם. ועוד יותר אני בעד שילוב של מגוון אוכלוסיה בצוותי חשיבה אלו, כלכלן, עובד סוציאלי, איש חינוך, משפטן ועוד. כדי לתכנן לטווח ארוך אנו חייבים להבין כי כל רבדי החברה יושפעו ולכן יש להבין מניסיונם של כל רבדי החברה.
אודי | 20.01.11
48.
אחרי שרואים מה יועמי אחיטופל למדו..
אחרי שרואים שכל אחד ואחד מהם הוא קפיטליסט בדם, תואר ראשון ושני בכלכלה שום התייחסות למקצועות אחרים והומנים יותר- כך ברור למה המדינה מונהגת בצורה כזו, כך ברור למה המחיר של הלחם,חלב, ביצים, דלק, דיור עולה ללא העלאה במשכורות... ביבי, אולי תיקח לך ליועצים גם בעלי מודעות חברתית ולא רק בעלי מודעות קפיטליסטית חזירית?! שלך, שי השועל
שי השועל  | 20.01.11
42.
רובם מלמדים את תורת המשחקים ככה נראת גם המדינה שלנו
תארים אף פעם לא עשו עליי רושם אני מאמין בתוצאות סופיות שכנראה אנחנו מאוד רחוקים ממנה. זה מאוד מזכיר לי את כל החוזים המורכבים שאני נאלץ לחתום עלהם למרות שמדובר בדבר מאוד בסיסי ופשוט אולם החוזים הללו נעשו מורכבים לא בגלל המורכבות שלהם אלא בגלל ריבוי עורכי הדין שכל אחד רוצה להתפלסף יותר צעירים זה טוב אבל בתנאי שיש בזה הגיון ותועלת
שלום | 20.01.11
41.
ככה לא בונים נבחרת: כולם מגיעים מאותו תחום (כלכלה ומנע"ס) - אין מגוון דעות!
קבוצה כזו לא יכולה לייצר חשיבה ביקורתית ומגוון של דעות. כולם למדו אותו דבר ומאמינים באותן תיאוריות. בנוסף: ילדים צעירים שמנהלים זו סכנה. זו הסיבה שביהדות מותר להתחיל ללמוד קבלה רק אחרי גיל 40. לקבלת החלטות חשובות ומכריעות לדורות יש צורך בפיכחות ושיקול דעת מעבר לאגו האישי.
אזרח מודאג | 20.01.11
39.
למה צריך אותם
אני בטוח שהם כלכלנים מוכשרים ואפילו תותחים בתחומם ,אבל מצבה הכלכלי החברתי של המדינה הגרוע ביותר ב 60 שנות קיומה . מעמד הבניים נמחק ,הפערים החברתיים מרקיעי שחקים ,הצמיחה המהוללת שקברניטי המדינה מתגאים בה מורגשת רק אצל חלק קטן מהמדינה . קיים כשלון מתמשך רב שנים בטיפול במשק המים ,החשמל ,התחבורה . מערכות הבריאות והחינוך קורסות . אין משטרה ואין כבאות . אז תגידו לי אתם מה צריך את כל הגאונים האלה למה הם תורמים
שי | 20.01.11
30.
נראים כאנשים טובים
אבל חגי לוין טועה בדבר החרדים. בכל העולם ובכל התקופות אנשים נאלצו להסתדר מהיום למחר. למשל עולי רוסיה שעלו לארץ, או המיליונים שהגיעו מאיטליה, רוסיה וגרמניה לארה"ב. אף אחד לא עזר להם ואף אחד לא שלח אותם ל"לימודי ליבה" וכולם הסתדרו. העזרה מיותרת ואף מזיקה.
החשמן החרדי | 20.01.11
28.
הם צעירים מדי כדי להבין שתקציב נמוך לחינוך יגמור למדינה הזו את הצורה
רק מי שהוא אבא לילדים בני 20+ יכול להבין לאיזה נזקים בלתי הפיכים חינוך לקוי ונחות כמו שיש בישראל מוביל. סכינאות, אלימות מילולית, שקרים, רמאויות, חוסר כבוד למבוגרים גנבות, התעללויות, הטרדות מיניות. מורים סוג ד, שמקבלים סמכות ללמד אותך, מוכיחים לך שאפשר לעשות הכול בארץ הקודש, גם אם אתה בנאדם עם ערכים של סרסור !
רמי | 20.01.11
27.
נותנים לילדים להחליט על פרויקטים לאומיים
עדיין לא ראיתי פרוייקט לאומי שהצליח, או שהסתיים בדיוק בסכום שסוכם מראש. למנהגים של היום אין תחושות בטן יש להם ילדים שקובעים להם מה כן ומה לא משתלם. מנהיגים כאלה לא רואים שם אינטרס לאומי בגלל זה אנחנו נוותר עליהם בבחירות הקרובות.
דויד | 20.01.11
24.
ככה זה: חבר מביא חבר והדייג מחפש דגים במים של האוניברסיטה העברית
אתם מבינים? יש כאן מנגנון שמזין את עצמו כאשר הדור הנוכחי של הבכירים מייצר את הבכירים של הדור הבא, שכולם בנויים בצלמו ובדמותו של הדור הנוכחי. כדי להיות בכיר במשק אתה צריך לעבור באוצר או בבנק ישראל, ללמוד כלכלה באוניברסיטה העברית או בתל אביב, וקשרים בצמרת זה תמיד מועיל. המבנה הזה דווקא מבטיח חשיבה מונוליטית, לא יצירתית, שבלונית המבוססת על אכסיומות קיימות. תאמינו לי שאין במה להתגאות, וזה בלי לזלזל בכישרונות של הצעירים המוזכרים בכתבה. אבל איפה האתיופי המבריק, איפה הערבי המוכשר, איפה ילד השכונות שלמד במכללה??? איך בלעדיהם מישהו חושב לבנות את העתיד של מדינת ישראל???
ב.ק. | 20.01.11
23.
משרד האוצר ונעריו - היחידים שאכפת להם מהמדינה
והם גם היחידים שמספיק יצירתיים בוגרים ואינטלטגנטים בשביל להבין שצריך החלטות ארוכות טווח ולא גחמות ושהשמיכה קצרה ושאין כסף לכל דבר. ולכל הדמגוגים בעלי האגו הפגוע (כאילו שעשיתם משהו טוב בשביל הכלל...) שצועקים "חבורה של בני 30" מה שהם כבר הפנימו כנראה שאתם כבר לא תלמדו לעולם... תתבגרו
אריאל | 20.01.11
22.
זו בדיוק הבעיה
במתואר בכתבה טמונה בדיוק הבעיה בכלכלת ישראל: גם במועצה האמורה וגם באוצר נותנים לאנשים צעירים, לא משנה כמה מוכשרים הם, להשפיע על החלטות של מיליארדים ועל מדיניות ממשלה כשברור שהשפעתם עצומה משום שאף פוליטיקאי לא מתעמק באמת בתקציב. לא משנה כמה מוכשרים הם, לאדם בגיל 35 אין ראיה מספיק רחבה לקבלת החלטות במיליארדים ולקבוע מדיניות רווחה וכו'. לגבי שוק פרטי - אני לא מכיר רבים בני 35 שמקבלים החלטות על מיליארדים. אחד הבודדים הוא רועי ורמוס מפסגות אבל הוא חריג.
ע | 20.01.11
17.
יפה שמתכננים קדימה אבל רק 6 אנשים?
לתכנון רציני, בחינה של צרכי המדינה, קביעת סדרי עדיפויות, הצעה של פרויקטים, צריך הרבה יותר מ 6 אנשים. נכון, יש את האוצר, אבל שם עסוקים בהכנת תקציב. יש את כל המשרדים האחרים, האם שם יש מי שמתכנן קדימה? לפחות בחינוך הצליחו להעביר רפורמה בהוראה. מה קורה בבריאות? וזו רק דוגמא.
אחד | 20.01.11
15.
ועכשיו לכותרת של מחר..6 העובדים שבזכותם הממשלה שורדת
1. אברהם -- סבל בחברת הובלות "דודי" בילעדיו ביבי לא היה עבור דירה לפרויקט המגורים החדש שלו 2.- יעקב-- מוכר בשוק פלאפל ב7 טעמים, ליברמן היה פותח במלחמה מזמן לולא ישב במשרד בקיבה ריקה 3. יוסי-- פנסיונר המוסד נראה את אהוד ברק נוסע לחפוז ללא הנהג מונית הוותיק ששומר על אנונימיות .. 4. אלכס-- פורק סחורות בנמל אשדוד,דואג להעביר לשיטרית את הפלזמה 105" שהוזמנה ללא ביקורת במכס מאינדונזיה 5 .שלמה-- איך השרים שלנו יבזבזו את כספם על תענונגות ללא קצת תרבות ושירה ערבה לאוזניים וכמה בירות על חשבון משלם המיסים.ובסוף מס הכנסה יגיע לביתו של שלמה ויטען על העלמת מס 6.לידיעת הקוראים שמחייכים (למרות שיש מקום לבכות) האדם השישי נתון לבחירת כל אחד מכם.
ש.ש.ו.ן | 20.01.11
8.
אני אחד מאותם החרדים ש"שולבו" בהייטק
אני ועוד כמה חברים שלמדו הנדסאי אלקטרוניקה שולבנו בחברת הייטק גדולה ע"י חברת כח אדם במקרה הזה QUALITEST עכשיו להאיר את עיניכם על הגמילות חסדים של החברות האלה.. שכאילו עוזרות לחרדים להשתלב.. הביאו לנו לחתום על חוזה מופרך.. של מינימום 9 וחצי שעות עבודה ביום.. ללא אפשרות לקבלת שעות נוספות או משהו תחת סעיף מוזר בחוזה העונה לשם "משרת אמון" עם משכורת פחות משכר המינימום 3900 ש"ח על למעלה מ210 שעות חודדשיות.. ואם אנחנו פותחים תפה אז הם צועקים תגידו תודה שקיבלנו אתכם.. אתם חרדים.. מה שאני בא להגיד זה... באמת תודה שעוזרים לי להיכנס לשוק העבודה אפילו שאני חרדי.. ואפילו שאני הנדסאי והצטיינתי בלימודים.. ותודה לחברות הכח אדם שלוקחים אותי.. ותודה שמשלמים לי פחות משכר מינימום ואסור לי להתלונן ואפילו ששאר העובדים במחלקה איתי מקבלים יותר מפי 2 ממני.. תודה שמכניסים אותי לשוק העבודה.. בלי שום פיקוח על התנאים ועל הניצול שלנו .. ובאמת כל הכבוד לצעירים האלה במדיניות הכלכלה הישראלית שאני מאמין שהם מקבלים החודש מה שאני עושה בשנה וחצי..
שוקי | 20.01.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת