אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כמה ספורטאי־על הם הומואים?

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
תגובות נוספות..
אני גם חושב שזו אחת הכתבות החשובות והראויות אם לא ה... ממש כתבה מרתקת ומגוונות וייחודית! בעקבות כתבה זו נכנסתי לשאר הכתבות של ד"ר תמיר,וגם שם נחשפתי לכתבות ייחדויות מעניינות שונות ומגוונות, פשוט עושה חשק שלמוע מאדון תמיר עוד ועוד ואף לשקול ללמוד אצלו-שאפו!!! דבר אחר, הייתי שמח אם אנשים מוצהרים ומכירים את התחום הזה ספציפי ו/או באופן נרחב את היחס לשונה ולקהילת ההומו-לסבי,מגיבים לכתבה חשובה זו. שוב כל הכבוד!!!
אינייאסטה | 22.02.11
20.
כתבה מעניינת הכתובה בצורה עניינית וקולחת
אני סבור שבעולם הספורט יעבור טלטלה בעתיד בתחום זה כפי שקרה בעולם המוזיקה.בשנות ה׳ 70' כשאלטון ג׳ון רצה לצאת מהארון הוא חשש מאד שהדבר יפגע לו בקריירה המוזיקלית שלו על מנת לרכך את היציאה מהארון הוא טען שהוא ביסקסואל הדבר הביא לירידה באחוזי המכירות של אלבומיו,אלטון התחתן עם בחורה על מנת לשקם את תדמיתו אך הנישואים הללו התפרק די מהר. אך עם חילופי השלטון בארהב לאחר שקלינטון נבחר לנשיא החלו אמנים אחרים לצאת מהארון היה זה ג׳ורג מייקל שסייע לאלטון לשקם את הקריירה שלו ושר עימו את הדואט אל תתני לשמש לרדת עליי.הדבר הביא להתעניינות מחדש באלטון , הוא יצא מהארון הודה שהוא הומו הדבר הביא לגל גדול של אומנים מפורסמים אחרים שיצאו מהארון.אותו הדבר אני צופה שיקרה בעולם הספורט ,ספורטאי אחד מפורסם יהיה מספיק אמיץ כדי לצאת מהארון והספונסרים לא יתנערו ממנו יביא לשינוי מהותי בתפיסה כלפי ספורטאים הומוסקסואלים,יש להמתין מי יהיה מספיק אמיץ כדי לעשות את הצעד הראשון.
יובל | 21.02.11
17.
זה דוקא יכול היה להיות מענין
אבל החוסר רצינות פה הימם אותי וגרם לי לעזוב את המאמר בשלב מוקדם "מתוך חצי מיליון כדורגלנים מקצוענים ברחבי העולם, אין ולו הומו מוצהר אחד" - באמת? בדקת חצי מיליון כדורגלנים מקצועיים? עברת ליגה ליגה, שחקן שחקן, ובדקת אם הוא מוצהר או לא? באמת... חבל שבדרך לכתוב מאמר חשוב הוא כותב כאלה שטויות
נו, באמת | 21.02.11
15.
כתבה מעניינת, יפה שאתה חוקר את זה.
אך אין לי מה להוסיף מלבד צער וכעס מסוים על הצביעות המאפיינת את עיסוק הספורט. יש לא מעט אתלטים ספורטאים הומואים מפורסמים (למשל גרג לוגניס אם אני זוכר נכון את השם מסמואה שקיבל מספר מדליות זהב על קפיצה אומנותית למים) אני אבחר לאהוד קבוצות ספורט אמיצות מספיק לא רק על המגרש אלא גם על יחס מתקדם והוגן כלפי הומואים שמשחקים בקבוצה או חותמים חוזה (וכדאי שכל המפרסמים יצהירו כך!!)
איתי פ | 21.02.11
14.
פשוט אי אפשר להגיד שאתה הומו בעולם הזה (ספורט)
אני היום בשנות ה20 הראשונות לחיי וכנער שיחקתי במחלקת הנערים של מכבי תל-אביב בכדורגל ואם תראו אותי, תדברו איתי או כל דבר אחר, אתם לא תאמינו שאני הומו, אבל זה שאני או כל הומו אחר נמשך לגברים לא אומר שאנחנו חייבים ללבוש ורודים, לדבר בצורה מצחיקה "הומואית" או לדבר לעצמנו בלשון נקבה או אני לא יודע מה. זה שאני הומו לא עושה אותי אישה!! אני בטוח שליד הרבה מההומופובים שבטח הולכים להגיב פה, אני יותר גברי. בקבוצה בחיים לא יכולתי להגיד שאני הומו כי אני יודע מדיבורים של ילדים אחרים שהם ממש לא היו רוצים להתקלח עם הומו אחרי משחקים או אפילו להיות חברים של "אחד כזה"... חבל שזו התפיסה למישהו שכל חטאו הוא שהוא נמשך למשהו אחר מהמקובל. זה בדיוק כמו שמישהו אחד יעדיף מלאות ואחר רזות. זה בדיוק כל ההבדל, מישהו אחד נמשך לסוג יופי אחד, ואחר - לסוג יופי אחר!!!
הומו גברי מאוד | 21.02.11
13.
למה חוששים להיחשף?
אני חושבת שאני יודעת את התשובה: כי עדיין אצל הרבה אנשים שנתפס שסטיה, ואז לא נעים לפרסם בן אדם עם סטיה. אבל מי שנאור מספיק, לומד לדעת שזאת לא מחלה או התנהגות לא "נאותה". בן אדם נולד ככה, כמו איטר יד ימין (שכותב עם יד שמאל) או כמו בעל עיניים כחולות. אף אחד לא אשם: גם לא האמא שפינקה את הבן יותר מידי!! תפנימו: נלמד לקבל אנשים שלא נראים כמונו, שלא מתנהגים כמונו, ושיש להם העדפות מיניות לא כמו הרוב מאיתנו.... כל הזמן שזה לא פשע ולא נגד החוק...
Elena | 21.02.11
12.
מעניין מאד
כתבה מעניינת ונכונה מאד. בעולם הספורט אין סובלנות הבנה ופתיחות לנושא. לצערנו הגזענות במדינה שלנו תוקפת בכל הכיוונים - וגם בספורט. אין ספק שספורטאי ולא משנה באיזה תחום שיצא מהארון יהיה אליו יחס אחר. יש להעלות את המודעות בנושא, ולהמשיך את הקו מכתבה זו לרמות רבוהות יותר. ד"ר תמיר תמשיך בכתבות המעניינות יאללה פ"ת
א.מ | 21.02.11
9.
חשוב מאוד!!
זווית שונה ומעניינת על הספורט, מעלה שאלות רבות,גם על עצמינו.. נושא ששווה לעקוב אחר התפתחותו, בעיקר כאשר הספורט משמש כערך חברתי משמעותי בחברה המודרנית.ברוב המקרים מייחסים לספורט ערכים חיובים רבים, וזאת דוגמא מעניינת למחיר האישי אותו צריכים הספורטאים/ספורטאיות לשלם, במקרים מסויימים, על מנת להשתלב בחברה ולעסוק במה שהם אוהבים ומצטיינים בו כלכך.. אשמח לשמוע הארות והערות נוספות בנושאים דומים בהמשך.. מעניין מאוד!
אור | 21.02.11
6.
ומה לגבי יחידות קרביות בצה"ל ובצבאות אחרים?
זו שאלה שעולה בלא מעט מחקרים בממד"ה, והיחס שם יכול להיות מאוד עויין כלפי גיי מוצהר (תלוי יחידה, גולני, גבעתי, כפיר....). מצב הגייז ביחידות אלו לא נוח, רובם נוטים להדחקה, נסיונות עם בחורות ומשחק כפול. בודדים אכן יוצאים מהארון, ונדרשים לעמוד בלא מעט עלבונות (תמיד יש יוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל). כל סביבה מצ'ואיסטית תתנהג בהתאם, וזה לא קשור לחברה הכללית, אלא יותר ללחצים הפנימיים, הקבוצה הבסיסית בה הם נמצאים.
אודי | 21.02.11
5.
מאמר מרתק ומסקרן
אני לא רואה שבעשור הקרוב יש סיכוי ששחקן הומו ייצא מהארון בארץ. הפתיחות בנושא הזה שואפת לאפס. מחוץ למדינת תל אביב אין להומואים כלל קרדיט בחברה. ועל אחת כמה וכמה במגרשי הכדורגל - שם הומוסקסואליות היא טאבו. אגב, לדעתי שחקניות שתצאנה מהארון דווקא לא תסבולנה כל כך, ואני מאמינה שאף תעלה קרנה עוד יותר בעיני השוביניסטים.
ליאורה - לסבית מוצהרת | 21.02.11
4.
הגיע הזמן שמישהו יעלה את העניין- כל הכבוד!
שלום ד"ר תמיר, העלת נושא חשוב מאוד. ובסופו של דבר, נושא שילך ויחמיר כל עוד לא יקודם מהלך משולב לחינוך החברה כולה והילדים בפרט. לא אחת אני שומע ילדים (וגם מבוגרים) צועקים אחד לשני בעת משחק- יא הומו (ועוד קריאות דוגמת יא נכה או יא ערבי). לדעתי המשחק משקף את המציאות בה אנחנו גדלים. מציאות של גזענות ושל חוסר כבוד, חוסר פתיחות ואי קבלת האחר. ומכאן מובנת גם החרדה של כל פרט ופרט, להצטייר כאחר ולהתמודד עם התוצאות. אז נכון שלא כולם מוכשרים כמו הכדורגלנים היהודים (שכמובן סטרייטים במלוא מובן המילה...) אך אבוי ליכולות ולהישגים של סטרייטים שכאלו.. והלוואי שתצליח להרים את הדגל לפתיחות, לסובלנות ולגינוי חד משמעי של הקריאות הללו. תודה, עילם
עילם | 21.02.11
3.
כתבה חשובה ומרעננת בתחום הספורט
קראתי כתבה זו בשקיקה רבה,ואני חושב שהיא מעניינת חשובה וייחודית בתחום הספורט ,החברה ותפסיתה את השונה וכד' אני חושב שאם הספונסרים לא יהססו לתרום ולאמץ שחקנים ממגזר כזה או אחר אזי אנשים וחירותם יתפרסמו ברבים. סביבה סובלנית וחברה תומכת יסייע במידע אודות אותה סטטיסטיקות עליהם מדבר ד'ר תמיר,ובצדק. יופי של כתבה,המשך לחדש שלנו בתחום הספורט!
צ'אבי | 21.02.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת