אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך לתמרן בשוק מניות תנודתי

111 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

108.
תשובה קצרה ל 102 תשואה ברוטו /נטו (עד שמיכה יענה)
במקרים בהם התשואה נטו היא התשואה ברוטו פחות המס הרגיל (20%) למעשה זה אותו דבר. השאלה מה קורה כשהתשואה נטו נמוכה יותר (ואפילו יש מקרים של תשואה נטו שלילית), מצה זה קורה במקרים בהם היתה הנפקה בהנחה, המס לאותה הנחה משולם בפירעון, לכן אם האג"ח ימכר לפני הפירעון יש לראות את התשואה ברוטו וממנה להוריד את המס הרגיל. אם יוחזק עד פירעון יש לראות את התשואה נטו.
r קורא קבוע | 02.03.11
105.
אמבלייז - נסחרת בחצי מההון העצמי והמזומן
שלום מיכה, מה דעתך על אמבלייז הנסחרת בבורסה בלונדון? לאחר מכירת פורמולה יש בקופה מזומן כ-145 מיליון והון עצמי של 140 מיליון (ללא מוניטיו או נכסים בלתי מוחשיים), אך החברה נסחרת לפי שווי של 75 מיליון דולר בלבד? בנוסף היא גם יצאה מכל הפעילויות המפסידות שלה, והכניסה בעלי מניות מוכשרים כקרן פורטיסימו. האם זה כשל שוק האוצר בתוכו הזדמנות? תודה
מפחד מסיכונים | 01.03.11
103.
תשואה ברוטו או נטו...על מה להביט?
מיכה שלום!! אני ממש לא מבינה!!!!! באתר ספונסר יש להם נתוני אג"ח מסודרים של תשואה לפדיון מול מחיר הפארי שזה מאוד נוח להביט בזה ולראות אם המחיר גבוה מידי אבל יש להם תשואה לפדיון ברוטו בלבד!! לא רשמה התשואה נטו!! ואני בתור משקיעה פרטית הבנתי שאני צריכה להתייחס רק לתשואה נטו!! אולם בספונסר הסבירו לי שבס"הכ צריך להפחית מהתשואה ברוטו את המס ואת העמלה של בית ההשקעות שדרכו פתחתי חשבון השקעות -כך שתמיד התשואה נטו תהיה קבועה!! כך שאין לי מה להתעקש על התייחסות לתשואה נטו. האם זה נכון? כי מתשובות שאתה נותן לאנשים הבנתי שעלי להתייחס רק לתשואה נטו... אני מאוד מבולבלת מכל האינפורמציה הסותרת, מה גם שבלאומי טרייד יש תשואת נטו והיא לפעמים די שונה ובהרבה מהברוטו!! בבקשה ממך תעשה לי סדר בנושא!!!
מרים | 01.03.11
93.
תשובה ל 70-פינדון אג"ח
סדרה קטנה.שים לב כי בעקבות הקדמת התשלום השנה התשלום הקרוב יהיה ב 2011,בעצם יהיו שניים .חצי תשלום באוקטובר 2011 ותשלום בנובמבר 2011.סך התשלומים ל 2011 הם כ 11 מליון ₪ כ 2 מליון ליש"ט בלבד.הקניות של בעל השליטה מעודדות.האג"ח נראה כמסוכן אומנם אבל הוא גם השקעה מעניינת (במצב העניינים כיום )למשקיעים המוכנים להיחשף לסיכון (כרגע אין לחברה את המזומן לתשלום!!! אבל עד שנה הבאה אמורים להתקבל תקבולים מהפרויקטים של החברה).
צרניאק מיכה | 01.03.11
91.
תשובה ל 66
לא ניתן לענות תשובה טובה על השאלה.בכלליות אני חושב שקרנות נאמנות הינן כלי נלווה מצוין למשקיע פרטי (יחד עם תעודות סל).בקרן נאמנות אתה קונה ניהול ספציפי בניגוד לתעודת סל שהיא השקעה טכנית לכן חשוב לבדוק את איכות מנהל ההשקעות בקרן בה אתה בוחר להשקיע .שב עם עצמך או קבל ייעוץ ותבנה לעצמך מבנה תיק העונה על הצרכים הספציפיים שלך.כך תדע את מבנה התיק והחלוקה המתאימים לך.רק אחרי זה תוכל להחליט באילו אפיקים וכלים להשקיע.אם אתה רוכש קרן הייתי מציע לא להתפתות לקרנות 20/80 או 30/70 שהם כה פופולאריות .עדיף להשקיע 70%-80% בקרן המתמחה באג"ח בלבד ו 20%-30% בקרן המתמחה במניות ולא לרכוש סל שאינו מתמחה בהשקעות שלו.
צרניאק מיכה | 01.03.11
87.
תגובה ל 53
בנק ישראל לא נכנס לסדרות ספציפיות וגם לי אין כוונה כזאת.השיקולים הם סובייקטיביים.אני מניח שבנק ישראל לא התייחס לאג"ח בדירוג נמוך או לא מדורג הנסחר בתשואות דו ספרתיות.כוונתו לסדרות אג"ח הנסחרות בתשואות נמוכות יחסית ותשואה זו אינה מפצה על הסיכון הכרוך בהשקעות כאלו.האמת שאני מסכים לחלוטין עם קביעה זו שהיא דרך אגב יכולה להיות נכונה באותה מידה גם לאג"ח בדירוג גבוה.
צרניאק מיכה | 01.03.11
82.
תשובה ל61
ניכוי המס במקור על דיבידנדים הוא 25% כמעט בכל המקרים (יש מספר מצומצם של ניירות שבהם זה שונה ובכל אופן בקרנות ריט זה 25%) ואם חייבו אותך ב30% זה לא בסדר, שיעור המס על דיבידנדים בישראל עומד על 20% והסיבה שאתה משלם 25% היא שהקיזוז הוא ניכוי מס במקור שמגיע מארה"ב. ניתן לקזז את המס מול הכנסה פטורה מני"ע מחול ואז לשלם 20%, בכל מקרה מס הכנסה לא יחזיר לך כסף כי הוא לא זה שמיסה אותך, כלומר הוא לא קיבל כסף. אך הסכום ששילמת בחול מוכר לך לצורך קיזוז לכן במידה ותייצר הכנסה חייבת שאין עליה ניכוי מס במקור ניתן לקזז אותה. בכל מקרה כל סיפור הקיזוז הוא רק על 5% שהם ההבדל בין 20% הכנסה חייבת בישראל ל25% שמנכים בחול מדיבידנדים. על רווחי הון ותשלומי ריבית בחול אין ניכוי מס במקור ולכן שם אין הבדל.
שירן | 01.03.11
80.
תשובה ל 48- פאי פיננסים אג"ח,ניו הורייזן ,בסר אירופה
1-אנחנו לא מחזיקים בסדרות אלו.2-פאי-לטובת האג"ח עומדים הנתונים הבאים-סידרה קטנה –היקף ההתחייבות נמוך כ- 20 מליון ₪.כלומר בשנים 2012-2014 צריכים לשלם כ 7 מליון ₪ בלבד כל שנה,זה לא הרבה.לחברה מזומן בהיקף משמעותי.לרעת החברה עומדים הנתונים הבאים-אין הון עצמי,פעילות החברה "מסוכנת" מדובר בהשקעות עצמיות במינוף ,כל הפסד או רווח הוא משמעותי.במצב כזה למרות שמדובר באג"ח למח"מ כ שנתיים הנותן כ 8% תשואה שנתית רמת אי הוודאות גדולה.האג"ח מתאים למשקיעים המוכנים ליטול סיכונים.3-בסר אירופה -מכרהו את ההחזקות באג"ח התשואות היום לא מספיקות לנו.4-ניו הורייזן-אני לא מכיר את החברה היטב.
צרניאק מיכה | 01.03.11
77.
תשובה ל- 65 מרלג
לא מיכה, אענה לפי הבנתי ומיכה מוזמן לתקן. אתן את פרשנותי לדברים ואני מקווה שפרשנותי כאדם "מהישוב" קרובה למציאות. 2008 - מפרקים מלמד את הירשברג את השותפות ומרוקנים את קופת החברה. 2008 שנת משבר לכולם היה ברור שמשהו קורה, איפה הדירקטוריון? איפה אחריות הדירקטוריון? 2010 האג"ח נסחר ב-60אג - החברה מכנסת את בעלי החוב והמסר: אין בעיה הכל ישולם. מועד פרעון אג"ח א מתקרב - הבנקים קופצים ידם ומחזירים צקים בסכומים קטנים, החברה מבקשת הקפאת הליכים - ומשם הכל מתגלגל. איפה רו"ח שבקרו את הדוחות ב- 2009, 2008? כיצד מתיישב הון עצמי של עשרות מליונים בחוב לקוחות עם הון עצמי שלילי בדו"חות הנוכחיים? איפה רו"ח המבקרים? האם אין כאן רשלנות? מחדל? לכאורה הונאה? על פניו, כך הם פני הדברים - משכך אני הייתי מצפה לפניה למבטחות של פוליסות הבטוח של הדירקטורים, בעלי שליטה בעבר ובהווה, סמנכ"לי כספים, רו"ח מבקרים על לכל הפחות לפצות את המחזיקים על המחדל שהיה כאן - אם לא לשם כך קיים בטוח - בשביל מה משלמים אותו? לגוף העניין, נושים לא מבוטחים יש כ- 130M (אג"ח א + ב + ספקים + הצמדה) אתה מקבל אג"ח ב-0 ריבית ל- 7 שנים. החברה לא מתחייבת לכלום, יגבו כספים יופי, לא יגבו גם יופי, איזה אינטרס יש להם לגבות? מהר? גבו, מה האינטרס שלהם לשלם לך? יש להם 7 שנים להנות מהריבית על הכסף. מניות, כן שווה משהו, לא הרבה בכמה חודשים הקרובים, אח"כ נראה - לחברה אין חובות - כל זה נמחק בהסדר, אין אג"ח לשלם, אין ספקים לשלם, יש יכולת לבצע פרויקטים - מן הסתם לחברה יהיה הון חיובי אבל מי ירצה בשותפות איתם לאור העבר? אני צופה זריקת סחורה עצומה משך כמה חודשים. כל ההתנהלות אבסורדית, ארקו לא סיכנו כלום, קבלו 51% מהחברה, יצליח - הם על הסוס, לא יצליח - לא נורא. התנהלות הנאמן בהקפאת הליכים לתחושתי היתה לכוון שותפות עם ארקו תוך גלוח רבתי של חובות האג"ח והספקים. - למה? לי יש הערכה - לא אכתוב דברים שאני לא יכול להוכיח. כלומר ברור שמפארי של 115אג +\- אתה מקבל משהו, אג"ח זירו קופון ללא התחיבות לשלם - שווה לכל היותר מחצית מערכו וגם זה אופטימי כלומר רבע פארי. מניות, קשה להעריך אבל נניח שווי חברה 60 מליון ש"ח, חצי מזה של ארקו, לבעלי האג"ח והספקים נשאר בקרוב כ- 25אג + אג"ח בקרוב של 25אג. והנה במקרה אופטימי קבלת פחות ממחצית הפארי. השאלה המתבקשת היא האם יהיה לחברה אינטרס לתבוע את פוליסות הבטוח של הדירקטורים, בעלי שליטה, בני משפחותיהם, רו"ח מבקרים,.... על מנת לקבל עוד כמה עשרות מליונים שיפצו אותך באופן חלקי - לפארי לא תגיע, גם לא ל- 80אג. השכל הישר - אומר שאם לא תבוא כאן תביעה כנגד המבטחת שתשיב לפחות כמה עשרות אחוזים לנושים הלא מבוטחים (לא לשכוח את הספקים שגם הם נפגעו בתהליך) - אין טעם לבטח אף אחד בשום חברה - פשוט, כי לדעתי חבל על הכסף. זו דעתי, אינני עו"ד או רו"ח ואני נסמך רק על מידע גלוי וכזה שאני מבין מתוך קריאת הדו"חות וההודעות למאיה. מקווה שעזרתי.
שקוע יחד איתך | 01.03.11
74.
תשובה ל 29
רוב המניות המופיעות כאן נמכרו על ידנו לאחר עליות חדות בשערים שלהם.מניות כמו ריט 1 וגן שמואל חסלנו חלק מהותי מהאחזקות שלנו לאחר שמחירם הגיע לשיא.מניית אפקון נמכרה על ידנו לפני שנה במחיר סביב 5 ש"ח כנ"ל גם שלאג שנמכרה לפני שנה (דרך אגב במחירים דומים למחיר היום).המניה היחידה שאנחנו מחזיקים בה בהיקף משמעותי היא פלרם.ריט ושלאג ייתכן שנחליט לרכוש במהלך השנה,ריט 1 תלוי במחיר ושלאג לאחר דו"ח כספי נוסף או שניים.
צרניאק מיכה  | 01.03.11
66.
מלרג
מיכה שלום, קראתי את הסדר מלרג. אם מקבלים 49%מניות + אג"ח 70מיליון (האג"ח כיום הוא 86מיליון) אמנם בלי ריבית ולשבע שנים, איך יכול להיות שהחבילה הזו שווה רק 40אג' או 50אג' לפי האופטימיים? על פי חישובים מתמטיים זה צריך לצאת קרוב ל100%. או שאני מפספס משהו והמתמטיקה לא נכונה. תודה רבה, אגב טור מעולה אבנר
אבנר | 28.02.11
65.
תשובה ל 21
1- ראה תגובה 34 בה התייחסתי לאמפל.אין ספק כי הודעה חיובית לגבי חידוש אספקת הגז תביא לתגובה חיובית בני"ע של החברה.לגבי המניה אני לא מכיר את החברה היטב ולכן לא אוכל לחוות לגבי כדאיות החזרה לטווח ארוך למרות שאי הוודאות צפויה להישאר וזו תפגע בטווח הארוך במניה.תשואות האג"ח כ 7.5% זה נראה כתוצאה טובה ואם הייתה ודאות זו בהחלט תשואה טובה אבל שוב לטווח ארוך יותר תישאר אי הוודאות ולכן התשואות תשארנה בטווח הקרוב מעל 6% לדעתי.
צרניאק מיכה | 28.02.11
62.
בנוגע לדיווידנד שהתקבל מ CWH
שלום מיכה! קניתי לא מזמן את קרן הריט הנ"ל (ביצעתי פעולה דרך אתר הבנק שלי - בנק הפועלים) קיבלתי בשבוע שעבר דיווידנד ראשון ובדוח שהתקבל ראיתי שתשלום המס הוא 30%. האם זה אחוז המס שאמורים לגבות ממני? האם יש דרך חלופית לספוג פחות תשלומי מיסים?
נועם | 28.02.11
61.
תשובה ל 24-חנן מור ד
1- ראה סעיף 7.8 לשטר הנאמנות ,מופיעות שם הקלות בשעבוד על העודפים לאחר פירעון כל רבע קרן.2- ראה סעיף 11.1 לשטר הנאמנות הסעיף קובע את המגבלות שציינת על חלוקת רווחים.ברור כי ההתייחסות היא לכלל העודפים ולא העודפים משני הפרויקטים המשועבדים ב 100% לטובת האג"ח.הסעיף מתייחס ל 50% מהעודפים הצבורים בחברה ו 50% מסך הרווחים הנצברים ב 8 הרבעונים האחרונים.כאמור זו מגבלה על סך העודפים של החברה ולא שני הפרויקטים הנ"ל.
צרניאק מיכה  | 28.02.11
59.
תשובה ל 22
1- לשלוש ההנפקות שציינת סיבות לתשואות הגבוהות ליברטי- חשש מדוראה,חג'ג' -מינוף גדול,מירלנד- פישמן מציף את השוק.דרך אגב השתתפנו בשלוש ההנפקות,במירלנד רכשנו באופציות.2- ההנפקות היום,הזמנו בחלל ומעט בפטרוכימיים למרות שריבוי ההנפקות כאן אמור לשמש כנורות אזהרה דולקת.בראק -התשואה מתחת ל 5% ולכן לא הזמנו (הכשרה- אתה צודק).3-לאחר הדוחות הכספיים יגיע שיטפון נוסף של הנפקות,אני מודאג כיוון שאיכות החברות המגייסות יורדת זה מעיד על שוק ששוכח את 2007 לכן צריך לברור היטב את הרכישות.אני מצפה שנראה יותר הנפקות עם תשואות כמו של ליברטי כלומר תשואה מעל 6% ושעבודים.
צרניאק מיכה  | 28.02.11
56.
תגובה ל 18- הסדר באלדן טק
אכן ראיתי את עקרונות ההסדר.יש לי הערה חשובה כאן,ייתכן והיא מגיעה כי אני איני מכיר את הנכסים ברילון אבל הבעיה העיקרית שההצעה כוללת כוונה לביצוע הסדר ברילון ,מדוע שמחזיקי האג"ח של רילון יסכימו לכך ,מדוע שלא יפרקו את רילון וייקחו לעצמם את החוב.בעיה נוספת היא שמלבד ההזרמה של 3 מיליון ש"ח בעלי האג"ח לא יקבלו כלום ,שיעבוד המניות נחמד אבל בפועל הוא קיים כבר היום.אומנם המשקיעים טוענים כי הם לא ימשכו שכר אבל אני מתקשה לראות אותם ממשים את ההשקעה ברילון במהירות.בכל מקרה כנראה שאין הצעות טובות יותר כרגע למרות שלדעתי הבנק הבינלאומי לא יסכים למתווה ההסדר.
צרניאק מיכה | 28.02.11
55.
תשובה ל 17
1- אג"ח שנסחר מעל הפארי יסב לך הפסד הון בפירעון הקרוב בוודאות.זה המשמעות של להיסחר מעל הפארי.אבל אתה חייב לזכור כי רכשת אג"ח בגלל שהתשואה שלו התאימה לך גם במחיר שהוא מעל הפארי.המשמעות היא שכנראה תקבל פיצוי בדמות ריבית גבוה יותר על יתרת הקרן בתשלומים הבאים שיפצו על ההפסד.טעות נוספת שמשקיעים פרטיים עלולים להיתקל בה היא התייחסות לתשואה ברוטו במקום תשואה נטו.כשאג"ח נסחר מעל הפארי חשוב במיוחד לבדוק מה התשואה נטו שתקבל מתוך הנחה שאתה תחזיק באג"ח עד לפדיון.2- בלתי אפשרי לענות על רשימה כה ארוכה.המעניין שאנחנו לא מחזיקים באף אג"ח מאלו שציינת,אם אתה שואל אותי איזה אג"ח אני עשוי לרכוש בעתיד מבין הרשימה אני מניח שהייתי עוקב אחרי ורדינון ומליבו
צרניאק מיכה | 28.02.11
54.
בנק ישראל מזהיר: האג"ח הקונצרניות בדירוגים הנמוכים הגיעו לרמות מחירים מסוכנות
"בנק ישראל מזהיר: האג"ח הקונצרניות בדירוגים הנמוכים הגיעו לרמות מחירים מסוכנות. אולם בעוד שגופי הפנסיה הקטינו את חשיפתם, הציבור מזרים כסף לאפיק זה דרך קרנות הנאמנות" אנא דעתך לאזהרה תוך מתן פירוט והסבר ספציפי יותר לסכנות - אדמה , אולימפיה , דוראה , מטיס ......?
אבי | 28.02.11
53.
השוואה בין אגחים של אאורה.
שלום מיכאל היקר. תודה על הכתבה המצוינת! יש לי שאלה. אני מחזיק את אאורה אגח ה' אשר נסחר בתשואה של 4.3% צמוד. בשבוע שעבר הייתה הנפקה חדשה של אאורה ו' שמשום מה לא קלטה טוב בשוק והאגח נסחר כרגע בריבית משמעותית יותר גבוה של 6.1% צמוד ובעל מח"מ דומה. (משלם את הקרן רק חודשיים אחרי אגח ה') האם לאור המצב שנוצר ובגלל פערי ריבית משמעותיים כדאי לי למכור את ה' ולעבור ל ו'? אני השוואתי בין שני האגחים והם נראים מאוד דומים גם בבטחונות. האם אני מפספס משהו?
ירון | 28.02.11
52.
תשובה ל 16
1- אג"ח שקלי קונצרני לטווח של 4 -5 שנים הולך לכיוון תשואות של 6% ,פער של 2% בין שקלי קבוע למשתנה זה הרבה .2- לדעתי השוק כבר מגלם העלאת ריבית נוספת בסוף אפריל לכן לא בטוח שהעלאה כזו תניב רווחי הון.3- ישנו סיכון גם באג"ח ארוך לא רק סיכוי לרווחי הון.התשואות היום מגלמות את הציפיות עליהם שאלת.במצב היום אני מעדיף להיות בתיק בתשואה גבוהה יותר ובמח"מ קצר ולא לבנות על רווחי הון.
צרניאק מיכה | 28.02.11
48.
תשובה ל27
המצב נכון להיום הוא שמחיר הנייר עומד על 10.4 למרות שהשווי התיאורטי שלו לו היה נפדה היום עומד על 12 דולר, לכן במידה ותרכוש אותו היום תוכל להנות מעליה של 43% כפי שתואר בכתבה שכן החשיבות היא למחיר הקניה של המוצר ולא למדד ביום הרכישה. למעשה יש כאן עיוות מחירים וזה למעשה היתרון הגדול שברכישת המוצר מול רכישה אלטרנטיבית של המדד. כמו כן מי שמבין באופציות יכול לראות שהוא "מקבל" כאן גם פוט 10 במתנה, וכביכול התחייבות של קול 14.84 שהמשמעות שלה שאין השתתפות ברווחים נוספים מעל עליה של 14.84. מכיוון שפוט 10 יקר יותר מקול 14.84 אז בעצם יש כאן אפסייד נוסף.
שירן | 28.02.11
47.
תשובה ל 13- הנפקת פטרוכימיים ו
1- המדובר על הנפקה מספר (נראה לי שכבר איבדתי את הספירה).2- יותר מכל ההנפקה מעידה על מצבה התזרימי הבעייתי של החברה לדעתי,צריך לקחת זאת בחשבון.3- התשואה כמובן גבוהה וזה נגזר מכך שהשוק כבר שבע לחלוטין מהחברה.4- הזמנו קצת בהנפקה אולי נצליח לייצר רווחי הון כאן, למרות שלאור ההנפקות החוזרות זה כמעט בלתי אפשרי.
צרניאק מיכה | 28.02.11
46.
תשובה ל 12- TBT
מוצרים כמו ה TBT הם מוצרים ממונפים ולכן לאלמנט הזמן השקעה קשה על המכשיר.אני מתכוון שאם קנית אותו והתשואות על האג"ח הממשלתי לא עולות חדות מספיק שתחכה עד סוף השנה המשמעות היא שחיקה של 10%-12% בשווי המכשיר.אני מאמין כי לאחר העלייה החדה בתשואות בארה"ב צפויה רגיעה וזה רע ל TBT .רק לקראת הרבעון הרביעי אני מצפה שיחזרו לדבר על העלאת ריבית בארה"ב .לכן השקעה ב TBT כרגע עלולה להיות יקרה.אנחנו מחזיקים ב TBT למרות מה שכתבתי כגידור לפוזיציות אג"ח שלנו.
צרניאק מיכה | 28.02.11
45.
תשובה ל 11- ב יאיר
1- ההבדל מבחינת מועדי פירעון בין הסדרות 7 ו 8 היא שנה אחת (סדרה 8 מתחילה לשלם שנה מאוחר יותר מ 7).2- אישית אני מאמין כי הביטחונות לטובת סדרה 8 אינם נופלים מאלו של 7. 3-פער של 1.6% בתשואה השנתית כשהמח"מ ארוך בשנה בלבד הוא גבוה מדי לכן אני חושב שיש בהחלט הגיון לעבור מאג"ח 7 לאג"ח 8.אנחנו לא מחזיקים באף אחת מהסדרות הנ"ל.
צרניאק מיכה | 28.02.11
43.
תשובה ל14
העמלות שציינת הם אכן העמלות שהבנקים בישראל גובים, ישנם גופים נוספים בישראל שגובים סכומים נמוכים יותר. לגבי חשבון השקעות בחו"ל לדעתי זה פתרון מצויין למשקיעים מישראל רק צריך לקחת בחשבון שיש לטפל גם בנושא המיסוי כאשר עושים זאת. לגבי IB זו חברה טובה שנותנת פלטפורמת מסחר מקצועית וזולה מאוד אך מתאימה בעיקר למשקיעים פעילים מאוד, שים לב שיש שם עמלת מינימום חודשית 25 דולר, ועמלות לאי ביצוע ושינוי הוראה כך שחשוב לבחון טוב בעת פתיחת החשבון מהו החשבון המתאים לך ביותר. ישנם ברוקרים נוספים טובים כגון MBtrading, Thinkorswim, tradking ועוד, אני ממליץ לך לקרוא את הסקירות של מגזין בארונס בנושא.
שירן | 28.02.11
42.
תשובה ל 10-דלק יט
אם תבדוק את הקרנות של להבה תראה שאנחנו מחזיקים הרבה באג"ח.אין הרבה סדרות אג"ח הנותנות תשואה ברוטו מעל 5% .המח"מ אומנם ארוך אבל התשואה היא חריגה .זה מלמד כי המוסדיים מלאים באג"ח של דלק והציבור לא באמת משקיע באג"ח על מנת לשבת עליו אלא מנסה לייצר רווחי הון כמו במניות וברגע שהוא רואה כי האג"ח אינו עולה הוא מוותר עליו ומעדיף להשקיע באג"ח מסוכן בכמה דרגות יותר.
צרניאק מיכה | 28.02.11
40.
תשובה ל 7 -פרוסיד אג"ח
תשלום הקרן בגין האג"ח ב 2014 בקצב שהחברה שורפת כסף משקיע באג"ח צריך להבין שזה לא בדיוק אג"ח אלא יותר קרוב למניית בכורה.תשלומי הריבית נחמדים אבל משקיע באג"ח צריך להאמין שהחברה תוכל להמשיך ולגייס כספים,אחרת לא יהיו לה מקורות לפרוע את הקרן.אנחנו לא מחזיקים באג"ח.
צרניאק מיכה  | 28.02.11
38.
תשובה ל8
תודה. הגופים העיקריים שמנפיקים את הניירות הללו הם הבנקים הגדולים: בנק אוף אמריקה דרך מריל לינץ, סיטיגרופ, ומורגן סטנלי, גי-פי מורגן ויש עוד כמה בנקים יותר קטנים. הרוב המוחלט של המוצרים הללו נסחרים בשוק האג"ח ולמעשה בחצי שנה האחרונה כמעט ולא היו הנפקות שנרשמו למסחר, שני המוצרים הללו הם בין האחרונים שהונפקו למיטב ידעתי ונרשמו למסחר. ניתן למצוא מידע על הנפקות חדשות ותשקיפים באתרי הבנקים הגדולים.
שירן | 28.02.11
37.
תשובה ל 5
1- אין בארץ מוצרים סחירים כאלו,יש מוצרים מובנים שהתשואה עליהם נגזרת מריביות ושערי מטבע אבל לרובם יש אופציה לפירעון מוקדם,באלו שהצגתי זה ני"ע סחיר שיפרע במועד סיום המוצר.2- אנחנו מחזיקים באג"ח כמו ליברטי ב,טאואר ו ,דלק ל הנותנים תשואות סבירות וגם חשיפה לא רעה למניות.אג"ח כמו קמהדע אנחנו בתהליכי הקטנה כך שאני לא יכול להתייחס אליו כאל אג"ח מעניין למרות שזה אג"ח להמרה לא רע.
צרניאק מיכה | 28.02.11
35.
תשובה ל 2- אמפל אג"ח
אמפל-1-רמת המינוף של החברה גבוהה , ההון העצמי מהווה כ 13% מהיקף המאזן (הון עצמי 180 מיליון דולר והיקף מאזן של 1300 מיליון דולר).אם תשים לב כי מוניטין ונכסים בלתי מוחשיים מהווים 335 מיליון דולר קל יהיה להבין עד כמה האג"ח תלוי בהמשך אספקת הגז.לחברה הלוואות של כ מיליארד דולר והמזומנים רק 50 מיליון דולר.בנוסף החברה מציגה הפסדים ואף לא מייצרת מזומנים.2-מכירת סמייל 012 לפרטנר תשפר משמעותית את מצב החברה מבחינת המינוף ויחס הון עצמי למאזן ותזרים חמצן לחברה.3-אני מאמין כי מדרוג תוריד את הדרוג לחברה לאור אי הודאות סביב EMG ,כבר היום הדירוג הוא A- עם אופק שלילי הורדת דירוג עשויה ללחוץ על מחיר האג"ח.4-לאור אי הודאות לדעתי עדיף להמתין לפחות להורדת דירוג או התבהרות המצב של EMG התשואה של האג"ח כ כיום לדעתי אינה מספיקה כרגע לאור אי הודאות אפשר למצוא תשואה דומה בחלק מההנפקות האחרונות אשר מבחינת תשואה אינן נופלות מאמפל ולהן יש שיעבודים.
צרניאק מיכה | 28.02.11
33.
תשובה ל 1 - סנטרל יורו אג"ח
1- תשלום הקרן באוגוסט השנה.2--החברה בשליטת יולי עופר. זו נקודת החוזק העיקרית של האג"ח.מצבה של החברה אינו טוב במיוחד, ובעצם המשקיעים באג"ח מתבססים על העובדה שיולי עופר-בעל השליטה, כסוג של "ביטוח" לאג"ח.מי שמאמין כי הוא יעמוד אחרי חובות החברה זה אג"ח שעשוי להיות מעניין עבורו.3- החברה מכרה בינואר בבורסה אג"ח של החברה.המחיר 90 אגורות המשקף תשואה שנתית של 20% האם לדעתך יש לחברה השקעות בטוחות הנותנות תשואה כזו ? זה שוב מוכיח כי החברה זקוקה למזומנים.4- התשלום הקרוב תלוי רק בעופר ירצה ישלמו לא ירצה ילכו להסדר.לדעתי לאור התנהלות החברה יש סיכוי לתשלום השנה לגבי העתיד ,בחברות כגון סנטרל חיים משנה לשנה.
צרניאק מיכה | 28.02.11
28.
MHM
אתה בכתבה מדגיש את האפשרות ש"עלייה של המדד מעבר לרף של 1,652.3 נקודות לא תקנה למחזיק במוצר תשואה נוספת על 48.35% שקיבל..." ו"חדי העין מביניכם יבחינו בוודאי כי לאורך תקופת המוצר - ארבע וחצי שנים לפידיון - הוא מעניק אפשרות לתשואה מצטברת של 43% או 10% לשנה. מדובר בתשואה מצוינת...". אבל אני חושב שיותר חשוב להדגיש את המצב הנתון הנוכחי נכון להיום. מדובר על תשואת מקסימום של 24%. לקבל תקרה של תשואה כזו בארבע שנים - זו כבר תמונה אחרת לדעתי. אני צודק?
מוטי | 28.02.11
25.
חנן מור
למיכה השלום והברכה, קראתי באתר אשר שימש לך כאכסניא עד לא מכבר,כי "אג"ח ד' של החברה מובטחת בשעבוד ראשון על חשבון העודפים והרווחים בפרוייקטים ארגמן בנס ציונה ופרוייקט יבנה". כמו כן "עד למועד הפרעון הסופי והמלא של האג"ח, מתחייבת החברה כי לא תחלק דיבידנד לבעלי מניותיה (לרבות בדרך של רכישה עצמית של מניותיה), סכומים העולים על שיעור של 50% מהעודפים". האם 50% מכל העודפים או רק מאלו של הפרויקטים מנס ציונה ויבנה?
איצקו | 28.02.11
24.
מג'יק
שלום מיכה לאחרונה מתפרסמות הודעות רבות של החברה על הזמנות/הטמעות וכו' של מוצרי החברה ללא ציון ערכים כמותיים או שווי כספי. שאלותיי:1.מהי ההערכה של צבר ההזמנות של החברה לשנה -שנתיים הקרובות והרווח הגלום בהם 2.מהו אופק הצמיחה של מוצרי החברה-מה פוטנציאלהמכירות של המוצרים הקיימים ותוך כמה זמן היא אמורה להגיע אליו
גברי | 28.02.11
23.
הנפקות
כרגיל, תודה על הטור המעניין. מה דעתך על ההנפקות האחרונות? נראה שלאחר הטירוף שאחז בשוק (ע"ע אאורה ו', ב.יאיר 8, חנן מור ד') השפיות קצת חזרה, האם לדעתך התשואות שנסגרו במירלנד ג', חג'ג' ג' וליברטי ג' משקפות את הסיכון? נראה שמבול ההנפקות בעיצומו, מה דעתך על ההנפקות היום - בראק אן וי והרחבות בחלל ופטרוכימיים (לגבי הכשרה נראה לי שדעתך ידועה...) ? האם זה הזמן לבצע רכישות או שאנחנו עדיין לפני הנקודה של "הצפת" השוק בסחורה שלא יהיה מי שיקלוט אותה, אותה נקודה שבה גם יגיעו המחירים הנוחים (תהליך אותו תיארת בעבר)? האם צפויות הנפקות מעניינות בקרוב? תודה ויום טוב.
י.ג. | 28.02.11
18.
שיקולי רוח או הפסד ברכישת אג"ח
שלום מיכה תודה על כל העצות הטובות האם תוכל להסביר את השיקולים ברכישת אג"ח בנושאים הבאים: אם אני רוכש אג"ח שהפארי נמוך מהשער אני מפסיד הון בתשלום הראשון לפחות. האם אג"ח שיש לו לפי הטבלאות תשואה של 4% למשל ואני מתכוון להחזיק עד לפרעון יכול להביא להפסד כלשהו? למרות שיש הפסדי הון בתשלומים בדרך. האם המסקנה היא שאג"ח שהפארי שלו נמוך מהשער יביא לי רווחים רק אם אחזיק עד לפרעון? האם תוכל לתת תשובה קצרה על האגחי"ם הבאים: אקספון, בסר אירופה, ורדנן אג"ח ב', מליבו א', פלאזה סנט' ב' בתודה מראש אריה
אריה | 28.02.11
17.
אגחים ריבית משתנה
1.האם לאור התגברות הציפיות לעליה במדד ובעקבותיו לעליות תכופות יותר(ואולי אף חדות יותר) בריבית - נכון יהיה להגדיל דרמטית את משקל האגח בריבית משתנה ? (ובעיקר ארוכות להשגת רווחי הון ?) 2.לאחרונה ציינת כי אגח ריבית משתנה בריבית נמוכה מ 4% אינה מענינת . האם יש כיום הרהור נוסף מצדך בענין (ואולי אפילו שינוי מסויים בדעתך) לאור הצפי לעליות תכופות יותר בריבית?
אבי | 28.02.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת