אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שילוב ערבים במעגל העבודה: אם הממשלה תרצה, אין זו אגדה

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הבעיה היא לא שילוב הערבים במעגל העבודה
הבעיה היא שילוב ערביות הערבים במעגל העבודה באחוזים דומים לאלה היהודים. הערביות במשהו שבין רבע לשליש מהמקובל אצל היהודים. בניגוד למה שכתוב במאמר בעיית העוני אצל הערבים נובעת מאותן סיבות מהן היא נובעת אצל החרדים. אצל החרדים נשים וגברים יוצאים לעבודה באחוזים בינונים, בעוד שאצל ערבים הגברים יוצאים לעבודה באחוז גבוהה והנשים יוצאים לעבודה באחוז מגוחך (אחוז נמוך בחצי מאחוז החרדיות שעובדות ובשליש מאחוז היהודיות-חילוניות שעובדות). בסופו של דבר זה מתאזן (זה הולך ככה ביציאה לעבודה: נשים חרדיות - בינוני, גברים חרדים - בינוני, גברים ערבים - גבוה, נשים ערביות - נמוך מאוד). גבוה+נמוך בסופו של דבר בממוצע שווה לבינוני+בינוני. אם כי אצל הערבים אלה הנשים, שבד"כ הן המפרנסות המשניות, שלא יוצאות לעבודה. ולכן עדיין אחוז העניים בקרבם יותר נמוך מאשר בקרב החרדים (45 אחוז מהערבים עניים לעומת 60 אמוז מהחרדים).
לדייק | 02.03.11
3.
עדיף להשקיע בערבים בהייטק הישראלי יותר מאשר
- באתיופים מהמגר בהייטק הישראלי - מנשים בהייטק הישראלי - מרוסים עולים חדשים עם תואר שני שיהיו קצת יותר מאשר מנקי רחובות - להשקיע בחרדים שלא עובדים ולאלץ אותם לעבוד ולשלב אותם בהייטק - להביא את ההייטק גם לפריפריה בדרום וכך להפריח את הנגב כן אבל למה להשקיע בכל הדברים שאמרתי? הרי איתם אין לנו מלחמה והם לא כל היום מקתרגים על קיפוח.
 | 28.02.11
1.
תגובה למגזר הערבי !!!!
די מספיק אם הצביעות של המגזר הערבי !!!! שלצערי מקבלת גיבוי מכל מני גורמים פוליטיים הן בכנסת והן ברחוב ! תבדקו מי מבצע את רוב העבודות בעריות הגדולות ביקר !! בין אם זה כבישים מדרכות הנחת צנרת ועוד ( נתניה ותל-אביב ראיתי !!!)הם עובדים כקבלנים וכעובדים !! כמו כן קבלני בנין ומעסיקים כמעט בכל תחום ראה תחבורה משפחת עפיפי מנצרת (חברת נתיב אקספרס ו נזרין-תירות ) הם זוכים במכרזים יותר מהיהודים הם עובדים במוסכים ועושים השלמת הכנסה ליד הבית כמעט בכל סוגי העבודות והפרויקטים ומאחר ורוב החברות והקבלנים הם מהמגזר שלהם ומהמשפחה קל מאוד לשחק מ ס כ נ י ם ועוד לקבל ביטוח לאומי אפשר לכתוב עוד הרבה הוכחות !!! למצב המסכנות שלהם כי מישו במגזר של היהודים כנראה מרויח יפה מהבכי הזה !!!!
7777777 | 28.02.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת