אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פברואר 2011: נמשכת הירידה בפעילות בשוק הדירות מיד שנייה

59 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
פתרון אלגנטי לבעיית הנדל"ן.
הנה פתרון פשוט לבעיית הנדל"ן. מה שטוב בו זה שלא רק שהוא לא עולה כסף למדינה אלא להיפך - הוא מכניס עוד יותר כסף למדינה: על כל דירה שעומדת ריקה ולא מושכרת צריך לקחת ארנונה גבוהה פי 5. דבר זה ייצור לחץ עצום על בעלי הדירות להשקעה שיהיו חייבים או להשכיר במחירים סבירים כי השוכרים מצילים אותם או למכור כמה שיותר מהר מהסיבה הפשוטה שהדירה מפסידה להם הרבה כסף. הגיבורים הגדולים שיחליטו שהם עדיין משאירים את הדירה ריקה יכניסו הרבה מאוד כסף לקופת המדינה.
 | 21.03.11
54.
On the face.
להגיע היום לדירה, כשהסכום הראשוני, בעייתם של כל מה שמוכנה בעגה עתיקה "זוגות צעירים" גדל כל כך... גדל ל-30 אחוז מערך הדירה, כאשר, מחירה עלה אף הוא לשיאים חדשים ובנוסף, הם משלמים היום שכירות גבוהה מאוד שעוד צפויה לגדול וברור שאינם מצליחים לחסוך לדירה... אי לכך, רכישת דירה ראשונה, לכל אותם אנשים חסרי בית בבעלותם, התרחקה מאוד. האם כך הממשלה חושבת לפתור את הבעיה? יש דרכים פשוטות הרבה יותר!
גלי | 16.03.11
53.
ל-45. אתה הבעיה של כולנו-אתה מתייחס לדירות כביזנס נטו.אתה מזכיר את בעל הדירה קודם שלי
אני רוצה דירה כדי לגור בה שנים רבות - ולא איכפת לי כ"כ אם מחירה על הנייר לא יעלה אבל אתה מחפש רק להרוויח. גם כששוכרים וזורקים כסף לפח אז בעל הבית מתפלצן כל שנה ומעלה את המחיר. כאילו שהוא יתעשר מעוד 200 ש"ח כשיש לו עוד 4 דירות!!!! תאבי בצע שכמותכם
 | 16.03.11
52.
51 כנראה אתה באמת לא מבין...
הקשיחו תנאים שחבל"ז על הזוגות הצעירים- היום רק עשירים יכולים לקנות בת"א-ר"ג-גבעתיים-רמה"ש-הרצליה. מבלי להתייחס לשכונות החלשות בכל עיר- קרי שכונת התקווה בת"א, רמת שקמה ועמידר בר"ג, מורשה ברמה"ש וכו'. אם תהיה ירידה קלה- רוב המשקיעים יקנו עוד דירות כדי להשכירן, וגם הצעירים שלא יכלו קודם- יעוטו על הדירות. ע"ע גינדי ראשל"צ וכן מה שקרה לאחר ירידות מחירים קלות בתחילת שנות האלפיים, אז ירידה קלה במחיר הביאה לפרץ קנייה מצד צעירים. המחירים בארץ (וגם הבורסה) בסה"כ בקו עליה מתמיד מאז קום המדינה. למה נראה לך שצפוי שינוי?
גיל | 17.03.11
51.
באמת שאני לא מבין הרבה בכלכלה
אני רק יודע שלאף אחד מהחברים שלי אין כסף לקנות דירה במרכז במחירים של היום, אין להם ברירה אלא לרדת. אנשים שיש להם יותר כסף לא יקנו את הבתים שזוגות צעירים מתעניינים בהם. ברגע שתהיה ירידת מחירים, ולו הקטנה ביותר, כל הקונים להשקעה ימכרו.. ובום!
זוג צעיר | 16.03.11
48.
לחסר דירה כנס
תגיע למצפה רמון תקנה דירה החל מ260 אלף שקל 3 חדרים או בית פרטי החל מ500 אלף שקל כמובן שאתה צריך להיכנס למשא ומתן על המחיר ולא להתלהב מזה שזה זול בנוסף תקנה רק מפרטי בוא למצפה רמון לא תתחרט תקנה בית פרטי ובמקביל דירה קטנה בקומות שתהפוך אותה לצימר במחיר אטרקטיבי זה יתן לך הכנסה יפה קדימה בוא
מצפאי | 16.03.11
45.
אני כתבתי את תגובה 22
אחרי שקראתי בעיון את כל התגובות שלכם לצערי לא ציינתי שאינני מעוניין למכור את הנכס שלי מאחר ואני ממש מרוצה ל-36 - שחצן אני לא , זה ביזנס וכל אחד יחליט מה טוב לו במצב של היום אי אפשר להסתמך על חלומות, צריך להשלים עם זהכי זה המצב , המחירים עולים עולים ועוד קצת עולים , צר לי שנפגעת ב-60 אחוז ל-35 - כמו שאמרתי אין לי ענין למכור , זה גם לא נכון למכור עכשיו את הנכס לטעמי.
אופיר | 16.03.11
43.
תגובה ל-24 - שמת מליון על השולחן ומישהו סירב למכור לך?
ה1.3 שאתה מדבר עליהם הם מחירי ביקוש. מדד נדלניסט מראה לך את מחירי הסגירה בפועל, שהם תמיד נמוכים יותר. על כל דירה שנמכרת במליון יש 10 שמחפשים פראייר שיקנה את הדירה שלהם ב1.3. למה לא, אם אפשר להרוויח 300,000ש"ח בשנה כמעט בלי מאמץ.
סטודנט | 16.03.11
37.
מחירי הנדל"ן
אנחנו זוג צעיר + 1. לצערי הרב גם אני פספסתי את המחירים שהיו לפני שנה ושנתיים, כי לא היה לי אז את ההון העצמי הנדרש. בכל מקרה בתור עו"ד שמתמחה בנדל"ן אני יכול (בעצב) לומר שאכן המחירים יאמירו ויטפסו. לאחר חפציבה, וכניסת הליווי הבנקאי, רכישת דירה חדשה הפכה לדבר בטוח. מצד שני, הדבר היחיד שחסר פה במדינה זה - קרקע. הואיל והיצע הקרקע תמיד יהיה קטן מהיחס של קצב גדילת האוכלוסיה, תמיד ייוצר פער בין הביקוש לדירות להיצע ומכאן שתמיד יד המוכרים תהיה על העליונה. כמי שמכיר מקרוב את העסקאות- אנשים, במיוחד בגילאי ה-50+ מוציאים את כל הכסף שאגרו במשך שנים בקרנות ובקופות גמל ושמים אותו באדמה= בנדל"ן. מי שבונה על עליית ריבית כמעצור, שוכח דבר אחד- שמשכנתא תמיד אפשר למחזר, ומה שיקרה שכל מי שלקח משכנתא פריים פשוט יעבור למשכנתא אחרת וישלם פחות כי אין לו קנס פרעון מוקדם. מה שכן, קצב העליות לטעמי יתמתן, כי הקפיצה הייתה אגרסיבית וחדה במשך שנתיים. לזוג צעיר שאין לו את ההון העצמי לקנות דירה אני ממליץ בפשטות לקנות דירה זולה, בלי מעלית ובלי חניה, או לגור עם ההורים. זה המצב, ובמשטר קפיטליסטי דמוקרטי, הוא ימשיך להיות כך.
עו"ד מתמחה בנדל"ן | 16.03.11
36.
ל-22. גם אני הייתי שחצן כמוך עם תחילת נפילת הבורסה ב-2008. עד היום אני עם מינוס 60 אחוז!!!
כי לא מכרתי בהפסד קטן ורציתי להחזיר את ההשקעה. ומי שעדיין עם אפריקה ישראל הוא במינוס 80 אחוז. מאחל אותו הדבר לך. אני את הלקח שלי למדתי. אתה כנראה גם תלמד את זה על בשרך ואז תלמד לא להשתחצן. בהצלחה. בעצם לא. לא בהצלחה. תתקע עם הדירה עוד שנים רבות.
בבי | 16.03.11
32.
תגובה ל22 זה שאת לא מצליח למכור את הדירה/דירות שלך במחיר שאת מבקש בעיה שלך!!
לפי הכתיבה שלך את מת למכור נכס,ואף אחד לא מדבר איתך במחיר שאת מבקש ואת עצבני רצח כי כנראה נפל לך האסימון שהפסדתה את רכבת הנדלן ואת הולך להיתקע עם הנכס שלך,או למכור במחיר שלא תכננת. חוק פשוט אחד מה שעולה חייב גם לרדת......
פנתר שחור | 16.03.11
31.
הירידות בדרך,סבלנות היא שם המשחק,כנסו
תסתכלו בלוחות הדירות,יש הצפה של דירות,שלא נמכרות כבר חודשיים,ויש כאלה שעדין חושבים שיש פראיירים שמכנים לשלם על חור בקומה רביעית בלי מעלית קרוב למליון שקל,אך המצב כיום מראה שהמחירים שהמוכרים מפרסמים הוא לא מחיר המכירה בפועל והוא נמוך לפחות 10% מהמחיר המבוקש,ומי שלא מוריד מחיר הסיכוי שלו שאוף לאפס למכור את הדירה לסיכום מי שצריך למכור מומלץ למכור היום עם הפסד קטן,ולא בשלב מאוחר יותר שהיה הצפה של דירות במחירים הרבה הרבה יותר זולים!!!
פנתר שחור | 16.03.11
28.
הצפת השוק בשטחים מופשרים לא תועיל לאף אחד זולת הקבלנים\יזמים
יש רק דרך אחת להוזיל את מחירי הדיור אבל אנחנו מטומטמים מדי כעם לעמוד בה. רוצים הפגנות? אל תפגינו על מחירי הדיור, אלא על מחירי השכירות. הפוליטיקאי הראשון שיעביר חוקים שיגנו עלינו מפני העלאות שרירותיות של שכר הדירה מקבל את הקול שלי. אם יתנו לנו לגור בשכר דירה נוח לתקופה ארוכה ללא פחד מבעלי בית מטומטמים תאבי בצע, כל הזוגות הצעירים יוכלו לקחת את הזמן, לחסוך כסף לקנית דירה ללא עזרת ההורים, ולהמתין לירידה במחירי הדיור. כרגע אין מנוס כי אנשים מפחדים מבעלי הבית אז רצים לקנות באשליה ש"אם זה שלי, אז הכל יהיה בסדר". חבל שההורים נותנים לילדים לעשות צעדים מטופשים שיבטיחו הישארות ארוכה וכבדה בחובות לבנקים. תפסיקו לקנות. נראה את גינדי מוכר דירות כשאף מטומטם לא בא לחפלות מכירת הדירות הפליליות שלו.
עמיקו | 16.03.11
26.
למר שי פאוזנר, ההשוואה בין 2005 ו-2009 ולבין היום - שגויה!
בשנים ההן היינו בסביבת ריבית שהולכת ויורדת והיום אנחנו בסביבת ריבית שהולכת ועולה, וזהו הבדל מהותי אותו חייבים לקחת בחשבון כשבאים לנתח את השוק. חוץ מזה, השעון כבר התחיל לתקתק והבחירות הולכות ומתקרבות. אם הנדל"ן ימשיך להתייקר ומעמד הביניים שהוא רוב רובו של העם הזה יאבד תקוה לדיור במחיר שפוי, אז הליכוד יקרוס בבחירות הבאות וביבי יאבד את כסאו. אפילו לחברי הליכוד כבר נפל האסימון, והם מדברים בגלוי על האפשרות לאבד את השלטון אם לא יהיה שינוי במצב הנוכחי. לכן, סביר להניח שבחודשים הקרובים אנחנו ניכנס לכלכלת בחירות ויוקל הלחץ מעל מעמד הביניים. הריבית תעלה באופן הרבה יותר חד ומהיר כדי לבלום את האינפלציה שמרימה ראש ושאינה טובה לליכוד בעת בחירות. כמו כן, יופשרו יותר קרקעות לבנייה, יזורזו תהליכים, מספר התחלות הבנייה יגדל ויינתנו הנחיות חדשות למינהל מספסרי ישראל להוזיל את מחיר הקרקע לרוכשים. לכן, בשנתיים הקרובות אינני צופה עליות בשוק הנדל"ן, אלא בדיוק ההיפך!
ש. כהן | 16.03.11
24.
דירות בחיפה
לפי המדד נדלניסט, דירת 4 חדרים במרכז הכרמל, חיפה עם חניה ומעלית עולה 1,000,000 ש"ח, אם זה באמת נכון, ומשהו מוצא דירה כזאת, אני מוכן לקנות. 1,000,000 לדירת 4 חדרים היה נכון ללפני 3-4 שנים, היום בפחות מ-1,300,000 אין שום סיכוי למצוא. אני גר באיזור ומחפש לקנות דירה, ולא נתקלתי בכזה מחיר.
קובי | 16.03.11
22.
תקשיבו ותקשיבו טוב!
לכל החכמולוגים ו....החולמים בהקיץ......... די להשלות את .עצמיכם! תפנימו המחירים לא יירדו , כבעל נכס ועוד רבים כמוני אין שום סיבה שנוריד את המחיר של הנכס. זה המצב, עכשיו יש לכם 2 אופציות 1) להמשיך לשלם כסף עבור שכירות ולאכול מההון האישי 2) ללכת לקנות דירה חמודה כי בעוד שנה גם את זה לא תוכלו לעשות לכן די עם הבילבולי ביצים וכל מיני כאלה שנוטעים סתם תקוות תתעוררו אחרת לא יהיה לכם אני חושב שההרגשה של "איך נדפקתי במחיר" כי לפני שנתיים זה היה זול בכ-30 אחוז מהדהדת בראשכם רק מפריעה לכם לקבל החלטה מושכלת ונכונה יאללה בהצלחה! ובמקום לבזבז את הזמן תפתחו עיתון ותתחילו לחפש דירה!
אופיר | 16.03.11
21.
נמאס
מילואים טפילים שלא משלמים מיסים ולא לוקחים חלק בחובות שאני מוכרח לבצע משכורות עלובות ביחס לעלויות המחייה ואפס יכולת לחסוך כסף אני עובר לאוסטרליה ברגע שאסיים ללמוד לתואר שני. אני פשוט מבזבז פה את הזמן. ביבי יישאר עם החרדים והערבים. ממשלת ישראל - תפתרי את הגידולים שיצרת במו ידייך (כמצוין לעיל) או שהשמפט הבא פשוט יישאר נכון ---- אין כאן עתיד.
יניב | 16.03.11
20.
מי שרוצה לקנות במחירי שיא ולקחת 1,000,000 ש"ח משכנתא - בבקשה
שקבל את ההחלט הכלכלית שלו. חבל אמנם שזה על סמך כתבה שלא ציינה שבאותו דו"ח של משרד האוצר השוס היה שמחירי הדירות ירדו רבעון שלישי ברציפות והייתה ירידה בפברואר של כמעט 3% (רק 50,000 ש"ח פחות לדירה של 1.5M), אבל לאנשים צריכה להיות מחשבה עצמאית והם לא צריכים לעשות את מה שאומר להם העיתון. מכל מקום - אדרבה. רוצו, קנו דירות, תיכף הכל ייגמר וכל המנופים שמסביבכם (שלא היו פה מעולם ברמה הזאת) זו פאטה מורגנה. רק אל תאשימו אותי שאם בסוף תטעו, ותגורו באוהל כי ההחזר על המשכנתא של מיליון הפך להיות 6,700 ש"ח לחודש והבנק מכר לכם את הבית והשאיל לכם חוב לכל החיים של 500,000 ש"ח שמכפיל את עצמו כל 4 שנים, אשמח לאידכם ולא אסכים לתת לכם כסף לאוכל לילד. שכל אחד יקבל החלטה כלכלית ושיחייה עם תוצאותיה בסוף.
נאור | 16.03.11
19.
לא מבין דבר בסיסי בחישוב כל מדדי הנדל"ן
לפני שנה אשתי ואני עשינו סיבוב באם המושבות (בעיני שכונה לא משהו אבל עד שיהיה כסף לקנות באקירוב...)בקשר לדירות 4 חדרים יד 2 פינוי ממוצע תוך 3 חודשים. מחירי פתיחה היו סביב 1,480,000 עם מקום למו"מ, מחיר סגירה משוער סביב 1,440,000. אתמול בשיחה עם מתווך שמתמחה בשכונה אמר לי כי מחירי סגירה של דירת 4 חדרים באם המושבות החדשה סביב 1,450,000 ובטח עוד אפשר להוריד עוד קצת. איפה עליה של 20% ב 2010 שכולם מדברים עליה?
לא קונה סיפורים | 16.03.11
18.
ביבי בקצב הזה ישלם את המחיר, בבחירות הבאות הוא יאבד את הכיסא שלו !!!
לא הגיוני שראש ממשלה מפזר הבטחות קריטיות ולא מצליח לעמוד מאחוריהן. קיים כיום משבר דיור אמיתי, מחיר הדיור עולים ובעקבות כך גם מחירי השכירות עולים והממשלה לא מצליחה לפתור במשך יותר משנה את הבעיה הזו !! אני פעיל פוליטי ובבחירות האחרונות תמכתי במפלגת הליכוד ובקצב הזה אני אעשה כל מאמץ כדי לסכל את הישארותה של המפלגה בשלטון !!
ניר | 16.03.11
17.
אין כמו בדיחה טובה על הבוקר
קראתי את הכתבה ושפשפתי את עיני, צבטתי בבשרי כדי לוודא שאני לא חולם ונמצא במצב של ערות ונדהמתי לגלות כי אכן נכתב בכתבה כאילו יש חשש לגל התנפלויות נוסף לרכישת דירות שיקפיץ שוב את מחירי הדירות. ובמילים אחרות: לסברת הכותבים, במדינה שבה השכר הממוצע במשק הוא 8700 ש"ח לחודש מחירי הנדלן בפתח תקווה לדירת 4 חדרים יעלו זה מקרוב אל למעלה מ- 2 מליון, במודיעין נשלם על דירה שכזו 1.8 וברמת גן גבעתיים דירה שכזו, בשטח 94 נטו, כבר תעלה 2.5 מליון , ובעוד 3 שנים מהיום במחיר דירה בפתח תקווה נקנה את כל האי רודוס ואף הישאר לנו מעט עודף כדי לקנות מלון דירות ברובע סאן ז'רמן בפריס. כתב נכבד, האם כתבת ברצינות את התחזית דלעיל לעניין ה"תנפלות" נוספת על דירות? האם קראת הבוקר את התחזיות לגבי העלאת הריבית עקב החריגה מיעד האינפלציה? אתה מאמין באמת שנשארו אנשים שיכולים לקנות במחירים של היום ואף יהיו מוכנים לקנות דירה אם המחירים ימשיכו לעלות לצד עליית הריבית? הלו, תתעוררו, לאנשים אין כסף לקנות ולכן הם יושבים על הגדר, ולא תהיה שום התנפלות בקרוב אלא רק כיוון אחד - ירידות של מחירים או מבצעי ענק שאם לא כן דירות לא תימכרנה.
הקוסם מארץ עוץ | 16.03.11
16.
הקיפאון הארוך במחירים מזכיר תקופות ב־2005 ו־2009 ... והקפיצו שוב את מחירי הנדל"ן???
מעניין למה הדוגמא היא דווקא מהשנים האלה (שבהן אגב הריבית היתה בירידה) ולא את השנים שלפני 2002-3 אז גם היה קיפאון קצר ואחריו למי שלא זוכר ירידה של כ- 20%-30% במחירי הדירות. השאלה השניה שצריך לשאול האם באמת הנתונים המוצגים ע"י בעלי אינטרסים (מתווכים במקרה זה) הם אמיתיים ונכונים, ומדוע לא נותנים לנו במקביל גם את נתוני משרד האוצר על שיכולים להעיד על עסקאות אמיתיות שמתבצעות?
חדש | 16.03.11
12.
לכתב הנכבד, ב 2005, 2009 הריביות והאינפלציה ירדו ולכן הנדלן עלה.
עכשיו קורה תהליך הפוך לחלוטין וזו הסיבה לעצירה במחירים. אם הריביות והאינפלציה ימשיכו להאמיר מחירי הדירות יקרסו, לא יירדו. צריך להבין שנדל"ן זה לא מניות שאתה יכול להתעורר בבוקר ולראות אותם צונחים. אני לא מדבר על רעידת אדמה/פיגוע טרור או משהו בסיגנון. שינוי מגמה הוא איטי אבל עקבי. ועושה רושם שהוא כבר קורה. זה מתחיל בהתמעטות עסקאות, ואח"כ פערים בין קונים ומוכרים ואח"כ כשהזמן ותשלומי ההלוואות מתחילים ללחוץ על מוכרי הנכסים(קבלנים ומשפרי דירות) אז הם נאלצים להתפשר, משום שאלטרנטיבת אי המכירה נעשית גרועה יותר.
קורא | 16.03.11
10.
מחירי השכירות לא יעלו בהכרח, ראו מה קרה בתחילת שנות האלפיים
עצירת רכישת דירות מחוסר יכולת מימון אין משמעה עליה במחירי השכירות. הסיבה העיקרית היא שחוסר יכולת המימון חל גם על הוצאת דמי השכירות. לכן מה שקורה בחודשים האחרונים דומה למה שקרה לפני כעשר שנים - מי שחיפש דירה לקניה שוכר או נשאר אצל ההורים, מי שחיפש לשכור דירה לבד נשאר עם שותפים, מי שחיפש דירה עם שותפים נשאר בבית ההורים. שלא יהלכו עליכם אימים.
נער הייתי וגם זקנתי | 16.03.11
9.
האמת היא שאני גם לא יכול להתמודד גם עם עליית מחירי השכירות,וכנראה שבקיץ אני
חוזר עם משפחתי לגור אצל ההורים כמו בגיל 16. באמת שאני מתבייש אבל אין לי ברירה הכסף לא מספיק לי לכלום,ואני עוד גר בחירבה בחולון ומשלם על 4 חד' 3900. מה אגיד לכם אולי באמת שווה לנסות את מזלנו בחו"ל,כמו שאישתי כבר שנה אומרת לי...
אין חיים | 16.03.11
7.
הפראיירים המועדים - זוגות צעירים + 1 או 2 המוכנים ליטול משכנתא של מיליון
זוגות כסילים ששכרם המשותף נע בין 20-30 הם הטיפשים התורניים שמוכנים לקנות במחירי הבועה מתוך הנחה מטופשת שהם יכולים. הם לא יודעים שהוצאה על משפחה עם 2 ילדים מגיעה ממילא ל- 20 אלף בשקט וזה ללא משכנתא. גם אם מדובר בשני הייטקיסטים או שני טפילי קבע, שכרם לא יספיק ועם עליית הריבית הם יחושו קושי אמיתי. בקיצור, מאגר הפראיירים הצטמצם אבל עוד קיים. שאר הציבור שפוי וממתין לירידה ושלא יעבדו עליכם המתווכים שאין להם כרגע כלום בארנסל. הם רק מהווים זרעו ארוכה של הקונים ולא יעשו דבר למענכם. להמתין חברים ולא להתפתות. הריבית עולה וחבל להשתעבד לבנק ולוותר על חיי פנאי מועטים בשביל נוף לבית הקברות בסגולה או בירקון ולרדת במעלית המגדל עם מזל ומוטי וילדיהם ליאן ליעם ואלירן.
Kינדה | 16.03.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת