אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מתי האינטרנט יושתל בראשינו?

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
תגובה לתומר (מספר 10)
על פי חוק מור, כבר יותר מ-45 שנה היכולת של מחשבים מכפילה את עצמה כל בערך שנתיים. גם מכשירי הדימות משתפרים כל הזמן. לכן קרוב היום בו מחשב יכיל מודל מלא של מוח. זה לא אומר שהמחשב יבין את המוח (חפש על החדר הסיני), אבל זה יאפשר לחוקרים לבצע ניסויים מבוקרים על אותו מוח וכך ללמוד על פעולתו מהר מאוד. אבל זו לא הסינגולריות. דווקא ההתקדמות ברפואה הננו-טכנולוגית היא שתהפוך אותנו לשילוב של אנשים ומכונות. מערכת החיסון והשיקום שלנו תתוגבר ע"י ננובוטים שיבצעו מלאכות תחזוקה שונות בגוף.
רונן | 02.04.11
13.
אני צועד צעד אחד קדימה ולא חושב שזו עתידנות משוכנע שזה העתיד של המין האנושי:
כבר שנים שברור לי שהאדם יעבור תקופת אינטגרציה בינו לבין המכונות. לדעתי האינטגרציה לא תהייה מלאה ולא תהייה יכולת לשלב בין הגנום האנושי למכונות אבל הרבה יותר מזה יתרחש: לא הכלה של הטכנולוגיה אלא בעקיפין הטכנולוגיה תייתר את הביולוגיה. איברים שונים של האדם שהיום הם איברים חיוניים יעלמו אחד אחרי השני. מי צריך אוזניים ששומעות רק תדרים רגילים? למה לא תדרי RF ובעצם את כל תדרי הספקטרום. כך גם עם הראיה. למה לא להכניס כל תינוק שנולד מייד לאחר הלידה למעבדה שבו יושתלו האיברים החיוניים הרלוונטיים? כן הכל דור 4.5 של טכנולוגיות. ובשלבים הבאים ימצאו פתרונות לחסכון של אנרגיה מיותרת עבור האיברים הללו. גם הגפיים יהפכו למיותרים, כי מי צריך לזוז מהכיסא כאשר הרובוטים עושים הכל כולל להשיג אוכל ולהאכיל(ולא להאכיל בצורה הקלאסית הבזבזנית והברברית של לעיסת בעלי חיים אחרים אלא ישר בהטמעת אנרגיה מעובדת). ובעצם מי צריך אוכל כשאפשר לייצר אנרגיה זמינה ומיידית ואלגנטית? אנרגיה שתזין את המערכות הרלוונטיות ללא בזבוז. ומי צריך אנרגיה לאיברים מיותרים מלבד המוח? המציאות כולה ביום בהיר אחד תהפוך להיות מציאות מדומה שנתמכת על ידי המציאות הישנה רק על ידי אספקת אנרגיה. ומהו החומר אם לא אנרגיה טהורה במקור? - האנושות או מה שהיא לא תהייה כבר אז, תוכל לבצע את המעבר ולהפוך את החומר לאנרגיה או ל"טביעת אנרגיה נאמנה למקור" = מה שהאנושות קוראת נפש. ואם גם את האנרגיה נוכל לספק בצורה ישירה ואפקטיבית ומתוך חלקיקים קטנים מספיק הרי שהמציאות כולה כפי שאנחנו מכירים אותה היום תהפוך למיותרת. וכך סוף סוף השאלה שילדים אוהבים לשאול אחד את השני: "אולי אני בכלל חולם שאני חי" - תהפוך לשאלה במקומה. רק שלא יהיו ילדים ולא יהיה מי שבאמת ישאל. מה יקרה על המושגים של טוב ורע? מה יקרה לתאוות שלנו כשאין גוף? מה יהיה הכוחות המניעים של ה"נשמות" הטהורות הללו (טהורות במובן של אין גוף). אולי בכלל הן תאבדנה את הרצון להתקיים? אולי. מעניין אם דארווין ראה את ההתפתחויות הללו באבולוציה והיה נבוך מכדי לדבר עליהן רק שלא יחשבו שהוא משוגע לגמרי. לדעתי הצעדים הללו הם הבלתי נמנע- זה יקרה ואין כוח בעולם לעצור אותו. וכמו שיש זקנים שלא מסוגלים לדמיין עולם בלי ספרים כך יש אנשים שלא מסוגלים לדמיין את עצמם או את חייהם בלי איברים וכמובן שתקופות המעבר הללו קשות למין פרימיטיבי כפי שאנחנו עכשיו. אבל כמו כל דבר גם זה יעבור לנו. ולבסוף: הדבר היחיד שיעצור את התסריט הזה: אם האדם לא ישכיל לברוח ממערכת השמש ומכדור הארץ לפני שהטכנולוגיות הללו תהיינה ביכולת מלאה. אין שום הוכחה שהמציאות שלנו ממשית. מאוד יכול להיות שאנחנו כבר בתוך מציאות וירטואלית של "מוח" או אנרגיה אחרת. זה לא אלוהים והוא אולי ברא אותנו ואולי לא במכווון. אולי אנחנו סתם מחשבה שלו שעוברת במוחו ותכף תתפוגג. ובעצם זה באמת לא משנה. כל דיון בנושא עקר כי ברור שאין לנו דרך להוכיח או להפריך את העניין.
פיור אנרג'י | 02.04.11
12.
לא הכל דבש...
אני לא בטוח שכב' הפרופסור נתן את דעתו גם על מיגוון הסכנות שב"שיכלולים" המתוארים... בכל "טוב" יש, לפעמים, גם יותר מקמצוץ של "רע"... אני לא אומר שהמדע והטכנולוגיה לא צריכים להתקדם - אבל עלינו להיות מודעים גם למחירים שאולי נשלם, ולהיות מוכנים לשלמם... בימים אלה ממש, היפנים המיסכנים חשים על בשרם את הצד הכואב של ה"קידמה הטכנולוגית" - את הקרינה הרדיואקטיבית... העוצמה של ה"פייסבוק" ממחישה, אף היא, את הכיוונים הבלתי צפויים אשר אליהם עשויה/עלולה להוביל ההתפתחות הטכנולוגית: מאירגון מהפיכות ועד התאבדויות ילדים בגלל "השמצות" ברשת. לכן, אינני בטוח שהפיכת האדם, במידה רבה, לחלק BUILT-IN בתוך המערכת (האינטרנט), תיטיב עימו, עם החברה שבה הוא חי ואם המציאות שבה הוא מתפקד! תארו לעצמכם את תרחישי האימים הבאים: האקר מרושע פורץ למוחו של אדם ו"כופה" עליו לבצע מעשים, שכאדם חופשי הוא לעולם לא היה עושה (אגב, על מי תוטל, במקרה כזה, האחריות הפלילית?...) ; אירגון טרור "משתלט" על מוחם של אנשים תמימים ודוחף אותם לדרך הטרור ; נוכל בינלאומי "חודר" למוחם של המיליארדרים באפט וסורוס ; אנס משתלט על מוחה של אישה שבגופה הוא חפץ ; רוצח נותן "פקודה" למוחו של קורבן לעצור את פעולת הלב. מי לידנו ייתקע, שכל זה לא יתרחש?...
בן | 02.04.11
10.
קרב היום שבו מחשב יהיה חזק מספיק כדי להכיל בתוכו תודעה אנושית שלמה ???
נראה לי שבשביל שהיום הזה יגיע אנחנו צריכים להבין קודם כל מה זה "תודעה אנושית שלמה", ואני חושש שאנחנו עוד רחוקים מלהבין. אולי בתור התחלה כל אחד יכול לנסות להבין את התודעה של עצמו, אז ריי - אם במקרה אתה קורא את התגובה שלי, מציע לך להתעמק קודם בחקר התודעה של עצמך לפני שאתה מתעמק בחזון הסינגולריות, יש סיכוי שתגלה כל מיני דברים מעניינים, ואז גם הרצון האובססיבי שלך לזכות ב"חיי נצח" ע"י חיבור למכונות עשוי להתחלף בתחומי עניין אחרים.
תומר | 02.04.11
2.
הנשמה מחוברת לגוף (שזר לה) והעולם שבו אנו הולכים ונושמים למעשה הוא אינטרנט מתקדם
הנשמה מחוברת לגוף (שזר לה) והעולם שבו אנו הולכים ונושמים למעשה הוא אינטרנט מתקדם שבו אנו נושמים אוכלים מרגישים ועוד ולמעשה ההמצאה הזאת של המדענים שבכתבה זה למעשה כמו ליצור מכונה וירטואלית למחשב האמיתי .....שזה אנחנו והעולם
כפיר | 31.03.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת