אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בנק ישראל שוקל להטיל מגבלות נוספות על נוטלי המשכנתאות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
פישר נלחם במי שאין לו
הנגיד פישר, במי אתה נלחם? במי שאין לו, במי שכדי לקנות דירה נאלץ לקחת משכנתא? נגד זוגות צעירים, נגד שכירים? יש לי שלושה בנים בגילאים שבין העשירון השני לשלישי, כולם שרתו שרות צבאי מלא, כולם סטודנטים, לא רחוק היום ויגיע זמנם להתחתן, איך בדיוק יוכלו להגיע לדירה משלהם כשריבית המשכנתא הופכת לריבית נשך? יש דרכים הרבה יותר יעילות להילחם בספקולנטים, בשביל זה יש מומחים בבנק ישראל ובאוצר שמקבלים שכר, תהיו קצת יותר יצרתיים - תפסיקו לפגוע במי שאין לו.
נועם | 12.04.11
9.
פיצוץ הבועה - כאשר כמה פרויקטים נוצצים יתפוצצו ברעש גדול
לדוגמה, פרויקט ענק שמאות קונים בכוח התחרו על הזכות לשלם מקדמה בלי שום בדיקה (היה בחדשות). מה יקרה כאשר חלק ניכר מן ה"קונים" לא יצליח לשלם את התשלום הבא -לאחר שהחברה הקבלנית הוציאה מאות מיליונים על הקרקע , מיסים ואגרות ובניה בפועל בנוסף לעשרות מיליונים על פרסום !! ופתאום הבנק יפסיק להגדיל את האשראי, הבטחונות יירדו ומחירי הדירות יצנחו במעגל קסמים. זה אפשרי וזה יקרה עוד מספר חודשים. עובדה למחשבה - דירה בתל אביב עולה פי כמה מדירה במרכז פאריס.... כמה זמן זה יכול להמשך ???
1 העם | 12.04.11
6.
באבו אבוהה יש בועה...
כל ה"כלכלנים" החכמים ומעמידי הפנים לדורותיהם מקבלים בטבעיות את העובדה שמחירי הדירות עלו תוך שנתיים ב- 50%. כאילו שמדובר במחירים של שלגונים שלא עודכנו כבר שנים. רבותי, מדובר ברכישה של מליונים. לא לכל אחד יש את הסכומים לרכישת דירה, ולא משנה היכן בארץ. לא כולם מרוויחים משכורות של חזירים בכירים (ולעובדים "הזוטרים" נותנים שכר מינימום). אני קובע קטגורית ש: א. יש בועה. ב. סופה של בועה להתפוצץ. ג. אני שומע באוזניי את הרשרוש הזה לפני שבועה מתפוצצת, מכירים? הבועה תתפוצץ. הבנקים לא ייפלו. המוני רוכשים מסכנים שהתפתו לרכוש במחירי השיא לא יוכלו לעמוד במשכנתאות. משפחות ייהרסו...וחבל. תרשמו טוב - תוך שנה 20% פחות...וזה לא הסוף.
רובין הוד | 11.04.11
3.
ל-1 כבר יש מס ול-2 ראשי בנק ישראל לא לומדים בישיבה ואין צורך ליקרא בין השורות
בישראל אין ולא יכולה להיות בועת נדלן הסיבה כי יש דרישה ל-% מאוד גבוה של הון בעלים , מה עוד ש-65% ממחיר דירה זה מיסים !!! (מס רכישה קרקע, מעמ רכישה קרקע, מס השבחה,מס שבח,אגרות בניה, אגרות פיתוח, מס על עבודה של זרים, מסי מעסיקים, מעמ על חומרי בניה וקבלני מישנה ולבסוף מעמ על המכירה וכמובן מס שבח או מס רווחי הון).
שימחה וששון | 11.04.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת