אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד נדלניסט למרץ: השוק לא מצליח להתעורר

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

73.
חרם צרכנים ע"י הרוב-יקבע את המחיר .קרא
אומרים חסר 100,000 דירות, ז"א יש כ=100,000 דורשי דירה,לעומת זאת יש כ-50,000 דירות למכירה באינטרנט החינמי ואצל מתווכים שלא מפורסמים ואצל קבלנים,לא אזכיר דירות רייקות שנרכשו ע"י תושבי חוץ. מסקנה:יש עודף ביקוש על ההיצע. ע"פ נוסחאת השוק החופשי=הרוב קובע,ז"א-אם יתארגנו הרוב, לא לשלם את המחירים ההזויים משהו ע"פ כל קנה מידה,אדרבא,שהקונים יתארגנו,יעשו חרם אפילו זמני כדי לתת לכוח האמיתי שלהם להכתיב את השוק,למרות הפמפום המאסיבי ע"י אינטרסנטים מכל כיוון אפשרי.
אלי. | 17.04.11
70.
גם הקבלנים מבינים שהחגיגה נעצרת
בדקתי לאחרונה תוצאות מכרזי מינהל במספר ערים והשינויים שחלו בין השנים 2010 ל 2011 הישובים שנבדקו הינם יבנה מודיעין נתניה וראשון לציון מזרח תוצאות המכרזים מצביעים על עצירה של העליות...ובחלק מהמקומות יש אפילו ירידות קלות לדעתי שיווק מסיבי של קרקעות שאומנם רובם לא בעיר תלאביב..הוזלת מס שבח למוכרים בתקופה קצובה...פעולת הנגיד בתחום המשכנתאות כמו קביעת אחוז גבוה יותר של הון עצמי נדרש והעלת שיעורי הריבית..ומעל הכל .. כתבות ורעיונות של הבכירים בממשלה המעודדים ירידת מחיר...במיוחד על רקע בחירות מתקרבות ..כל אלה יעשו את שלהם... מאידך אין לצפות לקריסה טוטאלית של מחירים כי להבדיל מהעולם הגדול בו ההלוואות הינן נון ריקורס ..אצלנו משקי הבית יאלצו לפרוע את המשכנתאות... לכן הייתי מצפה לשיווי משקל ביום בו לאחר ירידת המחירים נראה את הרגולטור פועל ליצובם... סביר שזה יקרה כחצי שנה לפני הבחירות לתת טעם טוב לבוחרים מניח שחלקנו זוכרים את ימי יורם ארידור חג שמח לכולם
יעקב  | 15.04.11
67.
אין עדיין ירידות
אם לא תהיה ירידת מחירים בזמן הקרוב תהיה ירידה מארץ. כך או כך החיים כאן בזבל. המדינה מגרשת את הצעירים שרוצים להשתקע במדינה עקובה מדם ומלחמות. המחירים עלו והם עדיין גבוהים הדירות בארץ לא מצדיקות את המחירים שבעלי הדירות מבקשים. המשקיעים יצאו מהמשחק ולזוגות הצעירים אין מספיק הון עצמי ולכן כל עוד לא יהיו שינוי כלפי מטה הקיפאון ימשיך וימשיך.
גדש | 15.04.11
65.
מדוע המחירים ימשיכו לרדת אפילו יותר
1. ריבית הפרים במגמת עליה - הרבה יותר משתלם לשים כסף בבנק מאשר להתעסק בצרות של שכירת הנכס. 2. הרבה יותר יקר לתושבי החוץ לקנות כאן דירות - השקל חזק מאי פעם. 3. "כולם" כבר יודעים שהמחירים במגמת ירידה, וציפיות פסיכולוגיות הם פקטור חשוב בכלכלה.
מ.ב | 14.04.11
64.
מחירי הדירות
לא "סופר טנקר" של ביבי ולא סופר מיסטאר צרפתי יזילו את מחירי הדירות צריך לבין שהגורם היחד במשוואה הזאת היא הקרקע כשהמדינה יוצרת מיכרז לכל המרבה במחיר כל קבלן רוצה את הקרקע כי הוא יודע שאתה ואת תיקנו ןסופר טנקר גובה על הקרקע מחיר יקר אז מחיר הדירה יקר סופן טנאקר נכבד! אתה צריך עזרה איך להוזיל את מחירי הדירות? תמכור את הקרקע במחיר אפסי ותעשה מיכרז במינהל מי שזוכה זוכה לא כל המרבה במחיר אתה יכול להוזיל את מחירי הדירות ב50% רוצה עזרה אני מוכן ללוות את המיזם
מיקי  | 14.04.11
62.
כל הכבוד לנו צריך להמשיך כך!!!!
גם אנחנו זוג צעיר שיושב על הגדר כבר חצי שנה. ואני כל יום מתעדכן, אז זהו שכן התחילה ירידת מחירים קלה ישנם הרבה מוכרים שפשוט מקפיצים את המודעה כבר שלושה חודשים וחלקם כבר הורידו מהמחיר הראשוני 50K. אני לא מאמין שתהיה ירידה של 50% וגם לא של 30% אבל אני בטוח שהיא תגיע מינימום ל 15%. די כבר אנשים ממש הגזימו עם המחירים מבקשים מעל מליון באיזורים שלא הייתי קונה ב700K. אז בואו ביחד נשנס מותניים ולא לקנות בשנה הקרובה, גם לא מסוכני המכירות של הבניה החדשה שרודפים אחרי כבר חודשיים ומדברים על ל"הסתדר במחיר" עוד לפני שהזכרתי את הנושא. בהצלחה לכולנו חג שמח לכל עם ישראל המון נחת לכולם..
יניב | 14.04.11
61.
האם המחירים ירדו?
אני כל הזמן קוראת כאן את הדיונים על מחירי דירות. מעניין לראות כי מגיבים בשלילה לכל אלה שמצפים שהמחירים לא ירדו וה"בועה" לא תתפוצץ. גם אם יש הגיון בדבריהם. האנשים לא רוצים להאמין שאין אור בקצה המנהרה. המחירים ירדו רק אם שני דברים יקרו בו זמנית- מלחמה שתבריח את הזרים וריבית גבוה שתגרום לאנשים לאבד את ביתהם. אחרת אנחנו באותו מצב של שנות ה2000- כולם יושבים על הגדר עד שלא יבינו שאין סיבה להורדה.
 | 14.04.11
60.
קבוצת בכיינים
מה אני אוהב אצל כל הבכיינים כאן???? טסים לחו"ל יוצאים לחופשות מבלים מבזבזים...קוניםרכבים חדשים.... וחושבים שאנשים צריכים לחיות לפי הצרכים שלהם אז במקום לבזבז הכל תקנו בית לא חדש...... או שתחסכו או שתתחילו ממשהו יותר זול.... להורים שלנו לא היה יותר קל......הם פשוט לא ביזבזו כמונו כ"א רוצה להחזיק שני רכבים שהאישה תעשה גוונים....בלה בלה...ובסוף לקנות דירה חדשה מקבלן במיוחד אהבתי את הכתבה על דירות ביבנה וחדרה ...אנשים לא מוכנים לגור שם...כי זה רחוק להם מהמרכז.... קונים מה שיש לנו יכולת לקנות ולא יותר זה הכל!!!! יאללה תתחילו לצלוב אותי לזה אתם טובים
מתווך.....לא אני לא | 14.04.11
58.
אולי תפסיקו לדאוג בענין משכנתאות הפריים
כי בהגדרה אפשר להחזיר את המשכנתאות האלה בכל רגע נתון ולקחת משכנתא אחרת בתנאים אחרים. אם מישהו יחליט שלא מתאים לו ושהריבית עלתה מדי, הוא יכול לצאת ולחזור מדלת אחרת. עדיין נראה לי מופרך להיכנס לפאניקה בשלב זה, לא צריך להתרגש מכל נפיחה של התקשורת.
מציאותי | 14.04.11
56.
לא מצליח לסגור את החודש בתקופה האחרונה
המחירים רק יעלו......... , אין קרקעות...... אין בנייה חדשה...... האוכלוסייה מאוד גדלה............ הקרקעות תקועות.......... תירוצים..... תירוצים.... מתי אתה רוצה לראות הדירה? ביום שבת ב 7 בבוקר ? אין בעיה אני אגיע.....רק תבוא מה... אני צריך למצוא עבודה אמיתית עכשיו?......... לא בא לי לעבוד קשה כמו כולם......
מתווך רעב ללחם  | 14.04.11
51.
שמתי לב
למי שיש כסף נניח 70% מערך הדירה ( נזיל ) ועבד בשביל זה המון זמן ( שנים ), הוא לא קנה בשלוש השנים האחרונות , מפני שהתחושה שהמחירים מוגזמים ! למי שיש נניח יש 10% - 20% (שזה הרוב הגדול ) אז רץ לקנות ולקחת משכנתא כי אין לו תחושה של מה זה המון כסף וכמה זמן לוקח לחסוך אותו , וגם ההורים שלו מוכנים כבר כראה להקריב את איכות זיקנתם עבורו ( עצוב ) רק כדי שיהיה לו "נכס" . הבנקים שואבים את הכסף מהאנשים מההורים שלהם ובכל דרך אפשרית ומאפשרים לקבלנים לקבל את מבוקשם וגם למדינה . גם אם המדינה לא תתערב השאיבה תיפסק באופן טבעי כי כבר לא תישאר אותה מסת אנשים המספקים את אותה שאיבה.
רונן | 14.04.11
50.
מחירים באשדוד
אני עוקב באדיקות אחר מדד נדלניסט. אני יכול להעיד, כי ביחס לאשדוד, המחירים המוצגים בטבלה אינם קרובים לאלו שבמציאות. דירת 4 חדרים ברובע יב' באשדוד, על פי אתר יד2, מוצעת למכירה במחיר התחלתי שלא פוחת מ-1.2 מיליון ש"ח ואילו בטבלה מצוין מחיר של 950K. נקודה למחשבה.
אוהד | 14.04.11
48.
נמאס מהכתבות האלה
הכתבות האלה פשוט מגוחכות - כל פעם מראיינים סוכני נדל"ן שברור שהאינטרס שלהם הוא אחד - לשמור על מחירי הדירות בעלייה כי כך האחוזים שלהם מהמכירה גבוהים יותר. אולי תראיינו אנשים אובייקטיביים יותר, בנוסף לסוכני הנדל"ן?? הרי ברור לכולם כי מחירי הדירות כבר בירידה (לכל מי שבודק את המחירים על בסיס יומי כמוני) ובעתיד הקרוב הם גם יהיו בצניחה חופשית מוחלטת... מי שיכול למכור שימכור ועכשיו כי כל יום שעובר בעלי הדירות שמנסים למכור מפסידים כסף
שמעון | 14.04.11
47.
האמת, אני מנסה למכור הרבה זמן ולא מצליח
אני באמת מנסה למכור, במחיר סביר, ולא מצליח. אני מרגיש שכולם מחכים על הגדר. אבל להוריד מחיר??? זה לא ייקרה. אני אשכיר ואחכה. אגב, מחירי השכירות מצויינים כי אין מה לעשות, אנשים צריכים לגור היכנשהו. אז נחכה. השכירות משלמת את המשכנתא, הדיירים מרוצים אז לאן אני צריך למהר?? למה שאני אוריד את המחיר?? נחכה. ולכל אלו שלא קנו או לא קונים ומחכים לירידה, רק שתדעו, מי שלא בלחץ, לא ימכור במחיר נמוך וכשתתחיל הירידה, אז בטח שלא ימכרו. מי שלחוץ למכור, ימכור גם אם זה אומר להוריד מחיר מתחת לרמה הריאלית של שווי הבית. מחירי הדירות יכולים לרדת כמה אחוזים אבל מי שמצפה לירידה של יותר מ-10 אחוז, כנראה שחי בחלומות. ולכל המגיבים הקנאים או הדלפונים התשובה שלי היא שאין מה לעשות, יש כאלו שיש להם ויש כאלו שאין להם וזה מה יש. לא צריך לקנא באלו שרכשו ורוצים לממש. תמיד אפשר לקנות דירה בדימונה.
מוכר | 14.04.11
43.
22 צודק
רק מכמות הטוקבקים אפשר להבין כמה אנשים מחכים על הגדר, ורובם לא חושבים שההמתנה לירידה עלולה לקחת שנים,אם בכלל. קצת פרופורציות - היום זוג ממוצע בשנות ה-30 חוסך סכום של לפחות 300-400k, וכל אחד מזוגות ההורים "תורם" עוד 300-400 - חשבון פשוט מצביע על סכום התחלתי של 800k לפחות לזוג מהמעמד הבינוני, בנים להורים מהמעמד הבינוני. בוודאי שתופעת ה"הורים העוזרים" דחפה את המחירים למעלה, למרות שבסופו של יום התופעה הזו מרוששת את ההורים ואת הילדים. כמובן שזה לא מצדיק את המחירים הבלתי שפויים - אחים שלי קנו דירות לפני 5-6 שנים,בלי עזרה מההורים, ועשו את עסקת חייהם. לי אין סיכוי. אני כרגע מקבל הכסף שלי תשואה של כ-5% בשנה, ומבחינתי אני אחכה גם 5שנים - אם המחירים לא יתמתנו, אני מניח שאוכל את הכובע בשקט.
 עוז | 14.04.11
40.
טיפול פיסקלי בצד הדירות דהיינו הגדל ההיצע לצד טיפול מוניטרי דהיינו העלאת הריבית
בלקיחת משכנתאות למשקיעים בשוק, בנוסף הטבות לזוגות צעירים ברכישת דירה ואז נראה את כל "המשקיעים הגדולים" . הרי שבסופו של יום המחירים מנופחים יתר על המידה , שכר הממוצע עלה ב 3% בעוד שאינפלציה גואה וגואה, אין ספק שהמחירים ירדו בטווח הקצר גם אם בעלי הדירות אינם מעוניינים בכך.
בנץ | 14.04.11
38.
יציאה מעבדות לחרות
הנה מגיע הרגע לו חכיתי כל כך הרבה זמן. נגמרו החגיגות והמפולת עומדת להגיע בקרוב. תהייה כאן התרסקות שלא ידענו כמותה בעבר. אני ממתינה שזה יקרה. ואז ורק אז אקנה לי דירה יפה גדולה וזולה. וכל אלו שמינפו את עצמם לדעת לכל החיים יאכלו אותה כולל כל העדר שקנה דירות מגינדי לא מזמן.
רייצל | 14.04.11
35.
יש כאן לופ מסויים
הממשלה הודיעה על צעדים להוזלת דירות. כתואה מכך במקום שירדו המחירים, השוק נעצר כי כולם מחכים לראות מה יקרה. הקבלנים שיתקעו עם קרקעות ועם דירות בבניה שלא נמכרות יורידו מחירים וכתוצאה מכך יתעורר השוק ואז הקבלנים יתחילו לאט לאט להעלות מחירים ואילו הקונים ימשיכו לרוץ לקנות מתוך חשש שהירידה נגמרה והמחירים שוב עולים. בינתיים שוק הדירות ליד שניה יחכה, מי שלחוץ למכור יוריד את המחיר ומי שלא ימתין למחיר טוב והרוכשים והקונים יפגשו בהתאם למחירי הדירות החדשות שכאמור לדעתי אחרי ירידה מסויימת יעלו שוב ואף יעברו את הרף הנוכחי.
אמיר | 14.04.11
33.
לכל האופטימים
אנשים חיים בסרט...כן אני קניתי לפני שזה המשיך לעלות ...לפני שנתים פלוס אתם לא מבינים דבר אחד כנראה מה שאתם לא תקנו עכשיו הצרפתים יקנו בקיץ..... כל עוד לא עוצרים אנשים מחול לקנות כאן אין לנו כ"כ SAY ואני מצטער על כך ....אני לא חושב שהמחירים ירדו(הרווח שלי הוא רק על הנייר...כי בסוף אם אני ארצה לשדרג המחיר יהיה זהה) כי מי בעצם מרוויח מזה שזה ירד...בטוח לא שטיינץ וחבריו הקבלנים אבל הם מאפשרים לאנשים בעלי יכולת לקנות לילדהם דירות...לצרפתים לקנות בערי החוף...מה שמעביר את אלה שליד החוף לדירות משודרגות בערי לוין לת"א נקודה זה לא פייר.....והקטע היפה שמפשירים קרקעות לדוסים ונונתנים להם הטבות מפליגות כי יש להם הרבה ילדים לצערי ואני אומר את זה מעמקי נשמתי זה לא ירד המדינה הזו חיה בסרט רע תיראו מה יהיה כאן באוגוסט חג שמח אנשים יקרים
אלי | 14.04.11
32.
לקנות עכשיו
חברים אין שום טעם לשבת על הגדר ולחקות. אפילו במצב שהמחיר ללא שינוי אתם מפסידים כל חודש (דמי שכירות, ריבית יעלה בעתיד וכולה). עוד חודש חודשיים האנשים יבינו שכל השטויות הפופוליסיות כגון "סופרטנקר" לא נוגעים למציאות והמחיר יקפוץ. פשוט מדהים איך התקשורת פה עובדת על אנשים. מה אתם חושבים שאם תחזרו הרבה על המנטרה של "המחירים ירדו" זה ישפיע איכשהו? אין שום טעם להסתקל על מה שהיה לפני 15 שנה. הכל זה עיניין של כלכלה. המחירים פה לא ירדו ב2008 כשכל העולם היה במיתון. ועכשיו שכצופים שהכלכלה תתרחב ב5.5 אחוז השנה המחירים ירדו??? זה בלתי הגיוני בעליל.
אל תחקו כי חבל | 14.04.11
31.
לי זה דווקא נשמע הכי ישראלי ביותר אין יותר הורדת מחירים פשוט מאוד לא
אתם לא נראה לי מבינים מה שקרה שהדולר נפל מבחינתנו פשוט עברו למכור בשקל מה שעזר להרבה להרוויח עכשיו אין יותר מקום לבנות במרכז לב הצפיפות אבל מה שכן אפשר להתחיל בנייה מחדש כל שתי שלוש קומות ובהמשך גם יותר יהרסו יבנו מחדש לגובה נוסף והמחיר רק יעלה מי שרוצה ויש לו יקנה מי שלא ישכור פשוט ומבטיח לכם יהיו שיקנו ועוד איך יהיו ברגע שיבינו שזה לא הולך לרדת תהיה השתוללות הכל ענין של זמן איזה סיבה בדיוק יש למישהו להוריד מחיר מה משקיעים שבורחים הם לא פראיירים הם עוברים למקום השקעה אחר ויחזרו שישתלם להם אל תדאגו, אז מה הריבית חחחח ny ass היא לא מזיזה לאף אחד ת'צופציק כמו הגיד חחח נגיד שזה נגיד אז מה נשאר קבלנים יברחו אז מה גם היום בורחים תכניסו טוב טוב לראש שלכם המחירים לא הולכים לרדת נקודההההה
נועם | 14.04.11
29.
תשובה ל-17
אם אתה גר בדירה שקנית - אל תמכור. תאבד יותר כסף על העמלות, מיסים, שכר דירה, מעברי דירה וכו. בטווח הרחוק תנסה למחזר משכנתא או לסגור אותה יותר מוקדם. מחירי דירות יעלו וירדו, אך כשאתה גר בנכס שלך השפעה של שינויים האלו עליך היא קטנה. אם קנית דירה להשקעה ואתה גר במקום אחר - תבדוק את כל העמלות שתשלם, תנאי משכנתא ודמי שכירות שתוכל לגבות. כרגע יש לך נכס והתחייבויות. אם תחשב ותראה כי תרוויח יותר מדמי שכירות בניכוי תחזוקה - תשאיר את דירה בבעלותך, רק תבטח אותה. אם יותר משתלם לך למכור ולשים קצת כסף בצד - תמכור. אך במקרה זה יש לך אינפלציה, מיסים ואולי כבר ניצלת הטבה במס לדירה יחידה. במקרה של השקעה החשיבה היא כלכלית נטו, אז כדאי שתתיעץ עם רואה חשבון או מישהו שמבין בזה ויוכל להגיד לך באיזה מחיר מכירה אתה עדיין תישאר ברווח.
n | 14.04.11
22.
המחירים ירדו אבל לא כמו שעלו
לדעתי המחירים ירדו אבל לא כמו שעלו , זאת לצערי! אני מהיושבים על הגדר עם סכום רציני ורואה זאת כך: המדינה איפשרה בהתעלמות נונשלנטית למחירים לעלות עד גבול קצה היכולת של הממושכנים . מעכשיו היא תדאג שזה ייפסק המחירים ירדו קצת בכמה אחוזים . כל עוד לא יהיה משבר גדול שיגרור אחריו חוסר יכולת החזרת משכנתא מצד הממושכנים , המחירים לא ירדו 30 או 40 אחוז גם לא בעוד שלוש שנים. משבר אולי יזרוק לשוק דירות , אבל להמון אנשים לא תהיה עבודה . לכן מי שלא קנה לפני 3 שנים ( כולל אני ) לא יוכל כבר לקנות במחירים של אז. הלוואי ואני טועה .
אבי | 14.04.11
21.
מי שרוצה לצחוק שיראה דירות בגבעתיים קופסאות גפרורים ב 2.6
לא וזה לא תאריך אנשים זורקים שם 2.6 2.8 3.2 כאילו זה תאריכים אבל הם מתכוונים 2.6 כפול מיליון.ה דירות הן לאנשים רזים כי אם אתה שם מיטה בחדר אתה לא יכול לעבור ליחידת הורים.אתה מכבס בשירותים כי אין מקום בדירה למכונת כביסה ממש בדיח.ואנשים קונים אבל רק להשקעה ולהשכרה מי שכן קנה וניסה לגור שם מוכר בטענה שהוא לא יכול לזוז בדירה.אתה מחפש דירה שעוד לא גרים בא ואתה קולט שהיא כבר עברה 3 ידיים כל אחד גוזר קופון עד שהארחון נתקע איתה ולא מצליח עוד לגזור קופון והוא מנסה למכור אותה ב 2.5 מיליון והוא לא קולט שזה הזוי.
ערן | 14.04.11
13.
בולשיט אחד גדול.
לידי יש 2 דירות שכבר מנסות להמכר במשך חודשיים, ואין קונים (אישית הלכתי לראות אותן, והמוכרים מבקשים מחירים גבוהים מידי לסחורה). אמן שיימשך, ואמן שירדו מהעץ הגדול. ותאמינו לי, אף אחד לא יפסיד אם המחיר ירד. גם ככה כולם כבר מורווחים בעשרות אחוזים ממחיר הרכישה הקודם.
בוריס | 14.04.11
11.
מחירי הדירות קפואים
בשטח המצב בהרבה יותר גרוע, אפילו שהמוכרים מתחילים להתגמש ולהוריד מחירים הקונים יודעים שזו רק תחילתה של מפולת,הקונים החכמים סבלניים מחכים בצד לרגע המתאים מבחינתם לקניית דירה. ותאמינו לי שמי שלא קנה עד עכשיו לא יקנה כול כל מהר,כי אין לו כבר יותר מה להפסיד רק להרוויח.
ורד | 14.04.11
10.
ל-1 אם אתה צריך למכור את הדירה ,זה לא אומר שהבמה הזאת שלך
מה קרה ? אתה בלחץ ? אתה צריך למכור דירה במחיר מופקע ? או שאתה מתווך והשוק לא זז ואין מה למכור כבר היום ניתן להשיג דירה 4 חדרים חדשה מקבלן במעגל שני ושלישי מת"א במחיר של מיליון ש"ח וזה ימשיך לרדת . פער המחירים שנפתח בין רמת הכנסה של כלל האוכלוסיה לבין רמת המחירים הוא עצום (אלא אם לכולם יש כאן מתנה מהורים או דירה בירושה )
איגור | 14.04.11
8.
לפני הנפילה
החגיגה נגמרה, המשקיעים החכמים בדרך החוצה, ומי שלקח משכנתא מטורפת צמוד לפריים הולך, לצערי, להחנק. התשואות על הנדל"ן היום (בסביבות 3%, לפני הוצאות) מצחיקות יחסית להשקעות חסרות סיכון (ולא, השקעה בנדל"ן היא לא חסרת סיכון, תמיד יש סיכוי לדייר בעייתי, תקלות לא צפויות ועוד), אפשר היום לשים כסף במק"מ/פק"מ לשנה ולקבל 3%.... מי שלא קנה, כבר לא יקנה, השאלה אם יש מספיק התחלות בניה ו/או משקיעים שמחפשים לממש רווחים מהר, מה שיגרור ירידות.
ישראלי | 14.04.11
7.
נדל"ן זה כמו משחק הפירמידה, כשאין קונים חדשים הכל קורס
והקונים החדשים הם הזוגות הצעירים שלא יכולים לקנות במחירים האלה, והאמת- גם מבוגרים בעלי ממון כבר לא מעיזים לקנות במחירים ההזויים של היום. כולם מחכים לנפילת מחירים, וכמו נבואה שמגשימה את עצמה זה יקרה בסופו של דבר.
אבירם | 14.04.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת