אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"עם הספר" דומיננטי בעסקי הספורט

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
הולכים מחפשים שואלים מבקרים, זה הכל נורא פשוט
1. היהודים יותר חכמים: בגלל התלמוד, בגלל ההיסטוריה, בגלל האנטישמיות, בגלל המיעוט, בגלל הסגולה וידה ידה. 2. בארץ יש ירידה עקב מעגל קסמים של אמריקניזציה וחוסר השקעה. 3. הספורט בארץ הוא שולי!!! וכל עוד הוא כזה, ועוד הוא גם מושך את היהודים הפחות חכמים בארץ, אין לו עתיד. יוצאת דופן היא מכבי ת"א, שמצליחה, גם בעזרת הראש היהודי (בניהול הקבוצה ובאימון הקבוצה). 4.לכתוב משהו טוב על עצמך זה מה שנקרא שחצנות, אך בהתאם להלך הרוח במדינה שלנו, הלוואי שכולנו היינו שחצנים, ואז היינו יכולים לנסות להצטנע. 5. יהודים הם לרוב לא אתלטים, לא אצנים ולא גדולים, אלו הגנים שלנו ולכן קשה לנו להצליח בסוגי ספורט מסויימים כמו כדורסל או ריצה. בכדורגל לעומת זאת יש עם מה לעבוד. שאף אחד לא יספר סיפורים על מחלות ושטויות כאלה.
אביעד | 02.05.11
20.
There is no such thing as a Jewish Genom
There are some genetic diseases associated with a small part of the Jewish population that interbred with itself, mainly from Eastern Europe But this exists in any small population that was isolated due to choice or geography Jews are not smarter, but traditionally we put more emphasis on education so we are in general more educated genetically we are no different than people who look like us but are not Jewish (i/.e German Jews from Germans, Moroccans Jews from Moroccans etc)
 | 02.05.11
18.
אני פשוט לא מצליח להבין כתבות מהסוג הזה, כשההנחה - במקרה הזה היהודים לא מצטיינים בספורט -
אין לה שום ביסוס. כל מה שהכותב היה צריך לעשות לפני שכתב, הוא חיפוש פשוט בגוגל: http://www.jewishsports.net/medalists.htm היהודים מצטיינים כמעט בכל תחום, כולל בספורט. ולמה היהודים מצטיינים בפיזיקה, פסיכולוגיה, מתמטיקה, מוזיקה, קומיקס, מדעי המחשב וכולי? http://www.jinfo.org/index.html
בן | 02.05.11
17.
יהודים גרועים בספורט בגלל הגנטיקה שלנו
לרוב האוכלוסיה היהודית העדפה להתרבות בתוך הקהילה (אפילו ההפרדה בין אשכנזים למזרחים שנהוגה פה עד היום - לרוב ורק כעת מתחילה להתמוסס...) זה יוצר מחלות גנטיות, וגם עקב ברירה טבעית, לעתים מטופחות תכונות פחות נחשקות...כגון אסטמה,אלרגיות,טיי זקס,אי יכולת לפרק חלבונים מסויימים ועוד ועוד...
מגיב סדרתי | 02.05.11
7.
את כל הנימוקים הכי נידחים הבאת ומהעיקר התעלמת: היהודים עסקו מאז ומתמיד בלימוד תלמוד
אם נצא מתוך נקודת הנחה שההיסטוריה משפיע על ההווה (כדוגמה שהבאת בדבריך: בגלל שפעם לא יכלו היהודים לעסוק בעבודות אדמה, גם היום הם חכמים יותר), יש הסבר הרבה יותר הגיוני ופשוט: העם היהודי לא כונה לחינם "עם הספר". אחוז היודעים קרוא וכתוב אצלנו, היה תמיד גבוה בהרבה על פני העמים האחרים. כמעט כל ילד יהודי למד. והם למדו תלמוד. לימוד שמחנך לאנליטיות, לתהיה, לאי קבלת שום מוסכמה כמובנת מאליה. גם כיום, כשהצעירים לא לומדים תלמוד (וחבל), עדיין נותרה השפעתה של תרבות זו. אנדקוטה מעניינת בהקשר הזה: בדרום קוריאה לומדים במערכת החינוך תלמוד מתוך הבנה שהלימוד הזה מחדד את המוח. חבל שאצלנו לא מבינים את זה.
אלי | 02.05.11
6.
"וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ"
הפתגם הזה מתאים לפה - במשך מאות שנים (אם לא אלפים) לחצו את היהודים ,הגבילו אותם ,והכריחו אותם לעסוק במסחר (הכיפה למשל ,היא שריד של כובע מצחיק ,שאותו נצטוו היהודים לחבוש בימי הביניים - מעין "טלאי צהוב" כדי שיוכלו להתייחס אליהם בצורה אחרת). והתוצאה? נוצרה "ברירה טבעית" אכזרית ,שבגללה הרוב מתו במחסור וברעב ,ואלה ששרדו ,היו הכי חכמים ,והצליחו לקבץ כמה מעות כדי לשרוד. הם אבות אבותי הדורות הנוכחיים ,ובגללם הגענו לאן שהגענו. אני יודע שזה לא נשמע טוב ,אבל זאת האמת הפשוטה (וכך גם קרה עם עמים אחרים).
 | 02.05.11
3.
"היהודים שלא טובים בספורט" זו אגדה
יהודים שלמדו כל החיים בישיבה לא היו ספורטאים, מטבע הדברים. אבל יהודים "מתבוללים" כפי שקראו פעם לחילוניים-למחצה, היו בכל ענפי הספורט וגם זכו במדליות רבות. גם ישראל, יחסית לאוכלוסייתה, לא במצב רע מבחינת הספורט העולמי. מיקומנו במקומות 20-50 ברוב הענפים הוא ריאלי והגיוני יחסית גודל ולמשאבים. יש הרבה מה לשפר. אבל העובדה שאנחנו חכמים וטובים בעסקים לא אומרת שאין פה ספורט. יש. לא מדהים, לא בטופ, אבל יש.
אחד מכאן | 02.05.11
1.
ובארץ
מדהים שהיהודים בחול מצליחים בניהול וספורטיבי ועסקי כמובן ובמדינת היהודים אין ניהול ואין תרבות כי אין באמת גין יהודי שעושה אותנו יותר חכמים מה שקרה באמת כפי שמסופר בכתבה היהודים למדו בחדר ולא עסקו בעבודות כפיים וניהלו כספים והיה כמובן רצון להצליח יותר מהגוויים אבל בארץ היהודים לא לומדים וגלל זה התרבות שלנו נראת כך
גיא  | 02.05.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת