אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מוח במקום עכבר: הפיתוחים שיודעים לתרגם מחשבות לפעולות במחשב

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
אימון החוויה האנושית
לדעתי אימון המחשבה יוכל בסופו של דבר להוביל לצמיחה של פסיכולוגיה חדשה המטפחת חוויה אנושית טובה יותר . המכשיר דומה לזה נמצא בשימוש כבר כיום בקליניקות להפחתות חרדה , אני חושב שקוראים לו ביו פיד בק . ככל שנתקדם טכנולוגית בכיוון הזה נוכל לאמן את התודעה שלנו ליותר שלווה פנימית הרמוניה , אהבה , חמלה ועוד תכונות מבורכות שללא ספק חסרות היום בעולם . אולי בעזרת הטכנולוגיה הזו אנחנו נתחיל להבין מה אנחנו באמת מחפשים פה בזמן הקצוב שיש לנו . ללא ספק זוהי התפתחות טכנולוגית מבורכת שבעזרת מוטיבציה נכונה תוכל להפחית את הסבל האנושי בצורה משמעותית .
אור  | 04.05.11
11.
עם אנשים עם הפרעות קשב, התוצאה תהיה מאוד אבסטרקטית. סביר להניח ש...
שזה יהיה סוג חדש של אומנות. מטריד יותר, זה, שבעוד x שנים כשכל ילד ישלוט במחשב באמצעות מחשבה בלבד, מעניין יהיה השימוש המסחרי של זה (קרי: סריקת גלי מוח וגנבת המידע לצורך הנ"ל) ומטריד יותר זה - השימוש המשטרתי של קסדה מהסוג הנ"ל. אישית - אני מקדם כל קדמה באהבה, למרות ה"תשלום" אודות אותה קדמה.
 | 04.05.11
7.
מהר מאוד הטכנולוגיה תשתפר ואז אפשר יהיה לקרוא מחשבות בניגוד לרצונו של אדם.
ככל שנמשיך להשתמש בטכנולוגיה הזו שמזהה ו"משדכת" דפוסי חשיבה עם זרמים חשמליים, השמיים יהיו הגבול: יהיה אפשר לזהות גם מרחוק כל גל חשמלי ולו גם הכי חלש ולהגבירו באנטנה מרוחקת. ומחשב חזק שמזהה דפוסי חשיבה ומשווה אותם עם הידוע לנו יוכל להפיק בקירוב "תמונת נפשו" של הנסרק. ואז העולם יראה אחרת לגמרי... נצא לרחוב עם "משבשים" על מנת לשמור על הפרטיות אבל מעבר לכך לא יהיה אפשר לעצור את הסחף: קשרים בינאישיים יתפרקו הצביעות והדיפלומטיה תעלם, עבריינים יתפסו עוד לפני שיספיקו להגות את מחשבת הפשע שלהם. יבנו אזורים סטריליים שבהם תאסר סריקת המוח של האנשים והאזורים הללו יהיו המקבילה ההפוכה לחופי נודיסטים של היום. אבל החלק המעניין יהיה כמובן ההינדוס ההפוך: איך משפיעים בעזרת גלים חשמליים על המחשבה. איך בונים מחדש אדם על אישיותו. על כל מוח יהיה אפשר להשפיע במגבלות המבנה שלו אבל בהחלט יהיה אפשר "לחנך מחדש" אנשים "ולעזור להם" לבנות מחדש נתיבי נוירונים שמתאימים יותר לחברה. לא רחוק העניין הזה ובוודאי הרבה יותר קרוב ממה שאנחנו מדמיינים. ומה שבאמת הייתי רוצה לדעת זה מהן הטכנולוגיות שיש בידי המדענים כבר עתה והן מוסתרות מהציבור.
וניורו | 04.05.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת