אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בטעם של פעם: עשרת אתרי העתיקות המעניינים בעולם

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
מי שהתנגד להזכרת הכותל - לא מכיר את גודלו ואת הבניה בו:
רובינו שוכחים שרוב החלק המערבי והצפוני של הר הבית מכוסה מאיתנו. כנסו למנהרות הכותל ותראו כמה הכותל הוא עמוק. מבחוץ רואים רק את חלקו העליון. מי שלא רוצה להתאמץ ולהכנס למנהרות, ניתן להכנס לאתר התפילה בחלק של המקורה (אצל הגברים) שם פתחו פיר עד תחתית הכותל. שם ניתן לראות את המימד האמיתי. חוץ מזה: אבני הבניין של הכותל: במנהרות הכותל ניתן להבחין באבן בניה מסותתת (ולא מקומית) במשקל של 300 טון!!! אבן הבניה הכי גדולה בפירמידות, משקלה 50 טון בסך הכל...(:
 | 18.05.11
20.
ליפעת מספר 11
ישראל לא ביניהם ? כנראה שענין עבורך הוא רק ענין אסטטי וארכיטקטוני אך לא ענין היסטורי ותרבותי. כל אדם המבקש להבין מה חש ישו בדרכו האחרונה וכיצד התפתחה ונוצרה הנצרות בראשיתה? או איפה הועלו על הכתב היסודות לדת שבה האל טרנסצנדנטלי ? או ממה שאבו השראה אלו שיצרו את ספר הספרים וחוקקו חוקים סוציאליים נחשוניים ? או איפה התרחשו האירועים שהיו לנושא העיקרי של מרבית יצירות התרבות המערבית במשך מאות שנים וכן הלאה. כל אדם כזה ימצא ענין שאין שני לו בישראל. יש לנו יופי שאינו פונה לעין אולי אלא פונה ללב ולשכל. את מעט לוקה בשני אלו וחבל.
אד | 18.05.11
19.
יש לא מעט מקומות היסטוריים מדהימים בעולם
הייתי מוסיף לרשימה את פומפיי בדרום איטליה, עיר עתיקה שנשתמרה 2,000 שנים כפי שהייתה אז (רק מלבד הגגות). מדהים ללכת ברחובות, בסמטאות ובבתים, להתרשם מ"מסעדות" המזון המהיר, לבקר בבית הבושת הראשון בעולם, ואפילו לראות שלט "זהירות כלב" בלטינית, מלפני אלפיים שנים.
 | 18.05.11
18.
ל-11 הכותל כן ניתן להשוות לפירמידות!
ליותר דיוק את כל הקיר של הר הבית. לפי נפח הוא בסדר גודל של פירמידות, (גובה 30 (וכנראה יותר עם חלק הלא נראה) מטר , עובי (ממוצע) 3 מטר, עורך כולל בערך 1500 מטר) מקבלים בערך 150000 מטר קוב שזה כמעט 10% מנפחו של פירמידה הגדולה וישנן פירמידות בנפח דומה. אבל, אבנים הכי גדולות בפירמידות עד 80 טון בקיר הר הבית עד 600 טונות! גם איכות בנייה מרשימה (ניתן לראות במנהרת הכותל) וכמובן עוד ערכים היסטוריים...
דימה | 18.05.11
16.
ומה איתנו?
ערים כמו בית אל, חברון, וירושליים שעמדו עוד מימי התנך ערים כמו טבריה וקיסריה שנבנו בתקופת השלטון הרומי ערים כמו עכו שנבנתה כמעוזם של הטמפלרים הצלבניים, וחומותיה כמעט חזו אפילו בבוא נפוליאון בבלים, מצרים, אשורים, יוונים, רומאים, עות'מנים, בריטים, ויהודים (X2) שלטו בארץ הזו, כל אחד מהם החדיר בה תרבות שונה, אבל אני מאמין שזה לא מספיק חשוב כדי להיכנס לרשימה הזו.
 | 18.05.11
11.
בתור מי שהיתה ב-7 מתוך 10 המקומות, עם כל הכבוד, אין לירושלים מקום ברשימה
נכון, ירושלים חשובה מבחינה פולטית, אבל להשוות את הכותל העלוב לפירמידות, הא! מסה ורדה האתר הכי פחות מרשים מהרשימה. הייתי מוסיפה את הטרה קוטה בסין, הודו- קיג'ראו (מקדשים אירוטיים) איה סופיה בתורכיה (בן 1500 שנה, לעומת מסה ורדה, 1000 שנה). פסלי איי פסחא לא חסרים מקומות יפים ומעניינים בעולם, אבל מה לעשות, ישראל לא ביניהן
יפעת | 17.05.11
2.
לקרוא ולא והאמין
האם למישהו יש ספק שיש מקום שבו רוחות ההיסטוריה מנשבות באופן מוחשי וחי יותר מירושליים. האם יש מקום אחר שהשפיע במידה כזו על ההיסטוריה העולמית. 3000 שנה של שינויים דרמטיים מצוים בארכיאולוגיה של העיר הזו. קשה להאמין שמישהו ועוד ישראלי יפרסם רשימה כזו בלא ירושלים בראשה. בעצם - רק ישראלי שמאלני יכול לעשות זאת.
אד | 17.05.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת