אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך כוכבי הלכת קיבלו צורת עיגול מושלם?

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
למה כדור?
יש איזון בין שני כוחות מנוגדים: כוח המשיכה "רוצה" למשוך את כל המסה פנימה, והלחץ של הגרעין המותך של כדור הארץ "רוצה" לדחוף את כל המסה החוצה. קוטר כדור הלכת ארץ הוא כזה, שבו הכוחות מאזנים זה את זה. מאחר וכוח המשיכה שווה בכל הכיוונים (כמעט) והלחץ שווה בכל הכיוונים (כמעט) נוצר כדור. אבל מאחר וזה רק כמעט, ויש עוד גורמים רבים נוספים, הכדור לא מושלם.
אורי | 20.05.11
9.
1 צודק. אולי בלדד יסביר דברים מעניינים - הצעות בפנים
מהו החומר האפל? מהי האנרגיה האפלה? למה הירח מקיף את כדור הארץ בזווית של 27 מעלות? האם היקום פתוח או סגור? האם האלקטרון הוא חלקיק או גל? כיצד עוברים האלקטרונים מרמת אנרגיה אחת לשניה באטום בלי לעבור באמצע?
שאלתיאל קוואק | 21.05.11
6.
שכחת לציין דבר קטן אבל חשוב מאוד
רוב האנשים לא יודעים שכשאתה אומר כוכב אתה מתכוון לשמש (כמו למשל השמש שלנו). ראוי לציין את הדבר כשאתה מתחיל להסביר על כוכבים (בתחילת הפיסקה החמישית) כי רוב הקוראים בכלל לא שמים לב שאתה משתמש בשני מושגים שונים (כוכב וכוב לכת). מבחינתם זה אותו דבר.
יואב | 21.05.11
5.
"כוכבי לכת נוצרים בעיקר מהשאריות שניתזות מהכוכב בעת לידתו"
להדיוטות יש להסביר בצורה קצת יותר ברורה, כי הם לא יודעים ש"כוכב" הוא בעצם "שמש", להבדיל מ"כוכב לכת", שהוא פלנטה הסובבת מסביב לשמש שלו. (וחלקם גם לא יודעים ש"הדיוטות" זה לא בדיוק "אידיוטים"...) כמעט כל כוכב שאנחנו רואים בשמיים, הוא בעצם שמש, חלקם גדולים בהרבה מהשמש "שלנו". יש כוכבי ענק, שהשמש שלנו לעומתם היא כמו גרגר אפונה לעומת כדורסל... ורק בגלל מרחקם העצום מאתנו, הם נראים לנו כמו סתם עוד כוכב נקודתי קטן.
אמיר | 20.05.11
4.
הסיבה היא שכדור הוא הצורה הגאומטרית המסוגלת להכיל מקסימום נפח על מינימום שטח פנים
ולכן מתקבלת צורת כדור בדיוק כמו כספית טיפת מיים בווקום ועוד אפשר להוכיח את המשפט הזה בעזרת מטמתיקה דיפרנציאלית במילים אחרות כשכל החלקיקים מסתדרים בצורת כדור הם נמצאים במרחק המינמלי ביותר שיתכן החלקיקים נמשכים זה לזה בגלל כוח המשיכה בנהם אם כדור הארץ היה ריבוע אזיי שטח הפנים היה יכול. עדיין לקטון ויותר חלקקים מתקרבים אחד לשני עד שנקבל שנית כדור
מנו | 21.05.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת