אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רוצים שנחזור אל הברזים: המדינה יוצאת למאבק במים המינרליים

100 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

100.
מעל 10 שנים של הרעלת המים בישראל
האגודה למלחמה בסרטן הנלחמת נגד סרטן לא למניע מדווחת על 28000 של חולי סרטן בשנה ומצפה ל1 מי 3 אזרחי ישראל לחלות בעתיד.זה מעודד מאוד.המצב של השיניים של הילדים גרוע מאי פעם ונוסך ל45 מיליון דולר בשנה עלות ההרעלה צריכים תקציב מיוחד לתקן הנזק וממשיכים תחת המילה שממתינים לתוצאות של המחקר שלא נעשה.התוצאות בשטח מספיקים וההרעלה ימשיך הרבה שנים אחרי ההפסקה,הכל מזוהם כולל הגוף שלנו.
ורד | 24.07.11
98.
מי ברז טעימים.
נכון שעד היום מי ברז היו ממש מגעילים, ונכון שיש בעיה בצנרות בארץ. אבל כיום יש פתרונות לניקיון מי הצנרת ולהשבחת טעמם.. קחו לדוגמא את המים באגאדיר (אני שותה מושבע שלהם) שמשתמשים במיבראיה. אז תפסיקו לבכות, ותתחילו לחפש באינטרנט. (אל תאמינו לתמי 4 שאומרים שהמים שלהם טעימים -חארטה) לחחים!!
אביהו | 01.06.11
94.
מתי תבינו שהטעם הרעש הינו בהרכב המים המזוהמים בפלואור, ומתכות שאתם חושבים שאין. במים
אם תקראו ביקורת על המים בישראל תבינו למה אסור לשתות את המים בארץ, זו מדינה מפגרת לעומת המערב... אל תאשימו רק את הצנרת הקלוקלת, אלא, את התוספות ששמים לנו במים חוץ מהפלואוא, עוד מעט ישימו במים רגיעונים, על מנת לרסן את האוכלוסיה, ואם רוצים לצמצם את הילודה אזי יוסיפו עוד חומרים אך הם - חברי הממשלה והכנסת ימשיכו לשתות מי מינרלים....
ראו הוזהרתם.................. | 31.05.11
93.
מי הברז במדינה מסוכנים לשתייה!
אזבסט, עופרת, חנקות, דלקים, מתכות כבדות. ואלה רק חלק מהחומרים המסוכנים שיש במי הברז בגלל הצנרת הרעועה. ולא משנה באיזה מטהר מים נשתמש - זה לא יעזור. אז במקום להיטפל לחברות המים המינרלים תתחילו להשקיע בתשתיות. מה שקורה עכשיו זה שאתם גורמים לנו לחשוב שהרעל שאתם מזרימים אלינו הביתה הם מים טובים לשתייה. פשוט בושה ושחיתות!
יואל | 31.05.11
91.
25 גיל , קוב זה 10000 ליטר? אולי בחולון. ויש לך עוד טעות יותר קשה
מעלים להם את התעריף של המים שהם משתמשים בהם כמו כל מפעל, מי ברז רגילים. המים המינרליים נשאבים ממעינות, ולא משתמשים בהם לפעולות השוטפות של המפעל. לא קשור בכלל למים המינרליים. יתכן שמחיר המים המינרליים לצרכן יעלה טיפה. לכן גם הממליצים שלך לא ממש מבינים. כמוך.
 | 31.05.11
89.
הכל כדי להשכיח מאיתנו את הגזלה של הצריכה הפרטיבית
זוכרית את כלבוטק?! הרי עכשיו המדינה/הממשלה לא רק לא דואגת לתקן את הבעיה בצריכה השיקרית שיש לאזרחים במדינה (למי שלא זוכר בגסות: 20% צריכה שיקרית של מים) אלא גם מנסה לכסות את התחת שלה עם צריכה נוספת כדי לשמר את הכנסות המדינה. מדינה לנו וקוץ רציני בה!!!!!!!!!!!!
אזרח משלם מיסים | 31.05.11
80.
רבים היו שותים מים מהברז אילו לא היה לבם טעם של כלור, של חול , של תולעים
ושלא להזכיר עוד כמה דברים. המים המינרלים יקרים ולפעמים כמוזכר לא ממש בריאים, אלא מאי, הטעם של מי הברז גרוע מטעם תרופה ולפעמים מוצאים בהם "פרסונות נון גרטות" , אי לכך אפילו אנוכי שכל חיי שתיתי מהברז נאלצתי לצערי לעבור לבקבוקים. אז אולי כדאי להשקיע אנרגיה בטיוב המים מהברז לפני קטילת הבקבוקים... לתשומת לב הפועלים בנדון.
 | 31.05.11
78.
מי הברז \ תמי 4 עם כל המסננים שבעולם, מכילים פלואריד שזה מתכות כבדות ורעילות
הפלואריד זה פסולת תעשייתית של מפעלי תעשיה כבדה ואחד הגורמים העיקריים לירידה באי קיו אצל ילדים, ירידה בחוזק העצם , סרטן, נזקים בלתי הפיכים לאיברים בגוף ולמוח ועוד ועוד...!!!! קנו רק עין גדי, נביעות , מי עדן, שהטייקונים יטבעו בעצמם בפלואוריד שלהם!!
איזיק ניוטון | 31.05.11
77.
המים בישראל הם מים איכותיים ברמה עולמית
המים בישראל הינם מים מטופלים מרגע השאיבה המים המינרליים הינם מים לא מטופלים ולכן איכותם טובה עד לרגע פתיחתם היינו רצוי לגמור את הבקבוק תוך זמן קצר ולא המים יזדהמו במהירות ומי לא מכיר את הבקבוקים הזרוקים ברכב והילדים שותים . ומי לא מכיר את הבקבוקים החשופים לשמש מספר ימים לאחר שניפתחו ואפילו את המכירה בתחנות הדלק ,שהמשטחים עומדים כל היום בשמש וכאן הרעה , ולכן כדאי ורצוי לשתות מהברז המים בארצינו הינם ברמת איכות מן הגבוהות בעולם .
אביה  | 31.05.11
76.
ני לא מוכנה לשתות את המים המגעילים של הברז עם העודף פלואוריד שמסכן אותנו,,
ואני גם לא מוכנה שיעבדו עלי בקשר למים המינרליים כי הם הכי טעימים והכי טובים, פשוט שטראוס ניכנס לתמונה עם התמי 4 וגלעד ארדן עושה בשבילו וגם לביתו שלו עצמו. אני לא מאמינה לאף אחד כי הכל פה מושחת וכולם אינטרסנטים, אני עושה רק מה שמתאים לי מבלי להיות מושפעת מהתשקורת המושחתת. צטערת!!!!
אורלוש | 31.05.11
74.
קודם שיטהרו את המים בברז, אחרי זה כולנו נעבור בכיף
טוב ויפה לדפוק עסקים, אבל קודם עוברים למעשים ומטהרים את מי הברז, ועל הדרך דואגים לנקות את כל המקורות, ולסגור את הברז לכל המזהמים למיניהם... פרה פרה, אנחנו לא טמבלים ואנחנו רוצים מים טובים ונקיים, אבל מה שיוצא מהברז זה לא זה ולא זה. אחרי שתדאגו לנקות את המים שלנו כולנו נשמח לחסוך, להפסיק להסחב עם בקבוקים לכל מקום, ולהפסיק לקנות פילטרים וחארטות כאלה... אבל אתם אותה חבורה של אנשים שהפילו את הכפפה מלכתחילה ולא דאגו למים של כולנו, אז מה הפלא.
ירון | 31.05.11
72.
התקינו מסנן פשוט וזול ותיהנו ממי ברז
מסנן משולב מונע אבנית בכניסה הראשית (מסנן 25 מיקרון וכדורי סיליפוס) עולה בערך 200 ש"ח ועוד 50 ש"ל להחלפה כל חצי שנה. החלודה והמוצקים מסוננים היטב, האבנית לא מתגבשת בצנרת, בדוד ובקומקום, וכל המינרלים במים נשארים, כולל סידן ואשלגן החיונייים לבריאות. זה מה שאני עושה. מעולם לא קניתי את הסיפורים של המים המינרליים והמסננים המסובכים והיקרים להחריד כמו תמי 4, אשר גורמים לבזבוז עצום של מים בתהליך הסינון, ומסננים גם מינרלים חיוניים. נא לזכור שאנשי שיווק יוצרים חרדה ובהלה כדי לגרום לכם לקנות מוצרים שאינם נחוצים. תודה על תשומת הלב.
אדם פשוט ובריא | 31.05.11
62.
מידי יום שומעים על מיים שאסורים לשימוש בישובים , צנרת ישנה במדינה, ומיים מסוכנים לשתיה.
כמעט מידי שבוע שומעים על ישובים שבהם המיים בברז אסורים לשתיה, הצנרת בארץ היא ישנה מאוד, ורבים ממנה אף מקום המדינה, כמו כן גם מערכת הביוב,והניקוז, המיים במדינה לתושבים מטוהרים בעיקר בכלואריד, ובאחוזים גבוהים,, אשר מסוכנים במינון גבוה לבריאות לאורך השנים,, הצנרת , רוב הצנרת במדינה עשויה ממתכת, במיוחד בפריפריה, ובערים הגדולות הצפופות, בשכונות הישנות,ובבתים מתקופת המנדט,. אז שלא ידברו על המיים המינרלים בארץ, המדינה בארץ רוצים שנשתה מהברז?? אבל שלא נבזבז עוד מיים? וכמובן עי" כך הם גם יעלו את מחיר המיים,, בתירוץ שאין מספיק מיים, או שנבנים יותר מפעלי המיים להתפלה , . שכמובן יעלו יותר למדינה, ומי ישלם עליהם? כמובן אנו ,,התושבים.
שימי | 31.05.11
59.
הממשלה חושבת שאנחנו אידיוטים?
אתם מצפים מאיתנו לסמוך על תאגידי המים שיזרימו לנו מים טעימים וראויים לשתייה הביתה? אני מזכיר לכם שמדובר באותם תאגידים שמרמים וגוזלים את כספנו, אותם התאגידים שחוסכים בשסתום אל-חזור, עושקים וגוזלים קשישים. מהם אתם מצפים שיתחזקו צנרת תקינה ולא רקובה? אני רק מיחל ליום שבו יגיעו לביתי מים טעימים ללא טעמי לוואי של רדיפת בצע וכלור. עד אז אני נאלץ בעל כרחי לצרוך את השמפניה של הטבע בבקבוקי פלסטיק.
שי | 31.05.11
57.
אם אין לחם, נעלה את המס על העוגות
אנחנו לא שותים מים מינרליים מתוך בחירה, אם המים בברז היו ללא חלודה ופלואוריד ובטעם של מים היינו שןתים אותם. אנחנו מעדיפים מים מינרליים שעלותם היא פי למעלה ממאה מעלות מי הברז, הסיבה לכך היא חוסר ברירה! אז עכשיו תעלו לנו את המס על המים לשתייה (מוצר בסיסי קיומי) בטענה שאתם עוזרים לנו??? במקום לדבר שטויות, תשפרו את איכות מי הברז, ויפה שעה אחת קודם.
מרי אנטואנט | 31.05.11
56.
מהיום שהתקנו מי עדן הילדים שותים יותר מים אני ואישתי שותים יותר מים
הקטנו את הצריכה של קוקה קולה וחבריה לאפס, הטעם מנצח. ולממשלה שלנו אולי כדאי לוותר על המיסים בכלל תנו לנו תלושים ללחם אחד כוס חלק אחת וקחו את כל המשכורת נראה לי שנצא ברווח מהמצב היום בו כל שניה מושתת עלינו מס חדש
א.מ. | 31.05.11
55.
הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה לאזרחים
לשם כך, כל חבר כנסת, בין אם הוא בישיבת מליאה, ישיבת ח"כים, מארח חברים וכו' - תמיד יקבל מים מהברז בלבד, ולא מים מינרלים. ולשם דוגמה אישית טובה יותר, שגם בבתיהם יעברו למסננים כגון בריטה או תמי 4. כבר נמאס מ"אחד בפה ואחד בלב" אצלם...
 | 31.05.11
53.
שהמשרד להגנת הסביבה בראשות השר גלעד ארדן יעברו לשתות מי ברז..
זה הרי לא יקרה. כל אחד ואחד מאנשי המשרד שותים מים ביאים וטעימים, ומנסים לשכנע אותנו לשתות מי ברז בטענה שזה עוזר לסביבה.. צבועים. אני לא הולך לשתות מי ברז אף פעם יותר, שתיתי מספיק. מספיק סיכנתי את בריאותי שלי ואת בריאות בני משפחתי.
אריאל | 31.05.11
50.
חוצפה לייקר מוצר שאין לו תחליף!!!
קודם כל - שיפסיקו לדחוף למים את הפלואור של האחים עופר! שלא כמו הפלואוריד, הפלואור הזה הוא תוצר לוואי של התעשייה ואינו מיועד לבני אדם. זה בערך כמו ההבדל בין תוסף מזון בשם "ברזל" לבין חתיכת מתכת המתקראת "ברזל". אירוני שבדיוק בדף הזה יש תמונה של אחד מהאחים עופר, איש נקלה, חסר מוסר ומצפון. אין לי ספק שהוא שותה "פרייה" מדרום צרפת במקום הזבל הזה שרץ אצלנו בברזים - מים עם חלודה, חול, פיסות מתכת שנשרו מהצינורות ועוד ועוד. ואם ההפלרה של המים כל כך יעילה, איך זה שמצב השיניים של האומה הזו כל כך ירוד? ואל תכריחו אותי לצרוך פלואריד. למה שלא יחליטו מחר תחליטו לשים אנטיביוטיקה במים? זכות בסיסית של כל בן אנוש היא לצרוך מים נקיים וצלולים
אני | 31.05.11
45.
פלואוריד, ארסן, כספית - מה לא חסר במי ברז שלנו
??? דבר ראשון אובייקטיבית הטעם שלהם יותר דוחה מאשר טעם רגיל של מים מבקבוק כמו מי עדן ונביעות. דבר שני הצנרת הישנה ומלוכלכת שבה המים זורמים בצינורות ישרים ולא בעקמומיות כמו בטבע (ויש מחקרים שהראו שזה פוגע באיכות המים). מעבר לכל זה - חומצה פלואורוסיליצית שחוץ מהחומר המסוכן שלא הוכח כתורם לבריאות אבל הוכח כמזיק לבריאות - פלואוריד, מכילה עוד מתכות כבדות ורעילות שגם אם הן במינונים קטנים - הגוף לא יודע איך לסלק אותם ולכן הן מצטברות, וכאן מדובר לדוגמה על ארסן, כספית...
ארנאלדו | 31.05.11
40.
אני שותה רק מים, לא אוהבת מיצים או שתייה מוגזת
מים זו האופציה היחידה בשבילי! הכי בריא והכי טעים! יש לנו מים מינרלים למקרה חירום וזהו... בחיים לא אחשוב אפילו להוציא הוצאות על מים מינרלים עם כל ההוצאות הנכבדות שיש גם ככה! לא אתעלם מבעיות הצנרת וכד'... אבל אצלנו יש מים טעימים להפליא מהברז. גם טעים וגם חוסכים!
יאמי מים | 31.05.11
37.
בשביל מה?
הרי המדינה היא זו שאפשרה לחברות הללו לשאוב מים מהמעיינות הטבעיים המעטים שיש לנו, במקום להשתמש במים הללו לצריכה ביתית רגילה. אז עכשיו הם נזכרים שזה לא מוצא חן בעיניהם? והאמת היא שהייתי שותה מים מהברז אם הם לא היו מלאים אבנית בצורה מחרידה (פעמיים בשבוע צריך לנקות את הקומקום). אין כמו שימוש בפילטרים...
 | 31.05.11
32.
תפקידה של המדינה להבטיח שמי השתיה בברזים יהיו ראויים לשתיה
המדינה מתנהגת כבריון השכונתי. במקום לטפל בסיבה לעלייה המטאורית של המים המינרלים. מתייחסת המדינה למים המינרלים. בושה פשוט בושה. אדם הפותח את הברז בבית מקבל מים מטונפים ,הטינופת נובעת מהצנרת הבלויה . צנרת הגורמת בנוסף לפגיעה באיכות המים גם לבזבוז גדול של מים עקב פיצוצים בצנרת. יצרני המים המינרלים קמו ב15 השנים האחרונות ,וכל מטרתם היא למכור. כל זמן שמדינת ישראל לא מטפלת במים יהיו לקוחות פוטנציאלים למים מינרלים. המים המינרלים הם בפירוש יותר נקיים מהמים בברזי הבתים ברוב הארץ. נכון שהתקנה של פילטר בכניסת המים לבית יעשה אותו הדבר למי הברזים .אך הרבה יותר פשוט לקנות מים. בושה למדינה ההתנהגות של משרדי הממשלה שלה.
רונן | 31.05.11
31.
לא הבנתי...
את האמת שלא ממש קראתי את הכתבה אבל יש לי שאלה בלי שום קשר. כל הזמן צועקים אלינו לסגור את הברז, להתקלח מהר, לא להשקות גינות וכו' כי אין לנו מים!!! אז מה עכשיו הם רוצים שגם נשתה את המים האלו שאין לנו, לטענתם? עדיף מינרלים!!! להפך הם צריכים לעודד את רכישת המים המינרלים מישראל, זה כלכלי למדינה, תוצרת ישראלית = כסף למדינה = תל"ג עולה
אני | 31.05.11
29.
כמו תמיד הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם
כמה הגיון יש לקחת מקור מים ולשעבד אותו לטובת מכירת המים כשהם מבוקבקים ? אין - אלא אם אתה רוצה לעשות כסף מהטימטום של כולנו . מסנן קטן עם קוקוס פותר את בעיית הטעם בכל מקום ועלותו זניחה . לא קונה מים מינראלים ממלא בקבוק לבד ( כזה מזכוכית לא החרטה הפלסטיקית הבלתי מתכלה לעולם ועד ושם במקרר בחיי למה לשלם כל פעם מחדש בשעה שאני משלם כל חודשיים חשבון מים ?
סילביו | 31.05.11
19.
רוב האנשים לא שותים מי ברז בגלל טעמם הגרוע
כל הזמן חוזרת ועולה הטענה שמים מינרלים לא בריאים יותר ממי ברז, ואולי אף להפך . אף אחד לא מדבר על כך שרוב האוכלוסייה שותה מים מינרליים פשוט בגלל שהם טעימים יותר, ולמען האמת, ברוב המקומות מי הברז פשוט מגעילים, עם טעם לוואי נוראי של צנרת/כלור. זה כל הסיפור
 | 31.05.11
17.
הפילטר שמותקן לי במקרר מפיק מים שאינם נופלים באיכותם ממים מינרליים!
ל 1 ו 2 -- נכון הוא שמים כמו סאן בנדטו ואוויאן איכותיים מאוד, אבל חשבתם לרגע על הנזק הסביבתי (בקבוקים מפלסטיק שאינם מתכלים) והדלק (גזי פליטה) שנשרף על מנת לשנע אותם מאיטליה או צרפת לארץ, או לכל מקום בעולם לצורך העניין? אתם כנראה לא שמים קצוץ על איכות הסביבה!!
מ, אי שם בפרובינציה | 31.05.11
16.
הישראלים זה עם טיפש
נכון, עדיף מים מסוננים אבל בטל לא מבקבוקים. כל הסיפור של המים המינירלים הוא חרטה בארטה שהישראלים הטיפשים משלמים עליו הון תועפות. תקשיבו לפיתרון ביניים פשוט ומעשי: אני שותה רק מים מהברז, אבל מקפיד לסננן אותם בבריטה. פשוט, זול, בלי מכשירים יקרים והתחייבויות וכל מיני חארטה בארטה!
משה | 31.05.11
8.
בול שיט! שלא יזבלו לנו את השכל
המיים בברזים מלאים בכל הזבל שיש בצנרת. שלא שהמיים לא טובים זה הצנרת. אני רוצה להרים בלטות בת"א בשכונת מגורים בת 20 שנה (שזה ממוצע ביותר) ולהראות למי שרק רוצה מה יש שם. ואז ללכת לברז הכי קרוב ולמזוק לו כוס. נראה אותו שותה. חוצפה למדינה שהם מתעלמים מהבעייה האמיתית. שישתו הם את החלודה והזבל שיש בצנרת הישנה והרקובה.
אור | 31.05.11
5.
ל 1. - השני ליטר שאתה שותה ביום מתגמדים מול מקלחת, שטיפת כלים וכו'
תפסיק לשקר לעצמך שאתה חוסך במים למדינה - ותתחיל (אני מקווה שאתה כבר נוהג כך): לשים חסכמים, לסגור את הברז בזמן הגילוח/ צחצוח שיניים/ הסתבנות במקלחת. לתקן מיידית כל נזילה בברזים וניאגרות (אטם פשוט של ניאגרה עולה שקל, ולוקח 2 דקות להחלפה - אם רואים שזורם זרם קטן מאוד בשירותים כשלא מורידים את המים - הבזבוז החודשי הוא אדיר!) צבא - כל מי שעשה צבא ו/או עושה מילואים רואה איך אנשים משאירים את המקלחת מטפטפת - להעיר לאנשים, להעיר לנגד תחזוקה על נזילות קיימות. יש למישהו עוד רעיונות וטיפים?
תום | 31.05.11
4.
רוב האנשים לא שותים מי ברז בגלל טעמם הגרוע
כל הזמן חוזרת ועולה הטענה שמים מינרלים לא בריאים יותר ממי ברז, ואולי אף להפך . אף אחד לא מדבר על כך שרוב האוכלוסייה שותה מים מינרליים פשוט בגלל שהם טעימים יותר, ולמען האמת, ברוב המקומות מי הברז פשוט מגעילים, עם טעם לוואי נוראי של צנרת/כלור. זה כל הסיפור
 | 31.05.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת