אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דו"ח טכנולוגי: שנות החסד של גוגל נגמרו

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ל 8: זה למעשה עקב איכלס של גוגל לעומת אפל
אפל היא פי שניים יותר גדולה ופי שניים יותר אגרסיבית מגוגל אבל את אפל אי אפשר להאשים במונפוליות או קרטליות כי חוץ מאייפד שהוא עדיין בחיתוליו אין לאפל שום שוק אם אחוזים של 90% בו . ואילו גוגל היא ברווז במטווח כי כל תכלית קיומה הוא אך ורק בשוק אחד שהיא 90% ממנו . וכל פסיקה משפטית שאין סיכוי לעצור אותה. כנגד גוגל באותו סקלה של שוק שהוא היחידי שמייצר מזומנים לגוגל . כמהוא כגזר דין מוות .
spider(black widow algorithm | 08.08.11
8.
גוגל עדיין טובה. פייסבוק היא evil
גוגל לא מכריחה אותי להשתמש בשירותיה אפילו במייל אני יכול להשתמש ב-domain שלי מבלי לחשוף את העובדה שאני משתמש בשירות שלהם. כל דבר אצלם אפשר לייצא החוצה (יוצא דופק היא גוגל פלוס שזו פלטפורמה שאי אפשר לייצא לשרת עצמאי) העניין שיש לה המון כח והיא גדולה מדי, היא מדי פעם עושה דברים דורסניים, אבל פחות מחברות אחרות. חוץ מזה אי אפשר לסמוך על חברה גדולה מי יודע מי ינהל אותה בעוד מספר שנים. לכן אני מסכים עם גורביץ' צריך לפרק אותה. למעשה חברה מעל סך מסוים של מיליארדים צריך לפצל (כך גם בארץ ע"ע תנובה)
הרודוטוס | 08.08.11
5.
הניתוח של גורביץ' בנושא פרשיית הפטנטים כה חד צדדי ומופרך שכמעט שקשה להתייחס אליו
לא רואה טעם להתייחס להתקפה הכללית - זכותו לא לאהוב חברה, לפחות עכשיו זה ברור לגמרי את מי הוא אוהב ואת מי לא, וכל זמן שמערכת כלכליסט רואה בפרסום דעותיו טעם זה לגיטימי - לפחות יש שקיפות, האיש הזה חושב שגוגל רעה ושמיקרוסופט טובה, זכותו אבל עכשיו עניינית לנושא הפטנטים. גוגל לא הראשונה,לא האחרונה ווודאי לא היחידה לטעון שיש חברות ענק (כמו מיקרוסופט, וגם מוטורולה בזמנו כשהיתה מספיק גדולה וחזקה) שעושות שימוש נלוז ואנטי-תחרותי בפורטפוליו הפטנטים האדיר שלהן. השיטה פשוטה - כשחברה מסויימת מאיימת עליך (או סתם מעצבנת אותך), אתה שולח לה מכתב רשום מהמחלקה המשפטית המאשים אותה בהפרת פטנטים כאלה ואחרים. גם התובע וגם הנתבע יודעים שבירור אמיתי של הנושא ידרוש 5-10 שנים, וסכומים שמתחילים במיליוני דולרים ונגמרים בעשרות מיליונים. בנוסף, חברה שיש נגדה תביעת פטנטים מגורילה כמו מיקרוסופט לא תוכל במהלך התביעה לגייס כספים, להנפיק וגם לא למכור לרוב הגופים הגדולים. במלים פשוטות - השימוש הנלוז בתביעות פטנטים הפך לאמצעי סחיטה חוקי לכל דבר, ומשרד המשפטים האמריקני כבר נדרש לסוגייה. בלי להכנס למקרה הספציפי , די לציין עובדה פשוטה - גוגל מעולם (!) לא תבעה אף חברה אחרת בנושא פטנטים. לעומת זאת מיקרוסופט עושה זאת כשיגרה, וברור לכל בתעשייה שהעניין שלה בפטנטים של נורטל היה כדי לחזק ולהגדיל את יכולתה לפעול בנושא זה. רק כדי למנוע אי הבנות - זו לא רק מיקרוסופט, גם מוטורולה, אורקל ואחרות עושות זאת. אבל גוגל לא - עובדה.
ובכל זאת חייבים כדי שלא יטעה את התמימים | 08.08.11
4.
ל 1 : הכוונה לסנדוויץ הולנדי כפול : שיטה ידועה של התחמקות מתשלום מיסים
כמו שגוגל מוסיפה מספר פיקטבי של מלארדי אתרי אינטרנט להילה של עצמה, כך היא גם מעלימה מילארדי דולרים ואירו מתשלום מיסים למדינות אותם היא מנצלת. התשובה של ברין סרגי לנושא: "אף אחד לא מכריח אותך להשתמש במנוע חיפוש של גוגל !!!!!" זה לקוח מתוך הנוסחא המטמטית למטומטמים שעליה מבוסס האלגוריתים של גוגל : פי בחזקת ריבוע חלקי מלארדים בקוסנטנס טריולנים בבסיס אלגוריתמי של מילארד מטומטמים שווה מילארדי דולרים באירלנד
spider(black widow algorithm | 08.08.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת