אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מצאו פטנט: למה הפטנטים שווים פתאום כל כך הרבה כסף?

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
לטרולי הפטנטים יש תפקיד חשוב בכלכלת הפטנטים
הנסיקה במחירי פטנטים בזמן האחרון נובעת, בעיקרה, ממלחמות הפטנטים בין החברות הגדולות, ולא מטרולי הפטנטים עצמם. טרולי הפטנטים מוכנים לשלם את שווי הפטנט, על פי מודל כלכלי של תשואה על השקעה, ובניכוי פרמיית סיכון. המודלים הכלכליים הללו לא השתנו, והמחירים שהטרולים מוכנים לשלם, גם כן, לא השתנו. מה שהשתנה זה שהחברות הגדולות הבינו שחשוב להחזיק ארסנל פטנטים בכדי לייצר הרתעה הדדית. גוגל שעד לאחרונה לא פעלה לרישום פטנטים, גילתה שבלי פורטופליו רציני היא תמצא בבעיה, התחילה לרכוש פטנטים בסיטונאות (ומלבד הדוגמה של נורטל, שם היא הפסידה, ומוטורולה מהזמן האחרון, היא גם רכשה את הפטנטים של מודו (http://patent.glazberg.com/2011/03/blog-post_28.html)). בנוסף, תביעות הפטנטים הדדיות בתחום הסלולאר לימדו את כולם שפטנט אחד יכול להתגלות כבעל ערך כלכלי רב יותר מפס ייצור שלם. אדרבא, כאשר הוא נמצא בידיים של מי שמוכן לאכוף אותו. אם זה המצב, החברות הגדולות מוכנות לקנות אותו בכדי לאכוף מול מתחרותיהן, ויותר חשוב, לקנות בעצמן בכדי למנוע מאחרים לשים את הידיים על פטנט שהן מפרות ולגבות מהן מחיר יקר. בשורה התחתונה - למי שיש פטנט - עכשיו זה הזמן לשקול למכור (ראו: http://patent.glazberg.com/2011/07/blog-post_31.html)
זיו גלסברג | 21.08.11
5.
כל השיטה של קנין רוחני בארה"ב רקובה ומקולקלת מיסודה.
פטנט נולד בשביל להיטיב עם ממציאו ולתגמל אותו בבוא העת שהמוצר ימכר. כל הפטנטים שגוגל/אפל/מיקרוסופט קונות לא יתממשו לעולם למוצרים, הם רק עוד תחמושת משפטית ותו לא. עוד יותר מגוחך שכל דבר שאפשר להעלות על הדעת בתחום התוכנה (כולל טוקבק זה) הוא תחת פטנטים של עשרות חברות. כך שחברה חדשה שקמה לא יכולה לפתח בעצמה מוצר המתבסס על עולם התוכנה והאינטרנט מבלי לשלם דמי פרוטקשן לאיזה חברה גדולה ש"תגן" עליה מתביעה בנושא (ראו נית'ן מיוורלד וכיוב') במקום לקדם את החדשנות וכושר ההמצאה, תעשיית הפטנטים מעודדת סטגנציה.
מדען | 21.08.11
4.
כמה עולה לרשום פטנט?
העבודה בפיתוח ובדיקת ההיתכנות של הפטנט עולה הון. רק לרשום טכנית ועלות הטיפול ברישום יכול להגיע ל$10K או יותר. והתחזוקה שלו לאורך שנים עולה עוד אלפי דולרים. רבים מהפטנטים לא מניבים, רק מעט מהם מכילים תביעות שוות ובעלות ערך מסחרי. והגנבים (סינים ואחרים) ממשיכים להעתיק ולייצר ללא תשלום לממציאים ובעלי הפטנט. לכן זה עולה הרבה, למה הדבר דומה? לדוגמא המדינה שאינה גובה מס אמת ופוחדת לגבות ממעלימים כסף שחור אלא נוח וקל לפקידי הגביה לגבות ממעד הביניים המשלם ה ר ב ה.
חזי | 19.08.11
3.
תמונה יותר מורכבת משהוצגה בכתבה
מי שבאמת רוצה להבין מהם מלחמות הפטנטים צריך להקשיב לתכנית רדיו הזו: http://www.thisamericanlife.org/radio-archives/episode/441/when-patents-attack השורה התחתונה של תכנית הרדיו הזו היא שתביעות פטנטים הם עסק לכל דבר. טרולי-פטנטים = חברות שכל עניינם הוא לתבוע חברות הייטק על הפרות פטנטים. יש לחץ מצד יזמים שהשקיעו מיליארדים לטרולי הפטנטים כדי שיגבירו את כמות התביעות. הרבה מאוד חברות הייטק - קטנות, בינוניות וגדולות, סובלות מתביעות הפטנטים. חברות הענק דואגות לכסות את עצמן בפטנטים נגדיים כדי ליצור הרתעה. מי שישלם את המחיר אלו הן החברות הקטנות.
לביא | 19.08.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת