אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"חזרנו בגלל הגעגועים לארץ, ונעזוב את הארץ בגלל הגעגוע ללחיות"

165 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

165.
צר לי!!!
צר לי לשמוע אנשים שרושמים תגובות כגון תעזבו לכו לעבוד בעבודות נורמאליות וכו׳.כמה פרטים שלא נרשמו בכתבה וידועים לי על הזוג המדהים הזה שאותם אני מכיר באופן אישי.רועי היה קצין קרבי שלחם ופיקד בגזרות הכי מסוכנות ועדיין מבצע זאת במילואים הוא מוזיקאי שבחר בדרך של אידאולוגיה ובמקום לטפח קריירה במרכז נישאר ללמד ולהעביר את אהבתו למוזיקה ולתרבות לדור הבא וחלק מזה בהיתנדבות למרות הצעות שקיבל באיזור המרכז.הם לא נעזרים בהורים בשום דבר מה שהם מקבלים מהם זה מתנות לילדה רומי וגם זה על דעת ההורים מירב למדה לימודים גבוהים השקיעה בכך ארבע שנים מחייה ולגיטימי שהיא תרצה לעבוד במקצוע שאותו היא אוהבת ולמדה היא מוכנה לעשות הרבה ויתורים אבל אף מעסיק במרכז עדיין לא מוכן להעסיק אותה כי היא גרה שעה וחצי מהמרכז.עכשיו בואו ונעשה חושבים מה היה קורה אם רועי ומירב היו עוזבים:רועי היה מלמד ועדיין יוצר מוזיקה מירב הייתה עובדת כי ידוע שבחו״ל נוסעים אפילו שלוש שעות למקום העבודה הם היו מתפרנסים בכבוד ואפילו מעל לממוצע מה שהיה נותן להם מספיק כסף לבוא לביקורים בחגים ללא הלחץ הזה של איך לגמור את החודש לרומי היו עוד אחים הכל היה נהדר אך במקום זאת הם בחרו להישאר ולנסות להיתמודד עם חיי היום יום הם לא מבקשים הרבה רק מעט היתחשבות למען העתיד כי אם הם יעזבו אז כמוהם עוד רבים ואז מי שישאר במדינה הזאת הם בעלי הממון והם לא יצאו להגן עליינו בגבולות ולא יחנכו את ילדינו לתרבות ואהבת הארץ.אז כן רועי ומירב עם כל הכאב והצער תעזבו תחיו חיים נורמאלים תביאו עוד ילדים למשפחה תהיו מאושרים עם געגועים אפשר לחיות עם צלחת ריקה בטן ריקה ומינוס בבנק קצת קשה לחיות מישהו אחר ירווח אותכם אנחנו והמדינה נפסיד כרגיל...
 | 23.09.11
159.
הוצאה של 8500 ש"ח לחודש זה די סביר.
העובדה שאחד החליט לעסוק במוסיקה וןהשניה בעיצוב אופנה היא גם סבירה, זה מה שהם אוהבים. הציפיה להתפרנס מזה נפלא היא הדבר הלא סביר. ממזיקה ועיצוב אופנה גם בארה"ב רק 1 מאלף מצליח להתקיים. זה לא אומר שאנשים לא אמורים לנסות להגשים את שאיפותיהם, אני מאוד בעד, אבל קל זה לא יהיה תמיד. לא בישראל, לא בארה"ב ולא באנטארטיקה.
שלמה | 30.08.11
158.
ל 41
גם סבתא שלך עשתה כביסה ביד... והאדם הקדמון גר במערה.... לא ניתן לעשות השוואה בין תקופת ילדותך לתקופתנו. אישתי ואני זוג צעיר עם ילדה, אני עושה 40 ימי מילואים בשנה. ההוצאות שלנו גדולות מאוד, שנינו אקדמאים ביחד אנו מרוויחים פי 3 מהשכר הממוצע. לפי הלמ"ס אנו מוגדרים כעשירון עליון מבחינת ההכנסות, אז איך זה שבקושי הצלחנו לגרד דירה ביבנה עם משכנתא של 700,000 ש"ח. כנראה לא הבנת את הפואנטה בכתבה, מדובר על זוג צעיר, ש"חי" (בקושי) בצמצום ובקושי מסיים את החודש. תעשי חשבון כמה משכורות ממוצעות היו דרושות לקניית דירה ממוצעת לפני 35 שנים לעומת היום ותביני את עומק הבעיה. אנשים רוצים גם לחיות ולא רק לעבוד. אבוי למדינה מערבית שבא תרבות נחשבת למותרות ושלצאת לחופשה משפחתית זה חטא.
מעמד הביניים | 29.08.11
157.
אני מזדהה, באמת.. אבל חלאס עם האיומים האלה
כל בן אדם שני מודיע שאי אפשר ושהוא עוזב. מזכיר לי את הערסים האלה - שמישהו יעצור אותי או שאני מתהפך פה.. אני חושב שזה צריך להיות בושה לעזוב. אני יכול גרד איזו סיבה רציונלית אבל אני לא בטוח שהיא תהווה עוגן אמיתי לטיעון. הטיעון הזה מתבסס בעיקר על הלך רוח. אם אדם רוצה לעזוב, מכל סיבה שהיא, הוא כמובן רשאי אבל לאיים או להתפאר לא נראה לי הולם. בסופו של דבר המדינה זה אנחנו ולא שומדבר אחר. אם אדם עוזב את המדינה אז הוא כבר לא חלק מאיתנו. מי שנשאר ונאבק ביומיום ובמחאות, חי את המדינה ועושה את מה שיכול כדי לגרום לשינוי מבפנים. מי שלא אז שיעשה מה שהוא רוצה אבל ממתי זה הפך להיות משהו שאתה רוצה לחלוק? הרי הם חזרו פעם אחת. אני מניח שאם היה כ"כ טוב שם, שוב כל אחד וסיבותיו אז לא היו חוזרים.. שיהיה בהצלחה בכל מקרה
מקרר  | 29.08.11
156.
לכל האלו
שאומרים להם ללכת.. עם מי תשארו? עם החרדים והערבים? ואז תלכו למילואים? בטח אתם האלו שכביכול "תורמים" לחברה ולארגן רבות... ו"עושים המון" ו"עובדים" קשה.. ומעריצים את הטייקונים (כי אולי אתם מקבלים מהם משהו). מדינת ישראל נועדה בראש ובראשונה להיות מדינת פליטים לכל יהודי אשר יחפוץ לשוב לארץ אבותיו, והיא לא נועדה לקפטיליזם חזירי.. רוצים קפיטליזם? תלכו אתם. תלכו לכם לאמריקה,לאוסטרליה,לקנדה וכו'.
ת | 29.08.11
155.
חזרתי מסלובניה השבוע
ברצוני לציין שני דברים. 1. לא יאומן כמה שהדברים יותר זולים בסלובניה למרות שזה ביורו (סופר מסעדות וכ"ו). חזרתי לארץ והכל נראה לי יקר. 2. התארחנו אצל משפחה סלובנית עם שלושת ילדינו. האישה הסלובנית אמרה שאנחנו בטח עשירים אם אנחנו מגדלים 3 ילדים. הם עושים חישוב כלכלי לפני שעושים ילדים.
אלכס | 29.08.11
149.
זאת כתבה שבדיוק משקפת את הבעיה
גם אנחנו זוג צעיר עם ילד. ולא גרים נכון לעכשיו במדינה.למה? כי אי אפשר לגור בישראל,היא יקרה מדי. במיוחד עם ילדים בגיל הרך.אי אפשר להעניק חינוך כמו שצריך שהמוח כל הזמן חושב על הלירה של מחר.אנחנו ראינו זאת לפני מספר שנים וערקנו.וזאת הבעיה הכי גדולה. אם מעמד הבניים ימשיך להשחק כל הצעירים שרוצים ומסוגלים לפרנס יעזבו למקום בו נשאר להם לירה בסוף החודש.בסוף, כשכל המוחות הצעירים של המדינה יברחו לביבי לא יהיה את מי לנצל ומה שווה תהיה המדינה אז?
 | 29.08.11
148.
מוסיקאי עצמאי חי נהדר באירופה
חמש שנים באירופה כמוסיקאי עצמאי (נגן בתזמורות קאמריות) מוסיקאי עצמאי, פרילנסר תמיד. יש לי דירה בעלות סבירה,מכונית,ו50000 יורו חסכונות. זה נכון,השקעתי עשר שנים לימודים ואימונים.בארץ חייתי במינוס קבוע. 15000 ש"ח. רוצה לחזור לארץ,למשפחה,רק לא יכול בתנאי המיחייה הנוכחיים פה. זה יהיה גזר דין מוות לעתידי הכלכלי. אולי, בפנסיה,אם תישאר מדינה שהיא לא חרדלנד=ערסלנד טייקונלנד. אז אל תבלבלו את המוח ("באירופה קשה") כאן הקיום הוא על גבול הבלתי אפשרי . ותודה למנהל סניף בנק לאומי ששלח לי אתראה משפטית לגבי החוב ואילץ אותי להתנער ולעשות לביתי,אבל לא כאן.("אני לא יכול לממן את המשוגעס שלך! רוצה להיות צ"לן? לא על חשבון הבנק")אחרי 6 חודשים באירופה כיסיתי את החוב! תהיו לי בריאים ותחזיקו מעמד.אבל מי שיכול - שיברח כי יהיה גרוע יותר.
מוסיקאי עצמאי | 29.08.11
146.
אחד ההורים מובטל וזה פלא שאין כסף ?
ברור שלא יהיה כסף אם מישהו שם מובטל. לא מצליחה למצוא עבודה זה לא תרוץ. הינה תוכנית לעתיד: את הילד לתת לשירותי הסעד כי אין יכולת לכלכל אותו. לשנות למקצוע למשהו מאוד רווחי בעזרת לימודים מטורפים ומחיה בתנאים קשים מאוד למשך 4 שנים של תואר פלוס כל יום כמה שעות אקסטרה בשביל להיות באמת תותח במיקצוע החדש. שיכרת דירה במרכז הארץ אבל לא בתל אביב (הרצליה רמת גן נתניה ראשון). מציאת עבודה במרכז. עבודה עם משוכרת מעולה. המון חסכנות. ילד ואם כבר הגיל לא מאפשר אז לאמץ או לחיות בבית אבות בלי ילדים. לסיכום תחיו לפי המצאים שלכם גם אם זה חיים מחורבנים.
שמוליק | 29.08.11
145.
כמה שאלות
אין ספק שישנה בעייה כלכלית במדינה השילוב של הטייקונים החזירים שעושקים אותנו על כל צעד ושעל (בנקים, יבוא רכבים, מזון, סללולרי ועוד ועוד) עם ממשלה בזבזנית ובטלנית, בעיות בטחון אמיתיות ועוד כמה מדומות שצצות לפני כל דיון על תקציב הבטחון ושבט החרדים ההולך וגדל גורמים לפגיעה קשה באיכות החיים וברווחה הכלכלית של כולנו. אבל בואו נבחן את הזוג הנ"ל מקרוב: בני 31 - לא ברור אם למדו לימודים אקדמאיים אבל גם אם נניח שכן, מדובר ב3 שנים. מה הם עשו 5-6 שנים? כנראה שלהורים שלהם יש מעט מאד יכולת לעזור (חבל אבל זה לא פשע) במקרה כזה אני מצפה מאנשים בני 25 אחרי לימודים ועם מקצוע ובלי גב מההורים לעבוד קשה ולנסות לחסוך. ב6 שנים, בלי ילדים אפשר לקדם קריירה, לבנות שם או לפחות לחזק אחיזה בשוק ולחסוך לא מעט. לא נראה שהחברה האלה עשו את זה. הם היו מספר שנים בחו"ל ומספרים ששם הרבה יותר קל? היכן הכסף שחסכו? או שלא יותר קל או שאכן הרויחו יותר ובזבזו פחות אבל לחסוך לא חסכו. וכן אין ספק שמי שהגיע מחו"ל בגיל 30 עם מקצועות לא מבוקשים בשוק ומתחיל מחדש הכל בלי שום גב כלכלי שיצרו להם או קבלו מהמשפחה מצבו לא קל. עדיין, אני מאמין שעם עבודה קשה, סבלנות ובלי להיות מאד בררנים הם יתיישרו בסופו של דבר. עשירים לא יהיו אבל יוכלו לחיות בצנעה. וכדאי לזכור שלמרות כל הסיפורים החיים ברוב מדינות העולם כיום לא קלים. במיוחד בארה"ב שיהיה לכם בהצלחה חברים ואל תתיאשו
ארז | 29.08.11
144.
חבורה של בכיינים, רועי ומירב וכל המגיבים
כאיל ושטייניץ יושב לכם על הכסף ולא נותן לכם. תתעוררו - שניכם צריכים לעבוד אין מה לעשות. בואו נעשה הסכם - סעו אבל אל תחזרו. נראה אם רועי יצליח כמוזיקאי בחול וכמה יקנו את עיצובי האופנה שלך. לברוח כשקשה ולחזור שקל, אתם בדיוק הנטל על החברה.
גיל | 29.08.11
142.
ל-20, זמני זה הדבר הכי קבוע שיש
1. סיימת תואר בכימיה ואת עובדת עבודות זמניות (שלא במקצוע) אז תשכחי להכנס שוב למעבדה. וזה מנסיון בהנדסת תוכנה, דברי איתי עוד שנתיים ואני מוכן להתערב שעדיין תעבדי כמזכירה זמנית. 2.בכלל לא מובן הארנונה המטורפת בקרית מוצקין (כאילו לגור בדניה). 3.לדעתי המחאה לא תניב פרי בגלל הסיבה (הפוליטית) שביבי (או כול ראש ממשלה בשיטת הממשל הנוכחית) לא יכול לותר על תמיכת החרדים\פרזיטים. יש לבצע סינונים\מיונים לתלמידי ישיבה כך שרק הטובים יקבלו מימון\עזרה ולא כול טמבל שבוהה בתיקרה. וכמובן להרחיב את מדיניות הרווחה שיש לציבור החרדי (להם יש מדינת רווחה מצויינת). כמובן שכול מדיניות הרווחה שלהם הם מקופת המדינה (יש רק אחת כזו) שרוב ה"תורמים" לה הם ממעמד הבניים. 4. כיצד יתכן שטיקון משלם פחות מיסים (באחוזים) משכיר? רק במדינת ישראל. יאללה ביבי הביתה!!
דודו | 29.08.11
141.
בחו"ל בהחלט יכול להיות לכם קל יותר, אבל גם בתל-אביב
כמובן שלא יאמינו לי, אבל בתל-אביב מירב תוכל למצוא עבודה ושניכם תרוויחו יותר (יותר קל ליצור קשרים גם למוסיקאים). שכר הדירה יהיה יקר והדירה קטנה, הגן קצת יותר יקר, הארנונה הרבה יותר נמוכה. לא תצטרכו אוטו. אם המשפחה גרה בקריות, תוכלו לבקרם ברכבת. החיים בעיר תוססת מעודדים יצירתיות ואנשים יצירתיים. לגבי חו"ל - חייתי באוסטרליה מספר שנים. במקומות כמו קנדה ואוסטרליה תוכלו להסתדר בלי בעיות. תרוויחו טוב, וישאר לכם זמן לעצמכם. יום שישי בשעה 4 קמים מהכיסא בעבודה ויוצאים עם החברים לשתות בירה (שזה חמישי כמו כאן). על ארה"ב לא ממליץ, מקום מכוער, בלי עתיד, בלי חיי קהילה, בלי כלכלת רווחה, למרות שגם שם ניתן לעבוד בכל מקצוע, גם חופשי ויצירתי, אם רוצים. אם לא תרוויחו טוב - יש תנאים של מדינת רווחה, תוכלו לחיות בכבוד בכל מקרה. תבנו את עצמכם לאט לאט. בכל זאת חזרתי לארץ ואני שמח על כך. המפתח לחיים בארץ הוא דירה ללא משכנתא, וחיי קהילה תומכת. אם תגיעו לכך (אני הגעתי לדירה ללא משכנתא, ויוצר קהילה לאט בלי לחץ) בכל דרך תהיו אנשים חופשיים ומאושרים גם כאן.
גדי | 29.08.11
139.
ארץ טורפת יושביה
בסופו של דבר, לא יעזור לאף אחד, אם מחאות והפגנות לא עוזרות- זה יגיע לאלימות. בסופו של דבר, אם לאף אחד לא אכפת מהפריפריה, היא תגיע לתל אביב ותעלה אותה באש. דבר נוסף, אנחנו באים בטענות לממשלה ובצדק. רק שלפעמים אנחנו צריכים להסתכל לעצמנו בעיניים. בעלי הדירות החזירים, הגנבים בפיצוציות וכל שאר נותני השירותים ומוכרי המוצרים. מי שלא נמנה על האוכלוסייה הזאת, נטרף על ידי כולם. גועל נפש.
אסף | 29.08.11
137.
חבל כי בול המקצועות האלה חסרים לי
אוי - איזה מקצועות מבוקשים בחרתם. האמת - בדיוק מוזיקאי ומעצבת אני מחפש לפארק תעשיות עתירות ידע שלי. בואו - יש משכורת ברמה בינ"ל. האמת - אולי עדיף שתסעו מפה - פחות נטל על משלם המיסים. איזה הבדל בינכם לחרדים - אוכלי חינם שניכם. רק שאתם אוכלי שרצים ונבלות חינם
סטף | 29.08.11
135.
גם אנחנו עוזבים את הארץ
לאחר 10 שנים שעלינו לארץ מבריטניה. והקרבנו את כל מה שהיה לנו בחו"ל, עבודה מכובדת, בית פרטי, קהילה יהודית וחברים יהודים, רכבים ועוד ועוד - האמנו בחלום הציוני. כבר נמאס והסבלנות אזלה - אני מובטל כבר שנתיים, חינוך הילדים הידרדר באופן מחריד, ולכל מקום עבודה או משרדי ממשלה שאני מגיע אליו אני סופג רק עלבונות והיתיחסות בסיגנון עולם שלישי. צר לי לעזוב אך נגמר החלום.
אלן | 29.08.11
132.
כולם בוכים גן.זה רק ל2-3 שנים זה לא לכל החיים.ואשה שומרת על מקום עבודה
אפילו עם באותה תקופה משכורת של האשה הולך לגן ולילדים זה מסתיים אח"כ יש גן עירוני ובית ספר ואם אשה לא עובדת יהילד יכול להיות בבית .ובינתיים שמחפשים עבודה אפשר לעבוד בכל דבר אפילו במשק בית ,אין עבודה שמבזה את בעליה.אתם בעסקי אוויר.ואת יכולה להיותיצירתית בתור אופנאית לעשות תיקוןהגדים לפתוח עסק להלבשת ילדים .או לקחת ילדים לביתך ולפתוח צהרון אחרי בה"ס או תינוקיה ל3-4 ילדים כולל בתך.פשוט צריך לחשוב.גם עם תרדו לח"ול הכסף לא תלוי על העצים רק לקטוף.יש גם שם הומלסים ועניים.
מזל  | 29.08.11
128.
מה אני אגיד לכם ... שאני נגעל מכם ? לא אגיד.
אני לא פונה אל הזוג נשוא הכתבה. אני פונה ל "מעמד הביניים" הישראלי , המדושן, השמן, שהשומנים והכסף שיבשו לו את השכל. כל אלה שגרים בדירות פאר , לוקחים משכנתאות מעבר לפופיק וקונים רכב מליסינג ו/או עם כסף מהירושה, נוסעים במכוניות חדשות כל 5 שנים, מקבלים טלפון ואוטו מהחברה ו/או מהמשרד , מקבלים תווי קניה לכל דבר כמעט, נוסעים לחו"ל במיליונים כל קיץ ומרשים לעצמם להשריץ ילדים בלי לחשוב אם הם יודעים ו/או מסוגלים גם לגדלם. אתם מגעילים, אתם לא "מעמד ביניים" אלא מעמד עלוקות, והמשבר שיביא אתכם ואת העצלנות שלכם לאכול מהרצפה רק תגיש לכם מה שמגיע באמת לכם. כמו בסרט : נקמה שמוגשת קרה.
מה אני אגיד לכם | 29.08.11
127.
הנה, גם כשיש זוג נחמד מקרית מוצקין שמתלונן על יוקר המחיה,
ישנם כאן תגובות כל כך שליליות. נראה שפשוט אנשים חייבים להיות כל הזמן שליליים. כשבתל אביב מפגינים, טוענים שהתל אביבים מפונקים ושיעברו לפרברים. כשזוג נחמד מקרית מוצקין מעלה זעקה אמיתית על יוקר המחיה גם שם, חלק מהמגיבים כאן מתלוננים על המקצועות שהזוג בחר לעסוק בהם, (למרות שאני בטוח שגם אם היו עובדים בעבודות אחרות עדיין המגיבים היו מוצאים על מה להתלונן). תגובות בצורה: "לא צריך, תלכו לחו"ל"... פשוט מבזה ומביך את המגיבים בלבד. יש חלק גדול בעם הזה שעינו צרה, חבל.
רמי | 29.08.11
125.
זו הבעיה של כולנו!!
מתי כולם יבינו שהמצב פה כלכך קשה לעומת כל מקום אחר בעולם! חשוב מאוד להתחיל את השינוי עכשיו, אחרת הנכדים שלנו לא ירצו לגור כאן- כי יש חיים אחרים והם כן יראו וילמדו מה קורה בעולם סביבנו. נמאס כבר מהמלחמות, ההפחדות, והחיפושים אחרי מלחמות כל הזמן!
ליה  | 29.08.11
124.
אז ככה
הארנונה שלכם גבוהה! כמו בהוד השרון. גם התשלום למשפחתון לא רחוק מזה. 400 ש"ח על בילויים - נו באמת. הלוואי על הרבה. מים מסוננים 76 ש"ח - החלקתם על הראש? תשתו מהברז או תקנו בקבוקים. ייצא לכם הרבה יותר זול, כולל החשמל על ההרתחה. גז 100 ש"ח בחודשיים? - את כל היום מבשלת??? זה מוגזם לגמרי. תבדקו את עצמכם. חשבון גז אמור להיות 30-40 ש"ח למשפחה כזו. וגם זה הרבה.
 | 29.08.11
116.
עזבתי לפני 4 שנים, חסכתי כבר לשישית דירה, וקניתי בית עם חצר :)
וב4 שנים הללו נסעתי לפחות ל 4 חופשות בשנה (7 אם מחשיבים ביקור בישראל) מצטער, לי נמאס מתשלומי החרדים ממזמן, אז עזבתי נכון, זה יותר קל ופשוט, אבל עשיתי כמו ילד טוב צבא, חתמתי אפילו קבע. ובסוף החלטתי אם אין אני לי,מי לי ? וכל הצעקות לא יעזרו בכלום עד שלא תפסיקו לתת כסף לחרדים וערבים. סגירת הגבולות ממסתננים, יד חזקה לאלימות (ולא רק לזריקת נעלים על שופטים) תהנו
mee | 29.08.11
115.
שם לא תצליחו יותר
אם אתה לא מצליח להסתדר במדינה בה גדלת, מכיר את התרבות, יש לך קשרים, מדבר בלי מבטא אז איך נדמה לך שתסדר במקום חדש וזר???? אתה חושב ששם הכל חינם והכסף גדל העצים? תמשיך לחלום. אתה יודע כמה פנטזיונרים כמוך מנסים לרדת לקנדה או אוסטרליה ואחרי שנה או פחות כשמבזבזים את כל החסכונות שלהם חוזרים לארץ חסרי כל? עדיף שתחשבו איך להצליח פה. תלמדו מקצועות אמיתיים. תעשו, תייצרו. פה הסיכוי הכי טוב שלכם להצליח אבל תעשו זאת בעצמכם, אל תצפו מהמדינה שתביא לכם דברים על מגש של כסף. אחרי שתצליחו וישראל כבר תהיה קטנה עליכם תוכלו להתחיל לשקול מעבר לחול.
אייל | 29.08.11
114.
אין על מי לשמוח
שלושה המה המחסלים כל פינה טובה בישראל ולא ידעתים. 1) ההפרטה החזירית והאכזרית אשר תפקידה לשחרר את הממשלה המתנפחת בחוסר יעילותה, מאחריותה ומהתחיבויותיה כלפי הציבור. 2) המסחר במניות בבורסה והסחר במטבעות, בהם לא נקבע הערך על פי קריטריונים מציאותיים, אלא על פי ההיצע והביקוש שהם פועל יוצא של הבטחות שאף אחד לא מקיים, של ציפיות וירטואליות והונאות המוליכות שולל את הציבור. 3) סחר העבדים של חברות כח האדם, המורידה את כבוד האדם אל מעמקי האשפתות. מישהו בונה פה מדינה, היא לא מה שרצינו והיא כמעט כבר לא שלנו. אני חילוני חרד ולא רוצה להיות חרד חולני. שלמה רחמן חיפה
שלמה רחמן | 29.08.11
112.
אני לא מבינה למה הילדה במשפחות אם האמא גם ככה לא עובדת
בגיל כזה הכי טוב לילד עם האמא בבית אם האמא גם ככה לא מצליחה למצוא עבודה, אז תוציאו את הילדה מהמשפחתון ויש לכם חיסכון של 2200 ש"ח בחודש. הבן שלי היה איתי בבית עד גיל 3. הוא ילד מקסים, חברותי, חכם. אין שום יתרון לילדים שהיו בגילאים האלה במשפחתון.
עקרת בית | 29.08.11
111.
שכחתם- תשלום קבוע לקופ"ח (זוג וילד כ 300), ב.לאומי- כמובטלת ועצמאי
לעצמאי מינימום 250 ומובטל בטח כמו סטודנט 150= עוד 400 ש"ח לפחות עמלות בנקים רבעוניות בממצוע לחודש 50-100 ש"ח ביטוח מנהלים-פנסיה שאני מקווה שהבעל עושה לעצמו זה גם בוחטה. דירה קטנה יותר=פחות שכ"ד וחסכון בארנונה, שמסתבר שבמוצקין היא מהיקרות. אלא אם כן הבעל בנה אולפן בבית או חדר חזרות וזה כנראה הסיבה.
דבר אחד לא ברור | 29.08.11
107.
מירב ורועי ציבלינג- אתם נפלאים, צריכים אותכם במולדת
אל תשימו לב לאנשים מרושעים ולא חכמים עם העצות הלא רלוונטיות. אתם בהחלט צודקים, גם יכולים לעשות יותר, למצוא דרכים יצירתיות להגדיל הכנסות. רק אל תתיאשו, רבים הזוגות הצעירים במצב דומה לשלכם, ללא עזרת ההורים קשה להיסדר, תתחילו בקטן ובקצב שלכם להתרומם לעיסוקים מכניסים. מירב כמהנדסת כימיה (כימאית) - יכולה למנף את השכלתך לתחומים אחרים בהסבה לתחומי התוכנה ואחרים. אני מיצג את אלה בעם ישראל שאוהבים אתכם, מעבר לגלות שלא תילקח בחשבון, כאן זה שלנו, עם הטוב והרע, כפי שקיים ברוב העולם, אין מדינה כמעט שהכל טוב בה. בהצלחה לכם.
אחד מהעם | 29.08.11
100.
חברים, אתם מזלזלים אבל "מוזיקאי עצמאי" יכול להיות מורה לנגינה שמרוויח מעולה
מורה לנגינה בקריות בקלות מקבל 100 שקלים עבור שיעור. אם יש לו חמישה שיעורים ביום, חמישה ימים בשבוע, הוא עושה יותר מעשרת אלפים שקלים בחודש אם האישה הייתה מתפשרת ועובדת בעבודה זמנית שתתן לה 5000 שקלים בחודש אזי המשפחה הזו תוכל אפילו להביא עוד ילד לעולם
ירון | 29.08.11
99.
אתם לא מרגישים טוב שם במערכת? הבאתם זוג נורמלי סוף כל סוף
מוזיקאי עצמאי יכול להיות גם מורה לנגינה, ומורים עצמאים לנגינה יכולים די בקלות להגיע לשכר של 10-15 אלף בחודש. נא לא לזלזל. אם האישה הייתה עובדת בקביעות, ולו בשכר מינימום, לא היו קשיי פרנסה לזוג הנחמד הזה. אנחנו מזמן לא בתקופה שבה בן זוג עובד אחד שמסוגל לפרנס משפחה שלמה
הרב בריח | 29.08.11
97.
מה לא בסדר בי אם הסכמתי לרוב התגובות שזכו לציון שלילי
אין לי טענות לדרך בה הם חיים ואני מצר על מי שמתנסח בצורה בהמית ומגעילה נגדם. הם באמת ישראלים טיפוסיים עם בעיות טיפוסיות. אבל האמת היא שהם פשוט רוצים להמשיך לחיות את החיים שלהם כמו שהם מבינים אותם ולא מעניין אותם ההשלכות. את לא עובדת? את בבית? אז מה את שמה את הילדה במשפחתון? אני לא מאמין שבארה"ב למשל בלי עזרה כספית תוכלו שניכם לחיות ברמת חיים גבוהה יותר מפה כשהוא מוזיקאי והיא מעצבת אופנה. אלא אם סגרתם את הכל מהארץ. בטח תגיעו לשם והוא יעבוד כמתווך נדלן והיא כאופר או משהו כזה כי אין מה לעשות בחו"ל צריך להסתדר העיקר להישאר עם הראש מעל המים. אבל זו הבעיה. שבארץ אף אחד לא חושב שצריך להסתדר וכולם רוצים לחיות טוב ולפי התנאים שלהם וזה מה שקורה. אבל בכל זאת אני מאחל לכם הצלחה בדרככם, אולי יהיה לכם מזל וזה יסתדר כמו שאתה רוצים בסוף.
עזרה | 29.08.11
94.
יש להם ורוצים יותר
לאן הגענו. המחאה החברתית מובלת ע"י אלה ש"יש להם ורוצים יותר"! מה לערבות ההדדית ולמחאה זו? העשירונים התחתונים -הם שזקוקים לסיוע האמיתי, לא למימון פלאפונים,שתי מכוניות חדישות ,ארוחות במסעדות,בילויים ועינוגים שונים ובדאי שלא דירה באזורים מבוקשים בשכ"ד גבוה! עשירונים אלה זקוקים לערבות ההדדית, הם יחד עם העבדים החדשים בני זמננו-עובדי חברות כח אדם. אלה המנקים את משרדיהם של השכירים מן המעמד של בני-הזוג נשואי הכתבה. כאשר בני זוג אלה זוכים לחשיפה -הם הם פניה האמיתיים והנוגים של החברה. חברה הדוגלת באני, בחיי הרגע .בצריכת יתר חסרת ריסון במילוי תאוות צרכניות בלתי נשלטות, ולבסוף חבריה באים בטענות למדינה על כי אינה מספקת את צרכיהם הבלתי נשלטים. אוי לחברה זו ולחבריה,ואחריתה מי ישורנה!! פני הדור כפני בני זוג אלה. פניה הלא יפות של החברה הישראלית -בעיקר החילונית -בת זמננו!!
אבינעם | 29.08.11
86.
כולנו עוזבים
אנחנו חבורה של 15 זוגות צעירים משכילים,סיימנו את כל ההליכים בשגרירות קנדה, בימים הקרובים אנחנו מקבלים ויזות הגירה ויאלה עוזבים את המדינה שלא רוצה אותנו, המדינה שמחפשת רק מיליונרים לתת להם עוד,אנחנו כבר לא שווים,ובכן יש עוד הרבה מדינות שמוכנות לקלוט אותנו בשמחה,לפחות תהיה לנו איכות חיים בתוך קהילה קטנה. ביי ביי ישראל.
אבי | 29.08.11
85.
לא ציינתם מה ההכנסה שלכם. זאת לא חוכמה גדולה לבכות שאתם לא גומרים את החודש
בלי לציין מהי ההכנסה. אגב, הגברת כנראה מקבלת דמי אבטלה. זה לא מוזכר כלל בכתבה. אינני יועת איפה שהיתם בחו"ל לפני כן, אבל גם שם החינוך עולה. בארה"ב עולה עוד יותר. אגב, מי שאין לו במה לגמור את החודש, לא מוציא 400 שקל בחודש על בילויים.מתוך נסיון אישי.וגם שותה מים מהברז.
ציפי | 29.08.11
84.
כל הכבוד לכם. המדינה שלנו בגדה באזרחים הטובים שלה
אז שלא תצפה שהם ישארו נאמנים לה... אם המדינה שחררה כל רסן ל"כוחות השוק" ול"תחרות חופשית" שכולנו יודעים מיהם ומה היא, ואינה דואגת לדיור זול לכולם אז אין עתיד פה בטח לא לאוכלוסיה האקדמית שבמדינות מערביות כן משקיעים בה ומחזירים לה.
תמי | 29.08.11
83.
זוג יקר. אל תעזבו ועשו חישוב פשוט.
המצב לא נורא. אתם מצליחים לחיות ממשכורת אחת, ועוד להשאיר 400 ש''ח לבזבוזים ו2200 לגן פרטי, כאשר האמא לא עובדת. אם היא תרצה לטפל בעוד ילד בביתה, הנה לכם עוד 4700 ש''ח בבית : 2300 של הגן (כי יש כל מיני תוספות), ועוד 2500 של הילד השני. מזה תוך שנה יש down payment לדירה. חוצמזה שניכם בחרתם במקצועות "אמונותיים". עם לימודים "יבשים" ותחילת עבודה בגיל 26 (אחרי צבא, טיול ותואר ראשון) ותחילת התבססות בארץ, הייתם מרוויחים יותר. אני חושב שהשד לא נורא כ''כ...
 | 29.08.11
79.
ל43 : הרשה לי לחדש לך לגבי האבטלה "הנמוכה"!
מחד, הסטטיסטיקה המעוותת כוללת אנשים המרוויחים שכר מינימום ומתחת, ללא הטבות (כמו מאות עובדי קבלן בממשלה שמגישים תה לשטייניץ')! מאידך, היא לא כוללת 50% מאזרחי המדינה היכולים לעבוד; כמו חרדים וערבים. וכך, יכולה המדינה להתהדר בנתוני אבטלה נמוכים. בדיוק כפי שמערכת החינוך, לא משקללת תלמידים נכשלים בפריפריה ובבחינות מעבר, על מנת להראות כאילו ההשכלה בישראל לא נופלת ממדינות מתקדמות בעולם המערבי. הנ"ל מזכיר לי פרק בסדרה האמריקאית "הסמויה". כדי לקבל סיוע כספי, מערכת בתי הספר באזורים הקשים של בולטימור, מרילנד (שם הסדרה מצולמת), בוחרת להתמקד בהכנת התלמידים לצלוח סדרת שאלות במבחן סוף שנה, במקום להתמקד בלימודי חשבון. העיקר להציג תוצאות טובות, גם אם התלמידים שיננו את התשובות כמו תוכי, בלי שיהיה להם מושג במה מדובר. צר לי אבל נפלת קרובן להונאה ממשלתית. אם אתה צמא לתשובות, פנה למרכז אדווה!
צר לי אבל הונו אותך. | 29.08.11
77.
אולי הפתרון אחר
אולי צריך לחשוב מעט יצירתי!!! להקים קזינו ואת כל ההכנסות להזרים לחינוך, נטו. כך נגיע לחינוך חינם לא רק לקטנים אלא גם לאוניברסיטה!! תחשבו על זה. ולפני שכולם עטים עליי, יש שוק שחור של הימורים ואנחנו לא רואים מזה פרוטה. אז אם יש כאלו שנהנים להמר, למה שגם אנחנו לא נרוויח מזה. אפשר להקים קזינו בדרום, לתרום לתעסוקה, רווחה, עסקים קטנים ונותני שירות.. מה בעתם עומד מאחורי הסירוב להקים קזינו? נראה לי שרק מי שיש לו אינטרנס לקיים הימורים לא חוקיים יכול להתנגד אז למה הממשלה מתנגדת?
זוזוברה | 29.08.11
74.
מדהים כל 'החסכנים' על חשבון אחרים שיש כאן. לפני שבועיים בערך היה זוג, שניהם רופאים
או משהו כזה, אנשים בני ארבעים, לא ילדים, לא מתמחים, שהציגו את החשבון שלהם. היה שם סעיף קוסמטיקה 100 ש"ח. כל החסכנים נזעקו, כי איך ייתכן שאישה בגיל 40 שעבדה, למדה, שירתה, והיא ברמת שכר בעשירון השמיני או משהו מעיזה ברוב חוצפתה לקנות קרם לחות ושפתון. וואואו, אני עומדת להדהים את כל 'החסכנים': יש אנשים שאשכרה קונים ספרים, והולכים להופעה או לקונצרט מדי פעם, ויושבים על כוס יין עם חברים, וקונים לחברים שלהם ולמשפחה שלהם מתנות יום הולדת, שומו שמים! ואם זה 'מותרות' אז אני במקום כזה לא רוצה לחיות. חשבתי שהציונות פסלה את אוגנדה כאופציה למגורים. כשאני ארצה לחיות ברמת חיים של אפריקה, אני אעבור לאפריקה. ביי, ביי!
מיקה | 29.08.11
72.
כלכליסט,,,,, הצדק החברתי נועד גם המגזר הנמוך, הנזקק,,, עשו גם עליו כתבה,, "המצב-גרוע"
מידי יום כותבים פה על משפחות המגזר הבינוני, בעלי משכורת מעל הממוצע, (ולא מינימום) בעלי ילד או שניים (ולא משפחות גדולות יותר). משפחות שזקוקות להרבה מאוד כסף רק כדי להשלים את החודש,,, גם למצב הכי בסיסי, משתכנים בדירות קטנות, אני רואה פה שהמצב של צדק חברתי שאותו המחאה החברתית החלה,, נועד במיוחד למגזר הבינוני שלמרות שמקבלות שכר (אפילו מעל הממוצע, ואף גבוה יותר, אנשי הייטק , אקדמאים , לא מסוגלים לסיים את החודש,) התמונה האמיתית הקשה באמת היא זו שנמצאת לקו האדום,,, למעשה כבר לא נחשבת...וחבל!!!!!
חבל שרוף | 29.08.11
70.
דוגמה מעולה, ובנוסף הם העלו בעייה אמיתית
הם גרים בפריפרייה (שמסתבר שלא יותר זולה מת"א), מבלים בצורה סבירה ואפילו מזכירים אותי ואת אישתי (עם הבדל קטן שלמזלנו אנחנו שנינו עובדים). הם העלו בעייה אמיתית שהיא יוקר הגנים, והשאלה היא: אם כל ילד מביא 3000 ש"ח לחודש ובגן ממוצע יש כ20-30 ילדים ז"א הכנסה של 60000 ש"ח לפחות כאשר צוות הגן מרוויח בממוצע 10000 ש"ח (עבור גגננת ועוזרת ביחד), לאן נעלמים כ 50 אלף ש"ח לפחות?? ספק אם הגן מוציא כאלו סכומים על הוצאות שוטפות שכן ההורים ממנים את האוכל והחיתולים (מביאים מהבית, אחרת הילד לא אוכל ולא מחליפים לו חיתול) ולגן נותר רק לשלם ארנונה חשמל ומים. מישהו עושה עלינו קופה, כרגיל.
אייל | 29.08.11
68.
במקצועות שלכם כדי להרוויח צריך להיות מאוד מוכשרים וכנראה אתם לא
למה אתם חושבים שמוסיקאי ומעצבת אופנה יחיו טוב יותר בחו"ל, מי שמוכשר מצליח גם בארץ. רק ששם לא יהיה למי ליילל ועל מי לאיים שתעזבו, וביבי לא יהיה שם בשביל להיות אשם. העוני בחו"ל כואב בדיוק כמו בארץ. ושם לא תהיה לכם רשת הבטחון של משפחה וחברים אז תסעו אם בכלל תקבלו ויזת עבודה למי מארצות העולם שכן הפעם המשבר הוא גורף
אורית | 29.08.11
66.
גם אני הייתי עוזב את הארץ אם הייתי צעיר,אין עתיד בעצב אני אומר את זה
איזה עתיד יש פה לילדים שלנו ממעמד הבינים שכל הנטל הבטחוני הכלכלי נופל עליהם אנחנו שעושים צבא מילואים עובדים כמו חמורים ובקושי מסתדרים איזה עתיד יש לילדנו שיצטרכו להחזיק על גבם יותר חרדים ומתנחלים ממה שאנחנו מחזיקים ציבורים שלמים לא שותפים בנתינה למדינה רק סחיטת המדינה ואזרחיה הטובים שממלאים את כל חובותיהם למדינה ולא מקבלים כמעט כלום ממנה שראש הממשלה מכר אותנו לשותפיו הקואליציונים העובדה שמיעוט קטן מהיורדים חוזרים ואני די בטוח שכמות היורדים מקרב מעמד הבינים תגדל בשנים הקרובות ואנחנו בדרך בטוחה למדינת עולם שלישית
טוני סופרנוס | 29.08.11
65.
מעניין אם התגובה תתפרסם?
הפעם אני מזדהה ומבינה ...בניגוד לכתבות שלכם בפעמים הקודמות, שאז גם לא פרסמתם את תגובתי. אכן מצוקתם רבה....ובעיקר נובעת ממקצועם הייחודי [אולי גם לא פרקטי] שחלשים באפשרויות התפרנסות, לכן באם אינם בעלי תעוזה עד כדי חוצפה ,אסרטיביות, יכולת דחיפת עצמם ללא לאות....-אזי יתקשו להתפרנס בכבוד. כמובן, שמסכימה שעלויות הגנים והמחיה המינימליים בארץ -מוגזמים וזה עניין ידוע.
נירית | 29.08.11
63.
מוצקין זה ממש לא פריפריה
כאחד שעבר מהמרכז למוצקין לפני 15 שנה, אז כדאי אולי לדעת שלא כל מה שהוא לא על ציר ת"א-רמת גן הוא פריפריה. קודם כל מוצקין יושבת על עורק תחבורה ראשי. מעבר לזה, יש כאן אחלה שירותים לתושב, הכל קרוב - אפילו לא צריך רכב לסידורים היומיומיים וחיפה ("העיר הגדולה") במרחק נסיעה של 20 דקות פלוס מינוס, למרות שאם לא עובדים בחיפה, אין כ"כ בשביל מה לנסוע לשם, יש כאן הכל קרוב. יש אחלה תחבורה ציבורית (כולל מסלול מטרונית שבשלבי סיום) ויש המון מרכזי קניות גדולים בקרבת העיר (הן פתוחים והן קניונים). חוץ מזה, מערכת החינוך ברמה גבוהה, יש סיפריה חדשה, פארק ענק, היכל תיאטרון, שני קאנטרי קלאב ומספר מתנ"סים שמציעים פעילויות העשרה. אז מי שכותב על מוצקין או על הקריות בכלל - "פריפריה" - זה ממש ראייה תל-אביבית בועתית צרה ובורה. כדאי שתושבי המרכז יחתימו דרכון ויבואו להיווכח בעצמם. לגבי הזוג, נראה שהם מתנהלים נכון מבחינה פיננסית. עם זאת, אני מתאר לעצמי שיש קשיים בלהיות מוזיקאי עצמאי (וזה יהיה בכל מקום בעולם, לא רק בישראל. גם מוזיקאי וגם עצמאי נשמע שילוב לא פשוט) ובאמת שאין סיבה שאם האישה לא עובדת, הבת תהיה במשפחתון. כל עוד האישה לא עובדת אין סיבה שלא תטפל בבת. ובכל מקרה זה רק ישפר את יחסי וזמן האיכות שהבת מבלה עם האמא. בנוסף, הם לא כתבו מתי הם חזרו, אבל לוקח זמן להתאקלם, למצוא עבודה וכו'. הם צריכים לתת לזה קצת זמן. לצערי, מציאת עבודה זה לא משהו שהממשלה תפתור.
תושב | 29.08.11
60.
אין מה לעשות על כל ילד שאנחנו מכניסים לגן אנחנו משלמים עליו ועל עוד 3 ילדים חרדים
לכן הגן כל כך יקר אבל מה לעשות מישהו צריך לשלם עליהם עוד כמה שנים שהם יהיו חצי מהאוכלוסיה מחיר המחיה בארץ יוכפל כי כל משפחה חילונית תאלץ לממן גם משפחה חרדית עם 10 ילדים+, ואז גם העשירון העליון לא יוכל לגמור את החודש.
איש | 29.08.11
51.
זה בדיוק הסיפור שלנו!!!
אחרי 4 שנים בגולה עם איכות חיים חזרנו לישראל עם הרבה געגועים ורצון שהילד שלנו יהיה ילד ישראלי שמח ומאושר שקרוב למשפחתו ושיהיו לו חוויות ילדות כמו לנו - הוריו. חזרנו לישראל לפני כשנה. בעלי ואני אקדמאים שהיו במשרה בכירה בארץ ובחו"ל. ועד היום בעלי לא מצא עבודה. או שהוא מבוגר מידי - 41, כן כן 41!!! או שהכישורים שלו גבוהים מידי...!!!! כשחזרנו נדהמנו לגלות עד כמה ישראל יקרה. הגן והצהרון מחיר מטורף. שכירות מטורפת וכל מה שקשור למחייה פה. שלא לדבר על קבלת הפנים מכל הגופיים הממשלתיים שאיפשרו לנו לשמור על הזכויות שלנו באם נשלם עשרות אלפי שקלים. המרוץ אחרי הכסף בשביל לחיות... כיום , שוקלים שוב לעבור לחו"ל.
אני | 29.08.11
49.
לא עוזבים - מוחים
סוף סוף קמה צעקה חברתית בישראל, ולכן הזמן עתה הוא למחות ולא לדבר על עזיבה. זו המדינה שלנו, של כולנו, והמחאה הזאת היא בראש ובראשונה הודאה בכך. היא לא של בעלי ההון, לא של מגזר כזה או אחר, אלא של כולם. שבת, 3 בספטמבר - הזמן של כולנו לצאת אל הרחובות ולהראות שעד שלא יהיו פתרונות, לא נפסיק למחות. יהיה חם ודביק וצפוף, אבל רק ככה נראה לממשלה עד כמה אנחנו רציניים.
אריק | 29.08.11
44.
מקווה שתצליחו
המקרה שלכם אכן מעורר אמפטיה, ואני מאחל לכם הצלחה רבה. יחד עם זאת, מצבכם טוב באופן יחסי, ואתם יכולים להצליח לחיות בכבוד. אין לכם אוברדרפט, ההוצאות שלכם לא גבוהות, ואתם מצליחים בקושי להתקיים - וזה ללא עבודה של האישה. אני מקוה שתצליחו להתקדם, ותוכלו להמשיך ולגור במדינה שלנו. עזיבה היא פתרון קיצוני, ואיננה פותרת את כל הבעיות, היא פשוט מחליפה אותן באחרות.
ירין | 29.08.11
42.
ל-35
על איזה גל נכון אתה מדבר? הם גרים בדירה ג'יפה בקרית מוצקין, לא מבלים, ההורים שלה משלמים על הטלפון, וגם אם האשה הנחמדה תתחיל לעבוד בשכר של 5000 ש"ח זה לא יביא אותם לאף מקום. כי ברגע שהם יביאו ילד נוסף, תווצר מעמסה נוספת. לאנשים מגיע מעט בטחון כלכלי בחיים. גם לבלות זו לא מילה גסה.
פסימי | 29.08.11
40.
יודעים - למה גן יקר כי בעלי הגן חזירים שמרווחים מעל 20 אלף לחודש
עכשיו תביני למה חרדים מצליחים לגמור החודש כי יש נתינה עזרה הדדיות 600 שקל את משלמת למשפחתון בעיר חרדית או שכונה חרדית ואת משלמת לשכנה שלך או לכן בשכונה 2500 שקל לחודש ואז את אומרת החרדים גונבים לנו הכסף פה הבעיה שזה בכלל החזירות של החברה שאת גדלת
תהיו חרדים והשכנה תקח לכם 600 שקל לחודש | 29.08.11
39.
בהצלחה במה שתבחרו- הלוואי ותישארו בארץ!
אני יליד הצפון. לא מצאתי שם עבודה במקצועי, ועברנו לבאר שבע- ועכשיו לאשתי קשה למצוא עבודה.. בפריפריה המחירים נמוכים יותר, אך היצע המשרות נמוך. אני מציע לזוג לנשום עמוק ולהתקדם בשלבים: כמה שנים רועי יתבסס מקצועית, ואח"כ מירב תתקדם.
מהנדס בפריפריה | 29.08.11
35.
ל 11 היא לא זכאית לדמי אבטלה,אלא אם עבדה פרק זמן מסוים ופוטרה.
נקלעתי למצב דומה לאחר חזרתי לארץ. בקשתי לדמי אבטלה או סיוע כלשהו, נדחתה על הסף (גם אם לא הייתי תושב חוזר...אני יודע איך המוח המעוות שלך ודומיך עובד), אף שהתייצבתי בלשכה לאקדמאים בדייקנות של שעון שוויצרי ולא בחלתי בשום הצעה. הכי אבסורדי שאדם לא זכאי לדמי אבטחה, אם ברשותו רכב; ולא משנה כמה ישן. ההיגיון אומר שאדם עם רכב, יכול להגדיל את טווח חיפוש העבודה שלו (על תחבורה ציבורית אי אפשר לסמוך). אבל הגיון מסתבר אין בישראל. חבל שמדינה כל כך נפלאה הפכה למה שהפכה. אם הזוג הנחמד יחליט לחזור לחו"ל, האשמה הכישלון של המדינה בלבד!!
תושב חוזר | 29.08.11
32.
להקלט חזרה בארץ
זוג חוזרים יקר אל תשברו עברנו זאת על בשרנו אנו ילידי הארץ כאשר חזרנו מהשלתמות ארוכה בארצות הברית. החליטו להישאר ולמצוא פשרה בה אפשר לחיות. מקומכם בארץ אחולי הכנים שתתגברו על קשיי הקליטה חזרה בארץ חזקו ואמצו תחזיקו מעמד וחפשו גם פשרות . בהצלחה
אלכס | 29.08.11
29.
כל מי שקורה כאן לאנשים הטובים האלה לעזוב שיבדוק את אחוז הגיוס לצהל שהולך ויורד מידי שנה.
כל מי שחושב שאפשר למצוא מפלט בתור מזכירה אם אין לך נסיון מתאים- לא מבין בכלל את שוק העבודה. וכנראה גם חי בניתוק מסויים מהמציאות של היום. כל מי שקורא לאנשים הטובים האלה- שהם האנשים הכי יוצרים ויצירתיים ויזמים לעזוב- במילים אחרות אומר לכל מי שנמצא במצבם (הרבה מאד בני 30-40 ) לעזוב. כל מי שקורא לאנשים האלה לעזוב בלי להניד עפעף שיבדק את אחוז המתגייסים לצהל ועושי המילואים. אולי אתם האנשים שדוגלים בעוצמה ומיליטנטיות בלי איזה שהועא קו מדיני וחברתי תבינו שאתם אלךה שמנותקים מהמציאות. כי במציאות כמות האנשים שהולכת לצהל מידי שנה קטנה
רותם | 29.08.11
28.
בואו נדבר דוגרי, יותר טוב לא יהיה כאן, כי;
- הימין הקיצוני שולט וישלוט עוד הרבה שנים (כל עוד הוא יוכל לשחד בכספכם מפלגות אחרות ולשלוט במוחם של אנשים חסרי יכולת חשיבה עצמאית) - האוכלוסיה הלא עובדת רק גדלה ותשתלט על הארץ בכוח הדמוגרפי העצום שלה, לפיכך העומס על אותו מעמד מצתמצם שעובד ומשרת בצבא יגדל. - ביטחונית, כל עוד אנחנו מוקפים בערבים ומונהגים ע"י יהודים קיצוניים, הביטחון ימשיך להיות האיתם מספר 1. - זהו, אם אתם מאמינים שחיים פעם אחת וצריך לחיות טוב, האפשרויות הן קנדה, קנדה, קנדה. כי כל השאר, או שמוצפות באנטישמים, או במוסלמים, או שמצבם הכלכלי יהיה גרוע שנים קדימה.
משה | 29.08.11
26.
ל 19 - פילטר בריטה אחד בחודש = 76 ש"ח לחודש על מים מסוננים
ואם אפשר היה לשתות את המים בלי סינון אז אולי אפשר היה לחסוך את זה. בסך הכל הם מאוד חסכניים, וממש אי אפשר לבוא אליהם בטענות. זוגתי ואני מוציאים בחודש משהו כמו 10000 ש"ח על קורת גג וגני ילדים (משכנתא 3500 גנים וצהרון לשלושה ילדים 6500) וזה רק בשביל שיהיה מקום לישון ואשפר ללכת לעבוד. מה עם אוכל, מים, בגדים, רכב, תקשורת וכו'? בילויים? כבר לא זוכר מתי יצאנו. חופש? משהו כמו פעמיים בשנה שמוצאים איזה דיל משוגע, בחו"ל לא היינו מאז הירח דבש. ואני גר בפריפריה, ונוסע שעה כל כיוון לעבודה (רכב של העבודה). מזל שאני עשירון עליון... פחחח
יונתן | 29.08.11
21.
76 ש"ח למים מסוננים??!?!?!?
מחכה למטר ה"ממליצים" שיעבירו ביקורת... מזדהה איתכם לחלוטין, גם אני ובעלי נמצאים בדיוק במצב שלכם. מרוויחים טיפה מעל הממוצע, עובדים קשה, גדלנו ע ערכים של אהבת הארץ ואנחנו קשורים בדם למדינה הזו. עד לפני כמה שנים זה היה ברור שאת הבית מקימים פה, בישראל בשנה האחרונה אנחנו מדברים על על אפשרויות אחרות. על זה שבמקצוע שלנו אפשר לחיות מצוין במקומות אחרים, על האפשרות להעתיק את מגורים ל-5,6 שנים כדי שנוכל לחסוך מספיק... ואני בטוחה שאנחנו לא היחידים
עוד אחת... | 29.08.11
15.
למה הרוע?
למה להיות רע ולומר להם לנסוע? למה אי אפשר לנסות להבין אותם? כולנו צריכים להפנים שעם משכורת ממוצעת בשוק הישראלי- יכולנו לחיות כמו "מלכים" במדינה אחרת נורמלית בה יוקר המחייה של האוכל והחינוך נמוך יותר... למשל ארה"ב. את כל הרוע וחיצי האשמה בבקשה להפנות לממשלה. יש לה כלים להתמודד עם יוקר המחייה- למשל לפרק קרטלים ומונופולים של מזון, רכב, מלט והרשימה עוד ארוכה... היא יכולה לעשות זאת! בינתיים לא כ"כ רוצה.
גילי | 29.08.11
11.
סוף סוף זוג ברמה מהפריפריה שמדבר על הדבר הכי כואב גני ילדים
על שלושה ילדים אנחנו משלמים 6500 לחודש אתם קולטים איך זה יתכן די כל ההורים השבוע חייבים להפגין מחישוב פשוט עד גיל 4 יכולנו לשלם מקדמה לבית במקום זה המקדמה והבית הולכים לגננת לא מאשים אותה לבריאות היא לא אשמה המדינה אותה אני מאשים עם הפעם לא נילחם אין לנו עתיד פה וגם ילדנו אתם קולטים מלחמה מלחמה מלחמה
צפוני  | 29.08.11
3.
סוף סוף זוג קצת יותר ראלי
הבעיה שלהם היא הבעיה האמיתית של המשק, יוקר המחיה שנוצר כתוצאה ממכסים, קרטלים בחסות המדינה ומיסוי גבוה שנועד לסבסד אוכלוסיות שלא עובדות מרצון. כל הצרות האלו נוצרות בגלל התערבות הממשלה במשק, הממשלה היא זאת שמגינה על המונופולים והקרטלים באמצעות מכסים ובירוקרטיה ממשלתית. תוציאו את הממשלה מהכלכלה ותראו איך אכות החיים עולה.
כלכלן | 29.08.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת