אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלעדי לכלכליסט": לנדאו בוחן מחדש הקמת תחנת כוח גרעינית בישראל

40 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
טפשות וגאווה עלול להיות = פשע
אני מאחל שהנושא יועבר לארכיון, ולא ידונו בו. אנו בחיפה והסביבה יושבים על פצצות מכל החומרים והמפעלים הפטרוכימיים, ואני מאחל לכל תושבי המדינה, שנושא הגרעין יפול. ושלא יספרו על בטיחות, לא במדינת "יהיה בסדר", ותמיד יש פעם ראשונה שבמקרה זה תהפוך חצי משטח המדינה (לפחות) לבלתי מתאים לשהיה לתקופה בלתי נתפסת. ישראלים, החסרים צרות אנו. תהיו בריאים.
משה | 29.08.11
38.
צריך לדאוג שזה יהיה עמיד ברעידת אדמה, צונאמי, הוריקן, טילים, וסתם טעות אנוש.
אבל חייבים לבנות כורים גרעיניים כמה שיותר אין דבר יותר טוב מזה לכמות הביקושים המטורפת לחשמל ולניקיון של האנרגיה הירוקה הזאת ולעצמאות האנרגטית שהיא מספקת. צריך לקחת דוגמא מצרפת, שם כמעט כל האנרגיה ממקורות גרעיניים.
רפי | 29.08.11
34.
שבכירי חברת חשמל יגורו ליד
אני בעד הקמת תחנת כח גרעינית, ובעד שחברת החשמל המושחתת תקים ותנהל אותה- אולם מגוריו של שר התשתיות יצטרכו להיות לא יותר מ-50 ק"מ מהתחנה, או לחלופין ביישוב המאוכלס הקרוב ביותר בו גרים מעל 50 איש. בשכונה החדשה שתוקם עבורו יגורו גם 50 הבכירים בחברת החשמל. החשמל חינם- עלי.
טל | 29.08.11
30.
יש לי כמה אתרים מועדפים שהממשלה צריכה לבחור ביניהם:
1. קיסריה, ליד הבית של ביבי. 2. ירושלים, ליד הר הבית או , או ליד הכנסת (אלה ממילא "אקס-טריטוריאלים"....) 3. בבקעת הירדן, באתר שבו נמדדו הכי הרבה רעידות אדמה בשנים האחרונות. 10 קבין של טמטום ירדו לעולם, ומתוכם נטלה 9 קבין ממשלתו של ביבי
 | 29.08.11
26.
רעיון מטופש ומסוכן! לסכן את כל המפעל הציוני בשביל אגו של פוליטיקאים!
שוב פעם עם ססמאות נבובות שלי זה לא יקרה כי רמת הבטיחות טובה יותר, כי הטכנולוגיה מפותחת יותר ועוד תירוצים עלובים. לאף פוליטיקאי אין זכות לסכן את המדינה בשביל קצת אנרגיה מהשטן הגרעיני. יש לנו מספיק גז בשביל 200 שנה אז תפסיקו כבר עם הרעיונות המטורפים הללו.
אזרח | 29.08.11
24.
הסיבה האמיתית ל"אקס טריטוריה":
ככה אפשר למכור את הזיכיון להפעלת התחנה לזכיין פרטי (לדוגמה: האחים עופר). למדינה לא תהיה סמכות באיזור הזה, אז הם לא יהיו כפופים לחוקי המדינה, לא ישלמו מס, לא ישלמו ארנונה, לא יהיו כפופים לחוקי בטיחות בעבודה, ישלמו לעובדים שלהם (שהם בטח ייבאו מסין) שכר מגוחך, והקרינה על חשבוננו...
עומרי | 29.08.11
21.
הוא נורמאלי ?
מה זאת אומרת "אין סמכות שילטונית" האם זה אומר שאין סמכות למנוע כניסת אנשים ל"חלקת האדמה" הזאת ? האם תקיפה ע"י גורם זר את "חלקת האדמה הזאת" היא תקיפת מדינת ישראל ? אז מדוע ישראל התנגדה ומתנגדת לבנאום ירושלים שגם במקרה זה אין לה "סמכות שילטונית" ?. לנדאו רוצה ללכת בלי ולהרגיש עם לא נראה לי שזה יצליח. ההתחכמויות האלה יעלו לנו הרבה דם ודמים. אגב אם מתכוונים ברצינות, אבל ברצינות, להקים תחנה כזאת אסור לתת לחברת חשמל לבנות אותה. אין להם מושג ירוק בזה, וזה רק יוסיף לחוב של 60,000,000,000 ש"ח עוד הרבה מיליונים.
אדר | 29.08.11
18.
חבל רק שיו"ר חברת החשמל - הוא מפקד נפל מצה"ל שלא עבר שום מנגנון פיקוח בתהליך הקידום שלו
מה שמזכיר גם את אותו ממלא תפקיד ברכבת ישראל. למה בישראל 2011 עדיין מוצאים מנהלים שהגיעו המצה"ל ללא כל נסיון מוקדם בניהול תשתיות ציבוריות. הייתם הולכים לעבור ניתוח אצל רופא שיש לו נסיון רק להיות בוגר מסלול צה"לי כזה או אחר? מדהים שבמדינה דמוקרטית בחירי צבא זוכים לקידום מהיר עוקף-דמוקרטיה לניהול תשתיות ציבוריות. צריך ךהזכיר ש הניסיון ה"ניהולי" בצהל לא עובר כל ביקורת ונעשה בהעדר תחרות. אנשים חסרי כל כישרון מגיעים לעמדות מפתח (ראו מירי רגב - בוגרת דובר צה"ל אך חסרת מושג בסיסי בתקשורת, כך שאפילו סטודנטית משפילה אותה בראיון טלוויזיוני)
אפי | 29.08.11
16.
ברירת שמשון לאלתר
להקים תחנה כזו על החרמון במשולש הגבולות סוריה לבנון ישראל ותחנה דומה בשבטה ותחנה שלישית בחמה במשולש גבולות סוריה ירדן ישראל ונראה אם מישהוא מאויבינו הנבונים יורה עליהם טיל!לנו יהיו עודפי חשמל עצומים והם יסורסו מבצעית.בואו ניצור מאדזן אימה דומה לזה של אחמניגד כלפינו
האם ערבים הם רציונאלים? | 29.08.11
15.
מעניין בכל העולם בוחנים סגירה של תחנות כח גרעיניות ורק אנחנו חכמים יותר...
בגרמניה שוקלים לסגור את תחנות הכח הגרעיניות ולעבור לאנרגיית השמש והרוח (בגרמניה "שטופת השמש") ואילו אצלנו לא ניתן למצוא מספר גגות מספיק ומספיק חניונים לשים פנלים סולאריים. צריך לבנות תחנת כח גרעינית. מספר הצעות -הצעה לעיצוב - לצייר איקס גדול על הגג, הצעה להפרטה - אתםיכולים לנחש לבד, הצעה לפינוי פסולת גרעינית - לרמת חובב, או פיזור בחולות הנגב, למען יגדלו ילדים עם שני ראשים וארבע רגליים (אגב פסולת גרעינית צרפתית מפונה לאפריקה - NIMBY - Not In My Back Yard)
אחד העם | 29.08.11
10.
יש פתרון הרבה יותר פשוט לבעיה הטריטוריאלית
צה"ל צריך להכנס לעזה, לגרש את הפלסטינאים למצרים, לחסל את מי שיסרב לברוח, ולהמנע מסיפוח עזה למדינת ישראל. ככה גם נפטר מהטרוריסטים בדרך שתבהיר להם בדרך היחידה שהם מבינים שיש מחיר לטרור, וגם נרוויח שטח של מדינה זרה כדי לבנות בו את הכור.
איציק | 29.08.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת