אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לאן נעלמו 160 מיליון סיניות?

80 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

78.
יש לזה כמה פנים. חלקן מעניינות, חלקן מרתקות והיתר אינפנטיליות.
דבר ראשון. כלל ידוע הוא שאחת ל 612 סיניות גודלת להיות פצצה או כמו שאומרים כאן בשכונה הזיתים 'נאק ברייקר'. מהסיפור הזה בלבד הפסדנו יותר מרבע מליון כוסיות, וחבל. דבר שני עשוי להיות מצב שמעולם לא היה בעבר שמבחינת ביקוש/היצע הגלגל יתהפך. למעשה יכול להיות שזה כבר ההווה. מצב זה הוא באמת בלתי נסבל (למרות שמדובר בסינים) שכן הוא עשוי או עלול להקרין על מקומות אחרים מבחינה תרבותית. ואם אני לא טועה - אף אחד לא באמת רוצה לראות סרט כחול מלוכסן. עדיף כבר למצוא גבר... דבר שלישי שהוא לא ממש קשור, ובכל זאת מתקשר, זה ויברטורים לגברים. בובות וכיוב. אני חושב שכל מי שמסוגל לראות 15 שנים קדימה ימצא שוק של 250 עד 420 מליון איש נטולי אישה - ותחליף איכותי, יהיה מוצר מבוקש. דבר אחרון, אין על נשים - אפילו סיניות. הן אמנם לא יפות ודי שטוחות ובכל זאת מעניינות. ביזבוז אמיתי.
חשבונאי בגרוש | 04.09.11
77.
הפתרון שלי
הסינים יכולים לחפש נשים לטיניות-שחורות-רוסיות אסיאתיות מהודו-ויטנאם-קמבודיה אירופאיות אמריקניות וכי חסר נשי בעולם? לדעתי המשלה הסינית צריכה לדחוף את הצעירים להגר לכל רחבי העולם וכך המצב יוקל ואם יקימו אתרי אינטרנט של נשים וגברים מכל העולם אז הסינים יוכלו לחפש נשים ברשת
גדי | 04.09.11
75.
כתבה אשר מצביעה על תופעה ממנה היא עצמה סובלת
האישה אשר במרכז הכתבה מבהילה לא פחות מ"הממצאים" שהיא מביאה כאן. היא עצמה מביאה נתונים שאולי אף מפוקפקים, מפחידה ומהלכת אימים על ציבור שלם, שספק אם בסיס הטענה נתמך בעובדות. האם זו שוב אג'נדה 'פמיניסטית' המתחפשת ל'עובדות' מבהילות ?
משתאה ותוהה | 04.09.11
70.
יהיו יותר בעיות- והנשים ישלמו על כך ביוקר
במחשבה ראשונה חשבתי נו טוב מעמד האישה ישתפר כי היא תהיה קשה להשגה. אך לדאבון ליבי הגברים לא ישנו את אופיים ויהפכו את חיי הנשים לגהנום. כמו שכבר הזכירו כאן חטיפות אונס ורק דברים רעים יקרו לנשים. או באמת יציאה למלחמה עצומה. אז טוב שמציפים את הבעייה למעלה? צריך לשים לה סוף ע"י הסברה נרחבת למה שצפוי לבנים עצמם ובאיזה עולם מעוות הם ייחיו.
מירה | 03.09.11
68.
זו לא בעייה -- זה פתרון!
סין היא המדינה החזקה ביותר בעולם כיום. עתודות הכסף שלהם בלתי נתפסות, הצבא שלהם עוד לא חזק כמו צבא ארה"ב אבל הרבה יותר גדול, והוא משתפר כל הזמן. סין עוברת ליצור של דברים יקרים יותר מסתם צעצועי פלסטיק בשקל, ובעוד מספר שנים אי אפשר יהיה להתחרות בה או לסרב לה. ואז היא תעשה מה שהיא רוצה בעולם, והילדים שלנו ישטפו כלים במסעדות סיניות. ויש דבר אחד נפלא שעוצר את כל זה: הנקודה היחידה הזאת, חתיכת הטמטום היחיד הזה שלהם, בעם שהוא מכונה משומנת ליצור כסף: ההעדפה הפסיכית שלהם לבנים על פני בנות -- יש סיכוי טוב שבעוד דור לא יהיה להם את כוח הייצור שיש להם כעת, ועם זה יעלמו עתודות הכסף, וההשפעה הגלובלית, וסין תחזור לגודל סביר שניתן להתמודד מולו. זה שהם רוצחים או מפילים את התינוקות שלהם זו לא בעייה -- זה הפתרון לבעייה שאין לה פיתרון אחר. זה לא משהו שהמערב צריך לפתור אלא לעודד!
מאיר | 03.09.11
66.
הפתרון: לשתף! כשאמצעי השיתוף באמצעים (רכב) לא היו זמינים, אז...
אז לא הייתה מגבלה של אחת לכל אחד. אלא היה אפשר לאגור אותן, ולהתחלק בהן עם מי שאין לו. כשאמצעי השיתוף הפכו לפופולרים ופשוטים, ניצלו אותם כדי להתחרות ביננו (טבעי), אבל הדתות הפרימיטיביות שלנו שלא התעדכנו כבר 200 שנה ומנעו מאיתנו לשתף נשים. אפשר שוב להמציא איזה קשקוש דתי כדי שנשים לא יתבאסו שהן מחליפות הרבה גברים. ואז לספר שזה בעצם לטובתן.
כותב | 03.09.11
59.
טיעונים מוגזמים בעיניה...? (בסוף הכתבה)
האמת עומדת לנגד עיניה והיא עדיין מסרבת לראות אותה? מדהים. היא בעצמה אומרת שנשים נחשפות יותר לאלימות כלפיהן, נחטפות, נמכרות לנישואין ועוד, והיא עדיין חושבת שאם יהיו יותר גברים אז הטיעון שהם יצאו למלחמה הוא מוגזם. אם פעם היו מלחמות על שטח, כבוד ושאר סיבות, אין שום מניעה שתהיה מלחמה על גיוון האוכלוסייה כדי לעשות את הגברים במדינה מרוצים, קרי, שיהיו יותר נשים ומספיק בשביל כולם.
ירון | 03.09.11
53.
פעם בתמימותי חשבתי שכשיבינו שאין נשים,
יתחילו להוליד נשים ואשה תהייה יותר שווה. טעיתי בגדול. גם בעקבות המחסור בנשים, ילדנות קטנות סובלות. חוטפים אותם כבר בגיל צעיר על מנת שישמשו לבנים!!!! המשטרה חסרת אונים בסין והתופעה נפוצה ביותר. חוסר הביטחון של הנשים התגבר והבעיה תחריף יותר ויותר.
מיכל | 03.09.11
44.
ההווה והעתיד - סקירה קצרה
בהווה רואים מחסור אמיתי של בנות בסין ובחברה החילונית במעמד הביניים ומעלה ביתר העולם המערבי. בטווח הקצר תהיה נטייה גבוהה יותר של בנים לכיוון יחסים חד-מיניים, יחסים בתשלום או הפחתה של הדרייב המיני בשל המצאי הנמוך של המין הנקבי אולם זה על מנת למצות את הדחפים המיניים. מעבר לכך עודף מין זכרי עשוי להביא לשגשוג כלכלי שכן הפיריון הכלכלי מעובד זכר גבוה משמעותית מעובד ממין נקבה. העולם עשוי להתקדם מבחינה כלכלית ומדעית באופן מהיר יותר, אכן האופי הזכרי לפתור דברים באופן כוחני עשוי להוביל ליותר מקרי אלימות ומלחמות אולם ככל שהתרבות מתפתחת הרצון של האוכלוסיה לפתור דברים באופן אלים פוחת, ולכן הסיכוי לצמיחה גבוה לדעתי מהסיכוי למלחמות גדולות. בעתיד, יש סכנה של הפחתה בכושר המיני - אימפוטנציה וספירת זרע נמוכה עלולים להתפשט ולהביא לבעיה של המין האנושי להמשיך לשרוד, אם כי מדובר בסיכוי נמוך. מעבר לכך קיים פן חיובי מהבחינה שגברים בעלי תוחלת חיים קצרה יותר ועל כן המצב הפנסיוני במדינות רבות עשוי להשתפר ולהוביל לשיפור כלכלי כללי. פחות ילדים מביא לפחות תקציבים לחינוך ותשתיות. מכיוון שהמצב הזה הינו עבור מגזרים מסוימים בעולם ואיננו נחלת העניים או המוסלמים, תהיה איסלמיזציה של העולם - תהליך לו אנו עדים כיום באירופה ואפילו בארה"ב. לסיכום מבחינה כלכלית בטווח הקצר והארוך מדובר במצב חיובי, מבחינה ביולוגית מדובר במצב בעל סיכון למין האנושי, אם כי בסבירות נמוכה. מבחינה אתנית - צפוי שינוי דרמטי בחלוקה האתנית בעולם. כיהודים יש לנו מאוד ממה לחשוש.
הפרגמטיסט | 03.09.11
42.
בתי יתומים
גם התאורים הכי קשים בספרות לא ישוו לאמת הנוראית הקיימת בסין< הייתי באחד מהם בביקור בחדר אחד בן הקטנים ביותר - מגיל חודש עד שנתיים - כ 20 מיטות עם סוגרי ברזל ישנים וחלודים בכל מיטה 3-4 תינוקות בוכיים ורטובים רובצים על סמרטוטים אלה העמדים מושיטים ידיים בתחינה בחצר מדשדשים בחול היותר גדולים חצאיערומים רובם זוחלים או יושבים ומתנדנדים באפתיות הילדים - כולן בנות - תפסו לנו ברגליים בשמלה והושיטו ידיים במבטי כמיהה ותחינה בהערכה כללית - אף אחד לא אומר את האמת- בבית יתומים זה נמצאו כ 100 - 120 ילדים בגילאים חודש - שש שנים - אולי יותר גדולים אך כולן צנומות ונראות קטנות מגילן. כל צוות העובדים - 4 נשים וגבר אחד אשר התרוצצו באפיסת כוחות בין החדרים והחצר כשאחת מהן החזיקה שני תינוקות בזרועותי בכאן הן עוברות לבתי יתומים של גדולים בלי ידיעה בסיסית אפילו של דיבור האבסורד הוא שמשפחות מן המערב מחכות חודשים לאמץ תינוקת אם בכלל כי צריך לאתר את האם אשר רובן פשוט מניחות את התינוקת בפתח המוסד ונאלמות
didi | 03.09.11
37.
בכל מקרה, זה יצמצם את הגידול באוכלוסיה
בלי נשים הם לא יוכלו להתרבות. מלחמה, לא נעים לומר, מצמצמת עוד יותר את האוכלוסיה. אם כי אני בספק אם עודף גברים אכן יוביל למלחמה. בעיקר חוסר משאבים גורם למלחמה. הגברים הבודדים אולי יהיו פחות מאושרים, אבל זה מקסימום יעודד תיירות והגירה. אכן מגעיל. אבל ככה זה. הטבע מתקן עיוותים של עצמו.
פמיניסטית פסימיסטית | 03.09.11
36.
תזכורת בנושא "התפוצצות אוכלוסין"
כבר משנות השישים קצב גידול האוכלוסייה העולמית שלילי! זה אומר שהיא עדיין גדלה אבל בקצב הולך ונבלם. היא כנראה תגיע לשיא תוך כמה עשרות שנים ואז תרד קצת ותתייצב. זה מדהים אותי שיש הרבה אנשים שממשיכים לדבר על גידול מעריכי בלתי חסום של האוכלוסיה כשכבר יותר מחצי מאה זה כבר לא נכון.
רונן | 03.09.11
35.
מדיניות "הילד האחד" היא לא בדיוק מה שחשבתם
המדיניות אינה עד כדי כך קשיחה, לפחות לא כיום. באיזורים כפריים רבים מותר להביא לעולם שני ילדים. באיזורים כפריים רבים, אם הילד הראשון הוא זכר - אסור להביא ילדים נוספים. אבל אם הילד הראשון הוא נקבה - מותר להביא עוד ילד. אם גם השני נקבה - מותר להביא עוד ילד. אני לא יודע ממתי בדיוק זה ככה, אבל כבר לא מעט שנים. יש לי מכרה בת 25 מאיזור כפרי בסין, ויש לה 2 אחיות גדולות ואח קטן (ההורים שלה פשוט עשו ילדים עד שנולד בן זכר).
דני | 03.09.11
31.
היה פעם סיפור מדע בדיוני "דרושות נשים למאדים" על מצב שבו "התנחלות" של בני כה"א על המאדים
פתחה במבצע של חטיפות של נשים מכה"א (או הבאתן למאדים בתחבולות), בגלל מחסור קריטי בנשים. בסיפור הגברים על המאדים עסוקים כל הזמן בללכת מכות ולעשות דו-קרבות של אקדחים כמו במערב הפרוע, בגלל עודף ההורמונים והאנרגיה שנוצר בגלל מחסור בנשים. זה היה סיפור נבואי ממש, מתברר. עכשיו תארו לעצמכם כמה מאות מיליונים סינים חרמנים (או הודים, או מוסלמים), עם זיקפה לאומית קשה, שלא יכולים למצוא פורקן ליצרים שלהם - ממש לא עתיד מזהיר...
 | 03.09.11
30.
אולי כדאי לנסוע לשם לחפש לי בעל ?חחחח עד שאחרים לא חשבו על זה גם הא?חחחחחחחח
מגניב זה כאילו עולם מתוקן שלכל אשה יש 4 גברים לבחור לה אחד חחחח דווקא מתאים לי ...חחחחחח לא כמו בארץ בקושי יש גברים איכותיים וגם זה במצב הולך ונכחד חחחח כי רובם או נשואים או עם חברה חחחחחחחח זוועה.......
חחחחחח | 03.09.11
29.
פעם אחר פעם מתגלות עוד ועוד זוועות שקרו במאה העשרים.
על השואה אנחנו יודעים, אבל מסתבר שזה לא נגמר שם. עיקור מאסיבי של גברים בהודו למשל. ספרים "מטעם" שמטיפים לצמצום ילודה במדינות המזרח, שמגובים ע"י הממשל במערב. מסתבר שאפילו ההחלטה האם להביא ילד לעולם היא לא ממש בשליטתנו, אלא תלויה בדעות ובאינטרסים של מדינות. המסקנה העגומה היא שאנחנו לא באמת חופשיים. הכתבה הזו העציבה אותי. כנראה שהמין האנושי גרוע עוד יותר ממה שחשבתי.
עצוב | 03.09.11
27.
תגובה ל-13
13 יקר, בו ותן לך רק דוגמא אחת למה אתה כן צריך להתחיל לדאוג. כאשר במדינה ישנם עשרות ומאות מיליוני גברים שאין סיכוי שימצאו אישה, צריך למצוא "מה לעשות איתם". לאורך ההיסטוריה, הפתרון היה פשוט- לגייס אותם לצבא. זה אינטרס של המדינה, וזה מתקבל ע"י אותם גברים שמחפשים לאן "לתעל" את הזעם והתסכול שלהם. במדינות שפויות- כפי שאמרת, מה איכפת לנו- שהעולם ישרף (למרות שאם תיקח את זה עוד שני צעדים קדימה, גם זה יגיע לעם היהודי הקדוש...). אבל מה קורה כשהמדינות הן אפגניסטאן? ופקיסטן? ועוד כל מיני מדינות בהן לצד הצבא הרשמי, ישנם אירגוני טרור שונים המחפשים את אותם גברים שמחפשים לאן "לתעל" את הזעם והתסכול שלהם? פתאום הבטחות על 72 בתולות לא נשמעים כ"כ רעים...
המודאג | 03.09.11
25.
במדינת ישראל עדיף להיות אשה החוק הפלילי ,דיני המשפחה והחוק האזרחי נגד הגבר
טענות הזויות שמעלה הכותבת אינן רלוונטיות למדינת ישראל כאן עדיף להיות אישה יש חוקים נגד גברים ואפליה נגד הגבר בכל תחום בתחום הכלכלי (גיל הפרישה לפנסיה הטבות כלכליות) בתחום החברתי (שנה צבא פחות ומילואים אם בכלל רק עד ללידה ) בתחום הפלילי יש חוקים והנחיות נגד הגבר רק בגלל מינו ,בדיני המשפחה כאן האפליה הגדולה ביותר הגבר אוטומטית מוחזק כאלים בפני החוק ואוטמטית מאבד את ילדיו ונדרש רק לשלם למה? בגלל מינו בקיצור במדינת ישראל 2011 יש גזע עליון רק בגלל מינו
אפליה נגד גברים  | 03.09.11
21.
בנות אצל הערבים - (לא להציג את הדואר האלקטרוני שלי!!)
התופעה הזאת של "העלמת בנות" היא אוניברסלית, לא רק בסין. רק תנאי אחד צריך לקיים וכבר יש לך את זה בבית, בתוך הארץ שלך: שהאוכלוסייה תהיה מספיק נבערת מדעת ופרימיטיבית. לצערנו (כי באמת כואב הלב) רואים בכפרים העבריים שלנו, "נסיעה לאחור" של דוד שדרס את התינוקת של המשפחה. ילדה קטנטנה שנכנסה בטעות לתוך גיגת מים שנזנחה בחצר הבית. תינוקת נוספת שקופצת ראש מהקומה ה- 4 של הבית (הרי הם בונים על עמודים, אז זה די גבוה!!) אחרת, נשפח עליה סיר מרק רותח!! אנחנו רואים מגמה ושותקים. אני מבקשת שהרשויות המתאימות יבדקו את הסוגייה כדי לשים לזה קץ!! בהחלט יש יותר הרוגים בקרב הבנוץ מאשר בין הבנים, הזכרים. וכל זה מבלי להיכנס לסוג אחר של זוועה: נערה ערבייה, המסתכלת בחצי עין על בחור שלא מהמשפחה, היא כבר תירצח למחרת בגלל הסעיף "כבוד המשפחה". כל הזמן שבמשפתה/משפחתן ייראו רצח כזה בעין יפה, לא יהיה לזה סוף ונהפוך לעוד מדינה בה שולטים חוקי הקוראן כמו בסעודיה, סוריה, ה"שטחים הכבושים" בקיצור, פה בחצר הבית שלנו!!! *-(לא חוגגת, אני מצרה מאוד)
Nita | 03.09.11
17.
שמעתי בזמנו שהסיבה שמעדיפים בנים בסין
זה שיש קנסות כבדים על ילדים נוספים - בזמן ההגבלה של הילד אחד לא יודע איך זה עכשיו - ואז מה שקורה בכפרים זה שאם יש בן הוא עוזר להורים שהם זקנים(כי הוא נשאר לגור קרוב) ואם יש בת היא מצטרפת לבעל שלה ז"א הולכת איפה שהוא נמצא ולא נשארת עם ההורים. מדובר סה"כ בבעיות פנסיה.
אלדד | 02.09.11
16.
שרותי מין בע"מ. ללא נשים יהיה צורך לייבא נשים לצרכי זנות. והנשים הסיניות עצמן תהפוכנה
לעובדות מין של 24/7 וכמובן תיירות המין תהפוך כיוון מהמזרח למערב. לדעתי תופעת תיירות מין מהמדינות הללו תהפוך מהר מאוד לנפוצה. גבר שלא מקבל את מה שהוא צריך לקבל הוא הופך לאגרסיבי. ברגע שהמערב ממילא שוקע כלכלית והמטבע הסיני מתחזק, החסם העיקרי שעומד בפני הגברים להשיג מין נעלם. הסינים יתחילו להציף את העולם בתוך ה 15 שנה הקרובות לערך. מי שהיה במזרח מבין עד כמה המדינות הקטנות הסובבות את סין משקשקים מהענק הסיני פן יתעורר. אם הם יתעוררו ויאפשרו לפתוח את הדלתות - העולם לא יחזור להיות כפי שהוא היה לעולם. הדעיכה של המערב בשילוב הצפה של סינים והודים יכולה להפוך את העולם מהקצה אל הקצה מבחינה דמוגרפית. מודל היופי כפי שהוא מוכר היום יעלם במהירות. כבר עכשיו הנשים הלטיניות הופכות למודל יותר ויותר מיינסטרימי. מחר נתרגל לשילוב של סיני עם שחור/לטיני. האדם האוניברסלי בדרך.
ערבוב צבעים | 02.09.11
15.
הוכחה שהפמיניזם משמיד את עצמו..
האם הפמיניזם הוא קונספירציה גברית בכלל.....? עוד עניין שייחקר כנראה רק לאחר ירידה בקרנו של הפמיניזם-האם שעור הגירושין המדהים בעולם שעולה כל הזמן-הוא תוצאה של פמיניזם הרסני? מאות מיליוני ילדים בעולם נחשפים לזוועה של הגירושים בשל הלגיטימיות וקלות הדעת שבה הוא נעשה. ברוסיה למשל,הבינו כי הקלות הטכנית שבה נעשים גירושים גרמה להתפוררות חברתית והרס מוסד המשפה ודורות העתיד. אצלנו-עדיין התפיסה הפמניסיטית הקיצונית וההרסנית אוכלת בכל פה.
מישהו | 02.09.11
13.
כל עוד הדבר לא מתרחש אצל היהודים- הרי שהקטנת אוכלוסיית העולם היא דבר מאוד חיובי.
כבר עכשיו הלחץ על משאבי כדור הארץ הוא אינטסיבי, גם אם הלחץ יתמתן בעקבות התקדמות טכנולוגית- יש עדיין גבולות למה שהוא יכול להכיל. וכל עוד אנשים יצמצמו את מספרם- כך יש יותר סיכוי לדחות את הקץ, לפחות עד שהתיישבות פלנטרית תהיה אופציה ריאלית (בעוד הרבה מאות שנים). בכל מקרה כל עוד זה לא קשור ליהודים. אצלנו הריבוי הוא הכרחי פשוט בשביל לשרוד. ובכלל, במקום חופשי לאף אחד אין זכות להגביל להגביל אצל מישהו אחר משהו בסיסי כל כך כמו תכנון משפחה. צבוע? בהחלט! אז מה?
 | 02.09.11
7.
נשמעת לי דווקא תופעה מאוד חיובית-
פחות בנות->נחשבות יותר קשות להשגה, יותר אכותיות ויוקרתיות, בכללי הפחתת שובניזם. בכלליות כמובן. פחות בנות-> כידוע מספר הבנות משפיע על גדילת האוכלוסייה יותר ממספר הבנים, כלומר צמצום פיצוץ האוכוסין. פחות בנות-> יותר הומואים, תתפתח יותר סובלנות לתופעה, באופן מאוד עקיף יפחית פיצוץ אוכלוסין כי יעזור להומואים בהכחשה לצאת מהארון מוקדם ולא להוליד ילדים. בנות יגודלו על ידי אנשים שנטו להסכים להוליד בנות-> חינוך יותר הולם לבנות על מנת הגשמת הפוטנציאל שלהן. למען האמת, חוץ מהמובן מאליו של מציאת בת זוג והטיעון הקלוש לגבי מלחמות בסוף המאמר, אני לא רואה תוצאות שליליות...
עידו | 02.09.11
5.
פרשנות
1. פיצוץ אוכלוסין זו בהחלט סכנה לקיום של ציביליזציה שפויה. העולם נעשה צפוף כל הזמן (נדמה לי שבישראל מתלוננים על מחירי הדיור, מן הסתם יש קשר לצפיפות גם בנושא הזה) המשאבים (נפט, מתכות, מים, דגים, עץ), נעשים נדירים יותר ויותר. פליטת גזי החממה עולה כל הזמן. 2. עולם עם הרבה גברים רווקים בעל כורחם, זה בהחלט מתכון ליותר אלימות. 3. מצד שני, אם נהיה ציניים לרגע: מיעוט נשים יקטין בצורה משמעותית את גידול האוכלוסי. בסופו של דבר מספר הילדים תלוי במספר הנשים הרבה יותר מאשר בגברים.
 | 02.09.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת