אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המשנה ליועמ"ש: על מפעלי ים המלח לשאת בחלק משמעותי ביותר מעלות קציר המלח

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
. מה שגרם לירידת מפלס ים המלח בעשרות מטרים היא חסימת זרימת מי נהר הירדן לוון ים
מן הכנרת והסתתם באמצעות המוביל הארצי למרכז הארץ וצפון הנגב. מאות מליוני מ"ק שנשאבו ,המהווים את המקור העקרי למים מתוקים ,גרמו לירירדת מפלס המים כאמור בעשרות מטרים ולאסון אקולוגי המתמשך כ50 שנה בכל ים המלח אשר החלק הישראלי הוא רק חמישית ( 20% ) מהשטח הכולל . כ80% שיכים לירדן ולרשות . עופר " קבלו" את השליטה כ40 שנה מאוחר יותר . כיל איננה חברה פרטית של עופר אלא חברה ציבורית אשר כ80% ממנה נמצאת בבעלות הציבור והמדינה. הסכר שנבנה לפני כ50 שנה יועד למנוע התיבשות מוחלטת של החלק הדרומי הישראלי . בתי המלון התרכזו מדרום לסכר בימה המלאכותית ע"ם להבטיח שהים לא "יברח " מהם בעתיד . כאמור כל התהליכים הללו התחילו למעלה מ40 שנה לפני שעופר "קבלו" את ים המלח. לסיכום המרוויחים מהסיפור הנ"ל מיליוני תושבים במדינת ישראל שקבלו מים באמצעות המוביל הארצי . הנזוקים:הסביבה האקולוגית בים המלח אשר כאמור 20% ממנה שייכים לישראל וכן תושבים בעמק ובקעת הירדן משני צדדיה שמהם נמנעו מים זורמים של הירדן. להטיל את הרפש הזה בעופר זה קצת מוגזם.
צבי | 09.09.11
2.
להפסיק מייד את הביזיון. מפעלי ים המלח ישאו בעלויות קציר המלח לאחר הלאמתם!
יש להודיע למשפחת עופר כי תקופת הזיכיון תמה. להודיע על תאריך העברת הבעלות והניהול לחברה כלכלית של המדינה ולהגיש להם חשבון מסכם על התמלוגים שלא שלמו כל השנים. מייד לאחר מכן להתחיל את קציר המלח על חשבון המפעלים כמובן. למדינה אין כל סיבה לממן את העוולה זו מכספי המיסים שלי. יישום זה ירמוז לציבור הישראלי שהממשלה הבינה את המסר של המחאה. ולא לא מדובר בחזרה למשק סוציאליסטי. לידיעת כל הדמגוגים אנחנו עדיין במשק סוציאליסטי. למעשה זהו המשק הייבריד היחיד בעולם. זהו משק שהעשירים מתעשרים ומעמד הבינים נושא על כתפיו באמצעות המיסים הסוציאלים (ביטוח לאומי, בריאות) את האחריות.
אליעזר בר שדה | 04.09.11
1.
המשנה ליועץ עו''ד אבי ליכט מתגלה כאחד הפטריוטים המקצוענים בפרקליטות
אין אצלו חרטה ברטה ....ואננו מוטה בידי בעלי ההון והחוות דעת שלו גם מקצועיות וגם נקיות נטו לטובת האינטרס הציבורי.....ללא קישקושים והתפתלויות הנוגדות את השכל הישר...כמו שקימים בהמון חוות דעת שאני עוקב אחריהם במשרדי הממשלה השונים....יישר כוח גדול וירבו כמותו בישראל ב''ה ...
פוטון-איש מיסים | 04.09.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת