אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפרופסרים: כלכלנים הופכים לכוכבי רוק

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
3 סוציליסטים האחראים העיקריים להתרסקות הכלכלה וחיסול האימפריה האמריקאית
זה לא שהכלכלה השתנתה, זה שהתקשורת התאהבה בשלושת אנשי השמאל הללו האחראים לייעץ לאובמה ואשר החריבו את הכלכלה האמריקאית. בקרב הכלכלנים יש הסכמה מלאה שהם אסון עולמי (רק אתמול התראיין קוקריין משיקגו והשמיץ בגלוי את קרוגמן בבלומברג-אבל זה כנראה לא מעניין את התקשורת). כל כך אופייני שבמקום להאשים את האחראים התקשורת מתאהבת בהם. מאז ומתמיד התקשורת לא עשתה את עבודתה אלא הייתה עם אגנדה.
התקשורת אוהבת אותם בשמאל | 01.10.11
18.
פרופסורים עלק.
עוד לא שמעתי אחד מצאצאי המערכת הכושלת הזו מעביר ביקורת עניינית על הממשל הנוכחי. על השיטה. הם כולם מהנהנים בעלי אסמכתא של בעלי השליטה שממנים אותם. בכלל, זה אותו טרכנברג שהתל בנו ב2007 מאצל רהמ"ש אולמרט האהוב? גם אז הוא הגיע למסקנות. הלא נכונות. גם אז לא יושם דבר שטוב לעם. ריכוזיות במשק? 7 משפחות? 9 משפחות ששולטות? מצויין ! זה טוב למדד א',ב' וג'. שחשוב למדוד. הפרטת קרקעות מדינה לטייקונים? כמה שיותר מהר. איפה פתרונות אמיצים.. איפה תעלת הימים? איפה שמיטת חובות לבנקים להצלת הכללכה העולמית? איפה שלום כלכלי אזורי? איפה יושר שלטוני ואחראיות אישית? אנרגיות מתחדשות? מהפרופסורה שאוחזת היטב את מקל המחנה לא תבוא הישועה. בטח שלא תבוא מהפיכה. יבוא אותו דבר עד שהציבור יתעורר. גם ב2007 טרכנברג לא היה קשור.
איתי | 01.10.11
16.
רובם הגורף של התכנים בלימודי כלכלה מנותקים לחלוטין מהמציאות!
מודלים מתמטיים שנדחפו לתחום על ידי מילטון פרדימן ומעריציו, שמתקיימים רק במודל, מעולם לא בשטח. הם לעולם לא יהיו מסוגלים לשקלל לתוך המודל גורמים רבים וחשובים שונים, גם במישור הכלכלי, בטח ובטח במישור הערכי/מוסרי! הניאו-ליברלים פשוט לא סופרים ערכים מוסריים, הם מכווננים עצמם רק להשגת צמיחה מקסימלית, שגם היא, כמובן, לא מושגת ברמות משביעות רצון, כי המודלים שלהם פשוט מטומטמים!! אין לכלכלנים, ככלל, שמץ של מושג לגבי ההתנהגות האנושית. מאז ימי אדם סמית ועד לא כל כך מזמן, כל המודלים בכלכלה גרסו ש-100% מההחלטות שמקבלים 100% מבני האדם בעולם, הן החלטות רציונליות ב-100% - טמטום גורף!
שמעון ש | 30.09.11
15.
אזרחי ישראל הצעירים יודיעים את צרכיהם.ומי שמבין אותם הם מוריהם באוניברסיטה.
יש להבין היום .שהעינים והמוח ניפתחו לאזרחי מדינת ישראל.נמאס להם מכל המלכים הערומים.שממשיכים לשקר לעם שהיה טוב.והכל בסדר.האזרחים של היום אינם אותם אזרחים מלפני 48 .הצרכים הם אחרים וקשה גם לעבוד עליהם.ראיתי כתבה על מנכל האוצר המתפטר בטלויזיה.והאיש הזה ליגלג על כל העם כאילו.אתם לא תוכלו עלינו ואתם סתם חברה של סושי ונרגילה ואתם תעלמו בקרוב והכל מתוך זלזול ישבתי ניכלם ומלא כעס על האיש הזה שישב במשרה שאני ממנתי לו.זה רק מוכיך את כל גישת הממשלה לאזרח הצעיר והמזדקן.לכן יש להביא אנשים בעלי חשיבה אחרת.ובאים זה לא יעבוד אז להיתראות בבחירות.שם לא היו 400000 איש .שם יהיה כל מי שאיכפת ממדינת ישראל אזרח שאיכפת לו
בוקי | 30.09.11
8.
יש להגדיל את ההוצאות למטרות טובות:תשתיות ביהודה ושומרון ולא לקצבאות עבור פרזיטים
בניה מאסיבית ביהודה ושומרון תעביר אחוז גדול מהאוכלוסיה לשם ירד הלחץ במרכז וגם המחירים כמו כן תנופת בניה תמיד תורמת לשיגשוג כלכלי ומספקת עבודה למאות אלפים באופן ישיר ועקיף הכי קטע שהליכה לעבר שלום מחמירה את מצבה של ישראל ומעודדת את הערבים שהנה עוד מעט ישראל מתפרקת. לעומת קביעת עובדות בשטח מחזק את ישראל כלכלית ומדכא את שאיפות ותקוות הערבים שישראל תעלם.
תאוריית ביבי ליברמן | 30.09.11
1.
שטיגליץ ורוביני עוקפים את קרוגמן בהליכה
אבל מה משותף לשלושתם: הם מרדו בקונצנזוס הניאו-ליברלי. כולם קוראים להגדלת ההוצאה הממשלתית על מנת להאיץ את הצמיחה ולצמצם את אי השיוויון. רק אצלנו הס מלהזכיר את הגדלת התקציב כאפשרות לתשובה לדרישות המחאה. אצלנו אסור "לפרוץ" את מסגרת התקציב פן תקרוס הכלכלה בין לילה. מתי יקום אצלנו כלכלן בכיר עם קצת יושר אינטלקטואלי ויגיד את מה שאומרים בכירי הכלכלנים בעולם? מתי ישבר הפחד לכפור בחוקי הכנסיה שגיבתה באופן מלא את הפרטתה לדעת של מדינת הרווחה? כרגע, כאמור, אין נביא בישראל.
עמרם | 28.09.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת