אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"כמו שדפני אמרה: 'הלכנו לטיפול שורש וקיבלנו שיננית'"

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
חסרים קצת נתונים אבל זה מה שיש אז הנה העייצס שלי
חשמל 300 ש"ח וכדו' חסר הוצאות רכישת רכב...שנתון וגודל נדרשים ע"מ לייצר פרופיל אמיתי. אוכל 3000 ש"ח- לשים לב יותר אם מעוניינים לחסוך (אנחנו משפחה זוג +4 מתקיימים ואוכלים בסכום דומה מתוכם שני מתבגרים (זכרים) אוכלים טפו טפו טפו...) הוצאות דלק, חד משמעי לעבור לפריוס (היברידית של טויוטה) יפחית בין שליש לחצי את ההוצאה, הוצאות הביטוח ישארו כמעט בעינן (אין לי מושג כיצד זה משפיע על תיק עצמאי). 80 ש"ח לגז נראה לי מוגזם מאוד אלא אם כן יש לך הסכם שכולל חימום מים מיידי...לעבור לדוד שמש. בילויים 500 שיהיה לבריאות כל הכבוד לפרגון. סלולרי-, תעברי לחברה אחרת ותשפרי את התנאים בוודאות! במקביל תוודאי שאת משתמשת באוזניה ;-). בסעיפים האוכל והדלק את יכולה לחסוך לפחות 2500 ש"ח בחודש אם הכסף חשוב לך ומדובר בסכום לא מבוטל... חמסה חמסה! תגדילי את ביטוח החיים שלך בצורה משמעותית, להערכתי אין מספיק כסף להחזיק את הילדה עד אחרי האוניברסיטה עם מחר ח"ו יקרה הנורא מכל, כדי להחליט כמה כסף את צריכה תבדקי מה תרחיש ההוצאות מהיום עד למשל סיום התיכון/צבא/אוניברסיטה - ההחלטה שלכן, נניח שהגעתן לסכום של 300K, זהו הסכום של ביטוח החיים הנדרש, בשנה הבאה תפחיתו את הסכום בהתאמה כך סכום הביטוח ילך ויקטן עם הזמן וגם יהיה רלוונטי, לא לשכוח למנות מבוגר אחראי בתור ממונה על התיק (במקרה שלי זו האם במקרה שלכן זה לא ברור) במקביל תוודאי שאין לך כיסוי כפול (אם יש לך פנסיה ולא ביטוח מנהלים סביר שישנה כפילות). זהו נגמרו לי העייצעס, תחיי בטוב. הרבה בריאות
דרום | 09.10.11
23.
תגובה ל- 4
חשוב לי להבהיר דבר אחד ש -3 חוגים לילדה וחדר כושר כן נחשבות מותרות... יש אנשים שאין להם את האפשרות לממן חוג אחד לילד אז עם כל הכבוד למעמד הביניים הבעיה היא לא איתו כי הוא חי וגומר את החודש. הבעיה עם השכבות החלשות יותר.. שלא גומרות את החודש, שכל חודש המינוס רק גודל.
מעמד הביניים | 09.10.11
22.
מוחה בשם השינניות !!! לפעמים שיננית מונעת הוצאה חקרה של רופא שיניים יקרים.
ובפרהפרזה על חיינו , לחיות נבון וכלכלי , זה כל כך פשוט . מנסיוני ברעננה זה קשה , כאסה לילדה בת 10 הלחץ החברתי משגע , הקטנים בכל זאת קשובים ומבינים שכבר לא קונים פופקורן בקולנוע או ממתקים על יד הקופה הרושמת , בקטנה ניתן לעשות צעדים לייעול התנהלות , חס וחלילה מבלי לנהל לאחר את חיו . לדוגמא : 1. ברעננה לקנות מוצרי בית ומזון ברמה או בויקטורי בצומת כפ"ס , המזון ירד ב 20% לערך . 2. להוריד את הזבל הטלויזיוני בכבלים ולהסתפק בממיר ( בנובמבר יש נקודת יציאה ללא קנסות ) . 3. חוגים ??? חוג אחד + צופים\מחנות עולים מספק לדעתי . בכל מקרה המאבק היומיומי של מי שעובד אינו מוצדק ויישר כח למיכל שאינה מהווה נטל על המדינה ובוחרת לפרנס את עצמה ללא נטל על החברה. מכיר אותה היא בחורה לענין , אולי יצא שידוך כאן .
אחד העם | 09.10.11
20.
טרכטנברג לא תרם מאומה למצב מעמד הביניים
מדובר במריחת זמן של ביבי כמו שהוא תמיד אוהב לעשות. ליברמן כהרגלו הנחש עכשיו כן מאשר את העברת הדו"ח, העיקר שהראה לחמש דקות שאכפת לו ממשהו חוץ מהעסקים המושחתים שלו. ש"ס עדיין מתנגדת אבל בסוף תסכים וכל מעגל השחיתות והרקבון שהשתלט על מחוזותינו ימשיך. אני מתפלא איך האשה הנחמדה הזו עוד בכלל שורדת. מסכים איתה עם כל מילה לגבי לקחת משכנתא בארץ. יש לי סלידה באופן אישי לשלם 60% מערך הדירה רק על הקרקע (לכן השקעתי בנדל"ן בארה"ב) כמו שיש לי סלידה לשלם 60% מס על דלק (אבל על זה אין לי ברירה כי תחבורה ציבורית נורמלית אין כאן).
ערן | 09.10.11
19.
מי שאין לו ילדים בגיל הרך מקבל רק פירורים קטנים...
השינוים הגדולים הם רק למי שיש ילדים בגיל הרך... שם יכולים להגיע לחיסכון של 2-3 אלף ש"ח. מי שהילדים שלו גדולים יותר אולי יחסוך 400 ש"ח מכל הרפורמות. לפריפריה אין התייחסות רצית .... יפתחו את הרקבת שכבר מפתחים מזמן... לפריפריה צריך להוריד את מחיר הדלק (כולל סולר)... כי מי שחי בפריפריה מוציא הרבה יותר מהממוצע בתחבורה.
משה | 09.10.11
18.
לא חכמים גדולים דפני ושות'. תלמדו מהרופאים המתמחים!
במקום לפסול כל התקדמות הייתם צריכים לקבל את טרכטנברג בברכה ולדרוש יותר. כמו שהמתמחים קיבלו מה שקיבלו ועכשיו יקבלו עוד. וחוץ מזה אין קשר בין אי קבלת טיפול שיניים לשיננית, אולי התכוונו לבמקום טיפול שורש קיבלו סתימה. אין דבר, העיקר שתלמדו מטעויות.
מומחה למו"מ | 09.10.11
15.
א מהצפון תקרא\י
אני פשוט ל אמצליח להבין את התגובות הללו שלצמצם... סליחה עשתה תואר שני.. עשתה... הביא ילדה לעולם .. (סליחה למה לדתיים לא מטיפים להביא ילד אחד במקום עשרה שאנחנו ממנמנים?: ) .. היא עובדת בשביל לחיות ולא חיה בשביל לעבוד... כן 3000 שח למזון זה הגיוני, וכן טלפון זה הגיוני וכן גם כבלים ואינטרנט ..היום זה כבר לא מותרות זה שפיות שיש ילדים!!! ולא רק!!! מה צריך לחיות במנזר קלוונסטי? אני לא מצליח להבין את זה.. מי למד כל כך הרבה שנים מגיע לו תגמול על כך .. מצטער .. הוא משגיע בשיבל לקבל בחזרה משהו הולם ולא משכורת של מישהו שעובד במפעל כעובד יצור.. ו אני לא מזלזל בעובדים אלו בכלל!! אבל שיתחיל להיות ערך איכות החיים... ולא רק על מה לא לבזבז!!! וכן חופש זאת לא מותרה שעובדים כל כך קשה.. ורכב זה הכרח עם התחבורה הציבורית הכושלת במדינתנו .. שלא טורחת לפתח אלטנרנטיבה כי היא עושה כל כך הרבה כסף מהמיסים של הדלק.. אז ד להבטיף נשבר מכל מתיפיפי הנפש!!!
ג. מהמרכז  | 09.10.11
14.
"אבל אני לא מוכנה לקחת משכנתה ולגלות עם סיומה בגיל 60 שלא חייתי".
לדעתי האישית, את חושבת בצורה מאוד אגואיסטית! למה לא לחשוב שאם תתאמצי קצת למען הדירה אז לפחות אחרי 120 תתני לילדה שלך כרטיס כניסה מעולה לחיים שלה בצורה דירה בירושה? בהנתן התנאים הנוכחיים\ מה תורישי בדיוק לילדה, אוכל לכלב? לא שווה להתאמץ קצת בכדי לדאוג לעתיד הילדה שלך?
 | 09.10.11
13.
מה שסירס את ועידת טרכטנברג היה
כשהקימו את הוועידה רצו להטיב עם מעמד הביניים אבל אז הכניסו דרישות נוספות ורוב התקציב הולך לחינוך חינם מגיל 3 ולדיור ציבורי, דבר שמיטיב רק משפחות עניות מרובות ילדים. מי שיממן את כל זה זה שוב פעם המעמד הבינוני. צריך לבטל חוק חינוך חינם מגיל 3, למה שאני אממן את שני הילדים שלי ו 6 ילדים של משפחה שלא עובדת? צריך לבטל קצבאות ילדים ובכסף שנחסך להוריד במיסים.
ירון | 09.10.11
8.
חשמל בלי מזגן זה 300 שח גג
יש פה דירה של שתי נפשות שבמקרה הזה יחסית חוסכות, לכולם זה נראה מוזר כי הם יושבים כל היום עם המזגן דלוק. בקיץ, עם דוד שמש ומאוורר חשמל לא צריך להיות יותר מ240 שח לחודשיים. לגבי המיים, נראה נמוך אבל עדיין סביר. סה"כ היא חיה בהתאם לרמת השכר שלה והיא לא מבזבזת כסף. אמנם ניתן לחסוך אם רוצים אבל עדיין, אפילו אם היא תחסוך עוד 500 שח זה לא ממש יקרב אותה לדירה חדשה (או ישנה).
נעם | 09.10.11
1.
מיכל לאופר היקרה
אכן לא תרגישי את דו"ח טרכטנברג... אך , אם את עסק עצמאי, יש לך החזר הוצאות על חלק מהדברים שצויינו, דלק, חשמל, סלולר ועוד, ולכן ההוצאות שחושבו כאן לא מדויקות. כמו כן, 1. להוציא על שתי נפשות אמא ובת כ-3000 ש"ח בחודש על מזון, את כנראה קונה מותרות באוכל !!! אנו משפחה של שני הורים ושלושה ילדים מוציאים פחות מ-3000 ש"ח מזון בחודש. 2. את YES תבטלי ותחברי במקום את הממיר הדיגיטלי החינמי (5 ערוצים). 3. למרות העסק, 700 ש"ח לנייח ונייד (TOO MUCH), יש דרכים לחסוך זאת. 4. הוצאות שוטפות של כמעט 13,000 ש"ח רק על שתי נפשות,(במידה והנתונים מדויקים), הרבה מידי, שוב ,אם את כוללת בתוך זה את העסק, אז זה כבר סיפור אחר -ראי פתיח. שתהיה לך שנה כלכלית נבונה יותר !!!
א. מהצפון | 09.10.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת