אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלעדי ל"כלכליסט": הסטודנטים מעלים את בתי ההשקעות והבנקים על הכוונת

45 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
למה הטלויזיה הרדיו והעיתונים לא עושים משהו נגד הבנקים ובתי ההשקעות
עמלות הבנקים הגבוהות ועמלות בתי ההשקעות שתמיד מרויחים גם עם הבורסה יורדת זה דורש תחקיר עמוק ופעילות רצינית של התקשורת אבל כנראה שהתקשורת מפחדת מהם או שהבנקים שולטים בתקשורת וקובעים מה לא יטופל
שוקי מרלה | 23.10.11
42.
הגיע הזמן למחאה ענקית על הבנקים וחברות הסלולר ויפה שעה אחת קודם
הבנקים הם האויב מספר אחד של משקי הבית וכל אזרחי המדינה הם הכסף הגדול וחייבים להילחם נגדם בכל הכח כי העמלות שלהם מוגזמות בעיקר על המשכנתאות וגם חברות הסלולר שכל אזרח משלם להם כל חודש סכומים מוגזמים וגבוהים. הגיע הזמן לעשות שביתה ולא לדבר בסלולרי שבוע ונראה מה יעשו חברות הסלולר. לגבי הבנקים חייבים לשלוח מכתבי תלונה למפקח על הבנקים ולשאר הגופים שמטפלים בתלונות.
שוקי מרלה | 22.10.11
41.
כסטודנט הבנק שלי בסדר גמור ועוזר לי בשכר לימוד
בהתאם למה שמצפים מבנקים, אף אחד לא מלאך... אז בתור סטודנט, הבנק שלי טפחות לא רק נותן לי פטור לשנתיים מעמלות אלא גם ובעיקר פריסת שכר לימוד לתשלומים בלי ריבית והצמדה וגם הלוואה בתנאים מצוינים אם אני צריך, ולא רוצה להעיק על ההורים לגמרי. אנחנו הולכים למי שנותן לנו את מה שאנחנו צריכים.
יובל | 18.10.11
37.
סטודנט
אתה יו"ר התאחדות הסטודנטים שפרח לי שמך, זקוק לתעסוקה תועלתית כדאי לנתב אותך לעשיה יצירה ויציאה מהשליליות שאתה מחפש בכל מוסד שהוא .כנראה שעליך לעבור קורס באופטימיות .אתה מאד רחוק משם תתחיל להסתכל על החיים במשקפיים קצת וורודות. לך לעבוד לתרום וליזום עשיה בונה ולא הורסת.
 | 17.10.11
36.
גילוי דעת ח ב ר י ם. שכחו את חברות הסלולרי.
שכחו את חברות הסלולרי !!!!!!! ה ק ר ט ל ! ! ! גלו לציבור על איזה מין או סוג של תחרות עסקינן ??? איך יכול להיות מחירים דומים "חבילות" . מה זה חוק כלים שלובים ??????? אנחנו הצרכנים פריירים ב ע נ ק ! ! !. אנחנו אשמים ובוגדים בכוח הצרכני שייש לנו נקודה
לירוני | 17.10.11
35.
הצעה לסטודנטים : להוציא תו "קניה הוגנת" - כמו כשרות או להבדיל מוצר ירוק ...
במקום ללכת (רק) בשיטת החרמות שהיא מוגבלת ונקודתית במהותה- והאפקטיביות שלה יורדת ככל שמשתמשים בה צריך מנגנון שירתום חברות על דרך החיוב כחלק מנורמת התנהגות חדשה כלפי הצרכן. כמו מוצרים בכשרות או להבדיל מוצרים ירוקים- יש להוציא תו בפיקוח ועדה של אגודות הסטודנטים שמגדיר מוצר כקניה הוגנת. קניה הוגנת תהא קניה שמתקיים בה מחיר סביר ללקוח וכן תנאים נוספים שיוגדרו (אפילו אי ניצול עובדים) תו מעין זה שיודבק למוצר יהווה יתרון מסחרי עבור החברה מחד ומנגד יחייבה לעמוד בתנאים מגבילים של הוגנות. ך יווצר מנגנון מתמשך של פיקוח על מחיר מוצר בדיוק כמו בכשרות, עם מחויבות להוגנות של החברות וגם ייכנס קצת כסף לסטודנטים (לא להגזים שלא ינפח מחיר כמו כשרות) אני מבטיח שבין שני בקבוקי שמן- או גבינות לבנות או סבון כלים או כל מוצר ושירות - תמיד אבחר את זה שמסומן כקניה הוגנת, וןכמוני רבים אחרים, מנגנון מעין זה יהווה משקל נגד לרגולוטור ממשלתי ולתחושתי יהא הגון בהרבה. הפחד היחיד שהכח שינתן לאגודות לא יהפוך לכח משחית ואת זה יש למנוע בתקנון המחייב שקיפות מלאה (פיקוח שופט, פרסום 100% מהפרוטוקולים באתר לציבור, מצלמות אינטרנט בחדרי ועדות באופן קבוע, עבודה ושכר במנגנון בצמוד לתנאי פרח לסטודנטים בלבד, בלי מנכ"לים ופונקציונלים שכירים, כל הרווחים לחלוקת מילגות עפ"י קריטריונים וכדומה)
במקום שוט- גזר | 17.10.11
34.
עיקר הבעייה נעוצה בבנקים שגובים עמלות הפצה בקרנות נאמנות ובקופות גמל.
קצת היסטוריה - לפני כמה שנים מכרו הבנקים את קופות הגמל, קרנות ההשתלמות וקרנות הנאמנות לחברות הביטוח ובתי ההשקעות במאות מליונים. כיום, לאחר המכירה, הבנקים גובים באמצעות החוק עמלות הפצה שמגיעות עד 0.8% לשנה... אז חברים יקרים... כמחצית מדמי הניהול שאתם משלמים הולכים בכלל לבנקים! הם הבריונים האמיתיים שממשיכים לגדול בחסות "שומר הסף" ששמו "בנק ישראל"...
דב | 17.10.11
33.
צריך להחרים את כל הבנקים
אין טוב ואין רע פה כולם זבל לאיפה שלא תלך מחוץ למדינת ישראל לא קיימים פשוט דברים כמו עמלת דמי ניהול חודשי או לשלם כסף עבור כרטיס אשראי פשוט גם לא קיים. להיפך, הבנק דואג שיהיו כמה שיותר כספומטים שלו בקניונים ואזורי מסחר כדי שלא תשלם עמלה לכספומט מתחרה. רק בארץ אתה מגיע עם כסף מזומן לבנק והוא דורש עמלת הפקדה, שבמקומות אחרים בעולם נותנים לך נשיקה שאתה מביא כסף מזומן.
עמית | 17.10.11
31.
כל הכבוד - צרכנות נבונה לכל אזרחי המדינה בזכות הסטודנטים זהבית תיזהרי בפסגות
הגיע הזמן ללמד לקח את כל הגזלנים במקרה הזה עושקים אותנו ומחסלים את הפנסיות שלנו. גם כושלים בתחום ההשקעות וגם גובים דמי ניהול מוגזמים. זהו מאבק חשוב לטובת כלל אזרחי מדינת ישראל. יש למסור נתונים על דמי הניהול ולעשות עזיבה המונית של קרנות עושקות כמו למשל פסגות............. מעניין ששהבית כהן גם פה.
מירי | 17.10.11
29.
כל הכבוד... אבל
אני חושב שסוף סוף יש מחאה אמיתית, אבל קצת לא ישים החרם.. למה אני מתכוון, עניין העמלות בבנק יכול להשתנות אפילו בלי חרם אלא רק לאיים שאתם עוברים לבנק אחר ואם אתם מספיק חזקים זה יעזור. הבעיה האמיתית היא אצל בתי ההשקעות.. אבל כאן יש אבל גדול.. הם עושים מה שבא להם, והם יודעים שתשאר שם.. לכולנו יש השקעות כאלה ואחרים .. אם זה קרנות פנסיה, השתלמות וכו', ובגלל מקבלים את זה דרך המעסיקים (בכל זאת מופרש מאיתנו וגם מהמעסיק חלק לא קטן) זה יוצא משתלם לנו ברגע נתון, אבל בתי ההשקעות לוקחים עמלות מטורפות ורק אם ממש שמים לב ומאיימים עליהם (לפעמים צריך להגיע למפקח על הביטוח) רק אז הם מחזירים לנו כסף "אם הם טעו" או שמורידים קצת את העמלות.. העמלות האלו הם מטורפות כמו שאמרתי ושם נעלם לנו המון כסף עתידי שלנו. יש דבר אחד שאף אחד לא מעלה שלפי דעתי נמצא הכסף הבאמת גדול.. וממש כמעט כולנו אשמים בו. הכסף השחור.. אנחנו ואנשים שקרובים לנו מוצאים המון פעמים כסף בלי קבלה והמדינה לא מקבלת מזה שום מס. אסביר, לכולנו יש מנקה בבית\בניין וכמה מאיתנו משלמים לה עם קבלה? היא מחזירה מס למדינה? הגנן של הגינה נותן קבלה? וכו'. אני מניח שאם היו עוקפים את זה בצורה טובה אולי היו עוד כמה מילירדים למדינה והיא היתה עוזרת יותר לנו. צריכים לחשוב גם על זה (גם אנחנו אשמים במצב ולא רק אותם גופים).
שי | 17.10.11
28.
פסגות – למה ואיך
פסגות הם אלה שחתמו בשמנו על התספורת הראשונה בסבב הנוכחי, התספורת של לבייב (אחרי שמשך דיוידנד עתק שנה לפני התספורת) סיפור הנוסטרו, החקירות נגד ורמוס הבעלות של אייפקס האטומים (השאירו את זהבית בדירקטוריון) פסגות פשוט בולטת ראש מעל כולם ברמת החוצפה איך? להעביר מקרנות נאנמות של פסגות לקרנות אחרות – טלפון אחד לברוקר, הכי קל ולמי שיש כוח לזה – אז לסגור חשבונות מנוהלים ע’י פסגות ולעבור למתחרים – צעד כזה דורש יצירת קשר עם בית השקעות חדש, וחתימת טפסים אצלם ובבנק – חצי יום. יותר קשה, אבל גם יותר כואב לקרטליסטים דרך אגב – פגיעה בבית השקעות לא תפגע בחוסכים – ההשקעות שלכם יושבות בנאמנות של הבנק שמאחורי בית ההשקעות. הפגיעה מוגבלת לכספי בית ההשקעות בלבד (הנוסטרו). להזכירכם – פגיעה משמעותית דרך חרם ממוקד בגוף יחיד, מאד אפקטיבי כנגד שאר המתחרים (ברי המזל... הפעם). המעבר מתנובה לגוף פיננסי מעביר מסר ברור לכל הקרטליסטים במדינה, שהחרם ממוקד, אפקטיבי ומסוגל לאגד את הצרכנים ולעבור בין מגזרים. אף קרטליסט שהחמדנות לא העבירה אותו על דעתו לא יסתכן בפשיטת רגל. ואם כן? נמשיך להכות בהם.
אורן | 17.10.11
26.
קרנות פנסיה חדשות
רק לתשומת לבכם של מי שמארגן את החרם. קרנות הפנסיה החדשות (משנת 1995) לוקחות דמי ניהול של 6% על ההפקדה החודשית ועוד 1/2% מהצבירה הכללית . אלו תקנות הממשלה. לוועדים חזקים הן נותנות את ההנחה הבאה דמי ניהול על ההפקדה החודשית 2.5% ועל הצבירה הכללית 1/4% בלבד. רק לצורך הסבר אדם שיפקיד בהנחות אלו לאורך שנים יהיו לו ביום הפנסיה עוד כ 130 עד 140 אלף שח' בחשבונו. כל 200 אלף שח' בצבירת הפנסיה שווים 1000 שח' בקיצבה החודשית שתשולם לאדם למשך חייו .
חיים | 17.10.11
24.
ח-ת-ו-נ-ה
צאו למאבק על הגנבה הזאת שנקראת: חתונה!! אני בתור סטודנט לא יכול להרשות לעצמי חתונה צנועה עם המחירים המטורפים שלוקחים במדינה הזו. חתונה היום עולה בסביבות ה 130,000 ש"ח!!! על זה צריך למחות ולצאת למאבק, זו אמורה להיות התחלת החיים של זוג צעיר ובמקום זה זוג צעיר צריך לקחת הלוואות מטורפות בשביל לעשות ארוע קטן.
מתחתן  | 17.10.11
22.
איציק שמולי תבורך על יוזמתך נגד הבנקים חב' השקעות!!!
איך אתם חושבים . מי ממן משכורות מנהלי הבנקים וחב' השקעות ,משכורות של נטו לחודש מיליון שקל ויותר, חוץ מבונוסים והוצאות . אם לא אנו האזרחים הקטנים שמרווחים בקושי כדי להתחיל את החודש. הגיע הזמן למחות נגד הבנקים וחברות ההשקעות כמו בכל העולם. למה אזרח צריך לשלם כסף עבור להוציא את כספו מהבנק???? או לשלם עבור מניות שנמצאים בבנק בשם שמירה ודמי ניהול. האם מעסיקים גדוד שמירה???
פאולה | 17.10.11
21.
סבלנות...תסיימו כמו שצריך עם ענף המזון ואז לעבור...לא לקפוץ..לא תשיגו כלום
הייתי משנה את החרם בעניין המזון לכך שבכל חודש רשת אחרת תוחרם וכך בכל רשת בנפרד יבינו את משמעות החרם..עד תם..נראה את שופרסל או מגה חודש ללא צרכנים.. או כל רשת אחרת כולל רמי לוי "הצנוע" להרעיד להם את האדמה כי הם פשוט גובים יותר מדי...
אבי | 17.10.11
19.
פנסייה זו הבעיה העיקרית של הצעירים ואף אחד לא מדבר על זה
לביבי ולאחרים שהתחילו להפקיד בשנות ה90 יש תוכנית פנסייה כך שעל כל 144000 ש"ח יש לו 1000 ש"ח פנסייה אתם מפקידים בתוכנית לא בטוחה , (כלומר יכולה להישתנות ולהיות יותר גרועה) על כל 210,000 ש"ח אתם מקבלים 1000 ש"ח פנסייה את כל זה מאשרת המדינה ולכן יהיה לנו בעתיד בעיה כמו ביון ודמי הניהול מובטחים לסוכניות ולחברות הביטוח !
מבפנים | 17.10.11
16.
זה לא יעזור
מתי תבינו שכל המחאה הזאת לא עוזרת בכלום אז יאלה תנובה הורידה ב 40 אג' את מחיר הקוטג' והגניבה הצהובה ויאלה גם טרה ושאר החברות עשומהלך דומה, נו אז? 40 אג'? על זה יצאו חצי מיליון איש לרחובות? בשביל זה עושים חרם? מחירי הדיור לא זזו! מחיר הדלק רק עלה! מחירי הגנים עדיין יקרים מאוד! סל הקניות המינימלי בסופר עדיין יקר ב 200-300 ש"ח מלפני 4 שנים! או בקיצור סטודנטים יקרים, שום דבר לא עזר, מתי תבינו ששטייניץ וביבי צוחקים על האזרחים ומחרבנים עליהם במדינה הזאת? המחאות האלה על הבנקים/סופרים זה לא מה שיעזרו למאות אלפי ואף מיליוני אנשים לצאת ממשברים כלכליים שבהם הם נמצאים, זה לא יעלה משכורת ולא יספר את רמת החיים, ובטח לא יקנה להם בית לגור בו. לצערי הרבה ואני אומר זאת בצער רב צריך לצאת לרחובות ולשרוף דברים צריך מחאה אלימה, צריך לחסום את הכניסה לת"א, לירושלים, את כביש החוף, צריך לזעוק זעקה אמיתית, להרים דגל שחור! אי אפשר להמשיך ככה יותר. תחשבו על זה פעם לעומק במקום לעשות מחאות "פייסבוק" שלא עוזרות יותר מידי.
אבי | 17.10.11
14.
מחאות נוספות- כנסו בבקשה
נא לחקור גם תחומים נוספים. ביטוח לאומי למשל. עוולות מול חד הוריות והסכומים המגוחחים שמקצים להן לחיות....\ דיור ציבורי במקומות נאותים. לא חייב להיות עבריין/מסומם או שחור בכדי לקבל דיור ציבורי במרכז הארץ ולא חייב לעבור למקומות מרוחקים-למדבר או לשממת הגליל בכדי לחיות. הרי לא שם ולא שם אין תעסוקה, אז מה התועלת ?
GL | 17.10.11
12.
ניגוד עניינים
יש לבצע (בעזרת חקיקה ,ו/או תקנות) איסור על פעילויות כפולות של הבנקים ובתי ההשקעות למיניהם ,מי שעוסק בנוסטרו יעסוק רק בזה (ולא בהשקעות של כלל הציבור),וכך גם בנושא מסחר עצמאי בבורסה זה יבוצע רק על ידי גוף מורשה שעוסק רק במתן השרות הספציפי הזה בלבד ,וכך הלאה.... וזאת על מנת למנוע ניגוד עניינים .ככל שזה יבוצע מוקדם יותר כך יטב לכולם.
גיל משה | 17.10.11
4.
דמי נהול ומניעת הלקוח , ע"י מעסיקו , לבחור סוכן
בידי הוכחות , כי למרות שהצעתי למבוטח דמי נהול בגובה של 1.1% על הפרמיה ועוד 1.25% על הצבירה , בחברת ביטוח מסוימת , הכריח המעסיק את העובד לבצע את ביטוח המנהלים , באותה חברת ביטוח , אולם באמצעות סוכן שלו שדרש 4.2% ד.נ. על הפרמיה לשאלת העובד , מדוע , ענה הסוכן , בגלל העמלה שלי .
אלי בן-דרור | 17.10.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת