אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מרכנתיל: גידול של 20% בבקשות להלוואות גישור, עקב ההאטה בשוק הדיור

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
פשוט אי אפשר לרכוש.. גם אם רוצים.
המחאה החברתית לא התפרצה סתם. אנשים עובדים בקושי סוגרים את החודש ועל לחסוך אין מה לדבר. דירה הפכה חלום רחוק ובלתי מושג. אני מתה לרכוש דירה ולא יכולה. דירה צנועה איפה שהוא. ואין מצב. שמחה לשמוע שסופסוף המחירים יורדים. מקווה שיירדו עוד. אם המדינה תמצא דרך פתרונות למעוניינים לרכוש דירה ראשונה - בהתאם ליכולת ההחזר שלהם - לאחר שהתנאים הוחמרו מאוד ונעשו בלתי אפשריים, אולי השוק יירד למצב נורמאלי לאחר שהמחירים עלו בהגזמה - אבל לפחות הוא לא יתרסק. אני מבינה שאלה שלקחו הלוואת גישור סובלים וזאת ממש לא שמחה לאיד - אבל מצב השוק כיום לא הגיוני.
 | 08.11.11
45.
הזמנים השתנו.....
קונים החלו לקלוט שניתן לקנות דירות חדשות במחירים זהים לישנות ופנו לקנותן.לכן אני סבור שמוכרים שלוקחים הלואות גישור לקנית דירות חדשות בתקווה שיקבלו מחיר משופר על דירותהם הישנות טועים בגדול.דירות ישנות ימשיכו לרדת במחיר בגלל הסיבה שציינתי ויווצר פער של 30-40 אחוז במחיר בין דירות חדשות לישנות וזה הגיוני כמו שלקנות רכב חדש במחיר רכב ישן -מצב לא הגיוני.לכן מי שמתכנן להשהות מכירה על דירה ישנה טועה ובסוף גם ישלם על הלואת גישור וגם יקבל פחות כסף על דירתו הישנה.
אחד | 08.11.11
43.
לא רוצה לומר אמרתי לכם אבל אמרתי לכם שמחיריי הדירות הינם בועתיים!!!!!!!!!
גם בארצות הברית אמרו וגם באירופה אמרו ותראו מה קורה בעולם הכל קרס וקורס בפרט מחיריי הנדלן!!!!!!!!!!!!!!! מי היה מאמין בארצות הברית -מדינה כה חזקה כלכלית!!!!!!!!!!!!1 אבל בישראל זה לא יכול להיות ,למה ?משום שאנחנו עם סגולה(:עם מיוחד שיכול לדפוק אחד את השני!!!!!!!!!!!!!!! יש כמה משפחות שדופקים את כולנו וכולנו אוכלים זאת בענק!!!!!!!!!!!!1 מחיר דירה כולל הכל (עלויות ישירות ועקיפות כולל אדמה כולל עובדים כולל הכל )מחיר -גג 550 אלף שח ------!!!!בכל הארץ!!!!!!!!!!!!!כיצד הגיעו למחירים של מעל מיליון בכל הארץ כמעט????????? דיברתי עם מתווך מאשדוד ושאלתי אותו כיצד אתה דורש מחיר של מיליון ומאתיים אלף על דירה בזמן שבמחיר הזה אני יכול לקנות דירה בפתח תקווה או ברמת גן?????????אז הוא אמר לי שכולם כבר הפנימו שלא משנה היכן אתה גר המחיר דומה ואלה המחירים(: אני אמרתי לכם שאני רואה כאן בועה כבר לפני שנתיים שתתפוצץ לנו בפרצוף אפילו איגוד הקבלנים הודיע דיווח לפני חודש בערך שהם עשו טעות שלא מכרו דירות בקצב גדול יותר לפני חצי שנה ויותר משום שכעת הציבור קלט שעבדו עליו ונכנס למגננה !!!!!!!!!!!!אתם שומעים ,אפילו איחוד הקבלנים מודה שהיתה כאן ויש כאן ב ו ע ת מחירים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אתם חושבים שהמחירים לא יפלו ב60-70 אחוז ???? אז כמו שאז אמרתי לכם אני אומר לכם שהיום עדיין המחירים לא קרסו באחוזים אלו אלא רק ב20 אחוז אך זאת משום שבעלי אינטרסים כבדים ו מי שיכול למכור מוכר עכשיו גם בהפסדים לפני המפל הגדול!!!!!!!!!11 אני אומר לכם שוב תתכוננו לנחיתה נוספת של מחירים -גזרו ושמרו עצה זו ואל תגידו שלא אמרו לכם
לא רוצה | 08.11.11
37.
מכרתי השבוע בהוד-השרון בסה"כ 25K פחות ממה שרציתי
תמשיכו לצרוח שהבועה מתפוצצת - אז זהו, שלא! אני יודע יפה מאוד מה קורה בשרון והמחירים בקושי זזו מטה. הדירות אמנם לא נחטפות אפילו בחצי ממה שקרה לפני כשנה אבל עדיין הדירות נמכרות ומי שמבקש מחיר נמוך מעט מהשיא מצליח למכור. לא מאמינים - זה ממש לא משנה, אני מכרתי וכך גם אחרים. ליצנים שחושבים שיצליחו להשיג את הירח - גם אז הם לא מכרו!
אלון לוין | 08.11.11
36.
מצחיק כל התלהבות ה"בועה" כאילו שאנשים יפסיקו לרצות לגור בתל אביב בגלל המחאה.
מי מכל יושבי האוהלים ברוטשילד היה מוכן לעבור לפריפריה? תהיה האטה (בכל זאת משבר עולמי וכל זה) כל אלה שחושבים שהם יאספו נדל"ן ברחובות חיים בסרט. אני מחפש דירה כבר הרבה זמן, היא רק מתרחקת מחודש לחודש.
אבי | 08.11.11
35.
בעלי הממון קונים עכשיו דירות והם יודעים מה הם עושים
אני כותב מניסיון אישי. מכרתי דירה לפני כמה ימים. הזמנתי כמה מתווכים שעשו לי מסע הפחדה, השוק מת, תצטרך לחתוך. למזלי אני לא אחד שקל להפחיד אותו. במקום להוריד 100,000 ש"ח השקעתי 15,000 ש"ח בדירה: החלפתי דלתות לארונות מטבח, אסלה ומקלחון חדשים ונוצצים באמבטיה, ברזים חדשים ומודרניים בכל הדירה, מקרר חדש ומרשים (שממילא הולך איתי אבל הלקוחות מתלהבים). אה, וגם צבע חדש על הקירות. אחרי חודש וחצי שגם היו חגים באמצע, לחצנו ידיים עם הקונים המאושרים בדיוק במחיר שרציתי. בקיצור, אם יש לכם דירה טובה, לא איזה מחסן שהוסב למגורים, אל תמהרו להתפשר. תמיד יהיו את ציידי המציאות שיעוטו על פאיירים שחותכים מחיר. למה שמישהו כזה יתעשר על חשבונכם? אל תהיו אתם הפאיירים התורנים. אני יודע ממקור ראשון על בעלי ממון שקונים עכשיו דירות מאלה שממהרים להוריד מחיר ועוד כמה חודשים כשהשוק יתאושש, ימכרו בעצמם כשהם גוזרים קופון יפה מאד בדרך.
מוכר מאושר | 08.11.11
33.
הכתובות היתה על הקיר מי שלא ימכור היום ימכור מחר בהרבה פחות......
היה ברור שמה שעולה חייב לרדת הבעיה של הישראלי הממוצע תעב הבצע שהוא "שכח" שגם נדלן יכול לרדת,תזכרו בשנת 2002 ..... אז כל המסכנים שקנו ביוקר וימכרו בזול אני מרחם עליכם. מי שחושב שהוא לא ימכור את הדירה שלו במחיר מופחת שהוא קנה,הוא לא מבין שלא תהיה לו ברירה כי אנחנו לקראת מיתון שיגרור פיטורים במשק,כבר היום אנו שומעים כל יום על פיטור עשרות עובדים. אין עבודה אין כסף למשכנתא חונקת,ומשם הדרך למכור את הדירה הוא קצר ביותר. הבעיה שהיו הרבה מאוד אנשים שמצבם היה זהה,וככה הנדלן יקרוס. עוד דבר אחרון הישראלים לא יאוהב את מה שכתבתי כי הוא תמיד הוא אומר "היה בסדר".
פנתר שחור | 08.11.11
32.
קצת מידע אמין מבפנים...
בתוך שנה עד שנתיים מחירי הדירות צפויים לרדת בוודאות לטווח של 30-35% פחות ממחיר נוכחי. זאת לפי בדיקות מחירי שוק/הערכות בנייה קיימת וצפי בנייה/ביקוש לפי גידול אוכלוסין והמון אלמנטים משפיעים. שיעור הדיוק של משרדי הוא 92% והמידע לא מפורסם רשמית כיוון שהוא עלול לפגוע ברווחי הבנקים ככה ש...הם הלקוחות העיקריים. (תאוריית-הקשר מישהו....) מי ששכל בראשו ימתין לפחות שנה...והפראיירים שקונים עכשיו....אל דאגה, יחליפו אותם פראיירים אחרים מתישהו. אני למזלי מכרתי את דירתי בזמן...
שלומי | 08.11.11
26.
אנשים הזויים שלא הפנימו שהמחירים יורדים! חלק גדול עדיין חיים בסרט...
התקשרתי למודעה על בית למכירה בקרית אונו. בעל הבית (שככל הנראה מנסה זמן רב למכור את ביתו) דורש, בלי בושה, 6.2 מ' ש"ח (לא גמיש).... אם הוא מצליח למכור ב- 4.5 אני אוכל את הכובע! יש הרבה מאוד אנשים שמבינים שהמחירים יורדים ומנסים, בשיטת מצליח, למכור את בתיהם לפני הנפילה הגדולה. לכן נראה כאילו המוכרים לא מתגמשים אבל זו לא המציאות! מי שבאמת רוצה/חייב למכור מוריד את המחיר בצורה משמעותית! וכבר ראיתי אנשים יורדים מ- 4.5 ל- 3.5 על בתים שלפני שנה היו נמכרים ב- 4.5 תוך שעות ספורות! אז כדאי להמשיך לחכות...בטווח הקרוב המחירים רק ימשיכו לרדת.
משה | 08.11.11
24.
בגבעת שמואל המחירים גבוהים מאוד וכעת קשה למכור דירות והרבה אנשים נקלעו לצרה
בגבעת שמואל חשבו שהם מנהטן ,שכחו שהם סה"כ על כביש 4 וביקשו על דירת 5 ח ברמת הדר 2.4 מיליון מטורף לכל הדעות,בבניין החדש במגדלי יונה חושבים שהם גרים במגדל אייפל בפריס כי שם רוצים על דירת 5 ח בסביבות ה3 מיליון פלוס,ואח"כ אנשים מתפלאים למה הם לא מצליחים למכור את הדירה שלהם,אז רבותי אם תמכרו במחיר שפוי תמכרו,ואם לא תוכלו בננה שבו בסלון ואל תבכו שאתם לוקחים הלוואת גישור משלמים כל חודש סכום של שכירות ובנוסף לכך גם ערך הדירה שלכם יורד,אז תחשבו טוב טוב......ותורידו כי בסוף יהיה מאוחר מידי וגם לא תקבלו בעוד חודש ויותר את מה שאולי תצליחו היום.....חומר למחשבה.....
אורלי | 08.11.11
23.
יופי, אולי עכשיו הם יתחילו להבין כמה הדירות הישנות שלהם באמת שוות
אנשים מבקשים מחירים מוגזמים בשביל שאנחנו נשלם להם על הדירה החדשה שלהם נחשו מה? אנשים הפסיקו להיות פרייארים! לא נשלם לכם 1200000 על הדירה המסריחה שלכם בלי מעלית בבניין של עמידר של 30 ומשהו שנה ואתם תוסיפו עוד 300 אלף שקל לדירה בפרוייקט חדש. זה לא הגיוני ולכן זה גם נפסק!
הילה | 08.11.11
22.
ואז, בעוד שלושה ארבעה חודשים, כשהשוק ימשיך לדשדש,
הם יבינו שכדאי להם לצמצם הפסדים ולהפסיק לחשוב כמו טייקונים שהם לא, והם ימכרו את הדירות במחירים אף נמוכים יותר מכפי שמציעים להם היום. ואז יתחיל אף גל של פשיטות רגל ודירות ריקות העומדות למכירה ושישו ושימחו וכו'. אל תגידו שלא אמרנו לכם. העם דורש משהו חברתי!
דודי | 08.11.11
18.
דווקא יש ביקוש אדיר אבל אין לאנשים יכולת כלכלית לרכוש דירה
דווקא יש ביקוש אדיר אבל אין לאנשים יכולת כלכלית לרכוש דירה ולראיה אני. חולם על בית עובד עובד עובד וחוסך וחוסך ולא טס לחול ולא מבזבז שקל על מותרות ועדיין לא יכול להגיע לבית במשך חמש השנים האחרונות מחירי הדירות עלו כפליים כולל דלק ואוכל והשכר שלי עומד במקום. אז חלום הדירה התרחק.
שחר | 08.11.11
7.
שאלה על מדדים
שלום רב, חתמנו על זכרון דברים לרכישת דירה מקבלן. הקבלן הציע לנו לבחור בין 2 חלופות להצמדה: מדד תשומות הבניה או מדד המחירים לצרכן. התשלומים ייפרסו ע"ג שנתיים. מה מומלץ וכדאי כלכלית עבורנו בהתחשב לתחזיות ובכלל? תודה מראש. נ.ב. אין בכוונתו לרכוש משכנתא.
ינאי | 08.11.11
3.
הישראלי החדש... מורשת ביבי-קפיטל 2011:
הישראלי החדש הוא מוטציה-רדופת-בצע של מה שקרוי בנאדם מודרני הישראלי החדש יוציא לעצמו עין טחול וריאה ובלבד שיעשה עוד כמה זוזים הישראלי החדש יאכל את בשר אחיו ושכנו ובלבד שלא יצא פראייר עם כסף הישראלי החדש כבר לא רואה פרחים, לא ציפורים, לא חדוות חיים - רואה רק כסף הישראלי החדש מתוכנת היטב וימשיך להצביע ביבי לעולמי עולמיות :-)) בהצלחה לישראלי החדש . . .
 | 08.11.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת