אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מי משלם 4,000 שקל יותר מדי על פנסיה בכל שנה?

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
קרן הפנסיה של סומך
בקרן הפנסיה של סומך חייקין לצערי קיים ניצול של מבנה כוח האדם במשרד על חשבון המשתכרים בשכר נמוך והמשרד עוד יוצא מהסיפור כמעסיק טוב הדואג לעובדיו. חלק ניכר מכוח האדם בסומך מרוויח משכורת נמוכה יחסית, בעל וותק נמוך במשרד ובקרן הפנסיה. אותו מגזר משלם דמי ניהול גבוהים מאוד, כי במצב הזה המרכיב המשמעותי הוא ההפרשה ממהפקדות, גבוהים יותר מהתנאים של סתם מצטרף לקרן. מצד שני השכבה הבכירה והדלילה בעובדים, זו שכבר חסכה הרבה כסף בקרן נהנית מדמי ניהול נמוכים מאוד על סכום צבור גבוה היושב בקרן. זאת בניגוד לחברות כמו אלעל או תעשיה אווירית שם קיים הסדר דומה אבל השכבה של עובדים וותיקים היא יחסית גדולה. סיבסוד צולב על חשבון השכבה החלשה במשרד. עצוב.
גלעד | 16.11.11
24.
דמי הניהול על הצבירה הם המהותיות
חייבים לשים לב שבדמי ניהול על הפקדות יש מרכיב מאוד משמעותי של ביטוחים וריסק. אני בארגון גדול משלם 0.15% על הצבירה ורק השנה ירדנו מ-6% ל-5.5% להפקדות ואנחנו מקבלים סל ביטוחים מאוד גדול בהתאמה. בגלל זה בתעשייה האווירית ה-6% על ההפקדות הוא מאוד משמעותי ומן הסתם כולל בתוכו דברים שאנשים מהשורה או חברות קטנות פשוט לא מקבלים.
עמלת שורה | 16.11.11
23.
פנסיה חובה, לא?
צו הרחבה של פנסיה חובה הכניס כ700 אלף חוסכים נוספים למעגל משלמי דמי הניהול. רובם מרוויחים פחות מ-6000 שח בחודש. ברור שהקצבה שלהם תהיה קטנה מאוד וברור גם שלרוב הם משלמים דמי ניהול מקסימליים. אז למי זה טוב? לקרנות הפנסיה ולחברות הביטוח בעיקר. למדינה שמבטיחה שהם לא יגיעו לבקש השלמת הכנסה מביטוח לאומי. יזמים ויזמיות קטנים נמצאים במצב דומה. אין להם סיכוי להשיג הנחות משמעותיות בדמי הניהול. מחויבים לחסוך אבל בלי אופציות טובות חילופיות. אנחנו שבויים.
ליאת מולכו | 15.11.11
22.
הבעיה האמיתית היא לא דמי הניהול
הם לוקחים דמי ניהול גבוהים כי הם יכולים. הבעיה היא גם לא שהשירות שהם נותנים לא שווה אפילו עשירית מהדמי ניהול שהם נותני. הבעיה היא שבגיל 85 שתצאו לפנסייה סיכוי טוב שלא תראו אפילו שקל: * יגנבו לכם אותו * יפסידו אותו * או סתם יעבירו חוקי מיסוי ופנסייה חדשים שישחקו אותו לגמרי הקטע הטוב הוא שהילד שלכם ילמד בבי"ס שפעם אנשים האמינו שהדרך הטובה ביותר לחסוך לעת זיקנה היא לא בעזרת התנהלות מחושבת וצבירת שקל לשקל אלא ע"י העברת הכסף לחברות מסחריות שלא מתחיבות לכלום ולמנהליהם אין חובה אישית כלפי החוסכים. למרות שפעם אחרי פעם הפסידו את הכספים לבורסה, תספורות או שוד של דמי ניהול עדיין היה חובה חוקית להעביר כסף לגופים האלו. טייקונוקרטיה
מונרך | 15.11.11
20.
הנה יכולתם להצביע על הסיבה לעליית מחירי הנדל"ן והיא התפספסה לכם
מרוב עמימות בתחום הפנסיוני, והחשש מפני אי סדרים, וחוסר האמון הכללי שהציבור רוחש לכל המנגנון הפיננסי הבלתי מוכר הזה, חלק לא קטן החליטו שהם מושכים כל גרוש אפשרי, והולכים לקנות נדל"ן. כשאתה קונה דירה אתה לא מלכלך את הידיים בכל האיכס הזה. אם הציבור היה יכול לעשות כרצונו בפנסיה שלו, זה היה מחריף בהרבה. הסיבה היחידה שזה נעשה בעדינות היא שהכספים המופנים לנדל"ן הם כספים נוספים, ירושות, וכו' מעבר להפרשות הפנסיוניות.
איל | 16.11.11
18.
הפתעות לפנסיונרים
כלל החוסכים הפנסיונים העמלה תיקח לכם 35% אך הגרעונות האקטואריים יקחו לכם את כל השאר. הידעתם כי גרעון אקטוארי שמחיבת אותכם הקרן אינו מוסבר לכם בשום מקום (כן חישוב ברור ופשוט לא קיים) יותר מכך האוצר מחביא את הגרעונות ואינו כולל אותם בדיווחי פנסיה נט. אגב מישהו מכיר איזה גוף כלכלי שמשיט את הגרעונות שהוא עצמו יוצר על הציבור וכל זאת ללא כל הגבלה!!! (הייתם מוכנים שהבנקים ינקו מחשבונכם את דמי הגרעון שהם יוצרים עקב חובות אבודים השקעות כושלות וכו??) האם הייתם מוכנים שמשיכת כספכם בבנק תלווה במס של 35%?? בקרנות פנסיה משלימות האוצר גובה 35% מס על כספי חיסכון שלכם (כן לא של המעביד כספים שלכם ששלמתם עליהם מס כחוק)!!!
פנסיונר עשוק | 15.11.11
16.
אני בכלל לא מבין למה גובים דמי ניהול???
האם לא מספיקה העובדה שהכסף שלנו שוכב אצל החברות והן יכולות לגלגל אותו ולסחור בו בדיוק כמו תכנית חיסכון בבנק שלא גובים עליו דמי ניהול???? ואני לא מדבר על השערוריה שגם כשהקרנות מפסידות צריך לשלם דמי ניהול. שזה יהיה לפחות נגזרת מהרווח וכשאין רווח אין דמי ניהול!
ירון | 15.11.11
15.
גם החזקים וגם החלשים מסבסדים את בעלי המניות של חברות הביטוח ובתי ההשקעות
תסמכו על החברות שמחזיקות בבעלות על קרנות הפנסיה שהן לא יפסידו כסף, גם מהעובד הכי חזק ומאורגן הן יגבו מספיק דמי ניהול כדי להרוויח פשוט העובד החלש מסבסד את חברת הביטוח בצורה הרבה יותר מאסיבית. הפסדים? רק לחוסכים, במקרה של הפסדים קיצוניים חברת הביטוח תרוויח פחות - אבל עדיין תרוויח וצר לי לאכזב את חסידי הצדק החברתי, אבל גם אם תצליחו לצמצם את ההנחה של מקורות/אלביט/טבע/אלעל זה לא יעזור בשיט לחוסכים החלשים - הם לא יקבלו הנחה
פנסיונר | 15.11.11
8.
היתרון הוא לכושר מיקוח ולא לגודל
אני עובד בחברה של 3000 עובדים, מקבל הנחה ממוצעת לגמרי. ביקשתי הנחה יותר טובה ענו לי שאי אפשר כי המעסיק שלי מטופל דרך "מנהל הסדר". אמרו לי לא לציטוט שבתור לקוח פרטי הייתי משיג תנאים יותר טובים לסוכנת הביטוח מתגובה 2 אני רוצה לספר שלמרות שאני מטופל דרך מנהל הסדר השירות חרא וכשביקשתי לתקן טעויות בתכנית שלי האכילו אותי מרורים במשך שנה ולכל העובדים בחברות הקטנות אני רוצה לומר: צברתם כבר 100 אלף ש"ח? יש לכם כוח מיקוח מספיק חזק, אתם מוזמנים להתקשר לקרן הפנסיה / גמל / השתלמות שלכם ולדרוש הנחה - הקרן תשמח לתת לכם הנחה כזאת כדי שלא תעזבו
עובד בחברה גדולה | 15.11.11
7.
אני חי עכשיו לא בעתיד, לך תדע מה יהי פה עוד 20-30 שנה ?
אני אגיד לכם מה יקרה: הדתיים ישלטו ויקצצו את הפנסיות ב 50 אחוז לכולם כדי לתמוך בציבור שלהם, ויעלו את גיל הפרישה ל 70 , ככה שתמותו לפני שתקבלו פנסיה...הבנתם ? חבל על החיסכון עכשיו, הוא חסר תועלת, לא תראו גרוש, אתם עובדים בשביל הציבור החרדי-דתי..
מי בכלל צריך פנסיה | 15.11.11
3.
החישובים לא הגיונים
בהנחה שההפקדות החודשיות הן 18.333 וישנם מקומות של 20% (עובד ומעביד יחד) עובד שמרוויח 10,000 ש"ח בחודש לא צובר מיליון ש"ח אלא רק לאחר 40 שנות עבודה. לכן ההשוואה אינה מדוייקת. עד לסכום של 500,000 ש"ח ומשכורת של 15000 ש"ח להפרשות עדיף לשלם יותר מהצבירה מאשר מההפקדות. עובדי סומך חייקין ישלמו 450 ש"ח על הצבירה + 1590 ש"ח על ההפקדות כלומר 2040ש"ח בעוד עובדי טבע / טכניון כללית ישלמו 1250 ש"ח על הצבירה +660 ש"ח על ההפקדות כלומר 1910. ככל שהשכר החודשי גבוה יותר כמו אצל סומך כך עדיף לשלם כמה שפחות על ההפקדות ולהיפך אז תעשו את החשבון.
אחד שקצת מבין | 15.11.11
2.
כנסו ----->חובה
אין ספק שדמי ניהול עם חלק מהשיח אבל לא רק . בלא מעט מקרים ההתנהלות של לקוחות אלו הנהנים מדמי ניהול נמוכים מטופלים בצורה ישירה על ידי הגוף המנהל קרי קרן הפנסיה וכו . גוף זה לא מבצע בקרה , הן בתשלומים הן בהנחיות הן בטיפול בלקוח והן באוביקטביות . הטיפול בלקוח הוא פאר מוצר ולא ראיה כוללת של כל התיק . לקוחות משלמים דמי ניהול גבוהים יותר בגלל שירות שהם מקבלים . מספיק שיבחרו לך את המסלול הלא נכון ואתה בבעיה ... אני רוצה לראות לקוח שמקבל שירות בצורה נאותה מגוף המקבל דמי ניהול לא סבירים הרי המשוואה פשוטה מאוד ... משלמים לי .. אני נותן שירות
סוכנת ביטוח - גילוי נאות  | 15.11.11
1.
מזל טוב , התחלתם להתעניין בתעשיית ההפקר המגלגלת 800 מליארד ש"ח
דמי הניהול הם הבעיה הקטנה. חוסר השקיפות במוצרים היא הבעיה הגדולה. אפשר לתת הנחות בדמי ניהול ולגזור קופון שמן מתוכניות לא שקופות שלאף אחד אין בקרה אמיתית מה עושה מנהל הקרן או הבטוח עם הכספים המגיעים אליו. וכל זאת בחסות המפקח על הבטוח שמאפשר לחברות לא להציג למבוטח דין וחשבון ברור מה נעשה עם הפקדותיו לאורך שנים. הגיע הזמן להעביר את הפיקוח לגוף פיקוח רציני ולהוציאו מחזקת משרד האוצר.
משה | 15.11.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת