אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סערה במרינה בהרצליה: בעלי הדירות התנפלו על ראש העירייה יעל גרמן

78 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

76.
למה לא מכרו להם את הים עצמו ? מין רצועת ים פרטית לכל אחד ? למה רק את הגישה לים?
כבעל חלקה בירח (בצד המואר), 50 דונם אגב, אני חייב להגיד שאני מאוד מאוכזב מהעניין הזה שלא מוכרים חלקות ים לאנשים שיכולים להרשות לעצמם. מה הם לא עבדו קשה בשביל הכסף שלהם ? לא שילמו מיסים ? אני בעד לשווק פרוייקט של וילה על החוף + חלקה של 5 דונם ים (רק במים הטריטוריאלים של ישראל כמובן). אני אשקול לקנות איזה חלקת ים קטנה אולי ליד שדה הגז של תשובה, נעשה גם עוד כמה ג'ובות על הדרך... למה לא...
 | 17.11.11
74.
מרינה
לכל המתלהמים, ירוקים וכל שאר הצבעים. בואו ונזכר קצת בעובדות: מי זאת הרצליה שלפני בנית המרינה? עוד עיר קטנה ואפורה (ע"ש חוזה המדינה) מצפון לתל אביב ללא כל אטרקציה ואופי. בא ראש עיר עם חזון (אינני נכנס לטיבו או קיטלוגו של אותו ראש עיר) ואמר "אני אשים את הרצליה על המפה" כמו הרבה ערים דומות בעולם. פנה ליזמים לבנות מרינה ואת מתחם ארנה ובתמורה היזמים בנו דירות לנופש כמקובל בכל העולם. עבר זמן ו"התינוק" נולד ולפי דברי הגב' גרמן "עם מום". כעת עירית הרצליה מנסה להכניס את ה"תינוק" בחזרה. גב' גרמן היקרה, כאשה את חיבת לדעת שלא ניתן אלא חיבים לקבלו וגדלו באהבה. יש דרכים שונות להתמודד עם מצב קיים עם ראיה לעתיד לטובת תושבי הרצליה והמבקרים בה ולא להפוך דבר יפה ל"פיל לבן" כמו "ככר אתרים" בתל אביב. פרויקט זה מניב הכנסות ויש להפיק את המקסימום ולא לגרום לחברות רבות לעזוב את העיר בגלל מדינית לא כלכלית של העיריה (חברות הי-טק למינהן שעזבו) בטוחני שבעלי הדירות הם אנשים שיכולים להגיע לעמק השווה עם העיריה רק בדו-שיח עיניני ללא כל דעות קדומות, נקמנות ובנפש חפצה.
שאול | 16.11.11
73.
לשוש - 66
הבעיה היתה ידועה עוד לפני שהניחו בלוק אחד, וכל הגורמים הרלוונטיים התריעו והזהירו, והקונים ידעו בדיוק לאן הם נכנסים, אך הם סמכו על כך שאיזה ראש עיר מושחת (נחשו מי; רמז: מי שהיה לפני גרמן) יפטור אותם מהציות לחוקים. אז כיום זה כבר לא הולך כל כך בקלות. עיין ערך חוף פלמחים.
דוידי | 16.11.11
72.
גרמן את גדולה על המרינה
כל הבעיות של הרצליה כבר נפתרו, כולל הבניה בקיבוץ גליל ים אז לגב' גרמן לא נשאר מה לעשות....מה עושה??????? רוצה להחריב את אזור המרינה על כל המשתמע, העיקר ששמה יופיע לפחות פעם ביום בתקשורת, אולי זה יועיל להקמת מפלגה חדשה עם מועמדה מהטלויזיה.... לידיעתך גב' גרמן, רשויות החוק במדינה לא היו חייבות לאפשר שיווק יחידות נופש לפרטיים אלא יכלו להגביל את השיווק למלונות בלבד ואז כל מאווייך היו באים על סיפוקם. גם היום עדיין ממשיכים למכור דירות נופש לפרטיים. נוסף לזה בחוזר מנכ"ל משרד התיירות משנת 2009 ובו מפורטות כל ה דרישות בקשר לשיווק יחידות נופש לפרטיים ומשום מה, את בחרת לפעול בניגוד לחוק ולהנחיות המדינה. לא ניתן לקחת מאזרחי המדינה או מאזרחי חוץ את כספם על מנת להקים מלונות ואחר כך לשלוח אותם לכל הרוחות ולכנות אותם מושחתים, תאבי בצע, אינטרסנטים. לראיה, כל אזור המרינה נראה כמו......... אזור זה יכל להיות הפנינה של המדינה אם לא את היית ראש העיר שבחרת להרוס כל חלקה טובה, העיקר להאדיר את שמך.
אילן | 16.11.11
70.
תושבי העיר והועדה לא יודעים את האמת !
גרמן רוצה לעשות רעש ולהגיע לכנסת! רוב תושבי המרינה הם תושבי חו"ל שהשקיעו כסף רב בישראל ובאים לחופש שולחים משפחה וחברים מבלים קונים ואוהבים את הארץ . רוב הדירות מושכרות ולא יתכן שניתן להשכיר לשנה שנתיים ולא לתת לבעל הדירה לגור . המתחמים לא מתאימים למלון לפי חוות דעת מומחה . ישנם דירות מאד גדולות לא ניתן יהיה להשכיר אותם . לגרמן לא איכפת שהמקום יהפוך לפיל לבן ויהרס . נתנו לאנשים במשך שנים להשקיע ועכשיו אומרים אתם לא מענינים אף אחד . בעלי הדירות משלמים מיסים גבוהים מאד בכסף הזה גב' גרמן מחזיקה את כל הרצליה . היא שכחה מי בחר אותה !
ליאור | 16.11.11
68.
הבעייה היא במוסריות של אנשים אלה
אם היו מקנים להם חינוך של יושר וצדק הם לא היו מתנהגים כך אבל כל מי שיוצא פראייר צוחקים עליו שהוא פראייר וזה חלק באשמתנו על חשבון הצדק האמיתי ומי שאשם זאת גם המדינה שלא מלמדים על מוסר וצדק-ויש כאלה שמודעים לבד לזה שאכן כפי שסוכם כך אמור להיות הם מנסים על חשבון תאוות ההנאה שלהם לנסות לשנות גם אם אחר ייסבול בגללם שזה הרבה במדינה וזה לא כולם אז המדינה יש בה אנשים שלא מעוניינים לצאת פראיירים במודע ואם שלא במודע וכך לא קל לחיות במדינה ומי שלא מסוגל לחיות אם התנאים האלו בורח לחו"ל ושם הוא מרגיש שיותר קל למה כי קל שם יותר למה? כי יהודים מהסוג הזה יגידו אהה אפשר לקבמן כאן ולעשות משהו שהוא יותר להנאתי על חשבון אחרים וזה מרחיק מהגרים לא לשוב לעולם יותר למדינה וכך רבים וטובים וישרים נשארים שם.
יוסי | 16.11.11
67.
גרמן ר"ע כוחנית רעה ופניה לפוליטיקה
לכל המתלהמים - אי אפשר להרוס ולבוא עם כל מיני דרישות לאחר שבנו משהו זה כמו שמריו לזניק בנה ממש על חוף הים חומה של דירות וסתם את הנוף הנהדר ואף אחד לא צייץ - אז אחרי שבונים דירות זה לא פייר לא הוגן לבקש/להכריח בעלי הדירות להשכיר אותם ! איפה היו כל הארגונים הירוקים ושאר הארגונים לפני שבנו! יעל גרמן עושה בעיר כבשלה באין לה אופוזיצה טובה והיא מבזבזת כספים על בתי משפט כספי ציבור יקרים! עושה דברים רק למראית עין והעיר מלוכלכת כפי שלא היתה מעולם! הקימה תיאטראות שעולים כסף רב למשלמי המיסים ומביאה לשם רק את חבריה סיעת מרץ שינהלו גם במחיר שגופים אלה מפסידים ויש עוד המון דוגמאות! זה רוע לב משווע לדרוש עכשיו מבעלי הבתים במרינה להשכיר דירות והיא צריכה להשלים על המצב נקודה שתבקש רק כופר או סכום מסויים ותגמור עם הפרשה
שוש | 16.11.11
64.
בכלל לא מדובר בחוף רחצה
מדובר באזור בו חונות כל היאכטות של עשירי עולם, הם אפילו לא תושבי הרצליה, אבל יש מרינה והם משלמים לעירית הרצליה עבור החניה ועבור המים שהם צורכים. את השרותים שלהם הם מרוקנים לים, כך שהמים שם מאד מאד לא בריאים, אז מה יקרה אם יהיו גם דירות נופש כמו בחו"ל. יעל גרמן משיקולים זרים בחרה לעסוק כל היום רק במלחמה עם תושבי אזור המרינה. היא כבר סיימה לתקן את כל מה שצריך בעיר והדבר היחיד שבו היא עוסקת זו המלחמה עם בעלי הדירות. חבל שכך הוא. הרבה משאבים הושקעו בכך בשנים האחרונות ולשווא. נכון שהיא מעכבת תהליכים וגורמת להרבה אנשים להתפוצץ עליה, אבל שום דבר חוץ מזה. הכל חוקי לפי חוקי מדינת ישראל ויעל גרמן וגחמותיה רק עושים נזק לכל תושבי העיר שמשלמים וביוקר על המלחמה האבודה. אבא שלי אמר לי שחכמים לא נכנסים למקומות שאי אפשר לצאת מהם. וזה בדיוק מה שעשתה גרמן וכמובן שבבחירות היא תשלם על כך, נראה לי שמיצתה, עכשיו שתעבור לתפקיד ארצי.
אורנה | 16.11.11
63.
Marina Herzliah
What many of the comments ignore is that we, the people who bought the apartments, are not the ones who broke the law. We were told that these were vacation apartments but the law had no definition of what that meant. The real estate sales person told us it meant that we could only live there ten months of the year and not send our children to public school. The people to go after are the people who built the apartments and took their profits and left - not the people who bought them in good faith. To all those who talk about the beaches belonging to the public - will turning the apartments into a hotel turn them back into beaches? This is just German giving a sweet deal to some hotel company who gets a building for nothing while those of us who bought the apartments get shafted.
Rabbi Fred Schwalb | 15.11.11
59.
יש לי רעיון שיעבוד לכולם תנו תגובה
יש להחליט מאיזה מ״ר ו/או מספר חדרים תשמש הדירה לדירת נופש. כלומר לדוגמא: דירה בין חדר ל4 חדרים כ100 מ״ר-תשמש לנופש כחוק. כל דירה מעל 100 מ״ר ו/או 4 חדרים תהייה רשומה כמגורים... ההיגיון יש דירות של 150-200-300-350 ומ״ר כו׳ הרי לא להרבה אם בכלל יהיה את הסכומים לשלם בעבור שכירות לדירות מסוג זה. אם תונח הצעת חוק כזאת היא תעבור בטוח וכל הצדדים יהיו מרוצים, הרי מי שקנה דירת 3 חדרים לא בטוח שגר שם אלא עשה זאת לשם השקעה מה גם שהיה ידוע לו בקנייה שהיא תשמש לנופש. לגבי הדירות מעל 100 מ״ר, אין מה לגעת בהם ויש להחזיר אותן לדירות מגורים בהגדרה!!!!
שחר | 15.11.11
55.
כל הכבוד יעל גרמן!! חזקי ואמצי - מאבקך נכון וצודק.
מאחר ואי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור, לא נקבל את החוף המקסים שהיה שם..עכשיו יש בניינים חנויות ושובר גלים שהרס את החוף ואת הים. לפחות שישמרו את מה שכבר נשאר ושלא יתנו לכל מיני מלייאנים להחזיק דירות על חשבון גזילת הטבע של כולם. אני אישית מכירה בעל דירה שבכלל לא מתגורר בארץ ובא לשם פעם בשנה - בשביל זה הרסו את החוף?
ענת | 15.11.11
53.
טוב שאני לא ראש העיר !
אין לי סיפטיה, לא לראש העיר וגם לא לבעלי הדירות. אם הם יקבעו מחירים, כמובן, רק העשירים , בעיקר תוצרת חוץ, יהנו מהנופש ובטוח המחירים יהיו מופקעים כמו בכל הארץ. מצד שני, העיריה צריכה "מקורות" להוצאותיה הלא מוצדקות ומנסה להגיע לכיסי העשירים ולא רק של התושבים הפשוטים . אין לי מושג מה הפיתרון וטוב שאני לא ראש העיר ! האחראים על הבניה על החוף, היו צריכים לחשוב מראש על התוצאות !
אני | 15.11.11
52.
גרמן
אולי נכון המאבק אולי לא ,בכל אופן אנשים כבר גרים שם שנים רבות עם משפחות ומשלמים מיסים שמכלכלים את כל הרצליה, אולי גרמן הנכבדה תפסיק לבזבז משאבים על עורכי דין וזמן עבודה שאני משלם בכיסי ואולי תחשוב טוב לפני שהיא עושה פרוייקטים גרנדיוזים שמהללים רק אותה ואולי 5% מהאוכלוסיה( רחוב סוקולוב ,פשוט כאב לב כמה כסף נשפך לחינם שם וכן גם הביאנלה ועוד) הרצליה נקיה,וואו ביג דיל ,יש תקציב לנקיון ולתשתית ואפשר לחשוב שהיא בעצמה מנקה וסוללת כבישים . פשוט תגיעי איתם לפשרה נורמלית ותפסיקי לנסות לכופף בכוח .
הרצלייני | 15.11.11
51.
תשואות לגרמן
ראש עיר מדהימה, שינית את הרצליה ללא הכר - פשוט תענוג לגור בעיר. תפתרי את בעיית המחסור בדירות במחירים סבירים וקיבלנו את העיר בין הכי טובות בארץ. אל תרפי ידייך, שנסי מותנייך, אנו תומכים בך - מאז אלי לנדאו המושחת אף אחד לא עשה כפי שאת עשית בעיר - כל הכבוד. המרינה נבנתה לטובת בעלי הממון ואת רואה את הצדק והשיוויון, כל הכבוד - אין הרבה כמוך. שאפו !!
G | 15.11.11
50.
כרגיל הספקולנטים חושבים שמגיע להם. הם חושבים שבהימור אפשר רק לנצח
מי שרכש את זה ידע מה המצב שם. יש לי חבר שרכש. הוא ידע שהוא לוקח צאנס. מצא הזדמנות ומכר. שהם לא יבכו. לא יכול להיות שהם מהמרים בקאזינו ואם הם היו מפסידים הם היו מבקשים את הכסף בחזרה? בישראל, כל אחד שעושה ספקולציה חושב שאם הוא לא זוכה הוא מקופח. אז זה לא כך. YOU WIN SOME, YOU LOOSE SOME הם הפסידו, לפחות זמנית שלא יבואו בטענות. מה שכן, המחוקק חייב להתערב בעניינים האלו. אני בטוח שיש שם כמה תמימים שיחצן מכר להם שטויות והיום הם משלמים את המחיר. אבל הרוב ידע בדיוק למה הוא נכנס.
רם רדלר | 15.11.11
42.
כל הכבוד ליעל גרמן
הפכה את הרצליה בתוך כמה שנים מעיר נחשלת לעיר שנעים לבקר ולהסתובב בה. עיר שלא מחולקת לקיפוח ופיתוח. עיר שלא מוציאה מיליונים על עסקנים ומשגיחי כשרות מיותרים. עיר שדואגת לתושביה. ברור לי שבעלי הדירות שם קנו דירות על המים במחיר של נכס תיירותי, ורוצים להפוך את הנכסים לדיור נטו, על חשבוננו.
גיא | 15.11.11
41.
מי בעלי הנכס גרמן או הקונים
איך יתכן שהעיריה או גוף מטעמה יחליטו על גובה וטווח השכרת הנכס הפרטי של אנשים, נכון עשירים או אנשים שחסכו לעת זקנה קנו את הנכסים ועכשיו אינם יכולים להשתמש ומוגבלים בהשכרת הנכס איפה נשמע כדבר הזה בעולם??? אלה נכסים פרטיים ועל בעליהם להחליט מה מי בכמה ולכמה זמן.
nina | 15.11.11
13.
אני מאלו שקיבלו את הברושור הראשון מרני רהב היחצ"ן על בניית הדירות במרינה.
כאשר זעקו הארגונים הירוקים ואזרחי הרצליה על גזילת החוף היפה שלהם, אמרו כולם שזה עבור התיירים. וכל הדירות אמורות להיות מושכרות לתיירים בלבד. קדחת. את הקומבינה מבית מדרשם של מוטי זיסר, ראש העיר המושחת ביותר אלי לנדאו והאחים עופר כולם היכירו וידעו. בעצימת עין קנו לעצמם דירות והלכו להתגורר שם כאילו כלום. היום כאשר הדירות שוות הון תועפות המדינה ובצדק דורשת את מימוש ההסכם , דהיינו לממש את המטרה למענה נגזלה פינת החוף מהאזחרים. לא יעזור לבעלי הזרוע מאומה. מצידי שיעלו עם בולדוזרים על המרינה ויחזירו אותה לבעליה דהיינו לציבור החופשי.
דני ב | 15.11.11
11.
הדיירים צריכים לתבוע את הקבלן שמכר דירות למגורים בניגוד לחוק.
עדיף לדיירים במקום להלחם בעירייה ובכל הציבור בישראל, ייטב להם לשתף פעולה עם עיריית הרצליה ולתבוע את החברה שמכרה להם דירות ששווקו למגורים בניגוד לחוק. השאלה אם הדיירים באמת יסתפקו בכסף או שהסיפוק שלהם או מרמיסת משאב ציבורי.
אזרח ישראלי | 15.11.11
9.
חיזקי ואמצי
מלכתחילה נבנו הדירות האלה בחטא, בחסות ראש העיר הקודם אלי לנדאו. החוק הנאור האוסר על בניה פרטית לאורך החופים מגן על כולנו. ויעל גרמן, שסרבה להכשיר את השרץ היא שובר הגלים של כולנו. החופים הם משאב לאומי ואם בכלל (וגם זה בספק) מכסים אותם בבנינים הרי שיש לייעד אותם לתיירות ונופש התורמים לכולנו וזמינים לכולנו. ואתם, חבורה כוחנית שכמותכם, השלימו עם הדין.
מיכל | 15.11.11
5.
להתגייס לעזרתה של לוחמת הצדק הסביבתי
לעזור לה, לפתוח קבוצות תמיכה לגייס לה עו"ד טובים להפגין למען המטרה לקיים את פסיקת בית המשפט!!! כי היא מייצגת את האינטרס של הציבור הרחב במאבקה נגד קומץ אינטרסנטים שמראש לא היו צריכים להציב את כף רגלם שם. אם בכלל היה מיועד רק לתיירות ובכלל מי מתיר להציב בניינים חוסמי אוויר ואור שמש באזור שאמור לשרת את כלל הציבור. במדינה שבקושי יש בה חופים
זליקו | 15.11.11
3.
מלונות דירות
לצערנו הרב בעלי הדירות בוכים היום על מה שהיה ידוע להם לאורך כל הדרך...הם ידעו שהם קונים דירות שאמורות להיות מושכרות לפחות תשעה חודשים בשנה, אלא שהם התעלמו מכך וגם הקבלנים שמכרו להם את הדירות כניראה בשיטה הישראלים הבטיחו להם שהכל יהיה בסדר...כדאי להזכיר לכולם שיש פרוייקט סמוך לירושלים בעין חמד, שגם שם הובטח לרוכשים שהכל יהיה בסדר והם רכשו דירות הפרוייקט כמו זה שבמרינה. הרוכשים נאבקים עד היום וכספם כניראה הונח על קרן הצבי....
איתי | 15.11.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת