אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"מימון קציר המלח? זה כמו שנתבקש לממן את הצבא"

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
כמו המון דברים במדינה הדפוקה שלנו: לא חושבים עד הסוף.
נתתם לחברה פרטית זיכיון לניצול אוצרות ים המלח? למה לא הכנסתם לחוזה את חובת החברה לתקן את הנזקים (אם יהיו) כתוצאה מפעולותיה? הרי ברור לגמרי ששקיעת המלח בבריכות האידוי היא תוצאה הכרחית מעצם הפעולה, אז למה לא דאגה הממשלה לחייב את הזכיין לפנות את המלח? מי נתן למפעלי ים המלח את הרשות להגביה כל הזמן את הסוללות סביב הבריכות? יזם פרטי רוצה רק להרוויח כמה שיותר - זו זכותו. את התוצאות של פעולות מפעלי ים המלח אפשר היה לצפות כבר מזמן (אם לא להבין מראש שזו תהיה התוצאה). עצימת עיניים? טפשות, או שחיתות לשמה? זה כבר לא משנה. כעת הממשלה צריכה לדרוש שמפעלי ים המלח יפתרו בעצמם את הבעייה שיצרו. אף אחד אחר לא צריך לשלם. ירוויחו פחות? אז מה, הרי גם ישלמו פחות מס על הרווחים.
יצחק | 21.11.11
13.
מפעלי ים המלח קיבלו זיכיון מהמדינה, בטיפשותם הסכימו להקמת מלונות במקום.
הקמת המלונות היתה לזמן מוגבל בגלל בעית ההצפה, במקרה זה כולם צודקים אבל ללא קציר המלונות ייעלמו אז תודו למפעלי ים המלח שמוכנים לממן 85% ושלו את שאר הכסף. ואם אינכם מרוויחים מספיק? סגרו המלון.
רוני | 21.11.11
12.
קודם היו המפעלים והביכות ואח"כ הקימו שם מלונות.
אין ויכוח על הדרך שקמו מלונות ים המלח. מפעלי ים המלח הזהירו שמדובר בבריכות תעשייתיות ושגובהן הולך ועולה בכל שנה ב 20 סנטימטרים. העניין הוא שהמועצה האיזורית תמר ממש רצתה להקים מלונות ולקבל מיסים מהן כמקור הכנסה ולכן הם דחפו את הקמת המלונות. המלונאים כמובן חשבו שזה רעיון פנטסטי והמדינה נכנעה ונתנה אישור לעניין. המלונאים בנו למרות שכל המידע היה מצוי בידי כל הגורמים. עכשיו כולם מאשימים את כולם והיחידים שבעצם היו בסדר לכאורה זה המפעלים עצמם. להזכירכם הממשלה מכרה את המפעלים וקבעה בעצמה את התנאים. כמובן שהמדינה פישלה בענק בסיפור הזה וממשיכה לפשל.
היי טק | 21.11.11
7.
מוזר שהמשא ומתן עם כיל נערך יותר זמן מהמשא ומתן עם המתמחים
למה פשוט לא מלאימים את המפעלים - ולהפריט במכרז שיקבע תמלוגים צודקים יותר ומימון מלא של קציר המלח. למראית עין נראה כי לא תהיה שום בעיה למצוא מחליף לכיל. כמו כן המדינה תוכל לתקן את החוזה המעוות המשתמש במושגים מלפני קום המדינה - ונותן למפעלי ים המלח יד חופשית מידי בשימוש במשאבי ושטחי הציבור. צריך לחקור את נבחרי בציבור ולבדוק למה אופציה כזאת לא עולה - ולהעיף את מי שנכשל בפיקוח ובמשא ומתן.
אבי | 21.11.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת