אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד נדלניסט נובמבר 2011: הקיפאון הפך לירידה קלה

52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

49.
לדעתי עכשיו זה הכי משתלם
חברים, מי שמשווה ירידת מחירים של ארה"ב עם ישראל הוא מאוד טועה, להזכירכם בארה"ב נתנו משכנתאות אפילו להומלס, כמות הדירות שיש לבנקים מהסיבה שלאנשים לא היו כסף לשלם היא מעל ל2 מיליון (נראה לי בישראל אין כמות כזאת של דירות). שנית נכון להיום ניתן לרכוש דירה 5 חדרים במחיר של 1200000 בנתניה כולל הוצאות עורך דין במקום 1500000 שהיה לפני כחצי שנה, להזכירכם בנתניה בשנת 2006/7 דירה בקרית שרון 4 חדרים עלתה יותר מ800000 שקל ללא הוצאות עורך דין, אז לדעתי גם ויהיו ירודות מחירים הם יהיו בפרפריה (כי באמת לא הגיוני שבאשקלון דירה 4 חדרים תעלה כמו 5 חדרים בנתניה). תקנו בנתניה רק תרוויחו עם השנים.
סטאס | 18.12.11
48.
התעוררות גם אצלנו...
כמה נקודות להבהרה ... 1. מחירי הדיור באזורנו לא יורדים, ואולי אף עולים ... 2. הביקוש עולה בהרבה מן ההיצע ... (תשמעו/תסתכלו על החברה מסביבכם...תתרשמו מכמות המגיבים (שמעוניינים בקניית בית) לעומת המגיבים (שמעונינים במכירה). 3. ריבית על המשכנתא נמוכה והיא תמשיך לרדת - מכאן משתלם לקנות בית ולא לשכור. 4. מנטלית - רכישת בית יוצרת יציבות כלכלית, משפחתית, סיפוק ונחת. 5. הממשלה, הקבלנים, והנגיד ימנעו את ירידת מחירי הדיור שהקונים מצפים לה. 6. אין בניה אינטנסיבית ובינתיים מתרבים הרוכשים הפוטנציאליים - זוגות צעירים, גרושים, עולים חדשים, המשקיעים מחו"ל ומהארץ... 7. העליה האחרונה בשנים האחרונות היא תיקון עיוות של ירידת המחירים בשנים שקדמו. 8. אף מוכר לא מעוניין להפסיד ...מקסימום הוא יוריד ב-1%. 9. "אז.... שלא יעבדו עליכם"
יעל | 17.12.11
46.
תמשיכו לחלום, לא יהיו פה ירידות....
אתם יכולים להמשיך לחלום, אבל המחירים לא ירדו לעולם באזורי הביקוש. מה שכן ירד זה העדר שיושב על הגדר בקוצר רוח, ברגע שהוא יירד אז נראה איפה המחירים יהיו.... אין לכם כסף לקנות דירה? אז לכו תרכשו בנגב או בגליל! לא חייבים לגור רק בגוש דן!! אבי.
אבי | 17.12.11
45.
עסקת חיי
חייבת לספר לכם, רכשתי את ביתי במיתר, עם הון עצמי של 300.000 ש"ח ועם תשלום חודשי של משכנתא 2700 ש"ח. כשקודם לכן שכרתי את הבית ב-4000 ש"ח. ממליצה בחום לקנות בית ולא לשכור. הבית הוא שלי וגם אני משלמת עליו פחות ממה ששילמתי עליו בשכירת. מציעה לכולם לבדוק בבנק. אני הופתעתי. לשמחתי ודעתי - זוהי עסקת החיים שלי.
חן | 16.12.11
43.
יושבי הגדרות לו יורד הההה?
שאף אחד לא יבלבל את המוח הדור הצעיר של היום רוצה הכל על המוכן דירה חדשה מקבלן במחיר של פעם אז ידידי תיתעוררו מחלום קבלנים לו יורידו יותר מ5% ובעלי דירות יד 2 פשוט לא ימכרו ואנו משפרי הדיור נרכוש וישנם זוגות צעירים רבים שידם כן משגת והם ירכשו ואין קשר יושבי הגדר חושבים שאחרי המתנה פשוט יחלקו להם ב40 % הנחה פשוט פטטי והם יודעים זאת זה הזמן לקנות תוך שנה הם יתגעגעו למחירים של היום אנחנו נחייה ונראה אני ממרום גילי עם נסיון רב ראיתי תהפוכות כאלו אין דירות זמינות בשפע אז ידידי אתם חיים בסרט ואין לי מושג מי המפיק שלכם אבל בטוח הוא גרוע אף אחד לא ינדב את התחת למענכם אני ידידי לא מנסה למכור ולא מנסה לרכוש ואין לי בעייה שתחשבו עליי מה שבא לכם זו המציאות ותפנימו השוק בקיפאון אבל גם לרוכשים העצבניים נמאס ועד מעט תהיה נהירה לרכישה והסוף ידוע מראש עליית מחירים נוספת ומתונה
רונן | 16.12.11
42.
בהוד השרון יש צניחה חופשית ואין עסקאות !!!
המתווכת ההזויה הזו בכלל קשורה למציאות באיזו צורה??!!!?? אני הולך לעשרות דירות 4 חדרים בעיר, ורואה את הפאניקה של המוכרים שרוצים לנצל את "רגעי התהילה" של המחירים הלא שפויים האלו. כואב הלב אבל רובם משפחות צעירות שלקחו משכנתאות של סכומים בלתי הגוניים, לפעמים אפילו מליון שקל, והם יודעים שעשו טעות ושהדירה לא שווה את הסכום בו רכשו אותה והם יודעים שהם מסתכנים עם חובות עצומים לבנק.....
קונה שמחפש | 16.12.11
41.
דיור בר הסגה בבית שמש
חברת הוברט קליין יזמות נכנס למתחם ביאליק בבית שמש והבטיחו לנו דירות ברי הסגה לזוגות צעירים בפרוייקט פינוי בינוי. שאלתי איזה מחיר דירת 3 חדרים ואמרו לי דירה של 60 מטר יעלה כ 480,000 ש"ח בלבד! הם מתכוונים לבנות דירות 2 חדרים גם של כ 50 מטר במחיר מכירה של 390,000 ש"ח...המטרה שלהם לאכלס את כל המתחם בזוגות צעירים, יוצאי צבא וזוגות עם ילדים המחפסים דיור בר הסגה במרכז הארץ.
יוני | 16.12.11
40.
בנתניה יותר קל לזכות בלוטו מאשר למכור דירה - אין צרפתים ולכן אין קונים.
הם הקפיצו את השוק ועכשיו הם מוטטו אותו. יש לי שכן שמנסה למכור את הדירה שלו כבר חצי שנה ב-1.25 מיליון. קומה מעלינו צרפתי שכנראה לא חסר לו כסף מכר את שלו במיליון|!!!! השכן שלי לא יודע מה לעשות - אף אחד לא מתקשר ובכמה הוא ימכור עכשיו? ב-900 אלף?. בקיצור, כל רוכשי הדירות הזרים דפקו את כולם - הבועה מתפוצצת אבל הם לא ילכו לכונס נכסים. מי כן ילך? אנחנו, מעמד הביניים. מי שקונה דירה היום - רולטה. ושלא יעבדו עליכם!!!!! הירידה שתהיה פה תממן לכם עשר שנות שכירות
סמי | 16.12.11
39.
סתם שקרנים
השבןע היתה כתבה בידיעות שזוג מרמת גן קנו דירה חדשה מקבלן ליד הפארק הלאומי במיליון רצתי לשם עם פנקס שיקים נציגת המכירות צחקה עלי בפרצוף ואמרה לי המחירים הם מיליון ארבע מאות וחמישים לקומה ראשונה מתוך 16 קומות וכי כל הכתבה הזו שכתב איזה עופר משהו היא שקר גס.... והוא בכלל לא דיבר איתם סתם המציא מהראש אז תבינו הכל שקרים ואין שום ירידות.....
yasmina | 16.12.11
36.
אם עשרות אלפי לוקחי משכנתאות יפלו (בתרחיש הכי גרוע)- מי ישלם? ניחשתם נכון...
הממשלה לא תתן לעשרות אלפי אנשים להיזרק לרחוב. אם זה יקרה- ישנו מדיניות, ובכל מקרה הכסף לתיקון המצב יבוא מכספי המיסים.... אז לא הייתי מייחל במקומכם לירידות מחירים חדות ו/או העלאת ריבית, אלא אם אתם רוצים להישאר בלי כסף בכלל ובמיתון עמוק עם פיטורים המוניים בכל תחומי המשק כמעט.
אסף | 15.12.11
31.
בערים בהם בונים הרבה תהיה ירידה כי הקבלנים כבר מתקשים למכור
הרי הם צריכים למכור את מה שבנו כי הבנק לוחץ לקבל את הכסף... הם יצטרכו להוריד אפילו 20-30 אחוזים לעיתים כדי למכור את הנכסים שבנו. לציין כי הקבלנים החדשים פשוט לא יבנו כי יראו שלא משתלם להם. מדובר בעיקר בערי הפריפריה ואפילו בערי השרון ובמקומות פחות מבוקשים במרכז שבונים שם הרבה קרי חולון, בת ים, פתח תקווה, רחובות. במקומות הללו כבר רואים ירידות מתונות. מצד שני, בערים מבוקשות במרכז הקשיח- ת"א, ר"ג, גבעתיים- כמעט אין התחלות בניה (אולי רק בצפון ת"א צפונית לירקון) אז הרוב המכריע של הדירות הן ישנות, בלי מעלית וחניה, ובכל זאת בשל היעדר עתודות הקרקע מחירן לא צפוי להשתנות. 99 אחוזים מהמוכרים לא לחוצים למכור כך שלא יורידו מעל 10 אחוזים במו"מ. והנה קיבלנו שוב את ההבדל בין מדינת תל אביב לשאר מדינת ישראל...
רועי | 15.12.11
30.
הנוסחה פשוטה
אין עתודות קרקע בליבת גוש דן = מחירים לא יירדו בחיים. לכל ה"מורדים" צאו מהסרט. המחירים לא יירדו דו ספרתי !!!! רוצה דירה בזול אי אפשר בליבה לכו לפריפריה. זה דוה לזה שתיכנסו לחנויות בשבת הכוכבים ועזריאלי ותתלוננו למה ג'ינס יכול להעלות 900ש"ח.. רוצים בזול ? לכו לשוק.
דודי | 15.12.11
27.
בעלי הנכסים בתל אביב לא מתרגשים ? הם על סף ייאוש, חלקם הורידו מחירי קוטג' באזור
גני צהלה מ 4.3 שדרשו לפני שנה ולא הצליחו למכור, ל 3.7 ואין קופצים. אחר הוריד מ 5.2 ל 4.7, וימשיך לחלום. רבותיי, הירידה בפתח, ושלא יספרו סיפורים, מי שרוצה למכור וצריך למכור, מתפשר היום, החזקים ימשיכו להשאר עם חלומות שהנכס שלהם שווה מליונים,.
שי | 15.12.11
22.
באם המושבות בפתח תקווה היצע הדירות הטובות למכירה ירד דרסטית
ירידת המחירים כמעט לא קיימת שם, ודירות טובות שהיו על המדף כבר לא קיימות שם (כנראה שהמוכרים גם הם יושבים על הגדר). מעניין שדווקא בהוד השרון שבה היתה קפיצת מחירים אדירה בשנים האחרונות קיימת ירידה משמעותית בחודש האחרון אבל באם המושבות בפ"ת שמושכת הרבה זוגות צעירים והמחירים בה עלו הרבה פחות מהמחירים בהוד השרון ישנה יציבות של המחירים. מה שאומר אולי ששכונות שבהן לא היתה עליית מחירים של 100% בשלוש השנים האחרונות אלא של 20% לכל היותר הן פחות מסוכנות לקניה מאזורים שבהם המחירים עלו בטירוף.
אביב | 15.12.11
20.
דיייי כמה אפשר לשמוע שטויות בכתבה אחת , תכנסו לבועת נדלן חמורה ותבינו באמת מה המצב
בועת נדלן חמורה אינה משוחדת עלי ידי בעלי ממון או טייקונים או ההממשלה . מראה לכם באמת את הדברים כמו שהם ואת הדברים שממש מנסים להסתיר ממכם. הנדלן בקריסה טוטאלית , עוד חצי שנה תשמעו עוד ועוד דברים פשוט לא להאמין. לא לקחת סיכונים מיותרים .
מיכאל | 15.12.11
18.
הכי טוב
שלמו שכירות 30 שנה... עוד 30 שנה עם מה נשארתם?? הגעתם לגיל 65, אפילו 70. עדיין תשלמו שכירות??? מה תעבירו לילדים? מה יהיה הביטחון הכלכלי שלכם? היום המשכנתאות כמעט בלי כסף. ריבית של3-4 אחוז (כולל המדד) זה תנאים מעולים. הביקושים הכבושים של שלושת החודשים האחרונים ייפסקו אוטוטו, כולם יחזרו לקנות (כי צריך לגור איפהשהו... ואנשים התחתנו בחודשים האחרונים... וגם התגרשו...) ואז המחירים, שעד כה בקושי זזו, ישובו לעלות. ואז שוב תבכו שנהיה יותר יקר, תמשיכו לשלם שכירות, ו.... ככה תתקדמו?
יהושוע | 15.12.11
12.
בהוד השרון ידירות של 15 אחוז , ולא 4רק אחוז...
אנשים יקרים אל תאמינו למתווכים אלה השקרנים הגדולים ביותר, הם בכוונה מנסים ליצור אשליה של "עבקים כרגיל" ו"המחירים ירדו אבל רק באחוזים בודדים". המצב בפועל לא ככה, מי שרוצה למכור בהוד השרון מוכר ב 15 ואף 20 אחוז פחות מהמחירים המפורסמים. אם לא הוא פשוט נתקע עם הדירה שלו. במתחם200 יש עשרות דירות למכירה ללא כל דורש. אנשים קונים שם 4 חדרים סביב 1.4-1.5 מליון, ועדיין יש אנשים הזויים שממשיכים לפרסם את דירתם ב 1.7 מיליון!! בואו לא נהיה פראיירים ולא נאמים למתווכים שמפרסמים נתונים שקריים. השוק צונח וזו כבר עובדה. רצוי לחכות לירידות גדולות יותר בשנה הקרובה ולא לקנות עכשיו
תומר | 15.12.11
10.
איפה יש דירת 4 חדרים ברובע י"ב שעולה 950K??? חלומות באספמיה...
בבניין בן 5-10 שנים ברובע זה - בהנחה שהדירה במצב ראוי - המחיר הוא 1200K. ברובעים אחרים - כגון ט"ז - המחירים מאמירים לאיזור 1400K-1450K... מאיפה הנתונים הללו?? הסברה ההגיונית היחידה (לנתונים אלו) היא כי הנכסים המסוקרים מצויים בחלקים הגרועים ביותר של השכונות ובמצב גרוע... (הנתונים שלי הינם מידיעה אישית... עסקאות שבוצעו בפועל בשנה האחרונה) אם מישהו מוכן למכור במחיר הזה (דירה סבירה ורגילה ברובעים אלו)... אנא, אנא, פנו אליי, יש לי הרבה חברים שרוצים לקנות... (אינני מתווך...).
מאיר | 15.12.11
9.
אני חייבת לספר לכם מה הצלחתי לשמוע- בוועידת הקבלנים בים המלח
נשלחתי לשם למשימת ריגול מאות קבלנים מכל הארץ (המצב קשה בנדלן..... והם חוגגים........) אבל מה שהצלחתי לשמוע ..... תאמינו לי................ שהמצב קשה ואין מכירות והבנקים לוחצים וחלק יאלצו לעצור את המשך הבנייה והחלק הכי מעניין--------ששמעתי שהמחירים כנראה יפלו חזק ויש סיכוי שהם ירדו עד 30% או יותר -- (חשבתי להחליף את השובך שלי ולרכוש חדש... אבל כעת אני מחכה שירדו המחירים).
יונת דואר | 15.12.11
8.
מה שיקרה זה אחת משתי חלופות:
1) אופציה א'- ימשיכו להגן על הבנקים ובמקביל לשחרר קרקעות שקבלנים יהיו פחות מסוגלים לקנותם או לקבל מימון בנקאי לבנות עליהן= ההיצע ירד. הביקושים הכבושים ישארו כי לרוב האנשים אין כסף או יעלו כשאנשים ירדו מהגדר עם העליות הקלות שחלו. זה יוביל, בהנחה שלא תהיה התערבות ממשלתית, לירידה קלה במחירי הדירות שכרגע אנו בעיצומה ואח"כ לעליות מתונות. 2) אופציה ב'- אנשים שרכשו דירות עם משכנתא יתקשו בהחזרי המשכנתא (אם תהיה עלית ריבית משמעותית) ויאלצו לזנוח את ביתם ולעבור לרחוב. הדירות הללו יימכרו במחיר מוזל של כ 15 אחוז פחות ממחיר הדירות כיום, ויקנו אותן בעיקר עשירים משקיעים. במידה ועשרות אלפי אנשים ינטשו את בתיהם והבנקים לא יצליחו למכור= קריסת בנקים בישראל= מיתון כלכלי חמור הטומן בחובו פיטורים של עשרות אלפי מועסקים בישראל.
מבין | 15.12.11
7.
לכל הצועקים "אנחנו" לא נקנה
דבר ראשון, מי הסמיך אתכם להיות פה ל"אנחנו"? כל הידענים למינהם שמחכים לירידות או אפילו דירות בחינם לא הגיעו רחוק. הרי הם מקשיבים לעצות של עצמם, ושל החברים שלהם ולכן אין להם דירה. דבר שני. העדר שאותם "מבשרי מפולת" הוא לא בדיוק עדר. כל אחד מחפש את טובתו האישית, ואפשר לראות כבר התעוררות.
מתווך | 15.12.11
1.
לגברת רי מקס הוד השרון
בשביל שהזוגות הצעירים ישובו הם צריכים להביא עכשיו 520,000 בשביל דירת 4 חדרים. בשביל 3 נגיד 400,000. כמה זוגות צעירים גבירתי מכירה אם סכומים כאלה???? תחזרי לישון ונתראה במחירים ריאליים. אלק יחזרו בעליות.... נכון להרגע לאחר 7% ירידה עדיין אין ידם משגת!
תמונת מציאות | 15.12.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת