אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

זמן התפוח: איך תיראה תעשיית ההייטק הישראלית בשנה הבאה?

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
לחברות השמה יש אינטרס להעלות את שכר העובדים כי הן מקבלות עמלה לפי שכר
אז בכל כתבה שמראינים אנשי השמה הם טוענים שהשכר עולה. השכר לא עולה כבר כמה שנים! אפילו יורד. קודם כל, בלי להתפטר ולחפש מקום חדש אין העלאות בכלל. (ואני מדברת מהתרשמות מהשכר שלי של חברים שלי, ושל הקולגות שלי) וגם אם עוברים עבודה, השכר המוצע נמוך מפעם, ועל כל משרה עושים איזה 5 ראיונות (ראש צוות, משאבי אנוש, תרגיל, ראש קבוצה, סמנכ"ל, מיני פרוייקט הביתה ...) על משרות אם, בשום שכר, אין על מה לדבר. זה שלכל מראיין פוץ יש אישה בבית שמגדלת את הילדים, זה לא גורם להם לחשוב שגם את בתור אישה צריכה להוציא את הילדים מהגן (כי ברור שהבעל שלך לא יעשה את זה, כי לו בכלל אין סיכוי למצוא עבודה, עם דרישה כל כך משונה, כמו לקחת חלק בגידול הילדים שלו). אז שלא יעבדו עליכם...
גל | 01.01.12
17.
אני מתחייב
אני מתחייב שכל חברה שאקים אשתדל להשאיר בארץ וליצור ממנה חברת ענק* * מותנה באקזיט מוצלח של המיזם הראשון שלי, שיכניס לי לפחות 10 מליון דולר - נטו! מחזק את דבריו של 5. אנשים שמרווחים כ-20 אלף נקי בקושי סוגרים את החודש. מה הפלא שברגע שיש צ'אנס לעצמאות כלכלית אותו אדם לוקח אותו? הכל מתחבר לריכוזיות וחוסר שיויון. אם לא ישדדו אותי בסופר, יהיה אפשר להסתדר בלי רכב ואני לא אעשה 50 יום מילואים בשנה אולי לא יהיה כזה דחוף למכור אני מציע לכם להסתכל על כמה יזמים "סדרתיים". עשו אקזיט אחד, הסתדרו ועכשיו מנסים\מצליחים להקים חברות ענק (דב מורן, החברה של ICQ של צ'ק פוינט והרשימה עוד ארוכה).
יזמקו | 29.12.11
16.
ל-10
קודם כל יוספוס הצדיק את אלה שמוכרים ולוקחים את הכסף עכשיו (וגם אני מצדיק אותם). רוב חברות הסטרטאפ מוקמות בשביל להתעשר. יש כמה שמוקמות ע"י אנשים שכבר התעשרו, ואז המטרה היא לרוב עניין (אקשן..) נקודה שנייה: לא צריך 5 מיליון דולר בשביל לחיות חיים נוחים. מספיק 2 מיליון דולר, שיניבו לך (בהנחה של תשואה נטו 4%) 80,000 דולר לשנה, או בעברית: 300,000 ש"ח נטו לשנה = 25,000 ש"ח נטו לחודש, לכל החיים מספיק לחיים מצוינים. ולי באופן אישי מספיק גם מיליון דולר אחד..
 | 29.12.11
13.
מספר 4, אתה צודק, גמני חשבתי שאני אלמד וישר איקלט באיזו חברת היי טק
אז חשבתי - בינתיים 5 פאקינג שנים עברו מזל שלפלאפל יש ביקוש יציב לאורך השנים משכורת מינימום אבל עבודה יציבה ובטוחה נכתב ע"י מהנדס תוכנה ממוצע 84 אוניברסיטת בר אילן שסיים לפני חמש שנים ועובד בפלאפל 4 טעמים בתל אביב
מהנדס בר אילן בפלאפל | 29.12.11
11.
צאו לנו מהוריד עם כל נסיונות "גאווה לאומית" שלכם שאפל מגיעה לארץ
אפל הולכת לרכוש את אנוביט ,כל הסיפורי אהרון אהרון שלכם וסניף פיתוח בחיפה לא ברור מאיפה זה בא..... אם הייתם מבררים קצת הייתם יודעים שאפל מתגאה מאוד שגוף הפיתוח שלה די רזה ואין להם שום רצון להגדיל אותו עם מרכזים ענקיים סטייל IBM ו אינטל
 | 28.12.11
10.
ליוספוס מארה"ב
אתה האמריקאי הטיפוסי, תמיד רוצה יותר ויותר. בוא תגיד לי מה יעזור לבן אדם בחיים האלה מיליארד דולר? למה לו להתאמץ לקחת סיכונים וכד'? הריי אפילו 5 מיליון דולר, מספיק לך לכל החיים לחיים נוחים. בטח שאם מדובר על יותר.. אז מה ההגיון בלחכות ולחכות? הריי לרוב סטארטאפים מלכתחילה מתפתחים במטרה שיקנו אותם. המון סטארטאפים מיועדים מראש לחברות קיימות, ועצמאית הדברים שפיתחו לא יפיקו רווח כלל. אז במקום כל הזמן לחשוב על איך יכולתי יותר טוב, תעצור תחשוב.. יש לך אופציה לעשות את המכה שלך בחיים, ולהתחיל לחיות ברגוע, שאתה הבוס של עצמך - ובלי דאגות. למה אתה צריך עכשיו להמשיך עם המירוץ בשביל אולי להרוויח כסף שלא ייתן לך דבר -מלבד עוד דאגות.. בשביל מה לך? גם ככה החיים קצרים.
עידן | 28.12.11
9.
מדינת חלם
הראש היהודי לא מפסיק להוציא פטנטים ,במקום שהממשלה תממן פיתוח המוצרים בארץ, וכך יווצרו מקומות עבודה איו סופים,הרווחים במלואם יכנסו לקופת המדינה,נותנים לגויים לקנות בנזיד עדשים,אין שום ראייה לטווח ארוך,בכלום היתי מצפה מנתניהו לקחת מנהיגות בהכל ולא לגרור רגליים. לדאוג להקצות כספים ובדחיפות לכל יצרני המוחות, שמחזיקים את הכלכלה,זה אוצר הטבע הגדול בעולם,כמעיין מתגבר.
שרעבי יאיר | 28.12.11
7.
הון אנושי אינו שונה מהון חומרי! שייך למדינה כמו האשלג והגז!!!
המדינה השקיעה הון עתק בחינוכם והכשרתם של המהנדסים והיא זו שצריכה לקטוף את הפירות על השקעתה.לחדול מיד מפטורים והנחות ממס שניתנים ברוחב-יד לחברות זרות שנהנות מהון אנושי ולמסותם בדיוק כפי שממסים הון חומרי.הבנת את זה ששינסקי,הבנת את זת כבוד השר?!
רון ב. | 28.12.11
6.
ישראלים עניים. ישראלים רוצים כסף עכשיו ומיד
הסטארטאפיסט חי בדירה שכורה, נוסע במכונית משנת 1995 שקנה במחיר של רכב חדש שנמכר בארה"ב. הוא מת לצאת מהיובש הכלכלי שלו. לכו כשמישהו מציע לו 20 מליון דולר או 30 מליון דולר, הוא לוקח ובורח, כדי לקנות דירה, כדי לקנות מכונית, כדי להפסיק לדאוג. לעבוד עוד 15 שנה ואולי ליצור חברה יציבה של הכנסות במיליארדים בשנה לא מעניין אותו. הוא עני עכשיו. כשמישהו יציע לו כסף - הוא יקח מיד ויברח. ככה זה עם כל הישראלים מלבד המדושים ביותר שצרכיהם המידיים סופקו כבר מזמן. כשיש לך כבר כמה מיליארדים בחשבון, אתה יכול לדאוג לחברה יציבה במטרה שתישאר שנים בשוק. כשאתה לא יכול לקנות דירה, אתה לוקח את מה שנותנים לך ובורח. אם הייתי חי בישראל, בתנאים של הסטראטאפיסט הממוצע, גם אני הייתי לוקח את הכמה מליונים ובורח - אין שום בושה בזה. ההימור של לקבל כמה עשרים מליון עכשיו או מיליארד עוד עשר שנים (או שתיסגר ותפסיד הכל) אינו שווה את הסיכון....
יוספוס | 28.12.11
5.
ל-3,בארץ לא מסוגלים להקים חברת הייטק שמכניסה מעל 5 מיליארדים בשנה.
ראה את אמדוקס או צ'קפוינט. חברות יציבות ורווחיות. אלא מה,לא יכולות לגדול אפילו שהן לא קשורות פיזית לארץ. לדעתי זה המנטליות שלא להיתרחב ולהישתדל למכור,למכור מהר ומייד. ברגע שנהיה כמו גרמנים נקים SAP משלנו,ברגע שנהיה כמו אמריקנים נקים אינטל משלנו,ואני ממש שונא להגיד את זה אבל ברגע שנהיה כמו פינים נקים נוקיה משלנו. בינתיים מתנהגים כמו עם נודד...כסף מהיר והרבה מזל על הדרך.
יויו | 28.12.11
3.
וזה למה לעולם לא תהיה נוקיה\אפל חדשה בארץ
עושים אקזיט מחוסר ברירה, כי בארץ אין כסף חכם שיכול ליצר ערך אמיתי. רק כסף טיפש. כל עוד אין השקעות בתעשייה, לא תתקדם המדינה. האקזיטים מגיעים בזכות יחידים בודדים עם קצת מזל. תנו לאנשי ההיי-טק להשקיע בעצמם את כספי הפנסיה שלהם ונתחיל לראות תעשיה מתרוממת. תמשיכו לתת למנהלי החשבונות במוסדיים להשקיע, נמשיך לראות הימורים על ברזלים ובטון (ובנקים זרים).
עמיחי | 28.12.11
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת