אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קצבת הפנסיה שמצפה לציבור העצמאים: 5,000 שקל בחודש

47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

46.
ארגון שמייצג את העצמאים
אכן הבעיה היא שהעצמאים לא מאורגנים ולא מיוצגים בשום מקום. בכתבה יש אזכור על ״ארגוני העצמאים״ שהיו בעד לחייב פנסיה, מיהם הארגונים האלה? אני לא חבר בהם ואני עצמאי ובעל עסק כבר 12 שנים. מישהו כאן חבר בהם? תכף שנת בחירות וזה הזמן שלנו לשנות. צריך להתארגן, בואו נתחיל לדבר אחד עם השני מי שרוצה מוזמן לשלוח לי מייל לyonatan.fridge@gmail.com
יונתן פריג | 16.01.12
44.
להפסיק להקשות על העצמאים
הם גם ככה עובדים כ''כ קשה סביב השעון בלי לנוח! צריך שינוי מהותי בכל המיסוי לגבי העסקים הקטנים שמרוב מיסים לא רואים את הרווח! זה לא הוגן. בתור אחת ששקלה להיכנס לעולם הזה ויצאה מהר לפני ששקעה בבוץ.. כללי המשחק השתנו, יוקר המחיה והתחרותיות הקשה- זה לא העולם הזוהר של העצמאי של פעם, צריך למצוא דרכים להקל על העצמאים שתורמים כ''כ הרבה לכלכלה ולא מתוגמלים מספיק!
ליאורה | 15.01.12
43.
תקראו!!!!!
אכן עם שינוי החוק לפני מספר שנים הרמתי טלפון לאחת מחשבות הביטוח אצלן יכולתי לחסוך לקצבת גמלה או איך שזה נקרא... בהיותי בן 30, עם עוד כ- 30 שנות עבודה קדימה ואף יותר, ובחסכון של אלף וכמה שקל לחודש, לא הייתי עובד את ה- 2500 ש"ח בקצבה. מה עוד? רק אשתי שתחיה יכולה להרשם כמוטב להמשך קבלת הקצבה במקרה של מוות או תאונה חלילה... ואם נשאר משהו בקופה? הילדים יקבלו את זה? לא - כך נאמר לי! ז"א שאני חוסך המון, הריבית שואפת לאפס במשך כל כך הרבה שנים, חברות הביטוח מנקות דמי ניהול מוגזמים, במשך 30 שנה אני מזרים כסךף למדינה לסבסוד הדתיים ושאר אוכלי חינם ובסוף אני לא יכול באמת להנות מזה? WTF??? אז אם רוצים את הכסף שלנו העצמאיים - אנחנ רוצים מנגד הסכם ברור, עם מספרים מדויקים, לאן הולך הכסף שלנו, למה אנחנו ובני משפחתנו יהיה זכאים, ורק אז נוכל לשבת ולשקול את הדבירם בצורה רצינית... שכירים לעומתנו מחוייבים בנושא אז אין להם ברירה אבל כשרוצים לנצל עצמאיים - לפחות יש לנו את הזכות להכיר בניצול ולסרב לקחת בו חלק. שקיפות רבותי - הגיע הזמן. תפסיקו לסבן ציבור שלם עם שטויות, תסבירו לאן הולך הכסף, ומה הוא עושה כל השנים האלו. כל מה שכתבתי כאן נכון, אמיתי, לא מטעם. רוצים רק שקיפות.
העצמאי המבולבל | 15.01.12
37.
ביטוח לאומי
ומה עם דמי ביטוח לאומי לעצמאי שחלילה נזקק להם?? כסף ומיסים יודעים לקחת למכביר אבל כשחלילה יקרה לך משהו ותזדקק להם- הזכויות שלך שואפות עד כדי אפס!!! (ושלא לדבר על הנשמה שמוציאים לך עד שאתה בכלל מקבל משהו - כי אתה קודם כל חשוד כרמיא, ואח"כ תוכיח שאין לך אחות)
שמוליק | 15.01.12
35.
לא חוסכת לפנסיה
מחזקת את דבריה של מגיבה 21 ומוסיפה: המינימום הנדרש להפקדה חודשית בקופת גמל הם 1024 שח'. אם ההכנסה החודשית הממוצעת שלי נעה סביב ה-3500 שח' אני פשוט לא יכולה להופריש שליש מזה לפנסיה. ולכל האנשים המדמיינים שאדריכלים עושים כסף- תשכחו מזה. עשו לילדים שלכם טובה והניאו אותם מללמוד אדריכלות.
אדריכלית קטנה | 15.01.12
34.
כמה נכון וכמה עצוב !
אני עובדת סוציאלית באחד מבתי החולים הגדולים בארץ ואני חייבת לומר לכם שליבי נשבר. עצמאים הם העבדים המודרנים ! אין לכם כמעט שום זכויות בביטוח לאומי. קשה לקבל קצבאות ולרובכם גם אין ביטוחים משלימים. זה נורא לראות את זה. בעקבות מחלות קשות אנשים מדרדרים לרעב ולחובות. עצמאי לא מסוגל מבחינה מנטלית לסגור עסק. וגם- לא רוצים לסגור עסק בשביל קצבה של 3000 שח. ואז הוא מגלגל ומושך ונוצרים חובות (אלא אם יש בן משפחה). כל אחד לוחם את מלחמת ההישרדות שלו לבד- ואתם לא רואים מה קורה ! פשוט עצוב לראות מהצד ! ואני לא מדברת על המלייאנים אלא בעלי עסקים קטנים (בדרכ לא בע"מ). בעלי מכולת, בתי מלאכה, הסעות וכד'
 | 15.01.12
33.
עוד פעם להכריח? חלאס!
מספיק אתם מכריחים אותי לפרנס את ביטוח לאומי, עכשיו אתם גם רוצים להכריח אותי לפרנס את הטייקונים? לא רוצה! חלאס! השנה שמתי כסף בקרן נאמנות. נכון, אין הטבות מס (למה? למה שלא יאפשרו לנעול את הכסף בקרנות נאמנות וייתנו על כך הטבת מס?), ונכון, גם שם שודדים אותי עם עמלות ודמי ניהול, אבל לפחות יש לי קצת יותר בחירה, ולא צריך לשלם 3% (יש מסכנים שמשלמים גם 6%) מההפקדות, אלא רק 1% הפרש בין קניה למכירה. חלאס לעשוק אותנו ע"י זה שמכריחים אותנו "לדאוג לעתידנו". במקום זה, תנו לנו תמריצים לנהל את עצמנו נכון. או אם מחריכים אותנו לחסוך, לפחות שיכריחו גם את מנהלי הקרנות לחתוך בעמלות. זה לא פייר, לא מועיל, ולא מעודד אותי לעבוד כש קרוב ל 80% מהכנסתי הולכת ל"דברים שהם "לטובתי". 30% מס הכנסה, 16% ביטוח לאומי, 16% מע"מ ועכשיו גם 16% פנסיה? ועוד לא דיברנו על המיסים וההיטלים העקיפים - אגרות, עלויות דוח שנתי, ביטוחים....
אייל  | 15.01.12
31.
רוב האזרחים לא יקבלו את הפנסיות שלהן בעתיד.... הכל מבוסס על פרמידה
רק הבעיה היא שלאט לאט גיל התושבים בישראל עולה וההתשתתפות בכח העבודה בקרב הצעירים נמוך (ערבים וחרדים). ואז אין בסיס לפרמידה אין מי שישלם את הפנסיות. צראו לדוגמא הארה"ב את הפנסיות של דור הביבי בום, וכמה מהם קיבלו בפועל פנסיות בפועל....
 | 15.01.12
30.
פשוט עצוב לי, אי אפשר לחיות בכבוד במדינה הזאת
ומה עם עצמאים שעושים מילואים חודש כל שנה? ועשו 3 שנים צבא, ולמדו ועובדים במקצוע שאי אפשר להעלים בו כי עובדים עם חברות גדולות? מי בכלל יכול לחשוב על 1600 שקל פנסיה בחודש? חצי מהחודש אני מתעסק עם הגביה של מע"מ בשביל המדינה.
עמית | 15.01.12
29.
מחאת העסקים הקטנים
מדינה שלא איכפת לה מאף אחד. והבעיה שחושבים שהעסקים מרויחים מליונים ויכולים להסתדר. אז זהו שלא העסקים הקטנים בקושי מתקיימים ולא מקבלים שום דבר לא ימי מחלה לא אבטלה ולא כלום. וזאת כשהם משלמים מעמ מס הכנסה וכמובן לביטוח הלאומי. לאומי למי??????????????????? אנחנו עוזרים למדינה בכך שאין אבטלה אז לא מגיע קצת אבל קצת התייחסות? קדימה מאבק!!!!
גל | 15.01.12
26.
גם אני עצמאית, ומסכימה עם כל מילה שכתבו 21 ו-12
התשלומים אי שם בעתיד הרחוק, אבל המסים - כיום, על חשבון המינוס. אני עובדת 11-12 שעות ביום (בתרגום ספרים) ובקושי מצליחה לשרוד. השכר המגוחך אפילו ירד בעשר השנים האחרונות - שבהן יוקר המחיה רק הרקיע שחקים. אולי יהיו חכחמולוגים שיגידו (כמו תמיד) למה בחרת במקצוע הזה... כי אנשים קוראים ספרים, ואם הם לא נכתבו בעברית מישהו מתרגם אותום, והפלא ופלא - גם אותו אדם צריך לחיות. איך אפשר עוד להפריש לפנסיה?
 | 15.01.12
24.
באוצר לא מבינים כלום כי כולם שם שכירים
יש עצמאיים לרוב, שהעסק שלהם זה למכור שעות. בפנסיה, אי אפשר למכור את העסק כי אין שום נכסים ומוניטין לא שווה כלום כשפורשים. עצמאיים שמוכרים שעות דינם צריך להיות כמו שכיר בדיוק - בטח ובטח לגבי פנסיה. ומה עושה האוצר ? דופק אזרחים תמימים ששוק העבודה דחף אותם להיות עצמאיים , וזאת למה? כי חברות מעדיפות לפטר ולהעסיק צעירים זולים !! באותה עת שיש לקוחות שמעסיקים את העצמאי המנוסה. במקום שיאפשרו לי לחסוך כמו שכיר, כולל הפרשה לפיצויים, ופוליסת ביטוח מנהלים כמו לשכיר - באים פקידי האוצר ופשוט רומסים אוכלוסיה שלימה מבלי להבין את המשמעות שלה. גם אם יש עצמאי שמרוויח הרבה מה זה משנה ההפרשות ? למה להבדיל בינו ובין שכיר? במקרה זה המדינה צריכה לעודד עבודה וזה יכניס מיסים. במקום זה , דופקים את הפנסיה . גם אם האוצר מתכוון שהעצמאי ידאג לעצמו, אין היום אפיק חסכון כזה כי דפקו אותנו עם קופות הגמל שהן לקצבה בלבד במקום שיהיו הוניות. ומה עושה האוצר בזה? שולח אותנו לקרנות נאמנות ולבורסה ושם העשירים הגזלניים עושים תספורת בשם החוק.
עצמאי | 15.01.12
23.
תמונ לא ממש מדוייקת
כעצמאי בינוני אני לא מסתמך על מה שאני מפריש לקרנות הפנסיה והגזל הלא מוצדק כלל בגובה העמלות . זה הגרעינים כמו שאומרים. כבר היום בבעלותי מספר דירות קטנות בב"ש קרוב לאוניברסיטה,תשואה נאה ביותר. כיוון שמדובר בבניינים ישנים,יש לשער שבעוד 25 שנה יהיה שם פינוי בינוי ואז אקבל דירות חדשות וגדולות יותר. ומן הסתם תשואה נאה יותר. זה הכיוון שאני בונה את עצמי. כך שעתיד הפנסיה שלי כעצמאי, ממש אינו מתבסס על הכסף כיס שהמדינה תתן לי בתמורה לחיסכון שלי. ולא רק אני בעניין,כך שהתמונה שמציירים כאן לא ממש תואמת למציאות.
איציק | 15.01.12
21.
תשובה ל-10 צר האופקים
כנראה שמה שרואים מכאן לא רואים שם , אתה כנראה לא יודע כמה בעלי מקצוע שכירים הורסים את השוק לעצמאים בכך שהם משלימים הכנסה אחרי שעות העבודה . בעל עסק צריך לממן את כל העסק בעצמו , כן להביא כסף מהבית אם צריך ובזמנים קשים הוא צריך לאכול את כל הקשיים ביחד עם הרבה נשיכות שפה . במדינה שכולם שווים לא ייתכן שיהיו שניים או יותר סוגים של תנאים לאזרח כל יום מדברים על תיקונים של עיוות המציאות והזכויות של האזרחים זה אחד מהם . לתשומת לבם של הפוליטקאים אם רוצים לעשות שינויים שטובים לאזרח צריך להשוות תנאים של כולם לכולם .
עצמאי בשטח  | 15.01.12
20.
אני עצמאית, ולא חוסכת לפנסיה מכמה סיבות
הראשונה - אני רוצה להגיע בחיים לגיל פנסיה, וכיום אני לא משתכרת מספיק לקיום. השנתיים האחרונות חתכו חזק בהכנסות שלי, וזיכויים במס לא עוזרים לי, כי אני לא מגיעה לסף המס. השנייה - שכירים חוסכים 18%, כאשר המעביד משתתף בחסכון. אני לא יכולה להרשות לעצמי לחסוך 18% מהשכר ברוטו. שכירים לא משלמים 16% לביטוח הלאומי כמוני. שלישית - אם אחסוך כ-1000 ש"ח בחודש ל-20 השנים הבאות לא אגיע אף לפנסיה של 2000 ש"ח בחודש, וזאת בתקווה שלא יהיו נפילות חדות מדי. בחישוב סופי - נפילות אפשריות בשוק ההון בתוספת דמי ניהול גבוהים, האפשרות כי מקדמי ההמרה בתקנון הקופות ישתנו לרעתי עד לפרישתי, וחסכון שברוב הזמן בא מתוך משיכת יתר, איננו כדאי לי. אני יודעת שזו טעות, אבל כרגע אין לי ברירה אחרת.
 | 15.01.12
11.
אני עצמאית, וכי"ל משלם לי שוטף 122+, האם זה סביר בעיני האוצר????
ויוקר המחייה שמיילא שואב אותנו כבר, ו"ההלוואות " שאנחנו נאלצים לתת לאירגונים הגדולים והשבעים, לא משאיר מקום לחיסכון בכלל. שלא לדבר שאת המע"מ כבר שילמנו מזמן מזמן והכסף עבור עבודה שבוצעה והסתיימה לא נראה אלא מעבר לאופק. אז תגידו לי כיצד להפריש לפנסיה?? ונחשוב לרגע, תשובה לא מחזיר את החובות (פחות כספים לככל הקרנות/קופות) וכמו תשובה יש עוד הרבה טייקונים שמקבלים הנחות/מחיקת חובות/פריסת תשלומים אין סופית והכל הכל ...........על חשבון הפמנסיה והקרנות. אז עוד להתאמץ ולהפריש להם עוד קצת? נו באמת. מסכימה עם דעה שעלתה כאן בתגובות: תקנו דירה ותשכירו ותהיה לכם הפרשה נהדרת לימים טרופים. העיקר הבריאות
העיקר הבריאות | 15.01.12
4.
אני עצמאי מתחיל (שנה רביעית) ושלוש שנים אני לא מפריש פנסיה כלל
אני לא מפריש כי השנים הראשונות הן הכי קשות לעסק - עד שמתבססים. אני מאמין שכמו שאנחנו העצמאים מפרישים הכי הרבה ביטוח לאומי במשק (16% לעומת 10-11% ששכיר מפריש) וגם מקבלים הכי פחות מביטוח לאומי (אין ימי מחלה, אין דמי אבטלה כשהעסק קורס) אז תוך כמה שנים גם יבוא איזה מישהו בממשלה שיבטל גם את הפנסיה של ה 2000 שח מביטוח לאומי לעצמאים. בנוסף להכל כמובן שבחסות הממשלה אנחנו *מלווים כסף* לכל המוסדות הממשלתיים שמוכנים לעבוד איתנו ב "שוטף פלוס 60" בלבד - קחו לדוגמא את אוניברסיטת בן גוריון...
עצמאי | 15.01.12
1.
תוכניות הפנסיה יעניקו פנסיה זעומה בלבד ... מדובר באמצעי למימון הטיקונים ...
2,000 שקל מביטוח לאומי + 5,000 שקל מקרנות הפנסיה שתקבלו מגיל 67 יעניקו לכם קיום מינימלי ... מי שרוצה לחיות לאחר יציאתו לגימלאות שידאג בעצמו לעתידו הפיננסי ... אני ממליץ לבני 40 לרכוש דירות ולממן אותם באמצעות השכרתם ... בעוד 20 שנה יהיה לכם קרן פנסיה שתחזיק אותם לימי הפרישה, ובנוסף, בניגוד לקרנות הפנסיה המוחקות את הקרן ביום תשלום השקל הראשון בפנסיה, תשארו עם הקרן/הדירות ותורישו לילדיכם רכוש רב
יורם מראשון | 15.01.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת