אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך הצ'ק לחתונה הפך למפגע?

64 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

62.
תגובה ל- 10 בימי ההולדת כבר התחילו להמציא פתרונות
לאוסף השטויות שמקבלים. גם שם כל נושא המתנות והמסיבות איבד כל פרופורציה. שם כבר הבינו שלהורים נמאס לזרוק את הכסף על שטויות וקמו מייזמים דומים שאפשר להשקיע את כסף המתנות יותר בתבונה. לדוגמא פיית המתנות. נראה לי אפשר לאמץ את זה גם בחתונות... אני בטוחה שבני הזוג יהיו שמחים לקבל LCD או מערכת קולנוע ביתית מתנה מאוסף דודות רחוקות שבד"כ מביאות שטויות.... בעניין הזה, נראה לי שיש לנו הרבה מה ללמוד מהחרדים...
מיכל | 12.02.12
57.
ומה לגבי מתנות יום הולדת לחברים לכיתה ולגן של ילדינו ?
משנה לשנה אנו נדרשים להוציא יותר כסף על מתנות סתמיות, כי מה כבר אפשר לרכוש ב 25- 35 ש"ח ? הילד מקבל עשרות מתנות משעממות ובאיכות נמוכה ועושה בהן שימוש בדיוק כמה דקות. או שהן מעלות אבק בתא המטען של הרכב עד שנמצא זמן להחליפן. באתר גיפטמי יצרנו דרך חדשה שחוסכת זמן וכסף להורים ומאפרת לחברים לכיתה ולגן להעניק ביחד מתנות משותפות שילדים באמת רוצים
GiftMe | 11.02.12
55.
רציתי לבוא ולא יכלתי להרשות לעצמי
אני אשה נשואה עם 3 ילדים. בן דודי התחתן והופעתי לגלות טרם החתונה כי ילד קטן חייב לשבת על כסא, כלומר יש לשלם עבורו מנה. מכיוון שמדובר בבן דוד יקיר לליבי התפדחתי להביא צ'ק שלא יכסה על עליויות המנות. נאלצתי לבוא לבדי לחתונה ולתרץ כי בן זוגי חולה ונשאר עם הילדים בבית. עד היום , אני מצטערת שלא באתי יחד עם בעלי ולידיי לחתונה שחשובה לנו מאוד רק בגלל סיבות כלכליות. לאן הגענו...
 | 11.02.12
52.
רציתי לבוא ולא יכלתי להרשות לעצמי
אני אשה נשואה עם 3 ילדים. בן דודי התחתן והופעתי לגלות טרם החתונה כי ילד קטן חייב לשבת על כסא, כלומר יש לשלם עבורו מנה. מכיוון שמדובר בבן דוד יקיר לליבי התפדחתי להביא צ'ק שלא יכסה על עליויות המנות. נאלצתי לבוא לבדי לחתונה ולתרץ כי בן זוגי חולה ונשאר עם הילדים בבית. עד היום , אני מצטערת שלא באתי יחד עם בעלי ולידיי לחתונה שחשובה לנו מאוד רק בגלל סיבות כלכליות. לאן הגענו...
 | 11.02.12
49.
להוציא 100 אלף ל- 3 שעות ? מטורפים .ואחרי כן שוברים את הראש מהיכן לקחת כסף לבית ?
מזה שנים שאני אומרת את הדברים האלה שהיום מתחילים להיאמר בקול רם ..אולי יגיע הזמן שיותר ידברו על זה ופחות ישלמו את זה . זה אידיוטי. זה מיותר וזה מחוצף לדרוש מהחברים סביבנו והדודים להביא סכומים כאלה ... תשקיעו בעתיד . בזוגיות . צזו השקעה אמיתית לא שריפת מזומנים מיותרת. שנים רבות מחכות לכם זוג צעיר . לא לשרוף את כל המיקוד על ערב אחד שממש לא משנה לאיכות וטיב הזוגיות שלכם..
בייגלה | 11.02.12
38.
שכחתם את העיקר לשמח חתן וכלה !! חבורת שמנים קמצנים בכיינים !!!
זה לא טוב לו האוכל (כי הוא שמן חולני) זאת לא טוב לה המוסיקה (כי היא כינור ראשי בפילהרמונית..) זה לא טוב לו האורחים מסביבו בשולחן (לחץ חברתי ?מצוקה אישית?) תנו כמה שאתם רוצים ויכולים אם הזמינו אתכם זה כי מכבדים אתכם לא מכריחים אף אחד (אפילו מתקשרים או מבקשים לאשר הגעה ,תמיד אפשר להגיד מצטערים לא נוכל להגיע...בלי להתלונן לבכות ולעשות פרצופים סובלים..) מי שמגיע מתבקש לשמח חתן וכלה ולא לדכא את הסביבה בתלונות על כוח עליון (אוכל מוסיקה שתיה איכות הכיסא) רע לכם תתלוננו בבית מול המחשב לעולם לאישה או לחברים שעדיין סובלים את חייכם הקשים היום אף אחד לא מממן שום חתונה תנו כמה שאתם מרגישים ,אצלי הדודה שכחה לתת מתנה וחבר טוב עני הביא 100 ש"ח וזה לא עניין אותי בכלל ,שמחתי שהם שותפים בשמחתי והם באמת שמחו . לא הפקתי ארוע (ומקווה שלא מפיקים )במחשבה שמישהו הולך "לסגור לי אותו" לא הכריחו אותי לתת סטייק או לקנות חליפה אבל ברגע שהחלטתי לעשות ארוע אני לא יכול לבוא כמו שלוח או לתת בורקס וחורדיצה לאורחים. ממש כמו שלא יכולתי לעשות ארוע חלבי אף שהוא יקר יותר מאותן הסיבות. באת תהנה ותחייך , לא באת חסכת כסף לחומה גבוהה מסביב לבית הבודדים החתן והכלה באים לארוע מאוד משמעותי ולרובם לא אכפת גם שלא יגיע אף אחד (אם הוא סובל רע לו קשה לו או יקר לו)פרט לרב !!! דרך אגב אותם קשיי יום שעול המתנות מכביד עליהם כמובן יעדיפו מסעדת יוקרה טיול לחו"ל או לחגוג יום הולדת 40 במחיר של עשר מתנות חתונה.... מתנות חתונה הם פחות או יותר סכום קבוע תלוי בקרבה וזה לא משנה אם יש עראק זחלאווי מיץ פטל או גריי גוס לולבים .....אני לא נותן מתנה אחרי שטעמתי תאוכל ונתתי ציון לתקליטן ובטח לא לפי שם האולם או שמה של מעצבת שמלת הכלה...
מיקו | 11.02.12
37.
אירועים כאלו כבר מזמן הפכו ל"הפקות אירועים" מתוך תקווה ש...
האורחים (רוכשי הכרטיסים לאירוע) יממנו בעצם קניית הכרטיס (צ'ק מתנה לפי מחשבון כלשהו) את עלות ההפקה (האירוע) וגם ישאר משהו (מהפקה צריך גם להרוויח, לא?)!! אז אני כבר מזמן טוען שמי שרוצה לבצע הפקה, יממן אותה בעצמו ויקח גם את הסיכון של להוציא כסף מכיסו (הפקה שלא הצליחה של אירוע לא מוצלח)! ואם אינו רוצה להפסיד הרבה, יתכבד ו"יפיק" אירוע מצומצם ומכובד יותר! צעיר בניי "הפיק אירוע חתונה לעצמו בעלות מאד נמוכה ואפילו מארגנת אירועים מהמשפחה שהשתתפה הודתה כי "ההפקה" היתה מוצלחת ומאד נהנתה, למרות העלות הנמוכה! ובסיום - מה שתרמו הורי הזוג נשאר בקופתם של הזוג למטרות טובות בהרבה (דירה)!
מומיק | 11.02.12
32.
קצת עצמאות מחשבתית
לא חייבים "להיות כמו כולם" אבל יותר. אפשר פשוט להיות כמו עצמך. לא חייבים להתחתן. ואם רוצים (או חייבים מסיבות שונות) כי אז אפשר לעשות משהו צנוע. אפשר לנסוע לחול ולהתחתן תוך כדי טיול ללא מוזמנים. אפשר להזמין חברים הביתה או למסעדה. אנחנו התחתנו לפני 20 שנה, ללא מוזמנים כלל. זה לא השפיע לרעה על יחסינו הזוגיים. כמה זוגות מבזבזים אלפי שקלים שלהם ושל הוריהם והנישואין מחזיקים מעמד - שנה?
נשואה עדיין | 11.02.12
26.
תגובה ל-25
דני, השאלה החשובה בעיני היא לא התוצאה (סכום המתנות) אלא מנגנון התמריצים שמוביל לתוצאה. האם מדובר במנגנון תמריצים מעוות? כידוע, לא כל המוזמנים מגיעים לחתונה. עבור רבים מהם ההגעה היא אופציונלית. הם תמיד יכולים למצוא תירוץ. ורבים מתחמקים. מצביעים ברגליים. מבריזים. המבריזים משלמים אמנם מחיר של אי נעימות, אבל חוסכים לעצמם כסף. שם לב: כל מבריז חוסך *לעצמו* כסף. הסכום הנחסך לא מתחלק בין המוזמנים - כל מבריז נהנה מהסכום שהוא עצמו חסך. וזאת בניגוד לרועה שמפחית כבשה מהעדר אבל כמעט שלא נהנה מהחיסכון בעשב כי החיסכון מתחלק בין *כל* הרועים. ולכן אני נשאר בדעתי שהמושג "טרגדיה של נחלת הכלל" אינו שופך אור על מה שקורה בחתונות. (אולי תוכל למצוא מושג אחר).
אלון | 11.02.12
25.
תגובה ל-23
אלון, אני חושב שאתה מתייחס לארוע בודד והתבנית שמצוינת בכתבה היא לגבי המנהג הכללי של אירועים רבים. בחתונה בודדת יש אכן את התופעות שציינת אבל אם נקח את התפתחות הנוהג של הגדלת העושר והמחיר של החתונות וביחד איתם את הגדלת סכום המתנות, אפשר לראות כאן מצב של ניצול לא נכון של הכסף של כלל הציבור תוך כדי רדיפה אחרי משהו שאין צורך בו (כמו בדוגמא של פילי הים).
דני | 11.02.12
24.
חתונות ומתנות
בדרך כלל אני משתדל שלא להגיע לחתונות בהם אני מכיר רק את בני הזוג והוריהם. הסיבה פשוטה: הזוג הצעיר והוריהם עסוקים. אז מושיבים אותי ליד אורחים שאיני מכיר ואני חייב לאכול מזון שומני ועוגות מתוקות שאינן טובות לבריאותי. איני מכיר את הכללים לקביעת גובה המתנה. אנו נוהגים להביא צ'ק על סכום שגבוה במקצת מעלות ההחתונה לאדם.
יצחק יצחקלו | 11.02.12
23.
"הטרגדיה של נחלת הכלל"
"הטרגדיה של נחלת הכלל" זה מונח שרלוונטי לגבי תפעול של רכוש או משאב ציבורי, שלכאורה שייך לכולם, אבל בעצם לא שייך לאף אחד, ולכן נוצרים תמריצים מעוותים שמובילים להזנחה או שימוש לא אופטימלי או בזבזני. למשל: רעיית-יתר של שדות. מי שנהנה מהוספת עוד כבשה לעדר זה הרועה הבודד, בעוד שהנזק לשדות מתחלק בין כולם. התוצאה: רעיית-יתר שמובילה לסחיפת אדמות. (אחד הפתרונות לבעיה הוא בעלות פרטית על שטחי המרעה, שאז כל רועה מטפח את שטחו). === האם המושג "הטרגדיה של נחלת הכלל" רלוונטי במקרה של חתונות? - אני לא כל כך רואה כיצד, והמחבר לא מסביר מדוע הוא סבור שהמושג רלוונטי. חתונה היא אירוע פרטי מאורגן היטב ביוזמת הזוג ו/או המשפחות ומנוהל בד"כ ע"י בעלי מקצוע. האולם פרטי. בחירת המנות מתבצעת באופן פרטי. ההחלטה היחידה שמתבצעת באופן מבוזר זה גובה הפדיון הכולל של הצ'קים: כל אורח מחליט לגבי הצ'ק שלו, ואף אורח לא שולט לבדו בסכום המצטבר. בהחלט אפשר לטעון שיש כאן מניפולציה סחטנית מצד הזוג המתחתן כלפי האורחים: אנחנו (הזוג) נערוך אירוע ראוותני שינפח לנו את האגו, ואתם (המוזמנים) תממנו לנו אותו. ואם לא תכתבו צ'ק מספיק גבוה - תרגישו אשמים ותופיעו לדיראון עולם בקובץ האקסל המשפחתי. :) אז סחטנות אולי יש, אבל "טרגדיה של נחלת הכלל" אין. הערה: כאשר דייג לוכד להקת דגים ברשת אז נכון לדבר על "קורבנות מרובים" אבל לא על "טרגדיה של נחלת הכלל". באותו האופן, אפשר לטעון שהאורחים הם עדר של פראיירים, אבל "טרגדיה של נחלת הכלל" אין פה.
אלון | 11.02.12
22.
רעיון לחתונה עתידנית
מצלמה תעביר את טקס החתונה לאינטרנט באתר מסויים יהיו לינקים לשידור הדיגי גם יתן לינקים ליוטיוב לפי סדר את האוכל ישלחו על ידי טייק אווי לכולם לפי איזורים . המתנות ישלחו על ידי דואר ישראל או על ידי חשבון פי פאל וקקה חסכנו בגדים אולם מקלחת נסיעות צלם והרבה בילבולי מוח הזכויות של הרעיון תרומתי לאנושות כולה
יאיר | 10.02.12
16.
איזה קרוע אתה, אבל ענק ענקקק!! כנסו יש לי כמה קומפלימנטים לדן :
אחד האתגרים בחיים מאז ומעולם היה הקושי של אנשי המדע והאקדמיה לפשט את הדברים המסובכים של החיים , (לווא דווקא הנושא הנ"ל) "ללעוס" אותם ולהביא אותם לעם הפשוט בצורה ברורה ובגובה העיניים, אתה אחד מאלה שמצליח לעשות זאת מצויין.
גיל | 10.02.12
13.
מי אמר שצריך להתחתן ?!
אני ובן זוגי החלטנו פשוט לוותר על ההפקה הגרנדיוזית בשביל ש"הדודות" יהיו מרוצות, ולשמור את הכספים לעצמנו. אנו חיים בעושר ואושר עם ילדה מקסימה, טפו טפו... ללא חתונה. ובמדינה כמו שלנו, שבה קשר הנישואין חייב לעבור אך ורק דרך הרבנות, על אחת כמה וכמה כדאי לוותר על השיגעון הזה. במידה שנרצה להיפרד, נעשה זאת יפה בבית המשפט לענייני משפחה, בלי רב. כי מי שלא רוצה לריב, שיוותר על "הרב".
אישה חופשיה | 10.02.12
10.
בארה"ב קונים מתנה ב Bridal Registry
"בריידל רג'יסטרי" זה לא דבר חדש, הזוג מתקשר לרשת חנויות גדולה, או כמה רשתות, יוצרים שם רשימה של מה שבני הזוג צריכים לבית, כא" מהמוזמנים נכנס לרשימה, רואה מה לא הוזמן, משלם וקונה להם את אותו מוצר: מערכת סירים, שמיכות, מצעים, מוצרי אלקטרוניקה וכו'. אפשר גם לאחד כוחות עם מוזמנים אחרים. המוצרים נשלחים הביתה ע"י החנות.
דנה | 10.02.12
6.
אני דווקא חושב שהמעגל הוא הפוך
טירוף עלות החתונה מוזן ע"י כלות מוטרפות (ואימותיהן ושאר קרובי משפחה), הלחץ החברתי לעשות משהו "יותר טוב", בעלי עסקים חמדניים והתקשורת. תעשיית הצ'קים בסה"כ מנסה להדביק את הפער (בחוסר רצון בולט), ומתוך שימוש בסיבה המנצחת שיש "לפחות לכסות את עלות המנה".
הלא מחותן | 09.02.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת