אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

העתיד מודיע בתדהמה

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
אני כבר כמה שנים בפנסיה
אני כבר נמצא כמה שנים בפנסיה. למרות שעבדתי שנים רבות במקום קבוע בחברה ציבורית גדולה מעולם לא סמכתי על הפנסיה שאקבל "בבוא היום"... לכן חסכתי סכומים גדולים ממשכורתי והשקעתי אותם עוד בזמן שעבדתי בהשקעות סולידיות. היום אני במצב שההשקעות שלי מעניקות לי הכנסה הרבה יותר גדולה מסכום הכסף שאני שאותו מקבל מהפנסיה. אני היום נהנה מפירות השקעותיי ומאחל את מצבי זה לכולנו... אני מציע לכל אחד ואחת לחשוב על העתיד: לחיות בצניעות (עד כמה שאפשר כמובן) ולא לבזבז את כספי המשכורת סתם על "רמת חיים" אלא לעשות כמוני, להפריש ולהשקיע כספים במחשבה לעתיד. אסור לסמוך "בעיניים עצומות" על הממשלה ועל קרנות הפנסיה! דאגו לעצמכם מראש!
דן | 23.03.12
22.
ניתוח מעניין אולם מסקנתך הסופית היא אחת האפשרויות, לא היחידה
יכול להיות שאנו נעים לעבר קפיטליזם אגרסיבי אף יותר מהקיים אבל ... כבר כתבו חוקרים חברתיים על תנועת מטוטלת בתפיסות חברתיות לכן ייתכן שדווקא נחזור לקהילתיות. הנבואה שלך נשמעת כמו נבואתו של מלתוס. ולמגיב שמציע לחיסוך לב - זכור שזו לא ערובה לכלום - עם בעלי הון ומימשל מושחת אין כל קושי להלאים את החסכונות שלנו / למסות אותם כהוגן או למצוא דרך אחרת לשאוב את הכסף שלנו לטובת אחרים. בדיוק כפי שעשו עם הפנסיות שלנו .... :-(
קוראת  | 23.03.12
19.
עובדי המדינה בפנסיה תקציבית גונבים אותנו
חשבון פשוט : אדם סיים לימודים אקדמאיים ונכנס לעבודה כעובד מדינה בצבא קבע או במשטרה בגיל 26. הוא פורש לפנסיה אחרי 30 שנות עבודה בגיל 56 בתפקיד בכיר כאשר יש לו 70% פנסיה. הוא קיבל נטו של כ - 14,000 ש"ח שזה משכורת ברוטו והקובעת שלו בפרישה של 20,000 שקל, לפיכך הפנסיה שלו תהיה 14,000 שקל שהינה נטו של כ- 10,000 שקל לחודש עד סוף ימיו ללא ההגבלה. נניח שחי עד גיל 86 שהם 30 שנה נוספות, יוצא שקיבל מהמדינה 10,000X12X30 = 3,600,000 שקל. סכום זה בחלוקה ל-30 שנות עבודתו מביאה לחשבון שקיבל מהמדינה ברוטו לא של 20,000 אלא של 45,000 שקל לחודש (כדי לקבל 24,000 לחודש יש צורך בברוטו של 45,000 לחודש). זה אומר שקיבל תוספת שכר של 125% מעבר לתלוש. עכשו תראו לי מעביד פרטי שקיימים אצלו תנאים כאלה. אין חיה כזאת. מסקנה : בעלי פנסיה תקציבית גונבים את יתר תושבי המדינה בחסות החוק.
חיפאי | 23.03.12
11.
זה פשוט לא נכון
מציגים דברים לא נכונים כאילו הם עובדות ואחרי זה מסיקים מסקנות מהכאילו עובדות האילה אבל זה ממש לא נכון סוג של פרובוקציה פנסיה זה לא משכורת והיא לא אמורה להיות שוה בערכה למשכורת בגלל זה ישנם אפיקי חיסכון פנסיונים נוספים כגון קופת גמל ובגלל זה גם האריכו את גיל הפרישה ל 67 כלומר המצב היום הרבה יותר טוב ממה שהיה לפני 10 שנים למשל
נו באמת | 23.03.12
10.
כמה עובדות פשוטות
בעבר הלא רחוק, על כל פנסיונר היו 8 אנשים עובדים, בעתיד הקרוב היחס יגיע ל 2, זו הייתה מהפכה אחת שעברו מפנסיה תקציבית(לא משנה מה חסכת תקבל פנסיה) לפנסיה צוברת (מה חסכת תקבל בחזרה) עכשיו התגלה שאם חוסכים מגיל 25-30 במשך 40 שנה, אבל חיים עוד 30 שנה בפנסיה, אין מצב ש 10% הפרשה יספיקו לתקופה כל כך ארוכה(בעבר תקופת הפנסיה נמשכה מספר שנים מועט) כך שלא גונבים ולא דמי ניהול חשבון פשוט מראה שזה לא עובד. השלב הבא שמציעים הוא לבטל את גיל הפרישה, עובדים כל עוד יכולים ואז נשאר מספר שנים מועט לקבל פנסיה. כמובן שיש בעיה שלפי פירמידת השכר והתעסוקה רוב האוכלוסיה תהיה ענייה מגיל 50 עד המוות.
בעז | 23.03.12
7.
מה יהיה כשילידי 73-77 יצאו לפנסיה?
היום בעולם המערבי דור הבייבי בום מתחיל לצאת לפנסיה, הקרנות הקיימות אינן ערוכות לממן כמות כזאת של פנסיונרים חדשים. בישראל דור הבייבי בום יצא לפנסייה רק בעוד 30 שנה אבל צריך לדרוש כבר היום מהאוצר לגבש תוכנית כיצד להערך לשנים האלו. זאת הולכת להיות קטסטרופה שאני בספק אם מישהו יכול להתחיל לדמיין איזה נטל כלכלי זה יהיה למדינה. לצערי, בישראל הכל עובד בשיטת הסמוך, אז רק בעוד 29 שנים יהיה איזה פוליטיקאי שירים את הכפפה ויגיד שצריך לעשות משהו, אולי ועדה ממלכתית לבדיקת הכשלים.
מוטי | 23.03.12
6.
ומה יקרה אם אנשים פשוט יחסכו יותר ?
בתרבות בה עודף צריכה נחשב לבון טון מאד קל להאשים את כולם אבל הפתרון פשוט, חסכון עקבי ופשוט בניהול עצמי עם השקעה סולידית כשעושים זאת על פני עשרות שנים, יצבר עושר קטן שיוכל לפרנס בכבוד אבל רובנו מעדיפים קניות של מוצרי צריכה שברובם מיותרים ותלונות בסוף הדרך שהמדינה לא דאגה לנו אבל למה להגיד לאנשים את האמת אם אפשר לספר להם שמישהוא אחר אשם בכך שהם לא חוסכים
עדו | 23.03.12
4.
הפנסיה נשחקת כי מנהלי הקרנות לוקחים היום משכורות עתק, על חשבון הפנסיה
שכולנו נקבל מחר. לפי חישוב פשוט - מקדמי הפנסיה הם כ 220-250, שבחישוב שנתי זה יוצא כ 5% מהקרן - מה שאומר שאם אני אקח את הקרן, ואשים בפיקדון פשוט בבנק (כאשר סביבת הריבית היא "נורמאלית" ועומדת על כ 5 אחוז), אקבל בכל חודש "קצבה" מהריבית, ואת הקרן אוכל להוריש לילדים ולנכדים. כל ה"פנסיה חובה" הזו - זה עוד חוק שהועבר בלחץ בעלי ההון, ששואבים את כספי כלל האזרחים לכיסם האישי והפרטי. עדיף לבטל אותו בבאופן מידי, ולאשפר לאנשים לשים את אותו סכום בפק"מ בבנק.
 | 23.03.12
2.
נהנהתי לקרוא
ואין ספק שכל העסק הזה שנקרא "כלכלה" צריך לעבור ניעור חזק מן היסוד. אם לא נתעורר מתישהו לא יהיה עשיר/עני, אלא יהיו שוב בעולם רק אריסים ומלכים. השיטה הקפיטליסטית כנראה לא תתפוס מעבר למאה הזאת, ואולי, כמו הדיקטטורה, גם הדמוקרטיה תוחלף. מי יודע, אולי אפילו בחזונו של קרל מרקס.
בועז | 22.03.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת