אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מתי זה מאוחר מדי?

121 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

120.
כשאתה לא בטוח בעובדות אתה מבלבל עם הנתונים
קודם כל - שאפו גדול לאורן הוברמן על העלאת הנושא והמודעות אליו. גם חצי מהנתונים מדגימים את העובדה שאפשר להתפתח ולהצליח בכל גיל !!! המריעים לכתבה - החמצתם את הפואנטה. זה לא שהשוק מטומטם כי הוא בוחר שלא להעסיק אנשים מגיל 40 ואילך, אלא שאם לא ניקח את עצמנו בידיים, אנחנו more-of-the-same/ הפתרון כבר כאן. לכבודכם הקמנו את ה- talent junction 45 - תקישו את זה בדפדפן וקדדימה לשיא שלך - tj45.net
אודי | 23.12.19
116.
כתבה מרגשת
בתור מי שזה עתה גמרה בדעתה להתחיל מחדש בגיל 31, אחרי 6 שנים במקצוע מסוים, הכתבה הזו מאוד מעודדת (ובלי קשר כתובה נהדר). קצת מפריע לי עדיין שאיינשטיין לא בפינה שלי (ואיכשהו יש לו נטייה להיות צודק לגבי הרבה דברים, גם כשמנסים מאוד להפריך אותו), אבל אני זוקפת את התיאוריה הזו שלו גם לזמנים שונים בהם אנשים נטו להביא ילדים בגילאים מוקדמים יותר וסדרי העדיפויות פעלו בלו"ז קצת שונה (30 זה ה-20 החדש לא?).
מתחילה מחדש | 05.12.16
112.
חופר לעומק
כל הרעיונות המבריקים בפרויקטים בתעשייה הביטחונית נהגו על ידי בני 40 פלוס.הגיל הממוצע ברפא"ל היום מעל 50. לכתוב חבילות של תוכנת זמן אמת צריך לגיונות של בוגרים צעירים ממכללות ואוניברסיטאות. לעסוק בתכן רב מערכתי של פרויקטים צריך נסיון רב והבנה שלא ברורה מאליה.
 | 30.03.15
103.
לימודים וכושר שכלי בגיל מבוגר
פשוט, שימחתם אותי. אני מעל 70, עשותי תואר ראשון בגלי 67, וממשיכה ללכת למכללה שליד הישוב שלי, להאזין להרצאות מרתקות בכל מיני נושאים. זה נפלא! ואני חושבת שעל אף שאיני עושה עבודות, כתלמידה שלא מהמניין (אחרי התואר שבו כמובן עשיתי כל מה שצריך),אני מפנימה וזוכרת המון דברים חדשים. מקווה שהכושר השכלי לא ייפגם עוד שנים ארוכות ואתם נתתם לי אישוש לכך. תודה!
הילה | 05.04.12
102.
בקיצור לעבודות עם ניסיון משמעותי צריך מבוגרים
מעבידים/מעסיקים בארץ רוצים צעירים כי: מוכנים לעבוד בשכר נמוך הרבה פעמים. אפשר לרמות אותם בשכר כי הם תמימים. אפשר למשוך להם העלאות שכר כי הם במילא חושבים על המשרה/הצעד הבא. הם זריזים ומהירים. עובדים בתנאים גרועים יותר כמו עבודה במשמרות. מוכנים לעבודה פיזית אבל גם לעבודת טרטור. אבל הכי משמעותי הם מקבלים מרות - אין מה לעשות הכי טבעי שאדם מבוגר אומר לאדם צעיר יותר ממנו מה לעשות...
אלדד | 04.04.12
101.
Send from my iPhone
ל100 : מצויין , אחרי שאני יטוס מפה וכבר לא תוכל אתה והעובדים שלך להסתתר מאחורי הגב שלי אז תוכל לנסות לראות איך עובדת הפרסה הזאת , אבל הפעם על הקורות חיים שלך ולא על חשבוני כמו שהיה עד היום . ל 99 : אין לך מושג איזה גאון אני כמו שיתברר אחרי פרוט הסכמה למנוע חיפוש ובהרצאה על האלגוריתם אבל פס ייצור תעשייתי עובד על סמך יעילות בעבודת צוות בשיקולים נכונים ולא בשירים על גאוניות
Spider black widow algorithm | 04.04.12
100.
מועמדים מבוגרים יותר צריכים "דחיפה"
קשה לי לקרוא על אנשים מבוגרים שלא מצליחים למצוא עבודה רק בגלל הגיל שלהם, הייתי מצפה שהם דווקא יהיו מועמדים נחשקים יותר, בתחום ההייטק למשל, בגלל הניסיון והידע שהם רכשו עם השנים. בסך הכל נראה לי שיהיה מדובר במועמד איכותי, יותר מסטודנט שהרגע סיים תואר במדעי המחשב ואין לו ניסיון בכלל. אני מניחה שבמקרה כזה עדיף לפנות לחברת השמה, רצוי אחת שתדע להכווין את המועמדים האלה לחברות שיהיו מעונינות בהם ושתדע לשווק אותם כמו כצריך.
גאולה | 03.04.12
99.
אם לא אהגר מהארץ עד אז אולי אצליח למצוא משרה ממשלתית
נו אז לחכות לגיל 40 אתם אומרים הא?חחחחחחחחחחחחחחחחח באמת מעניין חחחחח אם אתה גאון המקום שלך בחו"ל אם אתה לא מספיק גאון אתה תקוע בארץ והסיכוי שלך להתברג במשרה ממשלתית אפילו ממדרג נמוך בלי קשרים הוא כמעט אפסי............איזו מדינה הא??.........איפה איפה מישהו שיוציא אותי מהדראק ??????של החיים בארץ?????????
הכל קומבינות במדינה הזאת...... | 03.04.12
96.
בהחלט מעורר השראה
טוב לדעת שהעתיד עוד לפני. נראה לי שהדבר רלוונטי בעיקר לנשים שלרוב פורחות לאחר גיל 40 כשהילדים גדלים, כך שזה מעניין לחקור את הפן הזה. זה נכון מאוד מה ששטרן אמר- מה שעוצר אותנו זה הפחדים שלנו ולא המוח שלנו או המגבלות הפיסיות. בגיל מבוגר יש יותר אחריות, קשה לפנות את החיים רק ללימודים, מצד שני יש יותר בגרות נפשית ויכולת להתמודד עם העומס של החיים. ללמוד כאשר יש כבר משפחה ועבודה זה אתגר גדול יותר מאשר ללמוד כשאין שום מחויבות אחרת מלבד הלימודים, אבל זה לחלוטין אפשרי.
סטודנטית | 02.04.12
85.
תגובה ל-73
האמת היא שאין הגדרה רשמית למה זה "גאון", לכן אתה יכול לכתוב מה שאתה רוצה. אבל במציאות ביל גייטס הוא בעל אינטילגנציה גבוהה מאוד, משהו באחוזון העליון של האוכלוסיה. כנ"ל לארי פייג', סרגיי ברין ומארק צוקרברג. אולי לא "גאונים", אבל אנשים מאוד מאוד אינטיליגנטיים, עם ראייה רחבה, תפיסה מהירה, וחשיבה יצירתית.
 | 31.03.12
79.
אני לא בן 40 אלה בן 400 ואפילו יותר
ושובלי החורבן וההרס שאני משאיר אחרי לא רק נמדד בפר טון אשפת בניינים לשעבר או גופות אלה בהתייעלות הנדסית בביצועים ובשביעות רצון של אלוהים ששלך אותי לנקות אחריו ורשימת הולכת ומתארכת של אלה שרוצים להצטרף אלי ולעזור לי בדרכי ולהינות מהשלל והתהילה
spider(black widow algorithm | 31.03.12
78.
ל 73
מסכים איתך לגבי ההתמדה וההקפדה על אורח חיים בריא ועל כך שכסף זה לא הכל. לגבי דבר אחד אני לחלוטין לא מסכים: מה שאמרת על כך שכל ההמצאות האלה יעופו לפח הזבל של ההיסטוריה; אתה מדבר על אבולוצייה של טכנולוגייה. וכמו באבולוצייה של הטבע, גם כאן יש קריטריונים ברורים לגבי מיהו "החזק" שישרוד. הגאדג'טים שציינת יימדדו בשני קריטריונים בלבד: שימושיות וחסכון בזמן. נכון שה "באזז" שהם מייצרים בסופו של דבר ייעלם, אבל אם המכשירים נותנים מענה אמיתי לצרכים יומיומים וחוסכים עבודה מאנשים - הם יישארו, גם אם הם יעברו שינוי ויהפכו למשהו אחר. כשהומצא מנוע הסילון, לא "זרקו לפח" את מנועי המדחף - אמנם כבר לא משתמשים בהם לטיסות טרנס-אטלנטית, אבל הם עדיין שימושיים - ומכאן שממשיכים לייצרם. כשהומצא הטלפון הנייד, לא הופסק השימוש בטלפון נייח - פשוט יש היום יותר אופציות לנהל שיחה מרחוק. וזוהי כל תמציתה של הטכנולוגייה - לתת לנו יותר אפשרויות לעשות יותר דברים בפחות זמן ופחות מאמץ. ודבר אחרון - המחשב כשהומצא היוה קפיצת-דרך, שגרמה לכל ה חשבוניות ומכונות הכתיבה להפוך למיותרות (חוץ מבמדינות עולם שלישי). על מנת להפוך טכנולוגייה מסויימת למיותרת צריך קפיצת-דרך שכזו, וזה לא קורה כל יומיים.
עמית | 31.03.12
76.
זה לא שהמוח מת צעיר. הסביבה הורגת את הזקנים
בגלל זה מטפחים את כוכב נולנד, את דה וויס את הכוכבים הצעירים של האח הגדול וכל הזבל הזה. הסביבה כרגע בדיעה שהעולם שייך לצעירים וזה לא נכון. הצעירים מצליחים ומייחצנים את עצמם - זה כן. אבל בסופו של דבר המבוגרים הם הקובעים, הם המחדשים, הממציאים, והם אלה שממליכים, לרגע , את הצעירים המתחלפים. מרק צוקרברג אינו גאון, כפי שחברי אי סי קיו אינם גאונים. איש מהם לא עשה משהו מעל התפיסה של האדם הנורמלי. תזמון, מזל, מיקום, זה מה שקרה להם. אם לא, זה היה קורה ל "גאון " אחר.
יוני | 31.03.12
73.
מארק צוקרברג הוא לא גאון, גם החבר'ה מגוגל לא וגם לא ג'ובס ובטח לא ג'ייטס
הכל עיניין של יחסי ציבור - חלקם באו ממשפחות מאוד עשירות שפשוט נתנו לילדים שלהם את הגב הכלכלי הרחב. גם המון יזמים גם בישראל הם בנים של שמקבלים ממימון אין סופי עד להצלחה. מיליוני אנשים מוכשרים שלא פרצו מסיבה זו או אחרת - חלקם אגב, מכיוון שממש לא מעניין אותם להתעשר - הם טובים באומנות , בספורט בדייג ובהמון דברים אחרים. הצלחה לא נמדדת רק בכסף. ומוצרים כמו איפון ופייסבוק יעופו לפח הזבל של ההיסטוריה גם אם היום הם הדבר החם. מי שפעיל לומד, מתאמן, אוכל בריא וכו' רק ישביח עם הזמן - מי שמזניח את עצמו לעולם לא ימצא את הפוטנציאל.
 | 31.03.12
59.
איפה הייתי בגיל 25 ואיפה עכשיו
הייתי תייש שמקפץ מעבודה לעבודה, מנסה לחסוך כמה שקלים בעיר הגדולה. על חופש בחירה ומימוש עצמי מי שמע בכלל. היום אני יזם, עושה את מה שאני בוחר, ממציא דברים, מייצר, משווק ורואה אלפי אנשים בעולם נהנים ממה שפיתחתי. שום יום לא דומה לקודם. גם בגיל 25 ניסיתי להזיז דברים אבל בלי כסף, ניסיון קשרים, ידע - קשה להזיז דברים. ואם כבר דוגמאות על אפרוחי הייטק אז הנה - תשוו את סטיב ג'ובס של הסיבוב הראשון וסטיב ג'ובס של הסיבוב השני. איי רייסט מיי קייס.
גוזל בן 41 | 30.03.12
56.
על קוצו של המח האנושי
אמיתי.מפורט.ויוצר מכנה משותף לכל הגילים. אך כמו שלא הגענו לכוון המאה אחוז ידע על המח האנושי הגעתי למסקנה שגם המצאה דורשת לקוח שיקנה אותה.מי יתלהב יותר? לקוח צעיר לגביו זה "מגניב" .המבוגר יטיל ספק ויחפש את הנקודה השלילית הנסתרת במוצר.בגדול פצצת האטום יוצרה מתוך מטרה טובה.איך רעיון הפצצה ניראה היום?איום ונורא.זו גם הסיבה שאופנהיימר סירב להמשיך למימן.או שאני פסימי.או מבוגר.דרך אגב 21 בסביבות ה40 אתה כבר מובנה ומושרש בחינוך שקבלת גם אם תגלה שתורת הנסתר מדברת על זה שאנו לא קיימים כלל אלא אנו חלום של מישהו אחר אזי תהיה מספיק חזק להתמודד עם הידיעה אך זאת אמונתך.
רפי | 30.03.12
46.
נקודה למחשבה עבור קוראי הכתבה
נקודה למחשבה. אני חושב שבחברה מערבית נוטים לנסות לכמת את החיים לנוסחאות וספרי הדרכה. הרי שרלת ההצלחה נבחנת על ידי מבחן התוצאה בלבד ולא ניתן לדעת דבר על מהותו של האדם שעשה אותה מלבד גילו והעובדה שהוא רשום עליה. כנאה שאדם מבריק הוא אדם מבריק ומרגע הגיעו לבשלות פיזית ומנטלית בסביבות גיל 20 הוא מתפקד ככזה. ניתן רק לשער מה היתה תרומתו של איינשטיין למדע אילו היה מת יום לאחר שהמציא את תורת היחסות, אילו לא היה מגן ומייחצן תיאוריה זו למשך שארית חייו. המעניין בכל המקרים הנ״ל (מלבד כוכבי תרבות שהם תוצר של התקשורת עצמה שיכולה להעלות לגדולה גם עציץ אם תחפוץ בכך) הוא שכולם הקדישו את חייהם על מנת לפתח את רעיונם. זהו מפעל חיים יוותר מאשר הברקה רגעית . ניתן לומר שכל בן אדם נולד עם םרספקטיבה מסויימת ופרספקטיבה זו מאפשרת לו לראות דברים מסויימים שעבורו הן עובדות. נדירים הם האנשים אשר רואים רחוק יותר ויודעים לזהות דברים שחסרים במשוואה ןלהשלימם, אגם הרמב״מ כתב על תכונות הנביאים דברים דומים. לכן אין זה מפתיע שהאנשים הללו הגיעו לתןבנותיהם בגיל כה צעיר מכיוון שהם פשוט ראו אותם. ללא קשר להתפתחות קשרי הניורונים, הרי לא מדובר בתחרות מהירות...יכול להיות שאדם מסויים ישב בביתו 20שנה בלי לזוז ורק על שנניה אחת של תבונה הוא יוכל להמציא את תורת היחסות הבאה. לכן המבחנים האמפיריים לא רלוונטים, ראו דוגמת סטיבן הוגינג.
טל  | 30.03.12
39.
דווקא בתקופות "היבשות" רעיונות מגיעים בבית
"בין עבודות", גורם לשכירים ותיקים לחשוב במושגים אחרים, ויש להם יותר זמן לחשוב על עצמם. השאיפה של חלק מהשכירים הרוצים הכנסה נוספת בשיטת "עבודה מהבית" היא ליצור מצב בו יש תזרים מזומנים נכנס לכלכלת הבית בצורה שוטפת וקבועה, שאינה תלוייה בזמן העבודה\אי העבודה שהושקעה באותו החודש. הכנסה נוספת כזו תיקרא "הכנסה פסיבית".
שי | 30.03.12
36.
אני יכול להעיד על עצמי ושיחה בין חברים
בגיל ה 25+ שיש לנו הסכמה שהזיכרון שלנו כבר לא מה שהיה פעם. קשה לנו יותר ללמוד ולשנן דברים , וגם הזיכרון לטווח קצר נפגע דבר שפוגע גם ביכולת הריכוז. אבל עם זאת נסיון החיים ומידע שרק הולך ומתווסף מאפשר לנו להגיע לאיכויות ותובנות גדולות יותר משהו שאין לילד שהוא חד.
בעל תואר בפסיכולוגיה | 30.03.12
30.
מהסיבה שאדון בלו לא נותן להגיב אצלו
פה ההזדמנות להגיד בשם כל עם ישראל תודה רבה לכלכליסט, לעורכים המכובדים, לכתבים החרוצים, לטלפניות היקרות ממחלקת השיווק ובראש ובראשונה לאורן הוברמן שמוכיח בשקט ומבלי יפיופים מהי שקידה שלא ראינו כמותה בארץ הזאת. מצער מאוד שיש אנשים שלא מבינים עד כמה יפה הטבע שברא הקדוש ברוך הוא ונתפסים במלכודת השמות. כן רירית, לא פטריה. מה זה חשוב בכלל. מה שחשוב שהן קיימות בזכות בורא עולם. חג שמח וכשר לכל עם ישראל ולכל עובדי כלכליסט!
ישראל מויאל | 30.03.12
25.
כל הכבוד למר אורן הוברמן ובוז ליהודה בלו
יהודה בלו משחק אותה מבין בהכול. הוא משחק אותה מבין במפץ הגדול, מבין בתורת היחסות, מבין בספרות עתיקה, מבין בתורת המשחקים, מבין בהיסטוריה, מבין באמנות, מבין בפילוסופיה, מבין באבולוציה, מבין בפטריות ומבין בעוד כל מיני דברים. בתכלס הוא לא מבין בכלום וגם אין איש ביקום הזה ששולט בכל התחומים. הוברמן הוא עילוי לעומתו.
ארי אורגל | 30.03.12
20.
כתבה לפנים קראתי את הכל במכה אחת העניין הוא שאתה צעיר יש לך יותר דרייב להיות משהוא
הרי עד גיל 20 אתה כלום אפס שום דבר (99% מהאנשים) ואתה מחכה לגיל עם קצת עצמאות ורוצה לתפוס את העולם בביצים אז המוח עובד על 100% חושב איך אתה עושה את זה כל אחד מגיע למסקנה משלו וככה מתפתח גיל 40 זה כבר אחרי שהוכחת לעולם שאו שאתה לוזר או שאתה מצליחן ואז כבר יש פחות את הכוחות להתפתח מבחינת הצלחות כי או שעשית את זה עד אז ב15-20 שנה מגיל 20 או שקלטת שאתה כלומניק ואין טעם להמשיך מה שנקרא זה לא במוח זה יותר בכח הרצון ויש מצב טוב שהמוח מגיע לשיאו בגיל 40 כי בכל זאת בני האדם גם בלי כל הרפואה אבל מצד שני גם בלי כל הזיהום אוויר קרינה וכו' סוג של חיים עד גיל 80 ככה שמגיעים לשיא הפיזיות וכו' ומדרדרים עד גיל 35 ואז משתמשים במוח שאר הזמן והוא דווקא כן נשאר חזק וחסון
האחד מפירנצה | 30.03.12
18.
נכון לחלוטין שעם השנים בא הניסיון ורוב הדברים בעלי ניסיון עושים יותר טוב
אבל זה לא אומר שהמוח משתפר עם השנים, מה שזה אומר זה שהתבניות שמתקבעות הן התבניות שסובבות אותנו. "הקטגוריות החשובות והמסובכות ביותר - אוצר מילים, זיכרון מילולי, אוריינטציה מרחבית וחשיבה לוגית"- הן לא גמישות מחשבתית, שעם כל הצער שבדבר, כן פוחתת ואני לא מדבר על המחקר שאומר ש100000 נירונים מתים כל יום. ני מדבר על כך שבממדי אינטלגנציה יצרתית ככל שהגיל עולה היא כן יורדת. אולי בגיל 46 הוא עשה את האייפד, שהיה התאמה מושלמת לרצנות של הצרכנים, אבל הוא לא המציא משהו חדש- הוא שיכלל את זה לפי מה שהוא הכיר, לעומת המחשב האישי שלא היה מושג שקיים בכלל לפני שהוא יצא מבית הגרז' של ג'ובס. הניסיון חשוב ובאמת חבל על שדוחים את בעליו משוק העבודה, אבל ברגעים של מחשבה על דבר חדש לחלוטין, על תבנית שלא היתה קיימת, ניסיון פשוט יוצר דעה קדומה.
אדיר | 30.03.12
12.
מצויין מעניין ורלוונטי להרבה מאוד אנשים
כיום כאשר המגמה היא לחיות יותר, להאריך בשנים גם בעזרת מה שיש לרפואה המודרנית להציע, כל מה שחסר זה היכולת להתפרנס בכבוד ולתרום בגיל "מבוגר" ב"עולם של צעירים". איך ניתן להביא את העובדות והתובנות שיש בכתבה נפלא זו לעולם המעסיקים???? כל המוצא דרכים יצירתיות תבא עליו הברכה.
מירה | 29.03.12
8.
וואו, איזו כתבה משמחת, מרתקת ואפילו מרגשת!
כרגיל שאפו להוברמן. בוז גדול לכל מנציחי הגילנות, אפליה על רקע של גיל, דוגמת גוגל, "Do no harm" שפיטרו את בריאן ריד, מנהל בן 52 לאחר שסמנכ"ל החברה להנדסה אמר שהוא לא מתאים "מבחינה תרבותית", "זקן", ובעל רעיונות "ישנים מכדי שיהיו חשובים" (לריד יש תואר ראשון בפיזיקה ותואר שני ושלישי במדעי המחשב!). מי ייתן וכתבות כאלו (אל תשכחו להעלות לפייסבוק!) יביאו שינוי ויסייעו לפתוח דלתות תעסוקתיות בפני מקשישים (עוד מעט בן 35! :-)) כמוני.
שמעון ש | 29.03.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת