אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

באילו מדינות תוחלת החיים הגבוהה ביותר?

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
הכי טוב למות צעיר........
אפשר לחשוב שמישהו בארץ רוצה לחיות עד גיל 82 עם רמת חיים כה נמוכה להפך כל פעם מעלים את גיל הפנסיה והוא מתרחק וככה יותר שנים אתה תקועה בעבדות וברמת חיים עלובה לא שבפנסיה אתה יוצא לרמת חיים טובה אבל אתה חי בהכחשה שכשתהיה זקן היסורים יגמרו הבעיה שהם רק יתחילו כי עדיין תחיה ברמת חיים עלובה ובנוסף עם מלא מחלות.......זוועה.......
.....נגיד בגיל 40 ...... | 01.04.12
33.
כמה מדינות ברשימה הם בגודל של כפר סבא
ממש לא רלבנטי להשוות את סן מרינו, מונאקו, אנדורה, ואיי גרנזי למדינה כמו ארה"ב או אפילו ישראל. צריך לנפות מהרשימה כל מדינה בעלת שטח קטנטן ואוכלוסיה פצפונה. ועם מנפים את כל הממלכות הזעירות, ישראל נמצאת במקום ה-11 בעולם, מרחק של פחות משנה אחת מהמקום הרביעי.
 | 31.03.12
26.
אם נוציא מהשקלול בישראל את האוכלוסיות של הערבים והבדואים ועיירות הפיתוח נקבל תוצאות מעולות.
בבני ברק למשל תוחלת החיים גבוהה מאוד מאוד. במרכז הארץ תוחלת החיים גבוהה מאוד הרבה מעל לממוצע שמיוחס לישראל. בפריפריה יש שרותי בריאות ברמה נמוכה כמעט בכל פרמטר והדבר משתקף בתוחלת החיים. הבדואים והערבים חיים זמן קצר משמעותית מהישראלי היהודי. כך גם האוכלוסיה העניה בישראל חולה במחלות של "עניים" - סכרת והשמנה מחוסר ברירה. בריאות היא כמובן פונקציה ישירה של כסף והשכלה. וישראל נמצאת גבוה גבוה מבין מדינות העולם בשילוב של 2 הפרמטרים. לחיים!
כן אני עוד חי | 29.03.12
23.
16 צודק במידת מה למרות שאינו מדייק,
הבעיה בהשוואה היא בכך שמקומות רבים הם מקומות שיש בהם הטיית בחירה עבור התושבים. המשמעות היא שרבים מבין מי שגרים במקום אינם אנשים שנולדו בו וגדלו בו כל חייהם אלא אנשים שהיגרו לשם בשלב מסויים. מדוע זה משנה? נניח שאתם מולטי מליונרים בני 50 (לוקח זמן עד שהופכים למולטי מליונרים) ואתם מחליטים להגר למונקו. אם מצב בריאותכם היה דומה למצב בריאותו של האמריקאי הממוצע בן ה-50 הרי שמדובר בעוד 32 שנות חיים. משמע, כבר מדובר בתוחלת חיים גבוהה יותר מזו של האמריקאי הממוצע בלידה. תוסיפו לכך את העובדה שהמיליונר הממוצע בריא יותר מהאמריקאי הממוצע, סביר שהוא בעל גנטיקה טובה יותר וכן שבגלל שבמדינות כמו מונקו יש המון "מהגרים" מהסוג הנ"ל כך שכל מני מקרים שמורידים את התוחלת כמו תמותה בגיל צעיר יחסית נגרעים, בהחלט אפשר להבין כיצד תוחלת החיים במונקו כה גבוהה. גם המצב במקאו נובע במידה רבה מעניין זה וסביר להניח שגם באנדורה וגרנזי. במקומות אחרים מדובר בעיקר בשילוב של תזונה, גנטיקה טובה ורפואה מתקדמת שמצליחה להאריך חיים ולמנוע התפגרות מוקדמת. נ.ב. - לכותב המאמר: אין דבר כזה "תוחלת חיים ממוצעת". המושג הוא תוחלת חיים, כאשר תוחלת=ממוצע (זה מונח סטטיסטי).
אורן | 29.03.12
16.
ההשוואה לא במקום, רוב המדינות שיש כאן הן ערים, צריך להשוות את ישראל למדינות אמיתיות
שימו לב - רוב המדינות שפרסמתם, למעט איטליה ואוסטרליה הן ערים. מאחר ותוחלת חיים היא בעיקר פונקציה של קרבה לבי"ח ורמת הטיפול - מובן שלעיר או אי קטן יש יתרון על מדינה אמיתית, עם שטח. גם בישראל תוחל החיים בערים גבוהה מזו שבפריפריה. אבל אם נתבונן במחקר המקורי: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2102rank.html נראה שמבין המדינות ה"אמיתיות" ישראל במקום ה-8.
איתי | 29.03.12
10.
תוחלת החיים בישראל
דיברי הבל ושקרים שום תוחלת חיים לא עלתה בישראל ובטח לא בגלל התקדמות הרפואה הכותב הוא נטורופט מומחה ברפואה טיבעית והיא כמה עובדות שיראו אמת שונה 1 ראש ממשלת ישראל אריק שרון מת לפני 7 שנים מחובר למכונות וכמוהו בישראל יש קרוב ל50 אלף בני אדם שמרותקים לפיליפיני שלא מסוגלים אפילו לתקשר שלא לדבר על על לזוז בעבר אכן היו מוכרזים כמתים היום הם חיים מתים 2 מה שהשתנה ביחס לעבר הוא תמותת התינוקות ולא בגלל הרפואה אלא שמישהו אמר שצריך לרחוץ ידיים פעם המיילדות לא רחצו ידיים בין הלידות ובנוסף לואי פסטר גילה שצריך להרתיח את החלב כל זה בעצם היגיינה פשוטה שהיצילה מליונים 3 בהודו ובאפריקה מתים מיליונים כל שנה לא בגלל שאין להם רפואה אלא בגלל שלמיליונים שם אין מים אין מזון ואין היגיינה 4 בסין חיים מיליוני זקנים שמעולם לא ראו רופא ולא בית חולים והם זקנים בריאים לא כמו הזקנים אצלנו שהם כמו שהמורה שלי דר ד. ח אמר גרוטאות אדם שמרותקים למיטה
אלי אשכנזי נטורופט | 29.03.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת